Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.05.2005, 10:57   #1
Homosapiens
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.11.2002
Posty: 31
Homosapiens w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
NortonGhost 2005

Witam!
Zainstalowałem wczoraj Norton Ghost 2005 w wersji 9 i mam w zawiasku z tym kilka pytań.
Otóż nie jestem specem od tego softu ani też generalnie od komputera, używałem przez ostanie trzy lata Power Quest Driver Image 2002 i byłem z niego bardzo zadowolony ponieważ nigdy mnie nie zawiódł i były jak dla mnie znacznie prostszy w obsłudze od Norton Ghost 2003, mam tu na myśli że podczas przygotowani obrazu partycji przy pomocy Driver Image musiałem tylko wskazać jakiej partycji obraz chcę wykonać i gdzie ma ona się znaleźć po zakończaniu procesu klonowania, zaś Norton Ghost zadawał mi całą masę pytań, Np. co ma zostać dokładnie sklonowane z danej partycji, potrzebował dodatkowo jakieś numery i ogólnie mnie wkurzał pytaniami na które nie zawsze potrafiłem odpowiedzieć.
Po zainstalowaniu Norton Ghost 9 byłem trochę zaskoczony, ponieważ wszystko wyglądało zupełnie inaczej, a mianowicie wykonałem w ramach testu obraz partycji systemowej na płytę DVD i w związku z tym że nie znam zbyt dobrze angielskiego i tego softu zdecydowałem się
posłużyć kreatorem, przygotowując obraz partycji. Cały proces przygotowania składał się z odpowiedzi na pytanie gdzie ma zostać zapisany obraz tej partycji i jaką partycje chcę klonować, natomiast czas wykonania tego obrazu był jak dla mnie szokująco krótki, bo trwał 18min , przy czym partycja która była klonowana miała 4,2GB zaś mój sprzęt to: 2.00GHz Intel Pentium, win2000Pro, 256MB ram. Moje pytanie to; czy już koś korzystał z tej wersji i mógłby powiedzieć jak wygląda sytuacja w momencie kiedy system pada całkowicie i nie można go uruchomić, czy wówczas wystarczy włożyć taką płytę z kolonem partycji systemowej i uruchomić go właśnie z tej płyty, czy może są potrzebne jeszcze jakieś dyskietki startowe. W ogóle to było by bardzo fajnie jak by ktoś znający dobrze ten soft napisał jakiś wyczerpujący artykuł na temat jego nowej wersji, ponieważ z tego co zauważyłem zmiany w nowej wersji są dość duże w stosunku do wersji 2003. Chciałby z góry uprzedzić wszystkich odsyłaczy do istniejących już postów, że przeczytałem bardzo dokładnie artykuł na CDRinfo na temat robienia obrazu przy pomocy Norton Ghost 2003 i też na innych stronach. Niestety
jak dla mnie informacje w nim zawarte nie bardzo mi pomogły przy obsłudze wersji 2005.
Chciałbym jeszcze wszystkim zainteresowanym powiedzieć że mogę podać link skodą można ściągnąć pełną wersje Norton Ghost 2005 (to nie jest żadna sieć P2P tylko normalny FTP). Nie wiem tylko czy mogę to zrobić oficjalnie na stronie CDRInfo czy ewentualnie na e-maila. Wersja ta jest niestety po angielsku.
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich fanów CDRinfo.
__________________
Homosapiens
Homosapiens jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.05.2005, 11:03   #2
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Znalazłem coś takiego:
http://ghost.radified.com/norton_ghost_90.htm
Niestety jest po angielsku, jak tylko coś znajdę po polsku to zapodam.
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 15:17   #3
vader2002
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.01.2006
Posty: 1
vader2002 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile

Cytat:
Napisany przez Homosapiens
Witam!
Zainstalowałem wczoraj Norton Ghost 2005 w wersji 9 i mam w zawiasku z tym kilka pytań.
Otóż nie jestem specem od tego softu ani też generalnie od komputera, używałem przez ostanie trzy lata Power Quest Driver Image 2002 i byłem z niego bardzo zadowolony ponieważ nigdy mnie nie zawiódł i były jak dla mnie znacznie prostszy w obsłudze od Norton Ghost 2003, mam tu na myśli że podczas przygotowani obrazu partycji przy pomocy Driver Image musiałem tylko wskazać jakiej partycji obraz chcę wykonać i gdzie ma ona się znaleźć po zakończaniu procesu klonowania, zaś Norton Ghost zadawał mi całą masę pytań, Np. co ma zostać dokładnie sklonowane z danej partycji, potrzebował dodatkowo jakieś numery i ogólnie mnie wkurzał pytaniami na które nie zawsze potrafiłem odpowiedzieć.
Po zainstalowaniu Norton Ghost 9 byłem trochę zaskoczony, ponieważ wszystko wyglądało zupełnie inaczej, a mianowicie wykonałem w ramach testu obraz partycji systemowej na płytę DVD i w związku z tym że nie znam zbyt dobrze angielskiego i tego softu zdecydowałem się
posłużyć kreatorem, przygotowując obraz partycji. Cały proces przygotowania składał się z odpowiedzi na pytanie gdzie ma zostać zapisany obraz tej partycji i jaką partycje chcę klonować, natomiast czas wykonania tego obrazu był jak dla mnie szokująco krótki, bo trwał 18min , przy czym partycja która była klonowana miała 4,2GB zaś mój sprzęt to: 2.00GHz Intel Pentium, win2000Pro, 256MB ram. Moje pytanie to; czy już koś korzystał z tej wersji i mógłby powiedzieć jak wygląda sytuacja w momencie kiedy system pada całkowicie i nie można go uruchomić, czy wówczas wystarczy włożyć taką płytę z kolonem partycji systemowej i uruchomić go właśnie z tej płyty, czy może są potrzebne jeszcze jakieś dyskietki startowe. W ogóle to było by bardzo fajnie jak by ktoś znający dobrze ten soft napisał jakiś wyczerpujący artykuł na temat jego nowej wersji, ponieważ z tego co zauważyłem zmiany w nowej wersji są dość duże w stosunku do wersji 2003. Chciałby z góry uprzedzić wszystkich odsyłaczy do istniejących już postów, że przeczytałem bardzo dokładnie artykuł na CDRinfo na temat robienia obrazu przy pomocy Norton Ghost 2003 i też na innych stronach. Niestety
jak dla mnie informacje w nim zawarte nie bardzo mi pomogły przy obsłudze wersji 2005.
Chciałbym jeszcze wszystkim zainteresowanym powiedzieć że mogę podać link skodą można ściągnąć pełną wersje Norton Ghost 2005 (to nie jest żadna sieć P2P tylko normalny FTP). Nie wiem tylko czy mogę to zrobić oficjalnie na stronie CDRInfo czy ewentualnie na e-maila. Wersja ta jest niestety po angielsku.
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich fanów CDRinfo.
Tu znajdziesz SZCZEGÓŁY http://www.agavk.p9.pl/strony/win_ghost_1.php#
vader2002 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 17:22   #4
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
osobiscie polecam korzystac z ghosta 8,2 ktory jest na plytce hiren's boot cd 7,6

ale z tego co opisales wyglada ze zrobiles wszystko dobrze ! ta plytka powinna byc bootowalna , latwo to sprawdzic uruchamiajac computer z ta plyka w napedzie,oczywiscie w biosie musisz miec ustawione 1szy booot z cd-rom 2 hdd.
A roznica miedzy 8 a 9 jest taka ze 9 trzeba miec cala zainstalowana na hdd zeby robic obrazy partycj, przy 8 wystarczy uruchomic z cd-romu ghosta i juz robimy obrazy.
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 19:06   #5
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
http://www.acronis.com/homecomputing...cts/trueimage/ - Acronis True Image 9.0 i do Ghosta nie wrocisz.
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2006, 20:02   #6
Grupa33
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Posty: 3
Grupa33 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up

Cytat:
Napisany przez REi
http://www.acronis.com/homecomputing...cts/trueimage/ - Acronis True Image 9.0 i do Ghosta nie wrocisz.
Potwierdzam, miałem doczynienia zarówno z Norton Ghost-em jak i Drive Image 2002, żaden się nie umywa.
Grupa33 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2006, 20:20   #7
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Grupa33
Potwierdzam, miałem doczynienia zarówno z Norton Ghost-em jak i Drive Image 2002, żaden się nie umywa.
Ale pod jakim względem?
Mnie interesują w malejącej kolejności:
1. Dokładność odwzorowania partycji,
2. Kompresja,
3. Szybkośc.
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2006, 21:18   #8
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ad1. hmmm a o co chodzi dokladnie?
ad2. kompresja lepsza o wiele
ad3. 5min na odtworzenie 6GB partycji mowi chyba samo za siebie? (6gb - caly system +update + stery + office + photoshop + inny soft)
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2006, 21:19   #9
marin1
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika marin1
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Posty: 17
marin1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Też używałem Ghosta 9 , ale jak skosztowałem Acronisa tak Ghost poszedł w odstawkę.
marin1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2006, 07:33   #10
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez REi
ad1. hmmm a o co chodzi dokladnie?
Chodzi o to, że mój znajomy używał Norton Ghost 9.0, który oparty jest na True Image i jak twierdzi, miał problem z prawidłowym odtworzeniem partycji. Z Ghostem 8.2 i starszymi podobno takie historie się zdarzały znacznie rzadziej.
Osobiście do tej pory używałem tylko Ducha w tych wersjach i nie miałem problemów (2 tyg. temu zrobiłem też kopię wersją 9.0, ale jeszcze z niej nie korzystałem), choć chyba ze 3-5 razy w ciągu 10 lat miałem problem ze źle skompresowanymi archiwami zwykłych pakerów, gdzie o uszkodzeniu nośnika nie mogło być mowy.
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!

Ostatnio zmieniany przez Morris : 17.02.2006 o godz. 08:04
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.