Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.10.2005, 13:23   #31
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek
wlasnie dlatego nie trawie abs jak i innych kontroli trakcji, podobnie jak moja mama
Jak się nie ma takich cudów, to się i nie trawi ich W prywatnym samochodzie nie posiadam ABS'u, nie wspominając o innych wspomagaczach, ale jeżdżąc służbowymi samochodami (Renault Megane), gdzie są to wersje tzw. full wypas, czuję się o wiele lepiej, a i czuć, że ta elektronika działa i pomaga w prowadzeniu samochodu. Ze dwa razy miałem sytuację, że te wspomagacze wyratowały mnie od stłuczki.
A to, że w specyficznych warunkach wspomagacze mogą działać na niekorzyść... cóż, przeciwnicy pasów też twierdzą, że niekiedy mogą się przyczynić do śmierci podróżujących, ale należy pamiętać, że pewnie w 98% ratują życie. Tak samo jest z elektroniką, gdzie w zdecydowanej większości pomaga.
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.10.2005, 14:12   #32
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Proton
Jak się nie ma takich cudów, to się i nie trawi ich W prywatnym samochodzie nie posiadam ABS'u, nie wspominając o innych wspomagaczach, ale jeżdżąc służbowymi samochodami (Renault Megane), gdzie są to wersje tzw. full wypas, czuję się o wiele lepiej, a i czuć, że ta elektronika działa i pomaga w prowadzeniu samochodu. Ze dwa razy miałem sytuację, że te wspomagacze wyratowały mnie od stłuczki.
A to, że w specyficznych warunkach wspomagacze mogą działać na niekorzyść... cóż, przeciwnicy pasów też twierdzą, że niekiedy mogą się przyczynić do śmierci podróżujących, ale należy pamiętać, że pewnie w 98% ratują życie. Tak samo jest z elektroniką, gdzie w zdecydowanej większości pomaga.
polegam na wlasnych umiejetnosciach i moja mama rowniez - a skad wiesz ze nie mialem nigdy tych elektronicznych wynalazkow?
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.10.2005, 14:27   #33
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez demek
polegam na wlasnych umiejetnosciach i moja mama rowniez - a skad wiesz ze nie mialem nigdy tych elektronicznych wynalazkow?
na cmentarzu jest specjalna alejka dla tych, którzy polegali na własnych umiejętnościach i dla tych, którzy mieli pierwszeństwo
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.10.2005, 14:40   #34
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek
polegam na wlasnych umiejetnosciach i moja mama rowniez
Więcej skruchy U nas prawie wszyscy myślą, że są najlepszymi kierowcami i ABS oraz inne wynalazki są zbędne, ponieważ posiadają ponadprzeciętne umiejętności prowadzenia samochodu. Ilość przejechanych kilometrów nie świadczy tak do końca o umiejętnościach, bo gdzie przeciętny kierowca miał je nabyć? Sytuacje ekstremalne mają rzadko miejsce, a w szkołach jazdy nie uczą, jak się zachować np. w razie poślizgu, na oblodzonej drodze etc.
O dobrych umiejętnościach mogą mówić kierowcy biorący udział w rajdach, a i oni niekiedy popełniają błędy i powodują wypadki.
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.10.2005, 14:43   #35
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
ale ja nie mowie ze jestem bogiem kierownicy tylko nie jezdze w ten sposob zeby mi to wszystko bylo potrzebne, nie mam tylnionapedowego auta zeby mi jakakolwiek kontrola trakcji byla potrzebna, abs jest dobry jak ktos nie umie sie obejsc bez niego
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.10.2005, 14:52   #36
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek
ale ja nie mowie ze jestem bogiem kierownicy tylko nie jezdze w ten sposob zeby mi to wszystko bylo potrzebne, nie mam tylnionapedowego auta zeby mi jakakolwiek kontrola trakcji byla potrzebna, abs jest dobry jak ktos nie umie sie obejsc bez niego
W trakcie większości czasu spędzonego za kierownicą nie korzysta się z tej elektroniki, ale nie znasz dnia, ani godziny, kiedy by się przydała. I wcale nie musi to nastąpić z powodu brawury.
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.10.2005, 15:00   #37
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
ja sie staram w ziemie tak czesto jak tylko moge jechac na osniezony i zlodowacialy plac i cwiczyc
to nie zaszkodzi a moze tylko pomoc bo jak mowisz nie znamy dnia ani godziny
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.10.2005, 17:33   #38
RiT2
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika RiT2
 
Data rejestracji: 04.10.2001
Lokalizacja: poza centrum mojej wsi
Posty: 671
RiT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez rycho
Ale jak nie ma lodu i śniegu to po dwóch sezonach są łyse.
Sprawdzone na dwóch nowych samochodach i dwóch kompletach opon.
W warunkach normalnej polskiej zimy nie sprawdzają się.
Nie sprawdzaja sie albo opony albo kierowcy!!! Do tego nawet nie maja linek holowniczych aby ich z rowow wyciagac. Tylko stoja na drodze i rece tak dziwnie razem skladaja a my tubylcy musimy ich zbierac!
Lepszy kierowca przygotowany do zimy za wczesnie zamiast nieprzygotowanego. ZETOXA nie sprzedawaj tych oponek, chocby to byla Debica Frigo (w hipermarketowej promocji)!!!
__________________
EMIL


http://www.g.lubawka.cal.pl
RiT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2005, 08:51   #39
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez RiT2
Nie sprawdzaja sie albo opony albo kierowcy!!! Do tego nawet nie maja linek holowniczych aby ich z rowow wyciagac. Tylko stoja na drodze i rece tak dziwnie razem skladaja a my tubylcy musimy ich zbierac!
Lepszy kierowca przygotowany do zimy za wczesnie zamiast nieprzygotowanego. ZETOXA nie sprzedawaj tych oponek, chocby to byla Debica Frigo (w hipermarketowej promocji)!!!
Popieram i proponuję założyć zimówki - pojeździć troche jak spadnie śnieg i po kilku dniach załóżyć na letnie - podejżewam że po zamianie mięsem będziesz rzucał jak tak można jeździć i z powrotem założysz
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2005, 09:30   #40
tengu
Hitokiri Battousai
 
Avatar użytkownika tengu
 
Data rejestracji: 14.09.2004
Lokalizacja: Grays, Essex, UK
Posty: 636
tengu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja też polecam zimówki na zimę ale full komplet. 2 lata temu "posłuchałem" ze starszą "doświadczonego kierowcy" i ja mający dopiero 1/2 roku prawko jadąc drogą nie za szybko (ok 50-60 km/h) zacząłem wyprzedzać przód. Z sukcesem (180 stopni). Z tyłu all season (po 2 sezonach) zimówki z przodu <nówka> (Skoda Felicia 1.3) Szczęściem nic nie jechało i auto zatrzymało się na zaspie (właściwie oparło) i mogłem jechać dalej (już 30 km/h) z sercem walącym jak młotem. Tylko lakier zarysowany i nic poza tym. Starsza też miała parę podobnych sytuacji. Na czterech fura jest zdecydowanie dłużej neutralna. I mają jeszcze jedną zaletę. Chodzi mi tu o koleiny śniegowe. Dzięki temu że są one węższe niż allseason masz większą możliwość manewru jadąc wewnątrz nich. (Jak ktoś kiedyś mijał się z tirem na drodze III kolejności odśnieżania to wie o czym mówię)
__________________

vectra-unlimited

ASUS ASPIRE 9301AWSMi POWERED BY AMD
tengu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2005, 13:08   #41
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tengu
I mają jeszcze jedną zaletę. Chodzi mi tu o koleiny śniegowe. Dzięki temu że są one węższe niż allseason masz większą możliwość manewru jadąc wewnątrz nich. (Jak ktoś kiedyś mijał się z tirem na drodze III kolejności odśnieżania to wie o czym mówię)
Czemu zimówki mają być węższe od letnich opon, czy wielosezonowych? Spotkałem się już z taką opinią, że zimówki powinny być o 1cm węższe od letnich i argumentów mnówstwo na ten temat... tylko dlaczego Producent samochodu w instrukcji (przynajmniej u mnie) wyraźnie napisał, że opony zimowe mają mieć ten sam rozmiar, co letnie, czy całoroczne. Służbowe samochody też mają na zimę zakładane opony o rozmiarze, jak letnie.
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2005, 13:54   #42
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
generalnie taka jest zasada im węższa opona lepiej przecina śnieg
Czyli na lodzie jest to totalnie bez znaczenia i mocno ubitym śniegu.
W naszych warunkach raczej bardziej się sprawdzają normalnej wielkości bądź szersze nawet jak się da założyć.
Z węższych bo taki miałem dębice tylko kilka razy skożystałemw 100% mam od razu pod górkę z domu na dł ok 200m, a i kąt jest dośc mocny - gdzieś 30stopni na pewno. ( świerzy śnieg)
Muszę więc odśnieżać naszczęście razem z sąsiadami.
I jak miałem dębice to bez odśnieżanie mogłem wyjeżdżać śnieg sięgał do zderzaka - spód auta lekko go gładził.
Na pirelli moge o tym zapomnieć - normalna szerokość
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2005, 15:54   #43
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
4x zimówki to podstawa! jak ktoś chce zakładać tylko na napęd niech lepiej nic nie robi.

historia z wąskimi zimówkami umarła dawno temu - zakłada się takie same jak letnie. (tylko na rajdach żyje - wąskie i wyyyyysokie)

kto wam do cholewy każe w górach mieszkać
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2005, 16:33   #44
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez prometeusz
mam od razu pod górkę z domu na dł ok 200m, a i kąt jest dośc mocny - gdzieś 30stopni na pewno. ( świerzy śnieg)
Muszę więc odśnieżać naszczęście razem z sąsiadami.
Sami? To nie jezdza tam plugi itp??
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2005, 20:20   #45
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez epol
Sami? To nie jezdza tam plugi itp??
u mnie w miescie tez tylko po glownej ulicy - ale i tutaj rzadko bywaja
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
opony, opony zimowe, wybor opon

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.