Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Nova szkoła która oszukuje (https://forum.cdrinfo.pl/f5/nova-szkola-ktora-oszukuje-68653/)

Francis Drake 17.11.2006 08:54

Nova szkoła która oszukuje
 
Witam, moj kolega uczy sie juz drugi rok( 3 semestr ) w prywatnej szkole policealnej Nova Centrum Edukacji w Warszawie ul. Nowogrodzkiej 42 (IV pi***281;tro). Szko***322;a ta w umowie kt***243;r***261; podpisywa***322; deklarowa***322;a ***380;e posiada uprawnienia do wydawania dyplomu Technik informatyk. Jednak ostatnio po braku mo***380;liwosci zdania matury przez osoby chodzace do liceum dla doros***322;ych w tej szkole, okaza***322;o sie ze nic takiego nie posiadaja wiedz perfidnie oszukuje. Waznym elementem jest rowniez to ze podwyzszy***322;a op***322;aty z 115 w 1 semestrze do 155 w 3 semestrze, w 4 maja one wynosic ponad 180 z***322;. Odwo***322;uje zajecia w ostatniej chwili lub robi ich bardzo ma***322;o np: 3 godziny w miesiacu. Ten lekcewazacy stosunek do uczni***243;w wskazuje ze cos jest nie tak.

O szkole Nova http://www.nova.edu.pl/ jest rowniez artyku***322; w ***379;yciu na Goraco.

Wiec je***347;li kt***243;ry***347; z waszych znajomych ma zamiar si***281; tam zapisa***263; niech da na wstrzymanie.

IceManSpy 17.11.2006 09:09

Tak to czasem jest w prywatnych szko***322;ach. By***322;o kiedy***347; co***347; na ten temat bodaj***380;e w uwadze.

REi 17.11.2006 09:15

Cytat:

Napisany przez Francis Drake (Post 705403)
Witam, moj kolega uczy sie juz drugi rok( 3 semestr ) w prywatnej szkole policealnej Nova Centrum Edukacji w Warszawie ul. Nowogrodzkiej 42 (IV pi***281;tro). Szko***322;a ta w umowie kt***243;r***261; podpisywa***322; deklarowa***322;a ***380;e posiada uprawnienia do wydawania dyplomu Technik informatyk. Jednak ostatnio po braku mo***380;liwosci zdania matury przez osoby chodzace do liceum dla doros***322;ych w tej szkole, okaza***322;o sie ze nic takiego nie posiadaja wiedz perfidnie oszukuje. Waznym elementem jest rownierz to ze podwyrzszy***322;a op***322;aty z 115 w 1 semestrze do 155 w 3 semestrze, w 4 maja one wynosic ponad 180 z***322;. Odwo***322;uje zajecia w ostatniej chwili lub robi ich bardzo ma***322;o np: 3 godziny w miesiacu. Ten lekcewarzacy stosunek do uczni***243;w wskazuje ze cos jest nie tak.

O szkole Nova http://www.nova.edu.pl/ jest rownierz artuku***322; w ***379;yciu na Goraco.

Wiedz je***347;li kt***243;ry***347; z waszych znajomych ma zamiar si***281; tam zapisa***263; niech da na wsztrzymanie.

LOL - od czasu reformy ZADNA szkola policealna nie ma prawa wydawania dyplomu technika - nawet panstwowa. Kazdy technik konczy ekazminem panstwowym i to CKE wydaje dyplom - wiem bo sam tak zdawalem. Kiedys i owszem - szkoly same wydawaly dyplomy ale teraz juz nie ma tak dobrze. (i w sumie lepiej bo polglowki probujace uciec przed wojskiem nie skoncza z dyplomem "bo zaplacil to ma" )

PS. ja natomiast polece szkoly TEB'u - takowa mnie przeszkolila i bylem jednym z niewielu ktorzy w tym roku zdali egamin (panstwowy!) na technika informatyki. (w szkole znajomego zdaly 4 osoby na 30 w kalsie o.0 )

Francis Drake 17.11.2006 09:24

A mam jeszcze pytanie Musi mieć dowody wpłaty żeby w sadzie mozna walczyc o swoją kase. I czy jeśli oni zbankrutują jego kasa pojdzie sie walić ?

nimal 18.11.2006 10:15

niestety norma w polsce
pracujac w akademii medycznej mialem cale pielgrzymki chetnych na studia, ktorzy (wylicze najfajniejsze przyklady):
- dostali informacje o jakims magicznym trybie rekrutacji bez egzaminow dla np niepelnosprawnych albo obcokrajowcow (informacje udzielane ODPLATNIE przez Akademickie Centrum Informacji - w necie, gazetach czy samcyh uczelniach takie info sa za free i w dodatku prawdziwe)
- ukonczyli jakies szkoly wieczorowe PLATNE w ktorych od poczatku im mowili, ze maja umowe z akademia i zostana tu przyjeci na kontynuacje nauki
- ukonczyli jakies PLATNE szkoly dostajac magiczne (czyli nie majace mocy prawnej) dyplomy, ponoc uprawniajace ich do wykonywania zawodow medycznych albo kontynuacji nauki na akademii (oczywiscie bez egzaminow...)
- ukonczyli jakis kurs przygotowawczy do egzamow i ponoc mialo im to dac dodatkowe punkty

najbardziej razi mnie nie sam mechanizm oszustwa, ale glupota tych ludzi - wszytskie te bzdury mozna bardzo latwo i ZA DARMO sprawdzic wykonujac jeden telefon albo po prostu przychodzac do uczelni o jakiej mazyli i pytajac albo czytajac wywieszone zasady rekrutacji

jak mozna przez kilka lat placic i nawet nie sprawdzic jaki tytul sie bedzie mialo i czy jest on wart wiecej niz srajtasma w kiblu?

edit:
jeszcze jedna zecz mi sie bardzo podoba - jak juz niektorzy trafiali i pytali, pracownicy ich wyprowadzali z bledu to oni... mieli PRETENSJE DO NAS :D
kiedys dowiedzialem sie jakies filii mojej uczelni :D kazdy sposob na reklame jest dobry :D
czy musze dodawac, ze lista filii nie jest tajna? :>

Patrix 19.11.2006 20:12

jak sie czyta/orientuje tak si***281; ma a potem pretensje...
niech si***281; tego typu szko***322;y boj***261; na mojej drodze bo ja sie zawsze upewniam a jak nie daj tego typu przekr***281;t bedzie to troche szumu zrobie i koniec biznesu bedzie...

Francis Drake 19.11.2006 20:39

ale najgorsze jest to że mogą bez problemu otworzyć nową szkołe pod inna nazwą i dalej robić to co wcześniej :-/

Patrix 19.11.2006 20:41

wystarczy napisa***263; do prasy...wtedy s***261; zniszczeni...
reporterzy jak szara***324;cza.

Francis Drake 18.12.2006 23:19

elo, link do filmiku o szkole http://www.youtube.com/watch?v=oJ7qBA-_1ZU

opinienova 05.02.2013 20:59

Głównym problemem szkoły jest całkowity BRAK ORGANIZACJI, większość informacji podawanych na spotkaniu organizacyjnym nie była zgodna ze stanem faktycznym ***8211; jedna z pań dała grupom informację, że zajęcia odbywają się od godziny 8 do maksymalnie 15. Moja grupa przez cały semestr miała zajęcia 5 razy do 14:35, TRZY razy do 16:15, PIĘĆ razy do 17:05, CZTERY razy do 17:55 i JEDEN raz do 18:45 przy czym 14 razy na godzinę 8, więc zajęcia trwały nawet 10h zegarowych. Podsumowując na 18 dni zajęć 13 razy zajęcia były nie do max. 15, a do 16-19. Wybrałam tę szkołę bo chodziłam do pracy po godzinie 15, jestem zbulwersowana tym oszustem zwłaszcza, że pracowałam popołudniami jako niania, z czego w związku z powyższym musiałam zrezygnować! Co więcej na tym spotkaniu pani powiedziała grupie, że Nova NIE ZAPEWNIA praktyk zawodowych i praktyki słuchacze muszą sobie zorganizować we własnym zakresie, co kompletnie mija się z tym co można wyczytać na stronie wytłuszczonym, pogrubionym drukiem: ***8216;***8217;Zapewniamy promocje, zniżki, stypendia, praktyki zawodowe***8217;***8217; ***8211; proponuję szkole uaktualniać informację podawane na stronie. Dodatkowo panie z sekretariatu nic o żadnych stypendiach NIE WIEDZĄ.
Inne informacje podane na stronie:
- organizujemy pokazy, na których nasi Słuchacze prezentują swoje umiejętności ***8211; ani ja ani nikt ze słuchaczy, których w tej szkole poznałam nie słyszał nic o żadnych pokazach
- przygotowujemy profesjonalne materiały dla słuchaczy ***8211; brak jakichkolwiek materiałów
- urozmaicamy zajęcia pokazami, zajęciami w terenie, w firmach, przedsiębiorstwach ***8211; nic z tych rzeczy, a wszystkie zajęcia odbywają się na terenie Novej, wyłączając kierunek kosmetyki
- tworzymy małe grupy lekcyjne ***8211; małe grupy po semestrze są zamykane, szkoła otwiera semestry w trybie dziennym, a potem pod pretekstem, że jest za mało osób i się nie opłaca zaleca przeniesienie się na tryb weekendowy po pierwszym semestrze, mimo że moja grupa liczyła aż 14 osób została rozwiązana,
- każda grupa ma przydzielonego opiekuna ***8211; moja grupa nie miała ŻADNEGO opiekuna
- dział obsługi klienta pomaga w wyjaśnieniu wszelkich spraw, zawsze z uśmiechem ***8211; jeśli odpowiedź na większość pytań: nie dysponuję czasem tego wykładowcy; jest wyjaśnieniem jakiejś sprawy i odsyłanie z kwitkiem to dziwi mnie to, co do tego ***8222;uśmiechu***8221; też bym polemizowała
- dyrekcja wyznacza specjalne dyżury dla Słuchaczy ***8211; nie było żadnych dyżurów
- mamy podpisane umowy z firmami w sprawie organizacji praktyk zawodowych ***8211; drugi raz wspomniany ten nieaktualny fakt

ed hunter 05.02.2013 21:04

Prawie żadna szkoła nie zapewnia teraz praktyk zawodowych, trzeba sobie samemu radzić, tak jak moja córa na UW. Pracuje za darmo, ale w zawodzie, inni znaleźli mniej wyszukane zajęcia, robią na recepcji.

opinienova 05.02.2013 21:08

Jeśli tak to polecam im uaktualnić informacje jakie podają na swojej stronie :) poza tym to tylko jedna z ogromu pomyłek i oszustw

grzeniu 05.02.2013 21:15

Temat o tej szkole wisi tu prawie 7 lat, co pozwala podejrzewac istnienie tej szkoły od co najmniej tego czasu.
Niezmiennie dziwię się ludziom zapisującym sie do takich szkół, przecież najczęściej wystarczy posłuchać starszych kursantów, już o opiniach w internecie nie wspomnę...
No a potem zdziwienie i pretensje do całego świata.

opinienova 05.02.2013 21:26

mało jest opinii o niej w internecie, a reklamują się b.dobrze, a jak już tutaj wyczytałam ten temat myślałam, że sporo zmieniło się po tylu latach gdy zapisywałam się w 2012 :)

Patrix 06.02.2013 15:42

Boże, jak czytam te moje posty sprzed lat...:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.