Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.07.2009, 23:52   #61
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
najgorsze jest to, ze male firmy sprzedajace rozne rzeczy nie maja sily nacisku w przypadku jakichkolwiek spraw
jedne sklepiki roszczenia uznaja bezproblemowo (na zasadzie, ze lepiej pocierpiec, jak to opisal Grzeniu, a nie narazac sie na proces lub utrate klienta), inne robia schody obawiajac sie kosztow i liczac na to, ze klient machnie reka
a duze firmy, np telekomunikacyjne, sieci supermarketow itd, robia co chca - maja sztab prawnikow, na dostawcach sa w stanie wymusic warunki kozystne dla nich (np wymiana wszystkiego od reki, odroczone platnosci nawet o pol roku itd itd)
klient chce cos zareklamowac - przeciagna go po sadach
opisywalem tu, jak sie szarpalem z plusgsm - tych gnoi i sposobu zalawiania reklamacji polecam kazdemu, kto ma za male cisnienie
zgodnie z prawem potrafia doprowadzic klienta do klopotow - wystarczy odmowic przyjecia reklamacji a w przypadku procesu zarzadac kilkunastu ekspertyz - kto prywatnie wyda kilkadziesiat tysiecy by odzyskac kilkaset? oczywiscie - jak firma przegra, a w koncu by przegrala, to pokrywa wszystkie koszty
ale do tego czasu placi pozywajacy - dlatego Federacja Konsumentow tez stara sie odwodzic konsumentow od pozywania takich gigantow

tu sa prawdziwe problemy kapitalizmu - jak chronic biednych przed bogatymi - przekonaniami jestem daleki od socjalizmu, ale prawda jest taka, ze ten kto ma pieniadze - ma racje

pojdziesz do sklepiku na rogu wymienic koc - nie ma problemu
zareklamuj komorke u operatora albo samochod u dilera - zobaczysz co to sa problemy
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.07.2009, 15:59   #62
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Wiesz dlaczego grają? Bo nie są w żaden sposób przez to prawo chronieni. Niezgodność towaru z umową nie obowiązuje pomiędzy podmiotami gospodarczymi. Czyli klient występuje o niezgodność z umową do sklepu i dostają w tyłek o całą wartość towaru. Mogą to tylko oddać do hurtowni do naprawy i próbować później sprzedać, ale na ogół z tym zostają. Przy dzisiejszej tendencji do produkcji (i kupna) tanich bubli producenci się cieszą, klienci są chronieni, a sklepikarze dostają po kieszeni.
A co do tego nie jestem przekonany. Jak szukałem infomacji na ten temat, żeby odświeżyć sobie przepisy, trafiłem również na część dotyczącą dalszego dochodzenia swoich praw, już przez sklepy względem hurtowników i dalej. Jest jakaś część ustawy (chyba innej), która mówi o tym i wynika z niej, że analogiczne przepisy, tylko z innymi terminami, obowiązują dalej ('w górę'). Nie znam szczegółów, ale trzeba by tego poszukać.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2009, 16:27   #63
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie obowiązują pomiędzy podmiotami gospodarczymi. Możesz zasadniczo skoczyć hurtownikom, obunóż z rozbiegu.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2009, 18:28   #64
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Ciskasz się jakbyś kurde nie w Polsce zakupy robił... Kto każe sprzedawać buble? KLIENCI! Bo klient chce kupić tanio. I wydaje mu się, że za parę 5 złotych kupi sobie niezawodnego, niezniszczalnego mercedesa.

Ale jest inny problem, który mnie boli. Bo ja zawsze byłem zwolennikiem idei, że kto kupuje tanio, dwa razy kupuje. Zawsze wolałem wybrać sprzęt droższy, ale o lepszych parametrach, czy choćby wykonany z lepszego materiału. Problem w tym, że przy zalewie rynku tandetą ze wschodu te droższe, uznane marki chcąc utrzymać się na rynku, musiały mocno pościnać koszty, a odbyło się to niestety kosztem jakości. I w tej chwili ciężko jest kupić coś dobrego.
Ze co prosze ?
Skoro handel taki nieprzyjazny dla sklepikarza to dlaczego tylu ich jest ? Masochiści czy jak ?
Smieszy mnie po prostu utyskiwanie tych bidnych sklepikarzy. Bo i tak na koncu najbardziej pokrzywdzony jest klient.
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2009, 18:37   #65
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Z której strony? Klient jest chroniony prawem, a że nie wszyscy klienci zdają sobie z tego sprawę, to już sami są sobie winni.

Dużo jest sklepikarzy? Gdzie? Bo w mojej okolicy wymiotło wszystkich, zostały supermarkety i duże sieci handlowe. Popadały też punkty usługowe, bo w tej chwili jest tendencja wyrzucania rzeczy używanych, a nie ich naprawa i konserwacja. I w ten sposób dotujemy zachodnich właścicieli, bo duże sieci to nawet podatków nie płacą...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2009, 19:33   #66
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Nie obowiązują pomiędzy podmiotami gospodarczymi. Możesz zasadniczo skoczyć hurtownikom, obunóż z rozbiegu.
Jesteś tego pewien, znasz te przepisy prawne?

Tutaj spierać się nie będę, bo nigdy ta część mnie nie interesowała, ale naprawdę trafiłem gdzieś przy okazji na fragment analizy przepisów dotyczących stosunków między sklepem, a hurtownią i tam była ta kwestia poruszona.


Co do sklepikarzy, to nie zgodzę się, że jest ich mało. Na pewno zależy to od miasta i miejsca, ale w większych aglomeracjach, gdzie się nie obejrzy, na każdej ulicy jest przynajmniej kilkanaście/kilkadziesiąt różnych sklepów i sklepików.

Kurde.. miałem właśnie pakować kartę, ale postanowiłem po raz ostatni ją sprawdzić przed wyjęciem z komputera. Włączyłem i.. zadziałała...

Teoretycznie powinienem się cieszyć, w praktyce tak nie jest. Z nią definitywnie jest coś nie tak i jeśli ma paść, to wolałbym sprawę załatwić od razu. A tak pewnie stanie się to w jakimś najbardziej nieodpowiednim momencie...


Pytanie.. bo nie zamierzam teraz karty oszczędząć i w najbliższym czasie dokładnie ją przetestuję (i najwyżej zareklamuję jako przegrzewającą się, co jest zgodne z prawdą).

W Furmarku jest test stabilności. Czy on ma jakiś koniec? Czy karta powinna normalnie przez niego przejść, czy jego celem jest zawieszenie każdej karty i ostatecznie będzie to miało miejsce? Ewentualnie w jaki inny sposób można przetestować kartę pod względem przegrzewania się?
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 15.07.2009 o godz. 11:54
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2009, 20:35   #67
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Co do sklepikarzy, to nie zgodzę się, że jest ich mało. Na pewno zależy to od miasta i miejsca, ale w większych aglomeracjach, gdzie się nie obejrzy, na każdej ulicy jest przynajmniej kilkanaście/kilkadziesiąt różnych sklepów i sklepików.
U mnie jeszcze 5 lat temu miałem w pobliżu:

- drogerię, gdzie mogłem sobie kupić środki chemiczne, a i guzik i jakieś tasiemki się znalazły;

- sklep z art. metalowymi w którym mogłem się zaopatrzyć na szybko w gwoździe, śrubki, wiertła, narzędzia, a ponieważ mieli też hydraulikę, to i w wężyk do wody jak mi strzelił...

- sklep z farbami - niezastąpiony, jak mi zabrakło czegoś w trakcie remontu;

- sklepik ogólno-spożywczy tuż pod domem, w którym mogłem wracając zawsze dostać świeżą bułkę i rewelacyjną kiełbasę - nie wiem skąd ją kobieta brała.

W tej chwili nie ma już ani jednego. Rozmawiałem z babką jak się zwijała - sprawa prosta, czynsze rosną, a wszyscy jeżdżą na zakupy do oszołoma.

I teraz w pobliżu mam biedronkę, carrefoura, oszołoma, kilka pubów i kiosków z gazetami i nic innego. Nie wiem, gdzie można kupić sobie gwoździa w pobliżu - chyba tylko w castoramie przy makro.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2009, 21:07   #68
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Oczywiście, że jest mniej sklepików z towarem typowym dla supermarketów, przyczyn nie trzeba chyba przypominać. Ale powstaje wiele nowych, niektóre na krótko, niektóre na dłuzej. W każdym razie sklepów jako takich jest dużo, do tego doszło bardzo dużo internetowych, nie można powiedzieć, że ludzie boją się tego rodzaju działalności.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2009, 23:45   #69
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niezgodność towaru z umową obowiązuje wyłącznie pomiędzy sprzedawcą(sklepem) a konsumentem(w znaczeniu kupująca osoba fizyczna - nieprowadząca działalności gospodarczej!).
Pomiędzy podmiotami gospodarczymi występuje pojęcie rękojmi.
Faktycznie sklep może dochodzić swoich praw wobec producenta i nieraz producent pomimo 1 rocznej gwarancji naprawi bezpłatnie sprzęt po np. półtora roku użytkowania.

Co do liczby sklepów - zmniejsza się ona znacznie - głównie przez nas samych - kupujemy w marketach i sklepach internetowych - ma to swoje zalety (cena) ale i wady.
Ileż to razy przychodził do mnie klient z problemem
"panie pomóż pan bo nie działa, nie umiem ustawić, jak to podłączyć..."
Odpowiadam zawsze:
"Oczywiście pomogę Panu ale gdzież to zakupił Pan ten przecudowny towar."
"Ano w internecie bo taniej"
"Taniej bo nie płacił Pan za moją obsługę, za ekspozycję towaru, za prąd itp...zaoszczędził pan 40zł to teraz moja pomoc będzie kosztowała 50zł za godzinę".
Mina klientów bezcenna.
Oczywiście jestem zły i niedobry, ale czy Wy wszyscy pracujecie za darmo?
Przecież sprzedaż i obsługa posprzedażna klienta to moja praca.
Co mam powiedzieć dziecku : "Nie będzie danonka bo dzisiaj obsługiwałem cwaniaczków ze sklepu internetowego, którzy dali zarobić komuś innemu, ale przychodzą z problemami do mnie."
Oczywiście przyszłość to i tak sklepy internetowe. Tylko gdzie wtedy poogląda się w realu(nomen omen) towar?
__________________
Tak, na pewno tak, raczej tak, chyba tak, chyba nie, raczej nie, na pewno nie, nie.
oddwor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2009, 01:47   #70
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wszystkie większe sklepy internetowe (sporo mniejszych też) migruje do realu, właśnie z powodu, że ludzie chcą mieć możliwość obejrzenia towaru i odbioru osobistego. (Komputronik, Morele, Electromarket....)
Siedziba takiego sklepu nie musi znajdować się w prestiżowym miejscu, bo klient nie trafia tam z ulicy...
Małe sklepy powinny mieć chociaż klitkę na zadupiu, czynną ze 2 godziny dziennie, jak nie mają, to zaczynają się kłopoty - kupując różne rzeczy MUSZĘ je najpierw obejrzeć. Potem mogę już zamawiać przez internet. Ale do niektórych to nie dociera. Wtedy muszą przysłać mi próbki, jak nie, to są inne sklepy/hurtownie...
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2009, 21:59   #71
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Odkopię temat bo mam pytanie.

Ostatnio kupiłem pewne dwa identyczne urządzenia do wykorzystania przy innych dwóch identycznych urządzeniach.
Po porównaniu zachowania urządzeń, doszedłem do wniosku, że jedno ma 100% wadę (na pewno elektronika) pewna funkcja dzieje się losowo a czasem w ogóle się nie dzieje (zamiana miejscami urządzeń, do których to zakupiłem nie zmienia postaci rzeczy).


Zakupiłem to w poniedziałek a do sklepu (proline) w tej sprawie będę szedł w piątek (czas od zakupu będzie wynosić 5 dni).

Moje pytanie brzmi następująco, jakie mam prawa, chodzi mi, że jedyne wyjście to oddać urządzenie na gwarancję czy mogę skorzystać z niezgodności towaru z umową i żądać wymiany na urządzenie fabrycznie nowe ? Zwrotu pieniędzy nie chcę bo docelowo chcę mieć tu urządzenie sprawne.
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 08.12.2009 o godz. 22:02
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2009, 22:29   #72
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
mozesz
ale nie od Ciebie zalezy, czy Ci od reki wymienia czy sprobuja (majac na to dwa tygodnie) naprawic
Ty mozesz swoja sugestie przedstawic, ale to sklep decyduje o formie rekompensaty - wymiana lub naprawa
dopiero, jak naprawa sie nie uda, to mozesz odstapic od umowy
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2009, 22:38   #73
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
mozesz
ale nie od Ciebie zalezy, czy Ci od reki wymienia czy sprobuja (majac na to dwa tygodnie) naprawic
Ty mozesz swoja sugestie przedstawic, ale to sklep decyduje o formie rekompensaty - wymiana lub naprawa
dopiero, jak naprawa sie nie uda, to mozesz odstapic od umowy
i... to nic, że dopiero 5 dni będzie na liczniku ?
czyżbyś na prawdę miał rację kupiłem urządzenie niesprawne z wadą ukrytą niemożliwą do wykrycia podczas zakupu więc tak mi się wydaje, że chyba mam coś do gadania... i chyba mam prawo przez wzgląd na to żądać doprowadzenia urządzenia do zgodności z umową (czyt. wymiana na inne nowe sprawne)
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2009, 22:50   #74
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No ale przecież ta ustawa ma kilka stron...

Nie wiem skąd to przekonanie, że w ciągu kilku dni od zakupu można oczekiwać wymiany na urządzenie nowe. Fakt, niektóre sklepy tak robią (np. Saturn czy MM), ale to ich prywatny regulamin, na który klient może się zgodzić, ale wcale nie musi (bo może korzystać z praw ustawowych). Możesz w Prolinie sprawdzić, czy czegoś takiego nie mają, ewentualnie od razu do nich zadzwonić i przedstawić sytuację. Doświadczenia z obsługą w tym sklepie mam raczej pozytywne, więc może nikt nie będzie robił problemów. A jeśli będzie..

.. to jest tak, jak pisał Nimal - możesz zareklamować na podstawie niezgodności towaru z umową i zażądać wymiany towaru na nowy. Nie do końca zgodzę się z tym, że to sklep decyduje, czy wymieni ci towar, czy go naprawi, bo choć faktycznie w praktyce tak się zdarzać może, to jednak ustawa dość jasno opisuje sytuacje, w których ta dyspozycja klienta nie musi być spełniona. W przypadku towaru nowego, będącego aktualnie w sprzedaży, można dość łatwo udowodnić, że wspomniane przesłanki nie są spełnione. Jeśli bardzo ci zależy (a będą się zapowiadać kłopoty), telefon do rzecznika konsumentów, powinien rozjaśnić sprawę (tobie, albo - co ważniejsze - sklepowi).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2009, 22:54   #75
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Tak zrobię, jutro zadzwonię, przedstawię sytuację i poproszę o nazwisko pracownika, z którym rozmawiałem bo powiem, że powołam się na tą rozmowę w piątek.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.