Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.05.2011, 13:29   #1
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Patrix na rolkach ?!

Znajomy świdruje mnie, abym sobie rolki kupił - bo ponoć to jest lepsze od biegania, a mała grupka już jest, no i długi dobry asfalt...
Problem w tym, że nie umiem jeździć na tego typu wynalazkach co mają ostre płozy albo kółka.
Za młodu moda na to mnie minęła, bo jakoś się tym nie interesowałem.
Koledze odpaliłem, że spoko ale odkładam tą sprawę na bliżej nieokreśloną przyszłość,
a jak mnie nie będzie uczył jeździć, to w ogóle nie ma sprawy i baszta

Teraz mam inne sprawy na głowie i finansowo i czasowo, ale temat/wyzwanie myślę sobie, że podejmę.

Poteoretyzujmy trochę.
Jaki sprzęt radzicie dla lamera poza ochraniaczami ? Kauczuk podobno rządzi...
Druga sprawa fajne by było coś na czym da się nauczyć, a potem w miarę szybko jeździć (bez potrzeby zmiany rolek).
Jakie zapięcia ? Jak duże kółka ? Kółek ma być po 4 na płozę, nie mam zamiaru grindować na nich...
Na allegro widziałem działy dla rolek fitness i do jazdy szybkiej...
Myślę nie przekraczać kwoty do 250,- bo jeszcze muszę zostawić coś na ochraniacze.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.05.2011, 13:38   #2
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Poduszkę - na tyłek Jodyna. To tanie, ale bardzo się może przydać.
Kolega miał Roces - chwalił sobie; ale to było prawie 10 lat temu, ich jakość mogła się zmienić.
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.05.2011, 14:10   #3
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
moje poczatki byly bolesne
ale to dlatego ze nie jezdzilem wczesniej na lyzwach
jak rok temu pierszy raz zapiolem lyzwy to znowu czulem sie jak ryba w wodzie

a moja odrotnie - jak sie za dzieciaka nauczyla na lyzwach, to po zakupie rolek smigala na nich jakby jezdzila na nich zawsze

ja polecam jak najwieksze kolka - sam mam 78mm i mozna po chodnikach czy pozbruku smigac bez problemu (im mniejsze tym gorzej oczywiscie)
lozyska malo istotane - i tak sie je wymienia dosc czesto (ja co mnie deszcz zlapie to kilka do wymiany - polecam wiec kupowac polskie - bo tansze - i uszczelnione - bo wytrzymalsze)

ochraniacze tylko na nadgarstki - to najwazniejsze, reszta bywa przydatna, ale na dlonie to obowiazek

generalnie zabawa przednia, ja jezdze caly rok, byle deszczu czy sniegu nie bylo (da sie, ale lozyska od razu sie rozpadaja)
nawet mialem okres, ze do roboty jezdzielem (w Poznaniu prawie pol roku po 9km w jedna strone, w Londynie podobny okres, 12km w jedna strone)
jak sie smiga po ulicy to polecam dodatkowo kamizelke odblaskowa i okulary - z przyczyn mam nadzieje oczywistych

pozdrawiam i polecam, bo sport fajny i stosunkowo malo urazowy
jezeli bedziesz bardzo duzo jezdzil, to polecam dodatkowo cwiczenia na prostownik grzbietu, bo jezdzi sie w nieanatomicznej postawie
ale to nie dotyczy jazdy okazjonalnej
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2011, 15:20   #4
SpeedFreaK
Guru
 
Avatar użytkownika SpeedFreaK
 
Data rejestracji: 06.09.2004
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 4,225
SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Ja śmigałem na Rollerblade'ach. Spoko były
__________________
Intel Core i7 4790K @ 4.00GHz MSI Z97 Gaming 3 Kingston HyperX XPM Beast 32 GB MSI GeForce GTX1060 SSD Samsung 840 EVO 250GB Samsung SH224DB Chieftec CTG-750C Zalman Z11 Plus
SpeedFreaK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2011, 15:52   #5
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Specjalistą wielkim to ja nie jestem, więc w doborze sprzętu/marki za bardzo nie pomogę. Ale przerabiałem temat ostatnio z synem, więc kilka uwag mogę podrzucić :

- IMO najważniejsze w rolkach jest to, żeby but dobrze leżał, był sporo ponad kostkę (dlatego odradzam sprzęt do szybkiej jazdy) z pewnymi zapięciami. Dlatego na pewno nie zakup przez internet, chyba, że będzie w pobliżu i będzie można przymierzyć. Do nauki syna pożyczyłem dla siebie rolki i choć wymiarowo jest mniej więcej OK, to dłużej niż pół godziny nie da się w tym bucie wytrzymać: słabo trzyma nogę, a jak podociskam, to odcina dopływ krwi i noga drętwieje.

- nie wiem jak inni, ale denerwuje mnie ten hamulec - w ogóle z niego nie korzystam, więc tylko przeszkadza przy przeplatance, a akurat w tych rolkach nie można go zdemontować.

- nie cierpię jak rolki są głośne; syn śmiga i go nie słychać, a u mnie ten dziwny materiał, ni to guma, ni plastik, wyraźnie szumi po podłożu. Chociaż może to łożyska? Nie wiem, ale warto zwrócić uwagę.

- na naukę radzę wyposażyć się (oprócz innych ochraniaczy oczywiście) w kask. Nie wiem, czy tylko mój syn jest taki zdolny, czy to natura rolek, ale przy nauce rolki wyjeżdżały spod niego i leciał na plecy, nierzadko uderzając kaskiem o glebę.

Polecam rozrywkę - przynajmniej człowiek się porusza trochę; syn opanował podstawy i już się nie wywala podczas 3 jazd po 30-40 minut. Ludzie na podwórku co prawda patrzą się na mnie z jakimś tajemniczym uśmiechem typu "zwariował dziadek", ale się nie przejmuję
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2011, 16:24   #6
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Banana Coctail Podgląd Wiadomości
Poduszkę - na tyłek Jodyna. To tanie, ale bardzo się może przydać.
Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
moje poczatki byly bolesne
ale to dlatego ze nie jezdzilem wczesniej na lyzwach
Hehe, no tak tego się obawiam

Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
- IMO najważniejsze w rolkach jest to, żeby but dobrze leżał, był sporo ponad kostkę (dlatego odradzam sprzęt do szybkiej jazdy) z pewnymi zapięciami. Dlatego na pewno nie zakup przez internet, chyba, że będzie w pobliżu i będzie można przymierzyć.
Też sądzę, że kostka musi być sztywna na boki
wtedy i but powinien się trzymać prosto i unika się ryzyka jej zwichnięcia.

Zakup przez Internet w zasadzie odpada, chyba, że dorwę identyczny model, który np. mierzyłem w sklepie.

Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
- nie cierpię jak rolki są głośne; syn śmiga i go nie słychać, a u mnie ten dziwny materiał, ni to guma, ni plastik, wyraźnie szumi po podłożu. Chociaż może to łożyska? Nie wiem, ale warto zwrócić uwagę.
Właśnie też nieraz słyszę jak ludzie na różnych sprzętach śmigają,
jedne słychać, a innych prawie wcale.

Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Polecam rozrywkę - przynajmniej człowiek się porusza trochę; syn opanował podstawy i już się nie wywala podczas 3 jazd po 30-40 minut. Ludzie na podwórku co prawda patrzą się na mnie z jakimś tajemniczym uśmiechem typu "zwariował dziadek", ale się nie przejmuję
Fajnie fajnie, gratulować, że masz ochotę

Wklepałem frazę w google i pokazał się całkiem dobry kurs:
http://mamzdrowie.pl/nauka-jazdy-na-rolkach/

Jak wiadomo, to nie zastępuje praktyki,
choć dobrze być trochę świadom techniki, i nie odkrywać jej na nowo po błędach.


---
O wymianie łożysk w zasadzie pierwszy raz słyszę, one nie są zintegrowane w kółkach ?
Przy zakupie widzę, trzeba brać jeszcze na uwagę kwestię dostępności części...

Jeszcze sprawa do tych co już dłużej śmigają na tego typu sprzęcie,
jakiś przykład dobrego sprzętu, chodzi o linki/fotki bo sprzedawcy jak to sprzedawcy przede wszystkim chcą sprzedać
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2011, 16:39   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Przyznać się, to który dzisiaj na rolkach przed policją uciekał..?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2011, 19:14   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja jezdze na rolkach Tecnica, moja na Salomonach
but wysoki, wiazany + opinacz - polecam, bo dobrze sie dopasowuja do stopy, a to bardzo wazne, szczegolnie dla poczatkujacych, jak Reetou slusznie zwrocil uwage

lozyska, poki jezdzisz okazjonalnie i przy dobrej pogodzie, to na pare lat starcza bez zadnej konserwacji
ale jak zaczniesz smigac w wilgotne dni i to czesto, to bedzie to czesta zabawa
komplet orygilnalnych np Rollerblade (te wiem, bo sa dostepene w Poznaniu bez problemu) to kolo 200pln
to samo z polskiej wytworni (a nawet lepiej, bo uszczelnione) jakies 40pln z przesylka do domu (komplet to 16 sztuk - po 2 na kolko, ja zwykle biore po 20, mam pare w zapasie )
hamulec byl pierwszego dnia przyczyna paru wywrotek, od drugiego dnia zycia moich rolek do dzis (jakies 9 lat ) zbiera kurz w blizej nieokreslonym miejscu ja hamuje T-stopem, moja woli ostry zakret, najskuteczniejszy na pewno jest hockey-stop (ale mi odwagi zawsze brakuje )

zabawa jest przednia

aha - kiedy mi fotoradar trzasnol fotke na rolkach - w Londynie na buspasie
na szczescie nie dostalem listu choc dla takiego zdjecia to moze i by warto bylo

Ostatnio zmieniany przez nimal : 24.05.2011 o godz. 19:17
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Apple flame war (było: Apple iPad) Bartez Systemy operacyjne i aplikacje 8008 20.04.2020 16:13
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 19:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.