Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.04.2003, 20:58   #1
Taz40
Forumator
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 813
Taz40 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Thumbs down OE nie chce wysyłać

..mamy w robocie kompa, na którym za chiny nie mozna wysylac maili z jednego konta w OE. Za kazdym razem otrzymuje komunikat:
Cytat:
The message could not be sent because one of the recipients was rejected by the server. The rejected e-mail address was ''. Subject: '', Account: '', Server: '', Protocol: SMTP, Server Response: '550 ... Relaying Denied', Port: 25, Secure (SSL): No, Server Error: 550, Error Number: 0x800CCC79
Dziwne jest to ze z pozostalych trzech kont zalozonych na tym OE wysyla bezbolesnie. W/w komunikat pokazuje sie w oknie bledow w momencie gdy przy prawidlowym wysylaniu pokazuje sie okno skanowania poczty przez Nortona AntyVira. Napewno nie chodzi tu o dodatkowe uwierzytelnianie serwera SMTP ani SSL, poniewaz to sprawdzilem i wychodzi na to, ze konfiguracja samego konta pocztowego jest w porzadku. Tym bardziej, ze po wyeksportowaniu pliku konto.iaf, w ktorym zawarta jest konfiguracja konta pocztowego, na innego kompa w pracy wspominane konto dziala bez zarzutu. W obydwu przypadkach system Win98SE i OE 6.0. Jedyna roznica jest sposob polaczenia z netem: komp gdzie sa problemy jest wpiety do sieci LAN z SDI, natomiast ten gdzie poczte mozna wyslac chodzi na ISDN. Nie mowcie mi tylko ze OE to szajs bo ja o tym wiem:chytry: Jakies pomysły?
P.S. Jutro bede jeszcze z tym walczyl, aczkolwiek licze na jakies sugestie
Taz40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.04.2003, 09:07   #2
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Może to głupie, co powiem, ale proponuję Taz, abyś skasował w OE to konto i utworzył je ponownie. Te programy M$ mają taką dziwną przypadłość, że szybciej się je wgra od nowa niż naprawi - po proprostu szkoda czasu na szukanie błędu (Tylko wyszyść dokładnie pliki konfiguracyjne też). Oczywiście mogę mieć błędne zdanie, ale ja tak bym zrobił, chociaż nie muszę, bo domyślnie nie instaluję Outlooków tylko korzystam z mozilli lub opery
Miłego dnia
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2003, 14:03   #3
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
a ja proponuje The Bata! lub IncrediMail'a zainstalowac
pozdro
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2003, 15:23   #4
Taz40
Forumator
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 813
Taz40 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzieki Fantomas za rade, ale trik z usuwaniem konta i innych smieci robilem juz dwa razy - efektu zero - dalej ten sam blad. Inny program do maili raczej nie wchodzi w rachube chyba ze darmowy (pozatym ciezko bedzie odzwyczaic osobe, ktora przywykla juz do OE). Przypomnialo mi sie ze jest na tym kompie jeszcze Outlook z pakietu office'a, wiec jak tylko bede mial czas to sprawdze jak sie zachowyje ten drugi klient pocztowy. cya
Taz40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 08:37   #5
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Taz, to może niech ta osoba zaznajomi się z Operą - przeglądarka lepsza i klient poczty za darmo. Co o tym rozwiązaniu sądzisz? Jo własnie zmieniłem Operkę 6.05 na 7.03 i jest całkiem całkiem.
Miłego dnia
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 10:08   #6
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Fantomas napisa***322;(a)
Taz, to może niech ta osoba zaznajomi się z Operą - przeglądarka lepsza i klient poczty za darmo. Co o tym rozwiązaniu sądzisz? Jo własnie zmieniłem Operkę 6.05 na 7.03 i jest całkiem całkiem.
Miłego dnia
Witam!

to zmien na Opere 7.10 a bedziesz jeszcze bardziej zadowolny
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 11:40   #7
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Już jestem bardziej zadowolony
Szkod, że nasze forum nie zwraca informacji jaka przeglądarka i jaki system towarzyszy pisanym postom (tak jak to jest w komentarzach do artykułów na www.linuxnews.pl
Miłego dnia
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 15:35   #8
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

wszystko przed nami, moze panowie moderartorzy podsuna taka mysl adminowi, a ten pomysli jak ja zrealizowac (o ile sie zgodzi), ale ja tez jestem za tym zeby wyswietlalo sie takie cos: Przegladarka, system operacyjny

ps. operka 7.10 ma nowe rewelacyjne opcje, jak ja zainstalujesz do katalogu, tam gdzie masz 7.03 pl to 90% operki 7.10 bedizesz mial po polsku
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 16:11   #9
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: OE nie chce wysyłać

Cytat:
Taz40 napisa***322;(a)
Server Response: '550 ... Relaying Denied'
Jak widac nie jest to wina OE, a serwera wiec grzebanie w samym Outlook'u niewiele tu pomoze. Jesli na innych komputerach mozesz wysylac z tego konta (identyczne ustawienia) a z tego jednego nie to znaczy ze zostalo ono zablokowane na poziomie serwera pocztowego dla tego konkretnego adresu IP lub klasy adresow. 'Relaying denied' moze oznaczac jeszcze kilka innych rzeczy o ktorych teraz nie bede pisal ale ogolnie niewatpliwie problem dotyczy konfiguracji serwera a nie twojego OE.
__________________
In Theory, there is no difference between Theory and Practice. In Practice, there is.
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2003, 20:18   #10
Taz40
Forumator
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 813
Taz40 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprawdziłem konto pocztowe jeszcze w dwoma programami Outllok z pakietu office'a i The Bat'em - efekt ten sam. Napisałem do admina i faktycznie jak zauważył SalvadOr na nasz IP był ban. Sam admin nie wiedział konkretnie dlaczego, aczkolwiek stwierdził, że blokowanie jest automatyczne dla nieznanych adresów i serwerów ponadto chorni serwer przed nieuprawnionym użytkowaniem.

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
Taz40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.