Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.03.2006, 08:01   #1
matteo
Indywidualista
 
Avatar użytkownika matteo
 
Data rejestracji: 16.08.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 337
matteo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Odtwarzacz MP3 Creative Zen Nano Plus 512 - specyficznie help :-)

Witam serdecznie,

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że sięga po odtwarzacz mp3.
Hmnn, pomijając te wszystki wstępy itp. itd.

Obserwuje sobie rynek odtwarzaczy przenośnych od baaardzo długiego czasu.
Wiele razy zastanawiałem się nad serią Creative MuVo.
Długo wojowały na rynku, a mnie wciąż coś nie pasowało, tzn. albo radia nie było
wbudowanego, albo coś tam jeszcze ... aż tu nagle pojawił się Creative Zen Nano Plus

Oczekuje od odtwarzacza:
- 512MB pamięci (minimum)
- Dobrej jakości dźwięku
- Szybkiego i długiego działania
- Wbudowanego radia
- Dobrych słuchawek
- Szybkiego przenoszenia danych


Zen Nano Plus (512) mozna już dostać za około 370,00PLN ...
I tutaj rodzi się pytanie. Czy za taką cenę (ciut wyższą?) nie mogę mieć czegoś lepszego?

Cenie sobie Creative'a, lubie iPody - chociaż mają one bardzo poważną radę, brak radia.
Reasumując, proszę Was o pomoc, czy warto kupić Creative Zen Nano Plus?
A może coś innego za taką kasę (spełniającego oczywiście moje wymagania)
Jakieś opinie? :-)

Bedę bardzo wdzięczny za pomoc - strrrasznie dużo tych odtwarzaczy na rynku.
__________________
[ Miłego dnia. Matteo (You have to see it for yourself ...) ///
[ ASUS A8N-SLI DEL nF4 | AMD Athlon64 3200+ | 2GB GEIL RAM | GF Gainward 6600GT | WindowsXP (SP2) ///
[ DVDRW LG SuperMulti 16x | CDRW Lite-On 40x | Samsung SpinPoint 250GB SATA | LG StudioWorks 700S ///
matteo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.03.2006, 08:59   #2
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
zawiedziony dzialaniem Creative Zen Micro 5GB, ktorego mialem doslownie jeden miesiac (po takim okresie po prostu UMARL z nieznanej przyczyny..), polecam ludziom iRivery i mam przynajmniej czyste sumienie..

radze wiec Ci dozbierac kaski i kupic jakiegos 512MB iRiverka
pozdro
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2006, 09:06   #3
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jeszcze iAUDIO, potem długo, długo nic...

http://www.iaudio.pl/

można kupić taniej niż podają na tej stronie

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 03.03.2006 o godz. 09:09
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2006, 09:17   #4
matteo
Indywidualista
 
Avatar użytkownika matteo
 
Data rejestracji: 16.08.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 337
matteo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmnnn, no i co? Zrobił na mnie wrażenie iRiver T20FM 512MB, zrobił na mnie
wrażenie także iAudio 5 512MB... tylko, że już gorzej z ceną to wygląda

Dobra, słyszałem wiele dobrego o produktach iRiver - tylko dlaczego cena każdego
z nich to mniej więcej 600,00PLN?! Za TYLKO 512MB pamięci flash na pokładzie?
Czym ma mnie to powalić?


---------------------------------------------------------------------------------
Chyba, że ceny są trochę inne, hmnn?
__________________
[ Miłego dnia. Matteo (You have to see it for yourself ...) ///
[ ASUS A8N-SLI DEL nF4 | AMD Athlon64 3200+ | 2GB GEIL RAM | GF Gainward 6600GT | WindowsXP (SP2) ///
[ DVDRW LG SuperMulti 16x | CDRW Lite-On 40x | Samsung SpinPoint 250GB SATA | LG StudioWorks 700S ///
matteo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2006, 09:20   #5
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Smartek
zawiedziony dzialaniem Creative Zen Micro 5GB, ktorego mialem doslownie jeden miesiac (po takim okresie po prostu UMARL z nieznanej przyczyny..), polecam ludziom iRivery i mam przynajmniej czyste sumienie..

radze wiec Ci dozbierac kaski i kupic jakiegos 512MB iRiverka
pozdro
Nic więcej dodać
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2006, 09:23   #6
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez matteo
Hmnnn, no i co? Zrobił na mnie wrażenie iRiver T20FM 512MB, zrobił na mnie
wrażenie także iAudio 5 512MB... tylko, że już gorzej z ceną to wygląda

Dobra, słyszałem wiele dobrego o produktach iRiver - tylko dlaczego cena każdego
z nich to mniej więcej 600,00PLN?! Za TYLKO 512MB pamięci flash na pokładzie?
Czym ma mnie to powalić?


---------------------------------------------------------------------------------
Chyba, że ceny są trochę inne, hmnn?
IRiver jeżeli już ma cię czymś powalić, to jakością dźwięku. Kiedyś może i również ceną , ale to raczej się już zmieniło. Nie jestem teraz na bieżąco, ale wydaje mi się, żę 512MB to powinieneś za jakieś 400 złotych dostać. No, w Stanach to pewnie i za 250 - 300 w przeliczeniu, ale mówię o Polsce. Sprawdź na Allegro, poszukaj na Internecie, zobacz też na www.ceneo.pl . Oczywiście wcześniej sprawdź na stronie IRivera model, a w sumie możesz i ceny, bo nie są tam o dziwo takie wysokie.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2006, 09:33   #7
matteo
Indywidualista
 
Avatar użytkownika matteo
 
Data rejestracji: 16.08.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 337
matteo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Unhappy

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Nic więcej dodać
Wiesz, ciężko zaufać czemuś co WYGLĄDA tylko jak iPod


Jakość dźwięku będzie trzeba sprawdzić. Co do cen to model T20FM 512 MB
- bo chyba tylko ten (pamięć flash) ma wbudowany tuner FM - w sklepie
iRiver kosztuje 599,00zł natomiast w innych cena waha się o 20,00-30,00zł
I jestem w kropce.



To spora kwota, jeśli chodzi o odtwarzacz mp3 z tylko 512MB pamięci.
__________________
[ Miłego dnia. Matteo (You have to see it for yourself ...) ///
[ ASUS A8N-SLI DEL nF4 | AMD Athlon64 3200+ | 2GB GEIL RAM | GF Gainward 6600GT | WindowsXP (SP2) ///
[ DVDRW LG SuperMulti 16x | CDRW Lite-On 40x | Samsung SpinPoint 250GB SATA | LG StudioWorks 700S ///
matteo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2006, 09:40   #8
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez matteo
To spora kwota, jeśli chodzi o odtwarzacz mp3 z tylko 512MB pamięci.
wiec jeszcze nie zauwazyles "chwytu marketingowego"..
oto chodzi!
zeby flashowki byly duzo drozsze od np. minihd..

przykladowo - osobiscie posiadam iRivera H10 5GB za.. 970zl (juz z wysylka kurierem.., obecnie mozna dostac chyba model 6GB w mniejwiecej takiej cenie..) !
teraz sobie przelicz jaka jest roznica w MB i .. kwocie za calosc.. grosze
pozdro

-edit-
inna sprawa, ze oba rozwiazania (hd, flash) maja swoje wady i zalety..
u mnie np. flash odpadl ze wzgledu na brak akumulatora i ladowania z gniazdka sieciowego.. (jak komorka)
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2006, 10:14   #9
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
512MB przy swobodnym dostępie do komputera plus ripowanie audio do .ogg to naprawdę wystarczająca pamięć.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2006, 11:54   #10
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jak komuś zależy na kasie i nie ma uszu i wstydu - bierze noname
Jak ktoś ma średnie ucho i wydaje mu się, że to dobre marki - bierze kreaturę, LG itp.
Jak ktoś jest podatny na reklamę, ma średnie ucho i wydaje mu się, że to max szpan - bierze Sony (i ten IMO się najbardziej ośmiesza).
Jak ktoś chce zaszpanować i/lub być oryginalny - bierze iPoda (oczywiście całkiem dobra jakość i świetna otoczka "kulturowo-techniczna")
Jak komuś zależy na jakości dźwięku (żadnych kompromisów) - bierze iAudio z obsługą flac

Tak pomiędzy dwoma ostatnimi jest iRiver - świetna jakość (ale nie tak dobra jak iAudio), dosyć popularna, rozpoznawalna i szpanaerska marka (ale nie tak jak jabłuszko).

No, jest jeszcze Archos - ale to trochę inna bajka i nacisk głównie na video (i w tej kategorii deklasuje całą konkurencję).


Generalizując - im mniejszy playerek, tym droższy, im większa pojemność dysku, tym drożej.
Tutaj, niestety, konieczna jest cała seria kompromisów:
1. wielkość urządzenia/pojemność - i to IMO jest najtrudniejsze.
2. wielkość/cena
3. pojemność/cena
4. jakość dźwięku/cena
5. "marka"/wszystkie powyższe

I chyba dlatego, że wybór jest taki trudny ja ciągle słucham mp3 w mocno średniej jakości (w porównaniu do najlepszych zabawek) ze swojej Motorolki A925 (ale przynajmniej mam 1GB miejsca i mogę sobie wymieniać karty SD )
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2006, 12:09   #11
.::piotrek::.
Na emeryturze
 
Avatar użytkownika .::piotrek::.
 
Data rejestracji: 27.02.2004
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław
Posty: 816
.::piotrek::. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Heh, Smartek dobrze gada, wlejcie mu! Ja sam mam iRiverka H10 we wakcje bedzie rok, super sprzecior. A pamietam jeszcze smartek jak sie pytalismy o te playery mp3, tez sobie chcialem kupic jakiegos creativa, ale ostatecznie wzialem iriverka
__________________
.::piotrek::. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2006, 15:30   #12
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez matteo
Wiesz, ciężko zaufać czemuś co WYGLĄDA tylko jak iPod


Jakość dźwięku będzie trzeba sprawdzić. Co do cen to model T20FM 512 MB
- bo chyba tylko ten (pamięć flash) ma wbudowany tuner FM - w sklepie
iRiver kosztuje 599,00zł natomiast w innych cena waha się o 20,00-30,00zł
I jestem w kropce.



To spora kwota, jeśli chodzi o odtwarzacz mp3 z tylko 512MB pamięci.
Cena rzeczywiście wzięta z sufitu, ale po polskich warunkach wszystkiego można się spodziewać..

Zobacz na te ceny i poszukaj tych modeli w Polsce. Jeśli będą duże różnice w cenach to poszukaj w Niemczech, np. na niemieckim ebay'u:

1) 1GB - 150$

http://www.pricegrabber.com/p__iRive.../search=iriver

2) 1GB - 100$

http://www.pricegrabber.com/p__iRive.../search=iriver

3) 512MB - 100$

http://www.pricegrabber.com/p__iRive.../search=iriver

4) 512MB - 85$

http://www.pricegrabber.com/p__iRive.../search=iriver

5) 512MB - 100$ - świetna jakościowo seria (pozostałe pewnie też, ale o tej wiem z doświadczenia)

http://www.pricegrabber.com/p__iRive.../search=iriver

6) 512MB - 100$ - i ten model spokojnie mógłbym polecić. Sam mam taki tylko 256MB i jest rewelacyjny jeśli chodzi o jakość dźwięku, funkcje i osbługę.

http://www.pricegrabber.com/search_g.../search=iriver
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2006, 17:58   #13
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Doslownie przed chwila otrzymalem e-maila z reklama, ale moze ona niektorych zainteresowac

"Wielka promocja cenowa. Badz orginalny! Kup super prezent dla super kobiety!

Ponizej podam tylko przyklady, a jak ktos zainteresowany to startowac: login/hasło a w pole kupon wpisz: "kobieta"

iriver T20 FM 1GB za 599 PLN
iriver H10 Jr 1GB za 569 PLN
koss Sporta pro za 150 PLN
iaudio G3 1GB za 599 PLN

.... ponad 50 produktow po super atrakcyjnych CENACH! Nawet do 15% niższe ceny!

Zapraszamy na www.mp3store.pl"

pomyslalem, ze moze to sie komus przyda - dlatego wkleilem..
jesli uznacie to za spam lub niepotrzebny post - SKASOWAC
pozdro
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.