Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.04.2009, 20:30   #31
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Talking Cyrków ciąg dalszy

Uwaga, będzie długie.
Korespondencja ze sprzedającym:

Cytat:
Napisany przez Matefusz
W Twoim liście datowanym 13 kwietnia 2009 (13:14:47) można przeczytać:

Witam!
Na początku stycznia dokonałem zakupu dyfuzora ***8222;Dyfuzor do lampy błyskowej CANON 540EZ, 550EX (521399275)***8221; ***8211; niestety nie pamiętam dokładnej daty ponieważ aukcja została przeniesiona do archiwum.

Mój problem polega na tym, iż ów dyfuzor był kupowany z myślą na prezent dla osoby, która niestety nie zdążyła go otrzymać (wyjechała za granicę). Tydzień temu wróciła do Polski i okazało się, że dyfuzor nie pasuje na lampę Canon 550EX (jest za ciasny i tym samym nie spełnia swojej roli).

Chciałbym go zwrócić. Jakie są szanse, że nowy dyfuzor będzie pasował na tą lampę? Nie ma sensu wysyłać sobie tego towaru w nieskończoność***8230;

Pozdrawiam i proszę o jak najszybszą odpowiedź w tej sprawie.
Mateusz Pluta (Matefusz).
Cytat:
Napisany przez sprzedawca ***8222;FRIPERS***8221;
Dzień dobry,

NIestety czas na zwrot towaru zgodnie z warunkami aukcji upłynął.
Cytat:
Napisany przez Matefusz
Zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz. U. nr 141, poz. 1176 ze zm.) mam prawo do zwrotu:

"Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu" Mam nadzieję, że obejdzie się bez negatywnych komentarzy i niepotrzebnych kłótni oraz interwencji Rzecznika Praw Konsumenta.

Pozdrawiam!
Cytat:
Napisany przez sprzedawca ***8222;FRIPERS***8221;
Dzień dobry,

Z warunkami aukcji zapoznał się Pan przy licytacji w aukcji.
Cytat:
Napisany przez Matefusz
Ale to wcale nie zmienia faktu, że mam prawo do zgłoszenia niezgodności towaru z umową. Wszystko jest napisane w regulaminie allegro.

W tym momencie zaprzecza Pan swoim postulatom, które zostały umieszczone na stronie "o mnie": (na mnie możesz polegać - świadczy o tym status Super Sprzedawcy nadany mi nie po raz pierwszy przez Allegro) - brednie!

Wprowadza Pan potencjalnych klientów w błąd.

Zgłaszam sprawę na allegro.
Cytat:
Napisany przez sprzedawca ***8222;FRIPERS***8221;
Dzień dobry,

To Pana zdanie Ja mam inne.Oczywiście będę czekał na rowiązanie konfliktu.
Ehh...
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.04.2009, 22:12   #32
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,433
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dorzucę pytanie odnośnie innej (mojej) sprawy - po dostarczeniu (pocztą) zakupionego towaru zadziałał on raz, krótko.

Ponowne uruchomienie nie jest możliwe, towar nie działa.

Sprzedawca nie chce słyszeć o naprawie/wymianie/zwrocie kasy po odesłaniu mu towaru tą samą drogą, którą został zakupiony, czyli pocztą właśnie - żąda ode mnie udania się do jednego ze sklepów jego sieci i złożenie tam reklamacji, tłumacząc się swoim regulaminem.

Pytanie brzmi - czy taki regulamin może być podstawą do nieprzyjęcia reklamacji i żądania naprawy/wymiany ze względu na niezgodność z umową?

Bo mnie się zdaje, że nie.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2009, 22:45   #33
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zasadniczo jeśli kupiłeś coś wysyłkowo, to możesz w ciągu 10 dni zwrócić towar nie podając nawet przyczyny i musi Ci sprzedawca zwrócić kasę. Regulaminy swoje może gość mieć, ale jeśli naruszają one przepisy prawa, to może on je sobie w buty włożyć.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2009, 22:50   #34
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,433
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
10 dni już dawno minęło - towar dostarczono do rodziny w PL, po sprawdzeniu (to ten raz, gdy działał) przesłano do mnie. Towar jest z gatunku bardzo trudno psujących się (na razie wolę nie ujawniać co to konkretnie jest).

Dlatego interesuje mnie, czy wytyczne regulaminu sprzedawcy mogą mi nakazywać udanie się do salonu sprzedawcy (do PL mam trochę daleko).
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2009, 23:07   #35
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
IMO nie. Nawet jak to jest duża sieć i ma salony w każdym większym mieście, to i tak znajdzie się ktoś, komu będzie nie po drodze. Jeśli zdecydowali się na sprzedaż wysyłkową, to muszą też obsługiwać zwroty przez pocztę. Inna sprawa, że lepiej byłoby załatwiać to osobiście, żeby mieć potwierdzoną przez sprzedawcę kopię zgłoszenia niezgodności.

Nie może ktoś tego tu PL załatwić? Co to za sieć?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2009, 13:37   #36
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Według mnie nie ma znaczenia jak się dostarcza towar do sklepu (reklamacja). Możesz wysłać wujkiem, pocztą, ciotką, kurierem itp.

Swoją sprawę zgłosiłem na allegro. Zobaczymy co odpiszą.
Został mi jeszcze do wystawienia komentarz, najwyżej będzie negatyw. Tylko sprzedający "odwdzięczy" się tym samym.
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2009, 14:00   #37
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Zasadniczo jeśli kupiłeś coś wysyłkowo, to możesz w ciągu 10 dni zwrócić towar nie podając nawet przyczyny i musi Ci sprzedawca zwrócić kasę. Regulaminy swoje może gość mieć, ale jeśli naruszają one przepisy prawa, to może on je sobie w buty włożyć.
Tak ale sprzedawca ma bodajże 10-14 dni (nie pamiętam) na rozpatrzenie zwrotu, a następnie tyle samo na zwrot gotówki. Wiadomo, yowar nie może być używany itd.
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2009, 14:15   #38
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Matefusz Podgląd Wiadomości
Według mnie nie ma znaczenia jak się dostarcza towar do sklepu (reklamacja). Możesz wysłać wujkiem, pocztą, ciotką, kurierem itp.

Swoją sprawę zgłosiłem na allegro. Zobaczymy co odpiszą.
Został mi jeszcze do wystawienia komentarz, najwyżej będzie negatyw. Tylko sprzedający "odwdzięczy" się tym samym.
Też mam teraz taki problem. Kupiłem sobie jedną grę w 'idealnym stanie'. Krótko mówiąc okładka z wyraźnymi otarciami, podarte książeczki i płyty tak porysowane, że najgorsze z mojej kolekcji (których stan określiłbym jako zły, a nie.. idealny) są w znacznie lepszym stanie.

Teoretycznie komentarz negatywny jest tu oczywistością. Ale też wiem, co nastąpi później, a że jeszcze żadnego negatywnego nigdy nie dostałem, to trochę szkoda..



@ Jou

"Pytanie brzmi - czy taki regulamin może być podstawą do nieprzyjęcia reklamacji i żądania naprawy/wymiany ze względu na niezgodność z umową?"

Nie. Sprawa krótka. Regulamin nie znosi zapisów prawa.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2009, 11:03   #39
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cyrków ciąg dalszy

Dostałem odpowiedź z allegro:

Cytat:
Napisany przez Allegro
Dziękuję za e-mail.

Uprzejmie informuję, iż z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że zawiązany przez Pana spór nie został jeszcze zakończony.

W związku z powyższym w celu wyjaśnienia tej kwestii proszę kontaktować się bezpośrednio z Pana Kontrahentem z aukcji.

Proszę również pamiętać, że w momencie zakończenia aukcji między Sprzedającym a Kupującym została zawarta umowa kupna-sprzedaży. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, Sprzedający powinien dotrzymać jej warunków. W przypadku, gdy Sprzedający złamie warunki zawartej transakcji, będzie Pan miał prawo zgłoszenia tego faktu do odpowiednich organów (sądy powszechne lub wcześniej policja).

Jeżeli próby polubownego załatwienia sprawy nie przyniosą efektu, należy rozważyć możliwość zgłoszenia sprawy na policję. W przypadku podjęcia takiego kroku proszę o kontakt, a udzielę szczegółowych informacji.

Mam nadzieję, że sprawa zakończy się pomyślnie.

Z poważaniem,
Ehh... Zauważyłem, że mają standardową procedurę, tzn standardową odpowiedź na tego typu problemy...
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2009, 15:34   #40
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Ja bym napisał do kolesia ostatniego maila z informacją, jakie konkretnie po kolei kroki podejmiesz, jeśli nie zaakceptuje twojej reklamacji (tylko zwróć mu jeszcze raz uwagę, że chodzi o reklamację, a nie zwrot dlatego, że się rozmyśliłeś) - czyli albo rzecznik konsumentów, albo policja, a potem ewentualnie sąd konsumencki.

A jeśli to nie podziała, to.. zrób to, co napisałeś. Na początku nie wymaga to od ciebie większego zaangażowania (jedynie zgłoszenia).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.04.2009, 10:59   #41
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Z tymi negatywami na allegro to kpina.
Mam nowe konto - 0 punktów (dotychczas kupowaliśmy wszystko na koncie brata).
Kupiłem jakies rzeczy od sklepu który ma prawie 8000 punktów. W sumie tylko on miał dobrą ofertę więc przez przeoczenie nie spojrzałem że ma sporo negatywów (tzn na 120 ostatnich pozytywów 5 negów)

Pieniądze wpłaciłem 10.04 ale nic jeszcze nie przyszło
On twierdzi w wiele mówiącym mailu "wysłano 15" (chyba to oznacza że wysłał 15 kwietnia, zapłaciłem 10 ale niech bedzie - święta były). Za sam kontakt ciężko dać mu pozytywa.

Tylko że wcale sie nie zdziwie jak bede musiał czekać miesiąc. Pewnie kupie gdzie indziej bo mi sie spieszy ale co - negatywa mu mam dać? Mając zero punktów to brzmi jak atak kamikaze.

Teraz rodzi sie pytanie : ile z tych 120 pozytywów powinno być neutralami albo negami. 10%? A może 90%? Więc co jest warty ten system komentarzy? NIC.

Moim zdaniem komentarze powinny sie pokazywać obu stronom jednocześnie, tzn ten wpisany jako pierwszy jest ukryty (nie ma nawet info ze został wystawiony) póki druga strona nie wystawi swojego.
Teoretycznie to mogłoby powodować, że jakiś cham stawiałby same negatywy otrzymując pozytywy, ale podejrzewam ze to szybko by zostało wykryte.

Podoba mi sie postawa bodajże Wawelskiego z naszego forum, który jasno na stronie "o mnie" pisze ze pozytywy daje tylko jak wszystko jest OK i w dupie ma negatywy odwetowe.
Ale z moim "dorobkiem" na razie nie będę tego w życie wprowadzac ...
Ale kiedyś na pewno. Konto allegro nie jest czymś niesamowicie ważnym, więc troche negów nie zaszkodzi. Nie będę chamom pozytywów wystawiał.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 21.04.2009 o godz. 11:05
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.04.2009, 13:12   #42
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Podoba mi sie postawa bodajże Wawelskiego z naszego forum, który jasno na stronie "o mnie" pisze ze pozytywy daje tylko jak wszystko jest OK i w dupie ma negatywy odwetowe.
Ale z moim "dorobkiem" na razie nie będę tego w życie wprowadzac ...
Ale kiedyś na pewno. Konto allegro nie jest czymś niesamowicie ważnym, więc troche negów nie zaszkodzi. Nie będę chamom pozytywów wystawiał.
Jak kiedyś dostanę jakiegoś negatywa (pewnie też niezasłużonego, bo jak już w jakiejś aukcji biorę udział, to po to, żeby doprowadzić ją ze swojej strony sprawnie do końca), to też się pewnie na coś takiego zbiorę. Bo to w sumie jedyne słuszne podejście.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2009, 23:32   #43
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,433
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
[...]



@ Jou

"Pytanie brzmi - czy taki regulamin może być podstawą do nieprzyjęcia reklamacji i żądania naprawy/wymiany ze względu na niezgodność z umową?"

Nie. Sprawa krótka. Regulamin nie znosi zapisów prawa.
No i najwyraźniej rura im zmiękła, kiedy zacząłem cytować ustawę o prawach konsumenta, czy jakoś tak...

Cytat:
Napisany przez email od sprzedawcy
[...] Jest nam niezmiernie przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Informujemy, że sprzedawca dokonuje bezpłatnej wymiany produktu w przypdku ich nieprawidłowego funkcjonowania. W tym celu konieczne jest udanie się do Punktu Sprzedaży. Natomiast w przypadku zakupienia produktu w sklepie internetowym, wymiana może nastąpić poprzez ten sklep. W związku z tym prosimy o jej odsłanie do e-shopu. [...]
Wytłuszczony tekst to podmienione przeze mnie frazy w celu uniemożliwienia identyfikacji produktu i sprzedawcy.

Inna sprawa, że odpowiedź na mojego maila zajęła im OSIEM dni.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2009, 21:58   #44
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Inna sprawa, że odpowiedź na mojego maila zajęła im OSIEM dni.
Normalka

Ja się nadal zastanawiam czy wystawić negatywa (i tym samym sobie zaśmiecić konto w postaci "riposty") mojemu "sprzedawcy". Ehh...
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2009, 22:06   #45
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,433
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wystaw - przecież będzie zasłużony.

Podzielam w tej materii zdanie Andrzeja i Sobrusa.

Z drugiej jednak strony nie podoba mi się możliwość wystawiania odwetowych negatywów - na ebayu sprzedawca negatywów wystawiać w ogóle nie może - na karanie niepłacących kupujących są inne metody.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.