Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.11.2005, 14:55   #1
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Opłaty za posiadanie samochodu

Ile kosztuje utrzymanie samochodu?
Prosze o koszty w przypadku silnikow 1.4 1.6 2.0 i rocznika ok 1993-1994.
Nie znam sie na tym wiec prosze o info.

EDIT:
Chciałem kupić samochod juz zarejestrowany w Polsce. Jakie sa oplaty za taka transakcje??

Ostatnio zmieniany przez rosol : 23.11.2005 o godz. 14:58
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.11.2005, 15:08   #2
sayan
Guru
 
Avatar użytkownika sayan
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Lokalizacja: 071
Posty: 2,162
sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez rosol
Ile kosztuje utrzymanie samochodu?
Prosze o koszty w przypadku silnikow 1.4 1.6 2.0 i rocznika ok 1993-1994.
Nie znam sie na tym wiec prosze o info.

EDIT:
Chciałem kupić samochod juz zarejestrowany w Polsce. Jakie sa oplaty za taka transakcje??

wszystkiego Ci napewno nie powiem, ale pare rad się może przydac....

czy masz zniżke na ubezpieczenie ? jesli nie to zarejestruj auto z kimś z rodziny jako współwłaściciel, Ty bedziesz korzystał z jego zniżki (max 50%) a Tobie bedzie leciała osobno... i po paru latach bedziesz mógł indywidualnie zarejestrowac autko, jedynym minusem tego jest to że jesli Ty bedziesz sprawca szkody... to Twojemu wsółwłascicielowi poleci troche zniżki.

druga sprawa to firma ubezpieczeniowa, olej PZU .. popatrz na oferty Samopomocy czy Compensy są przynajmniej dwa razy tańsze.

pzdr
__________________
WAL ŚMIAŁO! Tylko nie po oczach

WCHODŹ na czat, a link znajdź gdzie indziej !!!!!!!
sayan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 16:00   #3
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sayan
wszystkiego Ci napewno nie powiem, ale pare rad się może przydac....

czy masz zniżke na ubezpieczenie ? jesli nie to zarejestruj auto z kimś z rodziny jako współwłaściciel, Ty bedziesz korzystał z jego zniżki (max 50%) a Tobie bedzie leciała osobno... i po paru latach bedziesz mógł indywidualnie zarejestrowac autko, jedynym minusem tego jest to że jesli Ty bedziesz sprawca szkody... to Twojemu wsółwłascicielowi poleci troche zniżki.

druga sprawa to firma ubezpieczeniowa, olej PZU .. popatrz na oferty Samopomocy czy Compensy są przynajmniej dwa razy tańsze.

pzdr
Dzieki za info. O to tez mi chodzilo, jednak interesuja mnie suche fakty... ile dokladnie ...
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 16:24   #4
IceManSpy
..:: Ju-Jitsu ::..
 
Avatar użytkownika IceManSpy
 
Data rejestracji: 06.11.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,012
IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Nie znam sie doklandie na tym (nie mam samochodu). Ale Koszty utrzymania to na 100% paliwo (gaz). Potem ewentualne przeglady , zmiana czescie jezeli sa uszkodzone.
IceManSpy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 16:26   #5
ManDragon
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ManDragon
 
Data rejestracji: 04.02.2003
Lokalizacja: Trzebnica>Wrocław
Posty: 379
ManDragon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przerabiałem rejestracje jakieś 2 tyg temu więc:
najpierw w ciągu 15 dni od zakupu udajesz sie do urzędu skarbowego z drukiem PCC1 (wypełnionym razem z umową k-s bo musi być na nim podpis sprzedającego i jeśli bierzesz na współwłasność to wypełniasz tez załącznik PCC1-a) płacisz 2% podatku liczonego od wartości auta.

W ciągu 30 dni od zakupu i z opłaconym PCC1 idziesz do wydziału komunikacji i przerejestrowujesz (koszt ok 180zł a jeśli auto jest z tablicami z twojego powiatu to 80zł mniej)

W ten sam dzień w którym przerejestrowałeś na siebie auto musisz tez wykupić (lub przepisać obecną) polise OC na siebie
http://www.allianz.pl/x_main.php?id_kategorii=577 tu masz kalkulator OC allianz (u mnie najtańsze) tania jest jeszcze samopomoc. Radziłbym ci iść do jakiegoś brokera ubezpieczeniowego i niech on wybierze najtańsze OC


Acha do kosztów utrzymania auta jeszcze trzeba doliczyć przeglądy (auta bez gazu ok 100 a z gazem ok 170) no i paliwo i ewentualne remonty, ale to juz każde auto bedzie miało inaczej

Ostatnio zmieniany przez ManDragon : 23.11.2005 o godz. 16:34
ManDragon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 16:34   #6
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sayan
druga sprawa to firma ubezpieczeniowa, olej PZU .. popatrz na oferty Samopomocy czy Compensy są przynajmniej dwa razy tańsze.
Tyle, ze Ci inni tansi na czyms musza oszczedzac. Wiec w praktyce wyglada to tak, ze naprawa odbywa sie np przez klepanie elementow lub montowanie tanich zastepnikow (nie oryginalnych). W ten sposob postepuje np. Warta (ma dwa rodzaje ubezpieczenia i to tansze tak wlasnie wyglada).

Tak sie sklada, ze moj sasiad jest kierownikiem duzego zakladu w ktorym naprawiaja auta po wypadkach. Ma przeglad sytuacji na rynku bo klepie roznych ludzi i zmaga sie z roznymi firmami ubezpieczeniowymi. Kiedys z ciekawosci pytalem gdzie najlepiej ubezpieczyc auto i on twierdzi, ze najmniej problemow ma sie w PZU.

Oczywiscie w przypadku starych aut mozna skusic sie na tanie ubezpieczenia i naprawy za pomoca zastepnikow.

Warto rowniez pamietac jeszcze o tym, ze rozni ubezpieczyciele maja rozne taryfy na marki samochodow. Majac np. VW dostajemy extra doplate za ryzyko...
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 16:50   #7
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ale Twoje naprawy ida z ubezpieczenia OC sprawcy, a jezeli Ty jestes sprawca, to OC i tak nic Ci nie daje, bo 'twoja ofiara' dostaje tylko ew. zwrot, wiec co Ci daje drozsze OC ?? Czy zle rozumuje ??
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 17:11   #8
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak... Wiec jeżeli płacisz tylko OC - to wybierz firmę jak najtańszą. Pieniędze od nich i tak nie trafią do twojej kieszeni...
Zupełnie inaczej sprawa się przedstawia gdy płacisz OC + AC - wtedy lepiej wybrać porządną firmę, z którą nie ma problemu w przypadku wypłat.
__________________
Tak, na pewno tak, raczej tak, chyba tak, chyba nie, raczej nie, na pewno nie, nie.
oddwor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 17:15   #9
namor
Guru
 
Avatar użytkownika namor
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: 74-400
Posty: 1,188
namor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Ale Twoje naprawy ida z ubezpieczenia OC sprawcy, a jezeli Ty jestes sprawca, to OC i tak nic Ci nie daje, bo 'twoja ofiara' dostaje tylko ew. zwrot, wiec co Ci daje drozsze OC ?? Czy zle rozumuje ??
jest dokładnie tak jak piszesz
i dlatego już parę ładnych lat temu zrezygnowałem z PZU
obecnie przy 60% zniżce (za bezwypadkową jazde) płace za auto o poj.1,8 260zł za cały rok
__________________

Ostatnio zmieniany przez namor : 23.11.2005 o godz. 17:19
namor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 17:37   #10
sayan
Guru
 
Avatar użytkownika sayan
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Lokalizacja: 071
Posty: 2,162
sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ManDragon
tu masz kalkulator OC allianz (u mnie najtańsze) tania jest jeszcze samopomoc.

przeliczyłem na szybkiego, Compensa wychodzi jeszcze jakies 50zł taniej, napisze dokładniej jak ojciec wróci do domu, lookne na jego ubezpieczenie
__________________
WAL ŚMIAŁO! Tylko nie po oczach

WCHODŹ na czat, a link znajdź gdzie indziej !!!!!!!
sayan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 18:37   #11
ManDragon
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ManDragon
 
Data rejestracji: 04.02.2003
Lokalizacja: Trzebnica>Wrocław
Posty: 379
ManDragon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sayan
przeliczyłem na szybkiego, Compensa wychodzi jeszcze jakies 50zł taniej, napisze dokładniej jak ojciec wróci do domu, lookne na jego ubezpieczenie
a Compensa nie daje zwyżki 20-30% za wiek współwłaściciela? Allianz i Samopomoc "patrzą" tylko na wiek osoby mającej większe zniżki
ManDragon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 18:51   #12
sayan
Guru
 
Avatar użytkownika sayan
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Lokalizacja: 071
Posty: 2,162
sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ManDragon
a Compensa nie daje zwyżki 20-30% za wiek współwłaściciela? Allianz i Samopomoc "patrzą" tylko na wiek osoby mającej większe zniżki

a tego juz nie wiem, podejzwam ze nie skoro brat miał z ojcem jako współwłasciciel w Compensie auto, i przenosili sie z Samopomocy, czyli musiało byc taniej .. wtedy przynajmniej
__________________
WAL ŚMIAŁO! Tylko nie po oczach

WCHODŹ na czat, a link znajdź gdzie indziej !!!!!!!
sayan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 19:40   #13
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sayan
wszystkiego Ci napewno nie powiem, ale pare rad się może przydac....

czy masz zniżke na ubezpieczenie ? jesli nie to zarejestruj auto z kimś z rodziny jako współwłaściciel, Ty bedziesz korzystał z jego zniżki (max 50%) a Tobie bedzie leciała osobno... i po paru latach bedziesz mógł indywidualnie zarejestrowac autko, jedynym minusem tego jest to że jesli Ty bedziesz sprawca szkody... to Twojemu wsółwłascicielowi poleci troche zniżki.

druga sprawa to firma ubezpieczeniowa, olej PZU .. popatrz na oferty Samopomocy czy Compensy są przynajmniej dwa razy tańsze.

pzdr

hej jesli chiodzi o znizki i o tanie oplaty to ja zrobilem tak. moja matka ma ubezpieczony samochod w PZU (max znizki) - wziolem zaswiadczenie z PZU o znizkach i poszedłem z tym do Warty gdzie przepisuja ci wszystkie zniżki (oczywiscie tam tez samochod zarejestrowany na matke), ale o co chodzi.. ze jak stuknieszz to znizki tracisz tylko w Warcie ,a w PZU wszystko zostaje po staremu
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 20:49   #14
sayan
Guru
 
Avatar użytkownika sayan
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Lokalizacja: 071
Posty: 2,162
sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ufil123
hej jesli chiodzi o znizki i o tanie oplaty to ja zrobilem tak. moja matka ma ubezpieczony samochod w PZU (max znizki) - wziolem zaswiadczenie z PZU o znizkach i poszedłem z tym do Warty gdzie przepisuja ci wszystkie zniżki (oczywiscie tam tez samochod zarejestrowany na matke), ale o co chodzi.. ze jak stuknieszz to znizki tracisz tylko w Warcie ,a w PZU wszystko zostaje po staremu


to napewno tak działa ?
nie jestem pewien ....
__________________
WAL ŚMIAŁO! Tylko nie po oczach

WCHODŹ na czat, a link znajdź gdzie indziej !!!!!!!
sayan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 20:51   #15
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez namor
obecnie przy 60% zniżce (za bezwypadkową jazde) płace za auto o poj.1,8 260zł za cały rok
Wow! Gdzie?? Ja przy 60% zniżki, poj 1,3 zapłaciłem jednorazowo w Link4 450 zł za rok...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.