Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.12.2003, 23:37   #1
Zeus
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Zeus
 
Data rejestracji: 17.10.2000
Lokalizacja: Najsmutniejsze miasto w Polsce
Posty: 564
Zeus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Opera - kilka pytan

Witam
Mam zainstalowana opere 7.23 EN (ver. z Java)i jakos nie moge sobie ze wszystkim dac rady.
Dlatego tez prosze Wasz o pomoc.
Pyt.1 Czy mozna tak ustawic zeby po kliknieciu na X opera sie nie zamykala tylko minimalizowala do Traya?
Pyt.2 Dlaczego jak nie mam odpalonej opery i jak klikne na linka z majla w the bat! to owszem otwiera sie opera ale nie laduje zadnej strony?? Dopiero jak klikne linka przy wlaczonej operze to stronka sie laduje.
Pyt.3 Dlaczego czasem jest a czasem nie ma przycisku "odśwież" w menu?? - update juz sie zorientowalem ze jak strona sie jeszcze laduje to jest przycisk "zatrzymaj" zamiast "odswież"
Pyt.4 czy mozna jakos zamienic adres wbudowanej wyszukiwarki z www.google.com na www.google.com.pl ??
pyt.5 czy to normalne ze na wiekszosci stron rozwijalne menu sie "chowa" pod grafike tak jak np na www.msi.com.tw ??

Wiecej nie pamietam za wszystkie serdecznie zaluje

Pozdrawiem i z gory thx
__________________
"myślisz że kim jestem ?? CZŁOWIEKIEM ??" - "Matrix Rewolucje"
"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja to moja jest mojsza niż twojsza, że wlaśnie moja racja jest racja najmojsza." - "Dzień świra"

PIJ MLEKO!!! BEDZIESZ WIELKI!!!

Powered by LTR-52246S

Ostatnio zmieniany przez Zeus : 30.12.2003 o godz. 23:47
Zeus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.12.2003, 23:50   #2
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
4 - mozna - zmieniasz a pliku ini - w katalogu z profilami - nie pamietam ktorym i gdzie, dalo sie to chyba tez zrobic z poziomu zwyklego menu

wiesz naturanie ze wyszukuejsz wpisujac w pasek: "g costam" i to costam ci znajdzie w googlu?
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2003, 00:09   #3
Zeus
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Zeus
 
Data rejestracji: 17.10.2000
Lokalizacja: Najsmutniejsze miasto w Polsce
Posty: 564
Zeus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Thx Sid juz mam.
Pyt 3 i 4 rozwiazane
Btw edytujac ten plik mozna sobie fajnie ustawic ulubione wyszukiwarki pod odpowiednimi literkami. fajnie.
Pozdrawiam
__________________
"myślisz że kim jestem ?? CZŁOWIEKIEM ??" - "Matrix Rewolucje"
"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja to moja jest mojsza niż twojsza, że wlaśnie moja racja jest racja najmojsza." - "Dzień świra"

PIJ MLEKO!!! BEDZIESZ WIELKI!!!

Powered by LTR-52246S
Zeus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2003, 00:33   #4
..::Krzywy::..
Bywalec
 
Avatar użytkownika ..::Krzywy::..
 
Data rejestracji: 21.08.2003
Lokalizacja: \\Śląsk//
Posty: 63
..::Krzywy::.. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Zeus
Witam
Mam zainstalowana opere 7.23 EN (ver. z Java)i jakos nie moge sobie ze wszystkim dac rady.
To moze ściągnij polską nakładke - napewno troche Ci rozjaśni.
Tutaj jest ten plik - wklejasz do katalogu opery a potem wybieraz w preferencjach polską wersje językową

Cytat:
Napisany przez Zeus
Pyt.1 Czy mozna tak ustawic zeby po kliknieciu na X opera sie nie zamykala tylko minimalizowala do Traya?
Nie, przynajmniej mnie nic o tym nie wiedomo.

Cytat:
Napisany przez Zeus
Pyt.2 Dlaczego jak nie mam odpalonej opery i jak klikne na linka z majla w the bat! to owszem otwiera sie opera ale nie laduje zadnej strony?? Dopiero jak klikne linka przy wlaczonej operze to stronka sie laduje.
Kiedyś miałem podobną sytuację ale w odwrotną strone (też używam TheBat!), tzn, kiedy nacisnąłem na adres e-mail-owy w Operze, to pojawiało sie okienko redagowania nowej wiadomości, ale w polu "Do:" było pusto. Maiłem wtedy ustawione w Operze, żeby korzystała z innego klienta - maiła podaną ścierzkę do TheBat!-a (Plik -> Preferencje -> Poczta). Ale jak ustawiłem TheBat!-a jako domyślnego klienta systamu i taką sama opcje wybrałem wybrałem w Operze ( Użyj domyślnego klienta systamu). to wszystko działa jak należy.
A tak na marginesie, skrót [Ctrl]+[Shift]+Click działa także w TheBat!-ie, jeżeli podczas klikania odnośnika masz przytrzymane te dwa klawisze to Opera otworzy strone w tle, nie przeszkadzając w dalszym przeglądaniu wiadomości w Nietoperzu.

Cytat:
Napisany przez Zeus
Pyt.3 Dlaczego czasem jest a czasem nie ma przycisku "odśwież" w menu??
Kiedy się strona ładuje to przycisk Odśwież zamienia sie na Zatrzymaj, a poza tym przycisk ten jest aktywny tylko wtedy, gdy juz był "nawiązany" jakiś kontakt z serwerem, bo jeżeli Opera nic nie wysłała, ani nic nie otrzymała to funkcja ta jest nieaktywna. Trzeba skorzystać z [Przejdź].

Cytat:
Napisany przez Zeus
Pyt.4 czy mozna jakos zamienic adres wbudowanej wyszukiwarki z www.google.com na www.google.com.pl ??
Z poziomu opcji Opery nie da się tego zmienić - trzeba by pokopać w plikach konfiguracyjnych, ale można ustawić domyślny język dla wyświetlanych stron na polski, wtedy Google będzie Cie witało po polsku . (Preferencje -> Języki - przesuwasz w tym okienku "polski" na pierwszą pozycje i od tąd, jeżeli jakaś strona będzie napisana także w polskiej wersji, to w takiej Ci sie pokaże )

Cytat:
Napisany przez Zeus
pyt.5 czy to normalne ze na wiekszosci stron rozwijalne menu sie "chowa" pod grafike tak jak np na www.msi.com.tw ??
Może to druga witryna jaką widze, gdzie sie tak dzieje. Strona poprostu nie jest zoptymalizowana pod Operę - webmasterzy dali ciała . Kiedyś sie często zdarzało, ze jakaś strona była troszke inaczej wyświetlana przez Opere niż w IE, ale z biegiem czasu staje sie ona (Opera) bardziej tolerancyjna. Bo IE to przemieli wszystko.

A tak ogólnie, to... Opera RULEZZZ
__________________
Pozdrawiam,

"Jeśli myśl nie jest niebezpieczna, nie godzi się jej nazwać myślą."
[Oscar Wild]
..::Krzywy::.. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2003, 00:35   #5
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ad 1.
tego chyba nie da sie zrobic z poziomu samej Opery, przynajmniej o tym nie slyszalem
mozesz poszukac jakichs magicznych programikow, ktore przechwytuja zamykanie i "wrzucaja aplikacje do tray'a", ale to chyba za bardzo kombinowane
...a zreszta po co?

ad 2.
nie mam pojecia
uzywam Opery (dokladnie taka sama wersja co Twoja) i The Bata i jakos nigdy opisana sytuacja mi sie nie zdarzyla (ladowanie strony dopiero za drugim kliknieciem)
prawdopodobnie jakis blad systemu, jakich pelno w windowsie (mowi sie "trudno" i kocha sie dalej )

ad 3.


ad 4.
http://starzaki.eu.org/~hclan/operapl/opera6search.html

ad 5.
o zadnym chowaniu sie menu pod grafika nie slyszalem ani nie spotkalem sie z tym (nawet na tym www.msi.com.tw nic takiego nie widze)
moze trafiles akurat na stronki z bledami w kodzie strony
moze inni cos wiecej powiedza


------------
jak juz jestesmy w temacie Opery: ma ktos problemy z Opera i domyslna kolorystyka tego forum - mi Opera po prostu sie wywala
problem wystepuje tylko niekiedy po najechaniu kursorem na link
przy kolorystyce Sida juz tego nie ma (bo jest inny sposob wyswietlania linkow)
spotkaliscie sie z tym, czy to tylko mnie tak to forum nie lubi?
__________________
"Chciałam powiedzieć tak, że 90% oprogramowania w Europie rzeczywiście pisanych jest w Microsoft Office, natomiast ok. 5% w Linuksie."
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu Hanna Kuzińska
cinma jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2003, 00:39   #6
..::Krzywy::..
Bywalec
 
Avatar użytkownika ..::Krzywy::..
 
Data rejestracji: 21.08.2003
Lokalizacja: \\Śląsk//
Posty: 63
..::Krzywy::.. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
4 - mozna - zmieniasz a pliku ini - w katalogu z profilami - nie pamietam ktorym i gdzie,
No właśnie Sid - gdzie to zmienić? Kiedyś sie z tym bawiłem i zmieniałem, bo chciałem sobie zrobić, odpowiednik "g cośtam" do AltaVisty poprzez wpisanie np. "a cośtam", ale wpisywałem, zmieniałem a i tak nie działało :/.
Jak będziesz wiedział co i jak - odezwij sie. Będe wdzięczny.
__________________
Pozdrawiam,

"Jeśli myśl nie jest niebezpieczna, nie godzi się jej nazwać myślą."
[Oscar Wild]
..::Krzywy::.. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2003, 00:42   #7
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
krzywy - pogmeram i dam znac

cinma - w swoim profilu na forum wylaczylem js 'overlib' byl walniety na dodatek mial zle wprowadzone kolory - nie potrafil ich odczytac z phpa czy htmla i trzeba bylo klepac je na sztywno
moze masz wylaczone cos w opcjach jsrypta w operze? bo ja moge bez problemow uzywac defaultowego stylu pod opera (choc wole wlasny )
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2003, 00:48   #8
..::Krzywy::..
Bywalec
 
Avatar użytkownika ..::Krzywy::..
 
Data rejestracji: 21.08.2003
Lokalizacja: \\Śląsk//
Posty: 63
..::Krzywy::.. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez cinma
------------
jak juz jestesmy w temacie Opery: ma ktos problemy z Opera i domyslna kolorystyka tego forum - mi Opera po prostu sie wywala
problem wystepuje tylko niekiedy po najechaniu kursorem na link
przy kolorystyce Sida juz tego nie ma (bo jest inny sposob wyswietlania linkow)
spotkaliscie sie z tym, czy to tylko mnie tak to forum nie lubi?
Mnie sie niekiedy sama wyłancza - bez pytania , choc jeszcze nie zauwżyłem zeby to było po najechaniu na link, ale zawsze miałem otworzone forum, hmmm - moze mówimy o tym samym...
__________________
Pozdrawiam,

"Jeśli myśl nie jest niebezpieczna, nie godzi się jej nazwać myślą."
[Oscar Wild]
..::Krzywy::.. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2003, 00:52   #9
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ..::Krzywy::..
No właśnie Sid - gdzie to zmienić? Kiedyś sie z tym bawiłem i zmieniałem, bo chciałem sobie zrobić, odpowiednik "g cośtam" do AltaVisty poprzez wpisanie np. "a cośtam", ale wpisywałem, zmieniałem a i tak nie działało :/.
co prawda Sid nie jestem, ale... (powtorze sie):
http://starzaki.eu.org/~hclan/operapl/opera6search.html
__________________
"Chciałam powiedzieć tak, że 90% oprogramowania w Europie rzeczywiście pisanych jest w Microsoft Office, natomiast ok. 5% w Linuksie."
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu Hanna Kuzińska
cinma jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2003, 01:13   #10
..::Krzywy::..
Bywalec
 
Avatar użytkownika ..::Krzywy::..
 
Data rejestracji: 21.08.2003
Lokalizacja: \\Śląsk//
Posty: 63
..::Krzywy::.. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wiem, wiem - dzięki - mam nawet ten adres w zakładnach, ale troszke sie zakurzył . Będe miał chwile czasu, to sprawdze na własnej skórze.
Ale po pobieżnym przeglądnieciu, zdaje się, że już wiem gdzie miałem błąd - chyba chodziło o te operatory po właścimym adresie - nie miałem ich. - w każdym bądź razie dzięki za przypomnienie ze istnieje taka stronka
__________________
Pozdrawiam,

"Jeśli myśl nie jest niebezpieczna, nie godzi się jej nazwać myślą."
[Oscar Wild]
..::Krzywy::.. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2003, 12:00   #11
Zeus
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Zeus
 
Data rejestracji: 17.10.2000
Lokalizacja: Najsmutniejsze miasto w Polsce
Posty: 564
Zeus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam
Thx Panowie. Krzywy miales racje zmiana ustawienia aby bat byl domyslnym klientem pomogla big thx. Cinma ja nie mam problemow z forum, a co do potrzeby chowania opery do traja; byloby tak wygodniej i szybciej bo nie wiem czy zaluwazyles ale opera sie troche wolno otwiera (przynajmniej u mnie; choc na wielu forach mozna wyczytac ze to podstawowa wada opery). Pozostala tylko do rozwiazania kwestia minimalizacji do traja moze ktos co wymysli albo zna jakis dodatkowy soft. Aha i jeszcze jedno z jakiego klienta poczyty kozystacie ?? z wbudowanego w opere czy jakiegos innego ??
Pozdrawiam
__________________
"myślisz że kim jestem ?? CZŁOWIEKIEM ??" - "Matrix Rewolucje"
"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja to moja jest mojsza niż twojsza, że wlaśnie moja racja jest racja najmojsza." - "Dzień świra"

PIJ MLEKO!!! BEDZIESZ WIELKI!!!

Powered by LTR-52246S
Zeus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.