Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Aktualny status Twojego PITa na chwilę obecną to:
Oczywiście złożony, dzień po otrzymaniu PIT-11 10 43.48%
Tak, tak, jutro się za to biorę, a w sobotę złożę osobiście... 0 0%
Właśnie stoję w sześciokilometrowej kolejce do US, jestem przedostatni 0 0%
Pitu pitu... 13 56.52%
Wszystkich głosów: 23. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.05.2020, 21:14   #91
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Moja matka wypelnia PIT i to jest mega wqrwiajace... Ja nie pamietam co zrobilem ze mi sie tak ladnie uzupelnilo (nie pamietam strony), ona musi wszystko wypelniac sama i jeszcze jej wywala blad, ze deklaracja juz zostala wyslana, a ona nic nie wysylala
Jeszcze trzeba zakladac specjalne konto cholerne na jakims portalu specjalnie zeby wyslac PIT, serio? Czemu nie ma JEDNEJ strony do zrobienia tego gdzie logujesz sie na PZ, wszystko masz wypelnione i klikasz "wyslij" a nie tysiace gownostron gdzie jeszcze logowac sie trzeba.

Nie dosc, ze sciagaja te podatki i ubezpieczenia na uslugi ktore nie dzialaja jak powinny to jeszcze utrudniaja ich rozliczanie. Mafia to przynajmniej przyjezdzala, brala kase i dawala w morde na dowidzenia, zadnych papierkow nie wymagali... Nie wiem czy to nie lepszy sposob
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.05.2020, 23:24   #92
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
https://www.podatki.gov.pl/pit/
Nie wiem gdzie ty latasz, ale to oficjalna strona podatków i raczej nic poza PZ tam nie trzeba. Mówię raczej, bo mnie to tam nie obejmuje i nie przerabiałem tego.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.06.2020, 16:40   #93
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Moja matka wypelnia PIT i to jest mega wqrwiajace... Ja nie pamietam co zrobilem ze mi sie tak ladnie uzupelnilo (nie pamietam strony), ona musi wszystko wypelniac sama i jeszcze jej wywala blad, ze deklaracja juz zostala wyslana, a ona nic nie wysylala
Jeszcze trzeba zakladac specjalne konto cholerne na jakims portalu specjalnie zeby wyslac PIT, serio? Czemu nie ma JEDNEJ strony do zrobienia tego gdzie logujesz sie na PZ, wszystko masz wypelnione i klikasz "wyslij" a nie tysiace gownostron gdzie jeszcze logowac sie trzeba.

Nie dosc, ze sciagaja te podatki i ubezpieczenia na uslugi ktore nie dzialaja jak powinny to jeszcze utrudniaja ich rozliczanie. Mafia to przynajmniej przyjezdzala, brala kase i dawala w morde na dowidzenia, zadnych papierkow nie wymagali... Nie wiem czy to nie lepszy sposob
No i jest jedna strona, szybkie sprawdzenie jednym kliknięciem, a drugim złożenie deklaracji - zero kombinowania... konta specjalnego zakładać nie trzeba... logowanie przez stronę banku... prościej się nie da
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.06.2020, 17:48   #94
siwymariusz
Guru
 
Avatar użytkownika siwymariusz
 
Data rejestracji: 15.06.2002
Lokalizacja: na południu kraju
Posty: 1,379
siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
No i jest jedna strona, szybkie sprawdzenie jednym kliknięciem, a drugim złożenie deklaracji - zero kombinowania... konta specjalnego zakładać nie trzeba... logowanie przez stronę banku... prościej się nie da
Potwierdzam , ale jest jedno ale - nie każdy bank daje Profil Zaufany.
Jak nie daje to trzeba w ZUS-ie załatwić.
__________________
Jestem oświecony : Solarforce L2P mod Greg , APEX GT01, Olight S10 Baton XM-L. SolarStorm SC02 ( po naprawie -thx Maciex93 ), Astrolux S41 4x Nichia 219B, Astrolux E01
siwymariusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.06.2020, 19:16   #95
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ale Dark chyba ma już PZ, tak zrozumiałem.
Banki, być może nie wszystkie dają PZ - a dokładnie o potwierdzenie prawdziwości podanych danych osobowych w formularzy PZ chodzi. Zrobi to też skarbowy, czy każdy urząd stanu cywilnego, ZUS też.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.06.2020, 21:27   #96
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Moja matka wypelnia PIT i to jest mega wqrwiajace... Ja nie pamietam co zrobilem ze mi sie tak ladnie uzupelnilo (nie pamietam strony), ona musi wszystko wypelniac sama i jeszcze jej wywala blad, ze deklaracja juz zostala wyslana, a ona nic nie wysylala
Jeszcze trzeba zakladac specjalne konto cholerne na jakims portalu specjalnie zeby wyslac PIT, serio? Czemu nie ma JEDNEJ strony do zrobienia tego gdzie logujesz sie na PZ, wszystko masz wypelnione i klikasz "wyslij" a nie tysiace gownostron gdzie jeszcze logowac sie trzeba.

Nie dosc, ze sciagaja te podatki i ubezpieczenia na uslugi ktore nie dzialaja jak powinny to jeszcze utrudniaja ich rozliczanie. Mafia to przynajmniej przyjezdzala, brala kase i dawala w morde na dowidzenia, zadnych papierkow nie wymagali... Nie wiem czy to nie lepszy sposob
Skoro pisałeś to 31.05, to rozumiem, że Twoja mama wtedy właśnie składała PIT? No to nie ma się co dziwić. Urząd automatycznie wypełnia PIT na podstawie posiadanych informacji, przy czym z ulg uwzględniana jest jedynie ulga na dzieci. Jeżeli nie masz nic innego do odliczenia, to wystarczy to przyklepać i tyle - ale to do końca kwietnia. O ile pamiętam, chociaż w tym roku termin złożenia deklaracji przesunął się o miesiąc, to urząd i tak na standardowy koniec kwietnia uznaje niemodyfikowaną przez podatnika, automatyczną deklarację za zatwierdzoną. Różnica polega na tym, że podatnik miał kolejny miesiąc na ewentualne zmiany, tylko wtedy już w formie korekty.

Generalnie wielu osobom w zupełności wystarcza deklaracja wypełniona przez urząd, gdyż niczego nie odliczają lub korzystają tylko z ulgi na dzieci, która jest uwzględniona. Inni, może nawet jest ich więcej, mają mniejsze lub większe dodatkowe odliczenia. Przykładowo sam co roku korzystam z ulgi dla honorowych krwiodawców. To są niewielkie pieniądze - 130 zł od dochodu za litr krwi, czyli najczęściej ok. 60 zł zwrotu podatku za rok (to oczywiście zależy ile krwi oddamy, w tym czy oddajemy osocze, oraz w jakiej grupie podatkowej jesteśmy). Teraz jest ulga termomodernizacyjna, dość popularna, jak ktoś nie korzystał, to ulga internetowa itp. Generalnie to w interesie podatnika jest skorzystać z ulgi i nie należy się dziwić, że wówczas trzeba dopełnić pewnych formalności. Natomiast jeśli żadnych dodatkowych odliczeń nie ma to nie trzeba robić absolutnie nic - no przecież prościej się nie da
__________________

Jarson jest online   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.