Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.04.2009, 15:10   #46
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Wystaw - przecież będzie zasłużony.

Podzielam w tej materii zdanie Andrzeja i Sobrusa.

Z drugiej jednak strony nie podoba mi się możliwość wystawiania odwetowych negatywów - na ebayu sprzedawca negatywów wystawiać w ogóle nie może - na karanie niepłacących kupujących są inne metody.
Wystawiony. Czekam na odwet...
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.04.2009, 20:20   #47
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
I jak ten odwet? Już jest?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2009, 20:52   #48
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jeszcze nie ma. To jest masowy sprzedający to pewnie na komentarze zagląda raz w tygodniu, albo mu wisi ten koment...
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2009, 18:50   #49
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Odwetowy komentarz, oczywiście negatywny:

Cytat:
Napisany przez fripers
"Po 6 miesiącach od zakupu kupujący żąda zwrotu na co jako sprzedający zdecydowanie się nie zgadzam.Twierdzenie o niezgodności towaru jest bezpodstawne.Nie polecam."
Tragedia...
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2009, 19:05   #50
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Strzel może "odpowiedź" z linkiem do swojego posta na poprzedniej stronie. Jak ktoś będzie czytał Twojego negatywa to może zajrzy i zrozumie...
O ile linki można wklejać ;->.
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2009, 22:37   #51
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Już strzeliłem odpowiedź z numerem ustawy. Jak ktoś będzie w miarę rozgarnięty i kumaty to skopiuje do google
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2009, 12:36   #52
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No to teraz przyszła na mnie kolej, żeby się poużerać ze sklepem..

Pisałem w innym temacie, że padła mi karta graficzna. Kupowana w Proline, ale wysyłkowo, więc najpierw do nich zadzwoniłem (tel. z faktury) z pytaniem, czy można oddać do sklepu. Można spróbować, ale przyjęcie zależy od kierownika. To już się nie spodobało, więc podowiadywałem się o przesyłkę i warunki reklamacji. W skrócie 21 dni, w tym czasie oni decydują, czy naprawiają, wymieniają itp. itd. przedłużyć się może, bo korzystają z serwisu zewnętrznego i tak dalej. Generanie.. mało atrakcyjne.

Kolejne pytanie więc o reklamację na podstawie niezgodności towaru z umową. Tu już od razu usłyszałem niechęć w głosie (serio..), tak jak dotychczasowa rozmowa była bardzo miła, i zaraz potem pytanie o to, kiedy karta kupowana (ok. 10 miesięcy temu) i zdecydowane stwierdzenie, że mam tylko 6 miesięcy na reklamowanie z tego tytułu. Zacytowałem fragment przepisu, co jednak w żaden sposób nie przekonało, stwierdziłem, że jeszcze się zastanowię i na tym zakończyłem rozmowę.

Przed chwilą szybki telefon do rzecznika konsumentów, żeby się upewnić w moim rozumieniu przepisów i.. teraz się chyba zacznie

Oczywiście 6 miesięcy to mrzonka (chociaż taki termin w ustawie też występuje), zresztą, co dobrze pamiętam, Media Markt w jakimś mieście (chyba w Bielsku Białej) ma własnie problemy z UOKiK ze względu na nie przyjmowanie reklamacji po tym terminie (świeża sprawa), dodatkowo zostało to uznane za klauzule niedozwoloną. Mogę więc wysyłać, mam prawo wyboru, czy chcę wymiany czy naprawy, sklep ma obowiązek zwrócićc mi pieniądze za przesyłkę itp.

Tak więc zaczynamy
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2009, 13:20   #53
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Trzymam kciuki.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2009, 18:32   #54
Skubi
Guru
 
Avatar użytkownika Skubi
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 1,208
Skubi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Skubi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Walcz z tymi z Proline, ja walczyłem i mi się udało zwrócili mi kasę. Niestety ja nie reklamowałem na podstawie niezgodności towaru z umową, ale i tak się udało.
Informuj na bieżąco. Napisz do rzecznika mail'a, ja tak zrobiłem przedstawiłem sytuacje i odpisali mi następnego dnia. Z wydrukiem maila poszedłem do sklepu i już nie robili większych problemów.
Jedynie co mogę doradzić stanowczo postawić im żądania.
__________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
ADuC841+FT245BM
Skubi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2009, 19:12   #55
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Myślę, że nie będzie problemu, jak podam konretne paragrafy. A w razie czego ponowny kontakt z rzecznikiem (już się upewniłem, że będzie można) i inna rozmowa. Generalnie ja nie przewiduję specjalnych trudności z doprowadzeniem tego do końca, tylko znowu pojawiają się niepotrzebne problemy. A ja przecież nie wymyślam przepisów prawa, nie chcę nikogo oszukać. Chcę tylko, żeby sprzęt, za który sporo zapłaciłem, działał w prawidłowy sposób. A jeśli nie działa, to zeby został naprawiony lub wymieniony na nowy w sensownym czasie i na odpowiednich warunkach.

Nie wiem, czemu świadomość przepisów jest w naszym kraju tak niska..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2009, 20:26   #56
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Takie mamy prawo i sprawiedliwosc. Nikt nie mial ochoty sie wziasc za tych sklepikarzy z bozej laski. Wlepili by jakis mandacik w wysokosci 1% obrotow/przychodow i by sie skonczylo. Mielibysmy standardy europejskie w 1 miesiac wprowadzone.

A teraz co grozi takiemu sklepowi ? Oni graja na tym ze nikomu sie nie chce walczyc i ze nie wszsycy znaja prawo.
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2009, 20:49   #57
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wiesz dlaczego grają? Bo nie są w żaden sposób przez to prawo chronieni. Niezgodność towaru z umową nie obowiązuje pomiędzy podmiotami gospodarczymi. Czyli klient występuje o niezgodność z umową do sklepu i dostają w tyłek o całą wartość towaru. Mogą to tylko oddać do hurtowni do naprawy i próbować później sprzedać, ale na ogół z tym zostają. Przy dzisiejszej tendencji do produkcji (i kupna) tanich bubli producenci się cieszą, klienci są chronieni, a sklepikarze dostają po kieszeni.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2009, 23:12   #58
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A kto karze sklepikarzom sprzedawac buble ? Sami to ludziom wciskaja. Uj mnie obchodzi skad maja towar. Jezeli decydujesz sie cos sprzedac to badz za to odpowiedzialny. Inaczej nie pchaj sie do handlu.
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2009, 23:23   #59
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,765
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Buble się sprzedają, bo sa tanie. Wypierają z rynku to, co dobre i drogie.
Sklep najczęściej ma umowę z importerem chińszczyzny na wymianę bubli, a jak nie ma - to sklepikarz jest dupa.

Chinole na nic nie dają gwarancji - ewentualne roszczenia załatwia importer poprzez wymianę (nikt tego nie naprawia). Marżę na tej taniosze ma tak wielką, że spokojnie stać go na to.
A sklep? W razie zwrotu kasy klientowi musi czekać tygodnie na "rozpatrzenie" sprawy przez importera i na ten czas wykłada swoją forsę - to dlatego takie opory.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2009, 23:38   #60
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Sunna Podgląd Wiadomości
A kto karze sklepikarzom sprzedawac buble ? Sami to ludziom wciskaja.
Ciskasz się jakbyś kurde nie w Polsce zakupy robił... Kto każe sprzedawać buble? KLIENCI! Bo klient chce kupić tanio. I wydaje mu się, że za parę 5 złotych kupi sobie niezawodnego, niezniszczalnego mercedesa.

Ale jest inny problem, który mnie boli. Bo ja zawsze byłem zwolennikiem idei, że kto kupuje tanio, dwa razy kupuje. Zawsze wolałem wybrać sprzęt droższy, ale o lepszych parametrach, czy choćby wykonany z lepszego materiału. Problem w tym, że przy zalewie rynku tandetą ze wschodu te droższe, uznane marki chcąc utrzymać się na rynku, musiały mocno pościnać koszty, a odbyło się to niestety kosztem jakości. I w tej chwili ciężko jest kupić coś dobrego.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.