Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.02.2006, 00:13   #1
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Opel Corsa B vs. Seat Arosa

witam na dniach bede sprzedawal Cinquecento i chce kupic troche lepszy samochodzik!!Chce wydac na to do 8tys (jak by sie znalazlo cos dobrego to moge wydac ciut wiecej)

Zastanawiam sie nad:

Corsa B
- sprowadzany z Niemiec ,
- rocznik 95 ,
-przebiek do 150 tys
- 1,5 TD
- ok 60KM
- spalanie ok. trasa/miasto =4l/5,5l
- silnik ISUZU

oraz Arosa
- przebieg do 100tys
- krajowy 97,
- 1,0 Benzyna
- 55KM
- spalanie 4-4,5l/5,5

Zastanawialem sie nad WV Lupo, ale niestety ta opcja odpada bo jest duzo drozszy!!

Główny Priorytetem jest jak najmniejsze spalanie w mieście

Jesli są na forum posiadacze jednego z tych modeli to prosze o jakies opinie (wady/zalety)

AHA jescze wielak prośba do osób które znają sie na silnikach Benzyna/Diesel
!!
jak się mają koszty części do tych silników (wymiana rozrządu, świece, pompy itp) - który z nich wychodzi droższy w ekspluatacji/a który jest bardziej niezawodny

pozdrawiam
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!

Ostatnio zmieniany przez Ufil123 : 13.02.2006 o godz. 00:17
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.02.2006, 01:04   #2
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Post

no witam witam
Myśle, że wiele Ci pomoge, a przynajmniej przedstawie swoją opinię ponieważ sam jestem od nie tak długiego czasu posiadaczem auta które z pewnością spełniało by Twoje wymogi.

Posiadam VW Polo 1,0 5 drzw. 96 rok.
Sam zakładałem, że samochód będzie nas kosztować max 10000 i tak jak ty mówiłem, że jak znajdzie się coś lepszego jestem w stanie dać ciut więcej i stało się tak, że dalismy az kolo 2000 więcej. Sprowadzone Polo jest w idealnym wręcz stanie, nienaganne wyposażenie oraz dużo miejsca w środku i w bagażniku jak na tą klasę auta i z pewnej ręki... warto było dodać.

Co do wyboru marki skłaniałbym się tu ku VW i poleciłbym Polo... poczytaj sobie gdziekolwiek opinie o tym aucie. Sam znam nawet osobiści osoby które mają ten sam model i bardzo sobie chwalą... bezawaryjność, niskie koszty utrzymania i dostępność do części. Mnie co poraziło w tym Polo to znakomity komfort jazdy, bardzo przyjemne stonowane wnętrze i ładny design.

Diesel czy benzyna?
Przy tak małej pojemnośći benzyna można tak to nazwać jest jak diesel tym bardziej, że cena ropy jest już nawet lekko wyższa niż zwyklej pb95. Gazu nawet bym do tego nie pakował bo po co docierać silnik i po co moc ma się jeszcze obniżyć. Doceniam także benzynę podczas zimy. Polo przy dobrym akumulatorze, a taki tam jest, zapalało bez problemu. Diesle niestety siadają i zaczynają się problemy... nawet ku mojemy ździwieniu nowe Audi A6 sąsiada nie odpaliło w te srogie mrozy.

Po sprowadzeniu auta wymieniliśmy rzeczy o których pisałeś(ogólnie wszystko aby auto chodziło pewnie), a dokładnie: olej, pasek rozrządu, napinacz, filtr powietrza, oleju i olej na Mobila-części z robocizną wyniosły nas ok 500 zł.

Warto też dodać, że niska pojemność silnika to niższe opłaty ubezpieczeń.

pozdrawiam i życze dobrego wyboru.

my polo...
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Opel Corsa B vs. Seat Arosa-schowek01.jpg  
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!

Ostatnio zmieniany przez CIAPEK : 13.02.2006 o godz. 01:06
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 07:31   #3
Damianos L
Guru
 
Avatar użytkownika Damianos L
 
Data rejestracji: 23.08.2004
Lokalizacja: Legnica
Posty: 1,199
Damianos L zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dodaj troche wiecej i kup nubire
__________________
www.klubpumy.pl
www.realmadryt.com
Damianos L jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 07:38   #4
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Kolega kupił Polo używane dla Żony. Nie narzekali, jeździ. Spytam czy dalej tak jest. Ale faktycznie, autko ładne, tylko czy się w nim zmiescisz, sprawdź. No wiesz, czy nogi Ci się pomieszczą itd. Ja jako gubszy i wysoki musze się wpasowywać do aut,żeby sprawdzić.
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 11:45   #5
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@ CIAPEK

znalzlem taki sam jak twój sprzęt http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=86429823
a ile ci pali takie polo?? miasto/trasa/tryb mieszany

@Damianos L

Nubira niestety odpada , mój znajomy ją ma i starsznie narzeka a do tego duzo pali

@Jabba the Hutt
z pomieszczeniem sie w samochodzie razcej niebedzie kłopotu - wczesniej jeździłem cinquecento i bez kłopotu sie mieściłem

dziekuje za sugestie i prosze o jeszcze

pozdrawiam
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 17:18   #6
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dzisiaj znalzlem jeszcze stronke gdzie ludzi piszą raporty ze spalania ich Maszyn


to jest raport z Corsy B silnik 1.0 55KM


http://www.autocentrum.pl/?FF=307&fi...=43&submit.y=9

myślę ze to całkiem niezłe wyniki- tylko czy taki silnik nie jest zbyt mułowaty??

pozdro
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 17:57   #7
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
w temacie było Opel vs. Saeat

Seat to niby VW...

Corsa to fajny pojazd (za mały trochę dla mnie, ale jakoś wchodzę) w lecie/ na jesieni jeździłem kilka razy rocznikiem 2002 lub 3? pięknie to jeździ, niestety z relacji posadacza wynika, że jest delikatne - wpadł w dół i poszło coś w zawieszeniu, rąbnięcie nie było wielkie, samochód dojechał pod sam dom, ale na zezie (koła na boki)

jest to subiektywna wypowiedź - piszę co wiem.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 19:00   #8
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ufil123
dzisiaj znalzlem jeszcze stronke gdzie ludzi piszą raporty ze spalania ich Maszyn


to jest raport z Corsy B silnik 1.0 55KM


http://www.autocentrum.pl/?FF=307&fi...=43&submit.y=9

myślę ze to całkiem niezłe wyniki- tylko czy taki silnik nie jest zbyt mułowaty??

pozdro
"rozbiegany jestes"
ludzie Ci tu piszą opinie, a ty swoje... jak ja lubie takich userów prowadzących monolog
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 19:42   #9
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez CIAPEK
"rozbiegany jestes"
ludzie Ci tu piszą opinie, a ty swoje... jak ja lubie takich userów prowadzących monolog
A czemu zaraz monolog - może kolega po prostu chce mieć Opla Corsę bo np. mu się podoba, czy z innych powodów. A wybór nie jest zły - tak patrząc ogólnie.
I chce o nim usłyszeć opinie - te dobre i te złe - żeby wiedział w co inwestuje.

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 22:14   #10
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Ciapek

Nie denerwój się

poprostu znalazłem alternatywę do moich rozważan i chcailem sie nią podzielić

a co do moich wyborów to chcaiłbym żeby ktoś mie utwierdził w przekonani że samochodziki są dobre lub powiedział "nie kupuj tego gówna bo to szajs itd"

pozdor i don't nerwus
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 22:23   #11
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ufil123
@Ciapek

Nie denerwój się

poprostu znalazłem alternatywę do moich rozważan i chcailem sie nią podzielić

a co do moich wyborów to chcaiłbym żeby ktoś mie utwierdził w przekonani że samochodziki są dobre lub powiedział "nie kupuj tego gówna bo to szajs itd"

pozdor i don't nerwus
SORY! nie przeczytałem po prostu Twojego posta wyzej , szybko przelecialem dyskusje nie sądząc, że ta górna wypowiedź też jest Twoja

dziwną aukcję znalazłeś, szczególnie patrząc na cene ponieważ tak nisko to one nie stoją, przekonasz się wyszukując polówki 96 r.

W zime pali troche więcej to wiadomo.
Na trasie z 5-6 L. za 60-70 zł przejeżdzam ponad 250 km jesli chodzi o trase. W mieście spalanie jest większe.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.