Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.07.2002, 08:05   #1
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question opcja: USB Legacy Support (sth is fucked)

Witam wszystkich. Mam w chacie klawiaturę Logitecha: Internet Navigator. Posiada ona końcówkę USB i dodano również przejściówkę USB <-> Ps/2. Gdy podłączę klawiaturę pod USB. Można bejść do BIOSU, klawiatura tam działa, mimo iz mam wyłączoną opcję USB. Włączyłem tą opcję i komputer normalnie się uruchamia, tylko po "tabelce informacyjnej" gdy przychodzi do wyboru systemu op. XP/ME to żaden klawisz nie reaguje i włączą się XP jako default (po 3s. W windowsie klawiatura działa normalnie.

W BIOSie jest jeszcze opcja USB Legacy Support, wyczytałem przed chwilą, że służy ona do, cyt. "Opcja ta umożliwia użycie klawiatury z portem USB podczas wykonywania POST."(czyli power on self test...

Wydaję mi się, że po włączeniu tej opcji w BIOSie będę mógł wybierać system przy uruchamianiu. Włączam opcję i d..a system robi halta tuż po wykryciu HDD, zawiesza się na pierwszym ekranie, tam gdzie u niektórych w prawym górnym rogu widać jakieś logo (np. EPA polution Energy Star) i inf. o RAMie i CPU, nr. ser. BIOS-u.

Klawiatura na w/w przejściówce działa prawidłowo zarówno w Windows jaki i przed bootem systemu.

Miałem kiedyś w domu pare innych urządzeń USB i problem był taki sam. Mam płytę gł. ASUS Cusl2-c z biosem ver. 1009 (czyli najnowszym). Kumpel ma jakiegoś Abita na BX-ie i u niego ta opcja też robi dziwne problemy, jak jest coś podł. pod USB top komp. się wiesza, ale jak najpierw włączy kompa, a dopiero później podłączy coś do USB to jest OK. U mnie tak się nie da.

Nie przeszkadza mi to, że opcja ta nie działa ale jestem ogromnie ciekaw dlaczego

Z góry dziękuję za wszelki odp.
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.07.2002, 18:40   #2
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy jest ustawione IRQ dla USB?
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.07.2002, 12:34   #3
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: opcja: USB Legacy Support (sth is fucked)

Nie pamiętam na 100%, a teraz nie spr.
Chodzi o opcję:

ASSIGN IRQ FOR USB ?

Coś z tym zakombinować?
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.07.2002, 13:46   #4
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak, o to chodzi. Pokombinuj coś z ustawieniami USB w BIOS'ie. Możliwe, że potrzebny jest upgrade BIOS'u, a może klawiatury USB już tak zostały skonstruowane... Może ktoś z forumowiczów ma klawiaturę USB i ma takie same problemy?
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.07.2002, 14:57   #5
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: opcja: USB Legacy Support (sth is fucked)

Dzięki będę próbował...

Bios mam najnowszy jak już pisałem.

A na innych płytach np. Abita dzieje się podobnie i nie tylko z klawiaturą, ale róznież z PióremŚwietlnym Pentagram, aparatem cyfrowym, nie ważne co podł. do USB to i tak się kopie, wyatczt wł. USB Legacy Sup.

Klawiatura jest nówka, niedawno weszła na nasz rynek, nawet nie wiem czy BISO w klaw. da się aktualizować?
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.