Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   No i co - PIT złożony? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/no-co-pit-zlozony-93414/)

DarkSlide97 31.05.2020 20:14

Moja matka wypelnia PIT i to jest mega wqrwiajace... Ja nie pamietam co zrobilem ze mi sie tak ladnie uzupelnilo (nie pamietam strony), ona musi wszystko wypelniac sama i jeszcze jej wywala blad, ze deklaracja juz zostala wyslana, a ona nic nie wysylala :sciana:
Jeszcze trzeba zakladac specjalne konto cholerne na jakims portalu specjalnie zeby wyslac PIT, serio? Czemu nie ma JEDNEJ strony do zrobienia tego gdzie logujesz sie na PZ, wszystko masz wypelnione i klikasz "wyslij" a nie tysiace gownostron gdzie jeszcze logowac sie trzeba.

Nie dosc, ze sciagaja te podatki i ubezpieczenia na uslugi ktore nie dzialaja jak powinny to jeszcze utrudniaja ich rozliczanie. Mafia to przynajmniej przyjezdzala, brala kase i dawala w morde na dowidzenia, zadnych papierkow nie wymagali... Nie wiem czy to nie lepszy sposob :rotfl:

grzeniu 31.05.2020 22:24

https://www.podatki.gov.pl/pit/
Nie wiem gdzie ty latasz, ale to oficjalna strona podatków i raczej nic poza PZ tam nie trzeba. Mówię raczej, bo mnie to tam nie obejmuje i nie przerabiałem tego.

mgit 01.06.2020 15:40

Cytat:

Napisany przez DarkSlide97 (Post 1436616)
Moja matka wypelnia PIT i to jest mega wqrwiajace... Ja nie pamietam co zrobilem ze mi sie tak ladnie uzupelnilo (nie pamietam strony), ona musi wszystko wypelniac sama i jeszcze jej wywala blad, ze deklaracja juz zostala wyslana, a ona nic nie wysylala :sciana:
Jeszcze trzeba zakladac specjalne konto cholerne na jakims portalu specjalnie zeby wyslac PIT, serio? Czemu nie ma JEDNEJ strony do zrobienia tego gdzie logujesz sie na PZ, wszystko masz wypelnione i klikasz "wyslij" a nie tysiace gownostron gdzie jeszcze logowac sie trzeba.

Nie dosc, ze sciagaja te podatki i ubezpieczenia na uslugi ktore nie dzialaja jak powinny to jeszcze utrudniaja ich rozliczanie. Mafia to przynajmniej przyjezdzala, brala kase i dawala w morde na dowidzenia, zadnych papierkow nie wymagali... Nie wiem czy to nie lepszy sposob :rotfl:

No i jest jedna strona, szybkie sprawdzenie jednym kliknięciem, a drugim złożenie deklaracji - zero kombinowania... konta specjalnego zakładać nie trzeba... logowanie przez stronę banku... prościej się nie da :spoko:

siwymariusz 01.06.2020 16:48

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1436640)
No i jest jedna strona, szybkie sprawdzenie jednym kliknięciem, a drugim złożenie deklaracji - zero kombinowania... konta specjalnego zakładać nie trzeba... logowanie przez stronę banku... prościej się nie da :spoko:

Potwierdzam , ale jest jedno ale - nie każdy bank daje Profil Zaufany.
Jak nie daje to trzeba w ZUS-ie załatwić.

grzeniu 01.06.2020 18:16

Ale Dark chyba ma już PZ, tak zrozumiałem.
Banki, być może nie wszystkie dają PZ - a dokładnie o potwierdzenie prawdziwości podanych danych osobowych w formularzy PZ chodzi. Zrobi to też skarbowy, czy każdy urząd stanu cywilnego, ZUS też.

Jarson 01.06.2020 20:27

Cytat:

Napisany przez DarkSlide97 (Post 1436616)
Moja matka wypelnia PIT i to jest mega wqrwiajace... Ja nie pamietam co zrobilem ze mi sie tak ladnie uzupelnilo (nie pamietam strony), ona musi wszystko wypelniac sama i jeszcze jej wywala blad, ze deklaracja juz zostala wyslana, a ona nic nie wysylala :sciana:
Jeszcze trzeba zakladac specjalne konto cholerne na jakims portalu specjalnie zeby wyslac PIT, serio? Czemu nie ma JEDNEJ strony do zrobienia tego gdzie logujesz sie na PZ, wszystko masz wypelnione i klikasz "wyslij" a nie tysiace gownostron gdzie jeszcze logowac sie trzeba.

Nie dosc, ze sciagaja te podatki i ubezpieczenia na uslugi ktore nie dzialaja jak powinny to jeszcze utrudniaja ich rozliczanie. Mafia to przynajmniej przyjezdzala, brala kase i dawala w morde na dowidzenia, zadnych papierkow nie wymagali... Nie wiem czy to nie lepszy sposob :rotfl:

Skoro pisałeś to 31.05, to rozumiem, że Twoja mama wtedy właśnie składała PIT? No to nie ma się co dziwić. Urząd automatycznie wypełnia PIT na podstawie posiadanych informacji, przy czym z ulg uwzględniana jest jedynie ulga na dzieci. Jeżeli nie masz nic innego do odliczenia, to wystarczy to przyklepać i tyle - ale to do końca kwietnia. O ile pamiętam, chociaż w tym roku termin złożenia deklaracji przesunął się o miesiąc, to urząd i tak na standardowy koniec kwietnia uznaje niemodyfikowaną przez podatnika, automatyczną deklarację za zatwierdzoną. Różnica polega na tym, że podatnik miał kolejny miesiąc na ewentualne zmiany, tylko wtedy już w formie korekty.

Generalnie wielu osobom w zupełności wystarcza deklaracja wypełniona przez urząd, gdyż niczego nie odliczają lub korzystają tylko z ulgi na dzieci, która jest uwzględniona. Inni, może nawet jest ich więcej, mają mniejsze lub większe dodatkowe odliczenia. Przykładowo sam co roku korzystam z ulgi dla honorowych krwiodawców. To są niewielkie pieniądze - 130 zł od dochodu za litr krwi, czyli najczęściej ok. 60 zł zwrotu podatku za rok (to oczywiście zależy ile krwi oddamy, w tym czy oddajemy osocze, oraz w jakiej grupie podatkowej jesteśmy). Teraz jest ulga termomodernizacyjna, dość popularna, jak ktoś nie korzystał, to ulga internetowa itp. Generalnie to w interesie podatnika jest skorzystać z ulgi i nie należy się dziwić, że wówczas trzeba dopełnić pewnych formalności. Natomiast jeśli żadnych dodatkowych odliczeń nie ma to nie trzeba robić absolutnie nic - no przecież prościej się nie da ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.