Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.04.2016, 20:29   #736
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
przykro mi

nie dość że 18tki to raczej nie na nasze drogi, to jeszcze wielosezonówki

jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

nie słyszałem żeby wielosezonówki dobre były ,znajomy kiedyś miał klebery wielosezonowe , po zimie zmienił
ale ja się tam na gumach nie znam
Decard, ale on ma terenowca do jeżdżenia po parkach.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.04.2016, 20:38   #737
DejaVu
Guru
 
Avatar użytkownika DejaVu
 
Data rejestracji: 23.08.2008
Posty: 2,813
DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
w komisji lepiej płacą http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zarob...enskiej/180hzj
DejaVu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.04.2016, 20:58   #738
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ten to się nachlał dzisiaj czegoś, albo nawąchał skarpetek.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.04.2016, 23:00   #739
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
godzina pracy to ~15zl wiec straciles 75zl
Jakby sam zmieniał, to zeszłoby mu jeszcze więcej czasu, więc tej godziny liczyć nie można
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.04.2016, 23:10   #740
dalmashin
Kumotr
 
Avatar użytkownika dalmashin
 
Data rejestracji: 28.05.2004
Posty: 169
dalmashin jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>dalmashin jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>dalmashin jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>dalmashin jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Czy opony wielosezonowe nie są najlepszym wyborem? W naszym przejściowym klimacie chyba najwięcej jest dni chlodnych i wilgotnych a śnieżnych i upalnych już zdecydowanie mniej. Już od dawna się nad tym zastanawiałem i albo jeden komplet wielosezonowych albo trzy komplety, letnie na lato, zimowe na zime a na wiosne i jesień uniwersalne. Tylko kto byłby takim masochistą żeby co 3 mce zmieniać gumy...
dalmashin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2016, 00:32   #741
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,061
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter Podgląd Wiadomości
Decard, ale on ma terenowca do jeżdżenia po parkach.
Nie no to zwracam honor do jeżdżenia po parkach terenówka tylko 18tki


Cytat:
Napisany przez dalmashin Podgląd Wiadomości
Czy opony wielosezonowe nie są najlepszym wyborem? W naszym przejściowym klimacie chyba najwięcej jest dni chlodnych i wilgotnych a śnieżnych i upalnych już zdecydowanie mniej. Już od dawna się nad tym zastanawiałem i albo jeden komplet wielosezonowych albo trzy komplety, letnie na lato, zimowe na zime a na wiosne i jesień uniwersalne. Tylko kto byłby takim masochistą żeby co 3 mce zmieniać gumy...

tez się nad tym zastanawiałem kiedyś, ale doszedłem do wniosku że wole na stalówkach zimówki a na alu letnie i to chinskie,
szkoda by mi było felg alu na zimę, sypia tej soli jak opętani , ryzyko poślizgu i uwalenia felgi na krawężniku dużo większe
stalówkę kupisz za 100-200zł alu do kompletu juz troche gorzej

a co do zmian felg , juz ktoś dał tu złota rade , dwa komplety felg - zmieniać samemu a na wyważenie po sezonie oponiarskim chodzić

Ostatnio zmieniany przez - Deckard - : 14.04.2016 o godz. 00:37
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2016, 08:22   #742
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
Nie no to zwracam honor do jeżdżenia po parkach terenówka tylko 18tki
mam "czołg" który na 18-tkach ładnie się prezentuje, a i drogi dobrze się trzyma

tu nie ma za dużego wyboru między oponami sezonowymi, a jak są to cena zabija
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2016, 21:55   #743
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zimy u nas coraz mniej zimowe, ale gwoli bezpieczeństwa postanowiłem wymienić w tym roku opony w Voyagerze na zimowe - które najpierw muszę kupić.

Zawsze kupowałem opony nowe. Zawsze zgadzałem się z tym, że to znacznie lepszy interes niż używki i nalewki. Z tym, że z Voyagerem naszła mnie fala skąpstwa, bo:
  • te opony są jednak sporawe (na zimę zdałoby się 205/65R15),
  • muszę wymienić wszystkie 4 na raz, bo nie mam ani jednej pary zimówek do tego auta,
  • zimy mamy ostatnio jakie mamy i nie wiem, czy warto na te okolice zera i okolicznościowe przymrozki inwestować w nówki,
  • Voyagerem w zimie dość rzadko wyjeżdżam daleko - zwykle jeżdżę w promieniu 100 km od domu, a 80% po mieście,
  • minęły mi bezpowrotnie czasy młodzieńczej buty i rzadko przekraczam 250 km/h,
  • a same auto ma już swoje lata i szczerze powątpiewam, czy pojeżdżę nim więcej niż rok-dwa lata - a potem jak się da nowa wersja, z większymi oponami, więc zakup mi starczyć może tylko na sezon.

Gdzie nie spojrzeć w internecie, z reguły odradzane są opony bieżnikowane. A ja się właśnie cholibka zacząłem zastanawiać... Jak napisałem, nie ma to być zakup na 10 lat, driftów (już) nie uprawiam, ja wiem?

Przyznaję, że autko do najlżejszych nie należy (1700 ok.), na tym samym rozmiarze jeżdżą również sporo lżejsze, a po nalewce nie można się spodziewać tego samego, co po nówce. To mnie trochę martwi, szczególnie że od sezonu w lecie jeżdżę sobie na nowiutkich oponach... wzmacnianych, do busa

Z drugiej strony kolega, który pięć lat prowadził wulkanizację, zapewniał mnie, że obecne nalewki mają stosunkowo przyzwoitą jakość, a połowa opon jakie zakładał to były opony bieżnikowane i ludziska nie narzekali.

Żal mi wydawać tysiąc zł na nówki. Jeszcze żeby auto było w super stanie i miałbym pewność, że pojeżdżę nim pięć lat... A używek nieco się boję (bieżnikowane niby też używki, ale ponoć sprawdzane). Pchać się, Zacni, w te nalewki, czy czyhać na jakieś w miarę tanie i w miarę przyzwoite używki?
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2016, 22:47   #744
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,266
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zimówki mam nalewki. Ostatnią zimę przeturlałem na moim tylnym napędzie bez żadnych kłopotów. Bieżnik jak w traktorze
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2016, 22:51   #745
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,764
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jeśli nie nówki, to używki. Da się znaleźć naprawdę mało co zużyte, i to łatwiej niż letnie. Oczywiście nie żadne ryżowe wynalazki. Tyle że teraz sezon, więc ruch większy w tym temacie.
A z nalewkami to różnie bywa. Jedno, że potrafi nalany bieżnik odpaść, co przy większej prędkości wiadomo czym grozi, a drugie to nalana guma i bieżnik nigdy nie są porównywalne z oryginalnym materiałem opony. Nalewek przeważnie nawet nie da się wyważyć. To się nadaje do traktora, a nie do samochodu.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2016, 22:55   #746
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,061
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A chinole wchodzą w grę ??

ja ma na lato Zeetexy , wszyscy psy wieszali ,a oponiarz to gwarantował mi że przy pierwszym ostrym hamowaniu pojadę tam gdzie nie będę chciał

problemów z nimi nie mam,jeżdżę normalnie, czasami na prostej trochę dam po garach nic więcej
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2016, 23:36   #747
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,266
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja mam takie i sobie chwalę
http://www.markgum.com.pl/pl/katalog...=product&group
Grzeniu, odpadające nalewki skończyły się w czasach bieżnikowania radialnych opon do PF125p.
Co to znaczy większe prędkości zimą? 150km/h?
Z wyważeniem nie było problemu. Nawet ciężarki nie większe niż w nówkach markowych letnich.

Ale możemy się pięknie różnić
__________________

Ostatnio zmieniany przez superrrmario : 11.10.2016 o godz. 23:42
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.10.2016, 01:11   #748
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jak można się było spodziewać, opinie są diametralnie różne

Od wczoraj wypatruję oczy za oponami (to znaczy - myślałem o wymianie już znacznie wcześniej, ale od wczoraj wziąłem się za poszukiwania na poważnie).

Mimo wielkich chęci ostatecznie nie zdecydowałem się na nówki - jednak trochę za drogo. Frigo 2, chwalone skądinąd a tanie, to koszt rzędu 950 zł. A to i tak dopiero początek skali.

Z nalewkami się wstrzymałem - przyhamowały mnie przede wszystkim bardzo rozbieżne opinie użytkowników co do takich cech jak wyważenie - można sądzić, że po prostu co któryś egzemplarz jest wykonywany na używce z "historią" - a nie chcę ryzykować.

Co prawda to samo można by powiedzieć o używkach, ale ostatecznie zdecydowałem się na komplet używany - ten mianowicie: http://allegro.pl/215-65-15-hankook-...9.html#thumb/3

Wybrałem szerokość nominalną 215, a nie "rozmiar mniejszą" 205, jaką rozważałem na początku. Po części dlatego, że letnie mam aż o dwa rozmiary mniejsze - 195/65R15 i na deszczu czuję różnicę w przyczepności - podobną nawet do dość łysych i wyrzuconych opon z którymi kupiłem auto. A że zimy mamy ostatnio mało śnieżne a drogi lepiej odśnieżone niż jeszcze 15-20 lat temu, może i mają rację eksperci zalecający nie zakładać węższych opon na zimę (choć od zawsze tak robiłem i to pierwszy raz, kiedy odchodzę od tej zasady).
__________________


Ostatnio zmieniany przez Jarson : 12.10.2016 o godz. 01:13
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.10.2016, 14:40   #749
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zły rozmiar.

Jeśli zamiast 195/65R15 chcesz założyć 205, to rozmiarowo najbliżej masz 205/60R15.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.10.2016, 15:01   #750
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Letnie mam 195/65R15, bo takie wzmacniane okazyjnie kupiłem, producent zaleca 215/65R15 Po prostu nas początku planowałem "starą szkołą" kupić zimówki o rozmiar węższe niż zalecane letnie, ale po zastanowieniu jednak kupiłem identyczne. Na śniegu może i stracę, ale śnieg do Polski ostatnimi laty przestali przywozić. Natomiast przy czystej/wilgotnej/oblodzonej jezdni przy niskich temperaturach dzięki dodatkowym 10 mm szerokości zyskam nieco przyczepności
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
opony, opony zimowe, wybor opon

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.