Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.06.2005, 18:06   #1
SIWYYY
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.11.2003
Posty: 120
SIWYYY zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Opłaty za energie elektryczną, zmiana taryfy... czy warto.

Mam pytanie, czy warto zmieniać taryfę energetyczną z G11 na G12...
szczegółowy cennik tu; http://www.enion.pl/res/doc/taryfa_2005.pdf
str.48 tabelka 10.4.6
taryfa nocna w godzinach 23-7 i 13-15 razem 10h
Po krótce opowiem o swoich urządzeniach elektrycznych;
komputer- 24h/dobe
zmywarka- co dzień jeden cykl
zamrażarka-24h/dobe
lodówko-zamrażarka-24h/dobe
pralka- co dzień jeden cykl
telewizor- 2x4h/dobe
czajnik bezprzewodowy- 10cykli na dzień
żelazko- 4h/tydzień
odkurzacz- 40min/tydzień
mikrofala- raz dziennie cykl 2min
pozostałe tj, oświetlenie, radio, suszarka, maszynka do mięsa... nie za bardzo wiem jak podać-gospodarstwo 3 osobowe

Na niebiesko zaznaczyłem czynności które jestem w stanie wykonać w teńszych godzinach.

Czy są gdzieś w necie tz.kalkulatorki które mi to wyliczą ew. jak Wy korzystacie i co byście doradzili w tej sytuacji...

A i jeszcze jedno, jakbym chciał obliczyć samemu w miarę dokładnie to z jakiego wzoru liczę KWh.
I czy w tabelce opłat którą podałem do wyliczeń cenę za KWh podstawić tą z rubryki obrót, czy tą z przesyłanie i dystrybucja...

Wiem że pytania takie dość trywialne ale... proszę o pomoc
SIWYYY jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.06.2005, 20:22   #2
adbok
Guru
 
Avatar użytkownika adbok
 
Data rejestracji: 11.05.2003
Lokalizacja: N 51°27' E 20°28' - woj. łódzkie
Posty: 1,283
adbok zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mialem ta tansza taryfe i musze przyznac ze nie bylo az tak dobrze musialem z niej zrezygnowac bo gdy nie uzywalem elektroniki w wymienionych godzinach( 23-7 i 13-15)placilem wiecej niz za energie w taryfie drozszej i tak to bylo z taryfami.... to jest dobra rzecz NA WAKACJE!!!! (albo gdy jest duza rodzina i caly czas chodzi a to tv a to mikrofala a to swiatlo jakies inne sprzety) bo wiadomi ze jak sie jakas rodzinka zjedzie to cos tam sie zawsze zaoszczedzi
adbok jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2005, 20:52   #3
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,837
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To wszystko zalezy ile masz urzadzen pozerajacych duzo pradu i czy mozesz je wlaczac w tanich godzinach. Pralke czy zmywarke mozna wlaczac np na noc, prasowac tez mozna wieczorem albo w tych 2 godzinach popoludniowych. Reszta wlacza sie sama losowo i tu nie masz wplywu. Gdybys mial bojler elektryczny, to wtedy dla niego samego warto, dokupisz tylko jakis programator czasowy.

Mialem kiedys te taryfe ale z weekendem, tzn od piatku wieczora do poniedzialku rana mialem tani prad plus normalne godziny, razem w tygodniu bylo chyba 108/168 godzin taniego pradu. Ogolnie fajna sprawa, zwlaszcza jak mialem bojler elektryczny, ale pozniej musialem przejsc na taryfe przemyslowa i sie skonczylo.

Jesli nie masz do wyboru taryfy z weekendem to na twoim miejscu nie zawracal bym sobie glowy. Oszczednosci ewentualne beda symboliczne albo zadne, a wkurzajace z czasem sie staje pilnowanie zeby wlaczac urzadzenia w tym rygorze godzinowym.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2005, 21:16   #4
siwy_mw
dzien sadu juz blisko
 
Avatar użytkownika siwy_mw
 
Data rejestracji: 05.11.2002
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Posty: 1,315
siwy_mw zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tu masz kalkulatory Beskidzka Energetyka dzilaja tylko pod IE niestety, ale licza prawidlowo
__________________
Liga rządzi, liga radzi, SIWY nigdy cie nie zdradzi !!!
Wszystko na temat DivX i nie tylko !
siwy_mw jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2005, 21:29   #5
adbok
Guru
 
Avatar użytkownika adbok
 
Data rejestracji: 11.05.2003
Lokalizacja: N 51°27' E 20°28' - woj. łódzkie
Posty: 1,283
adbok zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no w moim przypadku to dochodzilo jeszcze kilka wiertarekszlifierki jakies pily no i spawarka...(nie liczac juz jakis innych uzadzej transformatorowych)
adbok jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2005, 21:58   #6
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Z tego co wiem dwie taryfy, najbardziej się opłacają jak mamy ogrzewanie akumulacyjne - na energię elektrycznę - grzejemy wtedy gdy jest tańsza taryfa, a w pozostałym okresie piece oddają nam ciepło.
Ewentualnie, może się jeszcze opłacać, jakbyśmy mieli podgrzewacze do wody przepływowe - np. do prysznica - oczywiście pod warunkiem, że będziemy go brali po 23 i przed 7 rano.

W pozostałych przypadkach zysk może być bardzo mały - aczkolwiek dużo zależy od tego, jakie mamy urządzenia pracujące np. całą dobę. Pamiętaj, że w pozostałych 14 godzinach kwh kosztuje więcej - a wtedy pobierają ją np. komputer, lodówka, zamrażarka itd.. I jeszcze ważna kwestia - dodatkowo opłata stała jest też wyższa.
A tak podsumowując - przy tego typu wyliczeniach, należy zawsze mocno zwracać uwagę na urządzenia, które pobierają energię przez dłuższy okres nawet w mniejszej ilości - a tym bardziej przez całą dobę, niż na te, które pobierają jej znacznie więcej, ale pracują bardzo krótko.

I jeszcze w kwestii obliczeń - musisz dodać obie opłaty do siebie tzn. za obrót oraz przesył i dystrybucję - wtedy dopiero uzyskasz całkowitą opłatę za zużytą energię elektryczną (+ VAT - bo nie wiem, czy w tej tabeli jest uwzględniony - ale chyba nie ) .
I to możesz już mnożyć, przez moc danego urządzenia np. 1500 W

Miłych obliczeń

ro29

EDIT: - przyjrzałem się tym taryfom trochę dokładniej - i to może być nawet trochę opłacalne - bo co prawda masz normalnie kwh w sumie 3 gr drożej, ale przez 10 h masz 16,5 grosza taniej - to nawet na komputerze pracującum 24 h, może wyjść korzystnie, a także na lodówce czy zamrażarce.
Jak będziesz dodatkowo w tych godzinach prał, zmywał i odkurzał, to powienieneś mieć chyba mniejszy rachunek (mimo wyższych opłat stałych) - trzeba by to dobrze poprzeliczać ), ciekawe to, ciekawe....

Ostatnio zmieniany przez ro29 : 28.06.2005 o godz. 22:28
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 21:18   #7
obrus
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika obrus
 
Data rejestracji: 10.11.2004
Lokalizacja: Podhale
Posty: 116
obrus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak nie masz bojlerów, term bądź ogrzewania akumulacyjnego to nie warto mieć "dwóch" taryf
obrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2005, 07:24   #8
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam dwie taryfy ponieważ mam ogrzewanie elektryczne(piece akumulacyjne), ale i tak jak zboże sie płaci. Powodzenia z włączaniem pralki na noc

@adbok1 czy się zajmujesz
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2005, 22:57   #9
dfx1
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika dfx1
 
Data rejestracji: 26.03.2004
Posty: 11
dfx1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Polecam taryfę "G12 + pakiet na nocną taryfę przez 24/h w Soboty i Niedzielę i Święta" naprawdę warto, sam to mam i opłaty mi spadły, bo wszystkie energo-żrące urządzenia z całego tygodnia, to chodzą u mnie właśnie w soboty+niedziela cały dzień.
dfx1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2005, 09:10   #10
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ten pakiet G12 + weekendy jest ok, ale... koszt instalacji i zmiany licznika to czasem jest 150 zl i na wlasny koszt o ile sie nie myle... dochodzi wyzszy abonament
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.