Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.11.2003, 11:35   #16
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
a to rowniez jest ciekawe

"Przepisów ustawy nie stosuje się do paliw ciekłych przeznaczonych na rezerwy państwowe i zapasy obowiązkowe paliw. "
A to proste w odszyfrowaniu: rzadowe limuzyny nie beda na tym jezdzic
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.11.2003, 11:40   #17
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
a ja uwazalem naszego prezydenta za madrego czlowieka - pomylka...
ja tam nigdy go za madrego nieuwazalem, niepoparlem go w wyborach i mam czyste sumienie

Cytat:
Napisany przez BD
a to rowniez jest ciekawe

"Przepisów ustawy nie stosuje się do paliw ciekłych przeznaczonych na rezerwy państwowe i zapasy obowiązkowe paliw. "
"oraz niewlewamy tego swinstwa do samochow BORu..."

proste, niech narod sie truje biopaliwami, przecierz jakby podczas wojny przez to biobadziewie nagle czolgi przestaly chodzic to rolnycy wygineli by w 2 minuty ze nawet mr Kalinowski niezdarzyl by wyemigrowac do bratniej Bialorusi
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2003, 12:01   #18
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Polska to wspaniały kraj gdzie można jednak dosłownie wszystko kupić, jeżeli nie można, to znaczy że za mało się dało... Ta ustawa tylko o tym fakcie przypomina.

Tak sobie myślę, że nie głupim pomysłem było by w końcu wydanie tych paru groszy więcej na gaz z wtryskiem, w sumie wyjdzie z 5k ale straty mocy nie powinny być aż tak duże.

Co do tego 70 KM do granicy, to właśnie sprawdzam ile mam do obwodu kaliningradzkiego no i chyba zaczne sledzic co sie dzieje w ZSRR z tymi biopaliwami. Może to takie odgryzanie się za wizy na granicy
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2003, 12:07   #19
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez SoBal
Polska to wspaniały kraj gdzie można jednak dosłownie wszystko kupić, jeżeli nie można, to znaczy że za mało się dało... Ta ustawa tylko o tym fakcie przypomina.

Tak sobie myślę, że nie głupim pomysłem było by w końcu wydanie tych paru groszy więcej na gaz z wtryskiem, w sumie wyjdzie z 5k ale straty mocy nie powinny być aż tak duże.

Co do tego 70 KM do granicy, to właśnie sprawdzam ile mam do obwodu kaliningradzkiego no i chyba zaczne sledzic co sie dzieje w ZSRR z tymi biopaliwami. Może to takie odgryzanie się za wizy na granicy
A od ruskich to paliwa nie ryzykowalbym... podobnie jak ichszy spierytus

ZSRR? (czy to jeszcze istnieje? )
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2003, 16:26   #20
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
czyli tak:

zalozmy, ze teraz litr benzyny kosztuje dla rownego rachunku 3,40 pln.

po nowym roku bedzie do tego dochodzil niedawno uchwalony kolejny podatek (okolo 10-12 gr/litr), z ktorego wplywy maja byc przeznaczone na budowe autostrad...
od tego dojdzie teraz biopaliwo za okolo 10 gr/litr...

jaki bedzie tego efekt?
ludzie zaczna masowo przerabiac samochody na gaz.
czekaja nas podwyzki...
a panstwo zamiast dodatkowych wplywow, zanotuje znowu straty...

polska to piekny kraj...
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam


Ostatnio zmieniany przez woitas : 18.11.2003 o godz. 16:29
woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2003, 17:25   #21
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hej

Wlasnie wysluchalem w Radio jak wypowiadal sie pan z Polskiej Izby Paliw.

Koszty wyprodukowania biopaliwa sa wyzsze niz tradycyjnej benzyny. Jezeli minister finansow nie zmniejszy akcyzy na to paliwo to niestety po nowym roku bedzie kosztowac wiecej niz obecnie.

Jak slusznie napisal Wojtas poza doliczeniem 10-12 groszy na budowe autostrad dojdzie jeszcze roznica w kosztach produkcji biopaliwa. Innymi slowy bedzie duzo drozej za paliwa a co za tym idzie rownie inne rzeczy podskocza.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2003, 17:55   #22
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
wzrosna ceny, wzrosna koszty, spadnie produkcja, spadna wplywy do budzetu, spadnie pozim zycia... fajne skutki
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2003, 21:50   #23
vodnik
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.06.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 33
vodnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeszcze jak tylko pan A. L....r zostanie prezydentem to zwijam sie i jade do Iraku, bedzie pewniej niz tu.
__________________
Pozdrawiam

Vodnik
vodnik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2003, 06:57   #24
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Najciekawsze o "chaosie" z biopaliwami przygotowala dzis Gazeta Wyborcza:

http://www1.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,1782224.html

ludzie, ja chce miec wrazenie ze to jakis kabaret, a to jest rzeczywistosc!

Pozdr.

Ostatnio zmieniany przez Ormianin : 19.11.2003 o godz. 07:02
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2003, 07:00   #25
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
a ja uwazalem naszego prezydenta za madrego czlowieka - pomylka...
Również tak myślałem... Ale po tym co się dzieje już tak nie jest...
Pozdro
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2003, 09:16   #26
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Najciekawsze jest to, ze nie bedzie mozliwosci wyboru z tego co wyczytalem.

Dzwonilem do Shella na infolinie i rozmawialem z gosciem. Facet zapewnial, ze Shell zrobi wszystko by ich sztandarowy produkt nie zostal popsuty.
BD, a nie orientujesz się może czy shell też będzie chronił swoją ropę? Bardzo by mi się to przydało...

W ostateczności ja mam niecały kilometr do czeskiej granicy, a właściwie to mieszkam od niej 500 m w linii prostej
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2003, 09:45   #27
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Nol
BD, a nie orientujesz się może czy shell też będzie chronił swoją ropę? Bardzo by mi się to przydało...

W ostateczności ja mam niecały kilometr do czeskiej granicy, a właściwie to mieszkam od niej 500 m w linii prostej
wiesz co czytalem dokladnie ustawe i slucham roznych wypowiedzi
wynika z tego jasno, ze KAZDY kto sprzedaje paliwo w naszym kraju musi
uzdatniac je tym badziewiem

w zwiazku z tym wydaje mi sie, ze rowniez Shell jak i inne stacje beda mialy biopaliwo
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2003, 09:52   #28
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Interesuje mnie zabranie mozliwosci wyboru to dzialanie niezgodne z konstytucja. Jezeli tak to moze powinien powstac obywatelski ruch majacy na celu zgloszenie tego faktu do NSA a jak zajedzie potrzeba do inych trybunalow poza granicami Polski.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2003, 09:53   #29
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ale panowie nie rozumiem czym sie martwicie, przecierz w telewizji bialoruskiej oddzial w warszawie mowili ostatnio ze w usa jezdza juz na 10% domieszkach biobadziewaaaa. tzn biopaliwa, poza tym niewiadomo czy napewno to biopaliwo tak zle szkodzi na silniki po 3 dzieki biopaliwa jestesmy bardziej ekologiczni
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2003, 10:32   #30
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,837
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Juz kiedys pisalem ze kilkuprocentowa zawartosc np oleju rzepakowego w o. napedowym nie ma wplywu na osiagi i zywotnosc silnikow diesla, to wiadomo juz od dawna. Problemem raczej jest inny syf w paliwie ktorego byc nie powinno, dla przykladu zasiarczenie duzo wyzsze niz w szwedzkich olejach opalowych - ci co duzo jezdza dobrze wiedza ze auta dobrze chodza (o ile nie lepiej) jesli dostana do baku szwedzka "oranzade". A siara ma juz wplyw np na zywotnosc wtryskiwaczy. Mnie osobiscie wkurza fakt, ze taki manewr jest pretekstem do kolejnej podwyzki cen mimo ze na chlopski rozum powinny one staniec, chocby z powodu mniejszej akcyzy (ekologia). Coz, jak to mowia 'jak nie kijem go to palka', a lobby paliwowe ma sie dobrze.

Co do benzyn, to nie wiem co tam chca mieszac ale calkiem mozliwe ze jak jeszcze dodadza cos nowego to one po prostu przestana byc palne. Juz teraz wielu sie dziwi ze nasze silniki to przerabiaja. Mamy jedne z najgorszych paliw w Europie zakladajac zgodnosc z norma, a przeciez dodatkowo sa chrzczone przez hurtownikow i pompiarzy. Moze sie okazac ze zeby dodac biokomponentow trzeba bedzie ujac innego swinstwa.

PS Osobiscie nie podzielam opinii BD o shellowskiej v-power, moja toyota nic lepiej na tym nie chodzi, za to dwusuwy odmawiaja wspolpracy (mam 2 - kosiarke i opryskiwacz), spala kazde swinstwo byle nie bylo to v-power hehe. No i ta roznica w cenie....
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.