Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.06.2003, 00:13   #1
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hot swap twardziela ;)

Ktoś już podłączał/odłączał dysk twardy w czasie pracy komputera? Ciekawi mnie jak to na niego wpływa. Teoretycznie nic chyba nie powinno się stać jeśli w danej chwili nic nie jest zapisywane/ odczytywane. Mam dysk w kieszeni i trochę jest nie wygodne wyłaczanie maszynki przy instalowaniu dysku. Coś mi się o uszy obiło że w serial ata jest hot swap i nic się nie dzieje przy takiej operacji.

Jeśli chodzi o cdrom to mam to już za sobą i mogę powiedzieć że przepinanie nic nie uszkadza...jak narazie

Może się ktoś podzieli wrażeniami? :chytry:
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.06.2003, 00:27   #2
Zelea
I have got my own WORLD..
 
Avatar użytkownika Zelea
 
Data rejestracji: 03.11.2002
Lokalizacja: Kielce
Posty: 1,576
Zelea zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja kiedys przypadkiem podlaczylem hdd przy wlaczonym hdd nie bylo problemow... ale to tylko pryzpadkiem zrobilem i wiem ze nie zrobil bym tego wiecej ze swiadomoscia... tyn wsyzstko dzialalo okej... ale i tak wedlug mnie to jest pewne ryzyko... a ja wole wylaczyc kmputer niz byc stratnym...
a co do odlanczania to slyszalem ze problemy sie pojawiaja wtedy gdy sie odpina zasilanie podczas odlanczania dysku... ze wtedy w ciagu tej chwili sie psuje dysk... ale sam nie sprawdzalem tego akurat... ale kolega z sieci mowil ze testowal to na 2 starszych dyskach i na kazdym z nich bylo tak samo...
__________________
na gg zawsze niczym cien nie ma mnie a jestem
Majluj do mnie TU
no coment...
pozdro
Zelea jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2003, 02:20   #3
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
uzywam tego nagminnie i z premedytacja - jak najpierw sie odlaczy prad a potem sygnal (przy podlaczaniu odwrotnie) to nic sie nie powinno stac (mozna se tez przerobic albo kupic kieszen z takim odlaczaniem)
co do obslugi programowej to win2k/xp maja to wbudowane (odinstaluj w managerze urzadzen przed wypieciem dysku, znajdz nowy sprzet po podlaczeniu) - minusem jest to ze zwykle urzadzenie tak podpinane na goraco wchodzi w tryb pracy pio4
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2003, 09:18   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Dodatkowe kontrolery, np. Zoltrixa, maja opcje HotSwap, na plycie glownej kontroler nie ma takiej opcji, (ja sie nie spotkalem w normalej exploatacji)
Nie ryzykowal bym podlaczania na goraco.
Raz jeden z opow wyjal dysk "na chama" i plyta i dysk przestaly dzialac.

W serwerach -wylacznie przy plytach z kontrolerem na Raidzie, ale to plyta serwerowe, i chodzi na niej 8 dyskow)-mozna.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2003, 10:07   #5
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Hot swap twardziela ;)

Cytat:
Ziele napisa***322;(a)
Ktoś już podłączał/odłączał dysk twardy w czasie pracy komputera? Ciekawi mnie jak to na niego wpływa. Teoretycznie nic chyba nie powinno się stać jeśli w danej chwili nic nie jest zapisywane/ odczytywane. Mam dysk w kieszeni i trochę jest nie wygodne wyłaczanie maszynki przy instalowaniu dysku. Coś mi się o uszy obiło że w serial ata jest hot swap i nic się nie dzieje przy takiej operacji.

Jeśli chodzi o cdrom to mam to już za sobą i mogę powiedzieć że przepinanie nic nie uszkadza...jak narazie

Może się ktoś podzieli wrażeniami? :chytry:
Powiem tobie tak mó dysk byl 2 razy tak wyłąoczony nie padł ale kolega baracudę 60 giga odłączyl omylkowo tak i zaparkowala mu źle glowica i dysk do śmieci poszedl ani nie czytal ani nic tylko byl wykrywany jako failed
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2003, 10:08   #6
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Hot swap twardziela ;)

Cytat:
Ziele napisa***322;(a)
Ktoś już podłączał/odłączał dysk twardy w czasie pracy komputera? Ciekawi mnie jak to na niego wpływa. Teoretycznie nic chyba nie powinno się stać jeśli w danej chwili nic nie jest zapisywane/ odczytywane. Mam dysk w kieszeni i trochę jest nie wygodne wyłaczanie maszynki przy instalowaniu dysku. Coś mi się o uszy obiło że w serial ata jest hot swap i nic się nie dzieje przy takiej operacji.

Jeśli chodzi o cdrom to mam to już za sobą i mogę powiedzieć że przepinanie nic nie uszkadza...jak narazie

Może się ktoś podzieli wrażeniami? :chytry:
w serial ata możesz wyłaczać i wlaczać hdd w czasie pracy ale w normalnym ata 133 100 spróbuj to zobaczysz
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2003, 11:58   #7
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czyli nie będę ryzykował I jeszcze jedno pytanko czy jak mam na jednej taśmie dwa dyski - pierwszy ata100 drugi ata66 - to będzie mi całość chodziła tak jak ten wolniejszy czy może nie ma to znaczenia?
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2003, 12:01   #8
mallow
Koordynator
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika mallow
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Elblążak w Toruniu ;)
Posty: 2,789
mallow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Hot swap twardziela ;)

Cytat:
memorando napisa***322;(a)
w serial ata możesz wyłaczać i wlaczać hdd w czasie pracy ale w normalnym ata 133 100 spróbuj to zobaczysz
a ja wlaczylem .. i dysk chodzi .. tyle ze sie nie wykryl odrazu nawet w SwapMenager
a ktos moze mi wyjasnic jak korzystac ze Swap Menager ??
__________________
mallow jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2003, 12:24   #9
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: Hot swap twardziela ;)

Cytat:
mallowex napisa***322;(a)
a ja wlaczylem .. i dysk chodzi .. tyle ze sie nie wykryl odrazu nawet w SwapMenager
a ktos moze mi wyjasnic jak korzystac ze Swap Menager ??
10 razy nic się nie stanie za 11 padnie dysk taka jest prawda czytalem na ten temat podczas wyłaczania ata dysku na żywca nastąpić moiże zaparkowanie zle glowicy i dysk nie wstanie kolega mial tak zerowy sector przestala czytac glowice po wylaczeniu na żywca serial ata można na gorąco wyłaczać to wszystko
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.