Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Palenie papierosów - dobre strony (https://forum.cdrinfo.pl/f5/palenie-papierosow-dobre-strony-59812/)

Predi 15.12.2005 20:45

Cytat:

Napisany przez rycho
Landrynki są wstrętne. :'(


:glaszcze: fajka jeszcze bardziej wstretna jest... (co zdrowsze to juz sie mozna klocic ;) )

mr_spock 15.12.2005 22:16

Cytat:

Napisany przez -Sid-The-Rat=>
do kazdego kartonu powini doklejac slownik ortograficzny [moze byc miniaturowy, albo losowa strona na kazdej paczce]. wtedy palenie bedzie mialo jakis pozytywny wplyw na losy swiata.

osobiscie proponuje "ABC dobrego wychowania"

Smartek 15.12.2005 22:16

Cytat:

Napisany przez Predi
:glaszcze: fajka jeszcze bardziej wstretna jest... (co zdrowsze to juz sie mozna klocic ;) )

yy.. papierosy? :) ;)

zene_k 15.12.2005 22:18

Przychodzi kaszlący facet do lekarza.
- Dużo pan pali, prawda? - pyta lekarz.
- I co z tego?
- Palenie skraca życie!
- Bzdura. Starożytni Grecy nie znali tytoniu i wymarli co do jednego! ;) || :piwo:

CIAPEK 15.12.2005 22:55

Za:
-przyjemność
-w czasie pracy np. odskocznia od wykonywanej pracy
-odstresowuje

-Sid-The-Rat=> 16.12.2005 02:51

Cytat:

osobiscie proponuje "ABC dobrego wychowania"
jesli to do mojego czepialstwa, to moze, choc ja tego nie przeczytam - nie pale :)

a co do pudelek po petach - ogladalem dzis na popijawie pudelka z singapuru ze zdjeciami osob palacych [pluca, przelyk, jama ustna itp] - paskudne sa te zdjecia, ale jako osoba troche w temacie musze powiedziec, ze i zdrowe, i chore pluca wygladaja w sumie jak krwawy ochlap, wiec nie wiem jak taki palacy ma rozpoznac. zwlaszcza, ze zdjecia w low-res...

dobre strony fajek? wymienione wczesniej 'spoleczne' bonusy to w gruncie rzeczy wymowka. jesli ktos nie potrafi pogadac bez papierosa, to z nim tez guzik z tego wyjdzie. choc prawda jest, ze prektest czesto jest niezbedny. szkoda, ze nie moze nim byc kawa/herbata czy browarek po pracy - czasem jednak sie nie da, i to jest prawda.

jest jeszcze motyw z odchudzaniem sie u kobiet. nie wiem na czym to polega, ale co najmniej dwie moje znajome strasznie plakaly jak je inni namawiali do rzucenia. otoz podobno palac mniej sie tyje, co w uogolnieniu oznacza 'lepsze chudniecie'. moze to cos z laknieniem robi, nie znam sie w kazdym razie, ale jakis trop jest.

ps. cukierki nikotynowe sa faktycznie paskudne, niedawno w gorach po oczyszczeniu lodowki, plecakow i wszystkich kieszeni zostalo nam tylko to do jedzenia :) paskudztwo - nazywalo sie chyba nicoret czy nicorette. kolega palenia nie rzucil a my i tak bylismy glodni.

joujoujou 16.12.2005 02:57

@Sid, coś jest na rzeczy, papieros zmniejsza łaknienie, to fakt niezaprzeczalny. :taktak:

andrzejj9 16.12.2005 05:54

Cytat:

Napisany przez joujoujou
@Sid, coś jest na rzeczy, papieros zmniejsza łaknienie, to fakt niezaprzeczalny. :taktak:

Może ma się po tym taki niesmak w ustach, że i jeść się odechciewa ;)

georg 16.12.2005 07:35

Cytat:

Napisany przez Predi
1. poznajesz maaaase ludzi ;)
2. odprezasz sie
3. spelniasz w sobie tak cos, co kaze Ci "cos" robic... (kazdy musi miec jakis nalog ;) )
4. podobno wzmaga koncentracje (oprocz szumu we lbie nie dane mi bylo zaobserwowac)
5. niezle na dyski w polaczeniu z alkocholem
6. "postarza" - idziesz przez park - "hej, mlody, masz fajki?", idziesz przez park palac - "hej, stary, masz obstawic fajke?"
7. powoduja ze wiele niechcianych osob trzyma sie od Ciebie z daleka (niestety ci dobrzy tez, noi ci niechciani palacy wrecz odwrotnie)
8. dajesz prace wielu ludziom w branzy tytoniowej (w tym mojemu ojcu ;) ) oraz w sluzbie zdrowia
9. zmiejszaja przeludnienie
10. lepszy smrod petow niz potu (lecz to wzgledne)

wiecej juz mi sie nie chce wymyslac ;)

11. Wspomagasz budżet, zmniejszając tym samym dziurę, która zawsze w nim jest ||

ed hunter 16.12.2005 07:45

od 16 stycznia o 16% drożeje akcyza na papierosy, która w tej chwili wynosi 134 złote za 1000 sztuk. do tego dochodzi jeszcze VAT, podatek od dochodu...
papierosy dają trochę miejsc pracy w rolnictwie i przemyśle przetwórczym.
leczenie chorych na raka płuc jest potwornie drogie, wyleczalność jest na poziomie 5% - rak płuc to praktycznie wyrok śmierci. czyli papierosy powodują wpływy do budżetu i zmniejszają liczbę emerytów :| czy to są pozytywy ???

Zetoxa 16.12.2005 08:04

... właśnie zaczęliśmy produkować Marlboro w ślicznych, matowych, czarnych, metalizowanych papierośnicach, coś pięknego, coś ala koszulki Heyah. Nie dam zdjęcia bo nie pozwalają ich robić, a nie chcę po kryjomu, bo wywalą z roboty. Export do Australii, a w przyszłości także na kraj.
PS. Rychu, wstrzymaj się z tym rzucaniem 8 ) 8 ) 8 ) bo landrynki są wstrętne :wsciekly:

bgn 16.12.2005 08:08

palenie zmiejsza dystans między ludźmi. Możesz swojej pani przedstawic empiryczne PRAWO BGN-a ( niepublikowane)
" jeśli w przypadkowa grupa nieznających sie ludzi ma zająć miejsca ( np. w knajpie) to palacze zawsze siadają koło siebie "

Alinoe 16.12.2005 08:16

po faji łatwiej zrobić kupę

Air 16.12.2005 08:34

Cytat:

Napisany przez Alinoe
po faji łatwiej zrobić kupę

hehe, i po kawce :cool:

sayan 17.12.2005 11:03

tytoń z papierosów, przydatny jako dodatek do innych specyfików w celu lepszego rozpalenia :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.