Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.12.2004, 21:26   #1
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question PIN czy Podpis przy płatności Kartą?

Witajcie,

Interesuje mnie taka karta płatnicza <do konta oczywiscie>, aby płatności nią dokonywane JAK NAJCZĘŚCIEJ były potwierdzane kodem PIN, a nie podpisem.


W związku z tym mam prośbę do Was, użytkowników kont i kart, o proste wypisanie wg schematu:

Inteligo/mBank/PKOBP/BZWBK/etc <czyli jakie posiadam konto>, większość PIN/podpis <czyli w jaki sposób większość transakcji jest potwierdzana>.


Jeśli ktoś pamięta szczegół typu: Auchan PIN, Carrefour podpis, Shell PIN, to byłbym zachwycony


Pozdrawiam
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.12.2004, 21:30   #2
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
mBank (IZZY)/ przeważnie podpisuję/ Hypernova, Intermarche, sklepy sportowe

Koszt utrzymania karty - 0zł, koszt wydania karty - 0zł, bezprowizyjne bankomaty BZWBK i Euronet

Po więcej zapraszam na www.mbank.pl

PKO BP (INTELIGO)/ raz PIN, raz podpis/ jak wyżej

@Maciej także wolę PIN
__________________
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniany przez B@rtek : 29.12.2004 o godz. 21:44
B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 21:33   #3
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
inteligo to co pamietam bo robie tam czesto zakupy to albert - podpis, kopier - pin
__________________
Choćby było z gówna nic mu w życiu nie dorówna.
Telekomunikacja - nie burdel.
Nie każdy klient musi być zadowolony.


Żale kierować TU lub TU
50102055581111133885000064 INTELIGO Zbieram na drugi palnik - LITEK lub BENQ kazdy grosz sie liczy
Juz nie szukam pracy
Plextor PX-716A bios 1.04 RPC1
Turboni jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 21:34   #4
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Bank: Pekao SA
Karta: Maestro
Potwierdzanie transakcji: PIN

Bank: Pekao SA, usługa Pekao24 (obsługa konta przez Internet)
Potwierdzanie transakcji: numer klienta, PIN, karta kodów jednorazowych (każda transakcja), oddzwanianie do klienta (aktywacja pierwszej karty kodów jednorazowych, wygenerowanie nowego numeru PIN, zmiana numeru telefonu do oddzwaniania, zmiana limitu miesięcznego, blokada dostępu do serwisów Pekao24)

Niewiem czy o to chodzilo
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...
MacGyver jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 21:42   #5
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Co to za kryterium decyzyjne i dlaczego oczywiste, że do konta?
Nie interesuje Cię cena karty? Ubezpieczenie? Oprocentowanie? W którym momencie bank przejmuje ryzyko? Czy można płacić przez net?
IMO nie ma to jak dobra Visa Classic (wypukła). Ja mam w Citibanku (nie mam u nich konta) i działa świetnie. Lepszą (podobne warunki a niższą cenę) ofertę jak się rozglądałem miał BZWBK - ale przejmują (przy kracie ze zdjęciem) odpowidzialność za transakcje dokonane do 48 albo i 72 godzin przed zgłoszeniem utraty karty, do 51 dni nieoprocentowanego kredytu, zniżki w sklepach (przez 5 lat jeszcze nie skorzystałem ).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 21:45   #6
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski
Co to za kryterium decyzyjne i dlaczego oczywiste, że do konta?
Nie interesuje Cię cena karty? Ubezpieczenie? Oprocentowanie? W którym momencie bank przejmuje ryzyko? Czy można płacić przez net?
IMO nie ma to jak dobra Visa Classic (wypukła). Ja mam w Citibanku (nie mam u nich konta) i działa świetnie. Lepszą (podobne warunki a niższą cenę) ofertę jak się rozglądałem miał BZWBK - ale przejmują (przy kracie ze zdjęciem) odpowidzialność za transakcje dokonane do 48 albo i 72 godzin przed zgłoszeniem utraty karty, do 51 dni nieoprocentowanego kredytu, zniżki w sklepach (przez 5 lat jeszcze nie skorzystałem ).
Na razie chce sie zorientowac, na razie wiem ze Inteligo w Auchanie wymaga podpisu.

Pytalem o Platnicze a nie Kredytowe - to jest roznica
Warunki konta rozwaze i dostosuje do karty, ale to na razie rozeznanie wstepne
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 22:16   #7
-Kowalik-
Guru
 
Avatar użytkownika -Kowalik-
 
Data rejestracji: 31.08.2003
Lokalizacja: Białystok
Posty: 1,186
-Kowalik- niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
BPH - karta Maestro / wszędzie PIN
-Kowalik- jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 22:25   #8
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
BZ WBK / karta VISA Electron

50/50

nie mam pojęcia od czego to zależy, ale czasem płacąc w Auchan muszę podać PIN a za drugim razem wystarcza już tylko podpis, he
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2004, 07:51   #9
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Bank Śląski/Visa elektron

sklepy:
Auchan-pin
Hypernova-pin
Real-pin
MediaMarkt-pin
Leclerc-podpis

stacje benzynowe:
Esso-pin
BP-pin
Statoil-pin
Neste-pin
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2004, 08:00   #10
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Panowie u mnie jest tak:

raz PIN
innym razem autograf

a skutki tego sa takie z tego co slyszalem, ze transakcje potwierdzona PIN-em jest gorzej (tzn. sa trudnosci) reklamowac bo sam to zatwierdziles
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2004, 08:05   #11
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Visa Electron wydana w mBanku - praktycznie zawsze podpis
wczescniej (duzo wczesniej) mialem Vise Electron w PKO BP i wtedy zdazalo mi sie PIN podawac

jak dla mnie to mala roznica - wole mBank bo karte blokuja odrazu i to dla mnie jest wazniejsze (w PKO zdaje sie maja na to 48h wg umowy), niz pin przy zakupie, bo sklep z terminalem bez pinu zawse sie znajdzie (przynajmniej ewentualny zlodziej znajdzie)

edit: fakt - Icemac zworcil uwage na wazny szczegol - transakcji zatwierdzonej PINem wg umowy z PKO BP (ktory to punkt pamietam) nie mozna reklamowac!
generalnie kocham PKO BP - raz mnie okradli na 4 kola - wydali druga karte do mojego konta jak to &*^%* mozliwe to nikt nie wie
zeby bylo smieszniej twierdzili ze to nie ich wina! jeden telefon do VISA zalatwil sprawe na moja kozysc
druga fajna sytuacja to zamykanie konta - GODZINA czekania w kolejce zeby to zrobic! zle naliczone odsetki przy zamykaniu konta (w koncu powiedzialem zeby sobie ten jeden grosz ...), nie wyslali pism powiadamiajacych o zlikwidowaniu platnosci stalych (to ich zasrany obowiazek!)

podobne przeboje mial moj Braciszek z WBK, od tego czasu przenioslem sie z bankowoscia do netu i jakos nie nazekam odpukac puk puk

Ostatnio zmieniany przez nimal : 30.12.2004 o godz. 08:11
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2004, 08:31   #12
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez MaciejT
Witajcie,

Interesuje mnie taka karta płatnicza <do konta oczywiscie>, aby płatności nią dokonywane JAK NAJCZĘŚCIEJ były potwierdzane kodem PIN, a nie podpisem.


W związku z tym mam prośbę do Was, użytkowników kont i kart, o proste wypisanie wg schematu:

Inteligo/mBank/PKOBP/BZWBK/etc <czyli jakie posiadam konto>, większość PIN/podpis <czyli w jaki sposób większość transakcji jest potwierdzana>.


Jeśli ktoś pamięta szczegół typu: Auchan PIN, Carrefour podpis, Shell PIN, to byłbym zachwycony


Pozdrawiam
to nie zalezy od banku.Karta Visaelektron lub maestro w zalozeniu jest karta w ktorej autoryzacja powiina isc przez PIN,Karat Visa Classic - przez podpis. Ale transakcje nie sa rozliczane ( najogolniej mowiac) bezposrednio prze dany bank, tylko przez wyspecjalizowane firmy zajmujace sie gromadzeniem danych i posredniczace w rozliczeniu z bankami. Dlatego nie ma specjalnego znaczenia jaki bank, ale z kim sprzedajacy ma podpisana uwowe na rozliczenia. A z bankow tanich w obsludze i w miare wygodnych - obejrzyj strone www.multibank.pl. Jest to oddzial bankowosci detalicznej Banku Rozwoju eksportu - laczacy cechy banku elektronicznego z bankiem tradycyjnym w duzych miastach.Masz w Bydgoszczy (


MultiBank, Centrum Usług Finansowych
ul. Grodzka 19/21
pn.- pt. 9:00 - 19:00.
Opłata za prowadzenie rachunku do przyjecia obsluga prze internet za free.Warto do karty visaelektron, wziac vise classic bo tylko 30 zeta za rok ale w stacji benzynowej na pipidówce nie czekasz na autoryzaje po modemie tylko podpisujesz i jedziesz ,bankomatow sporo w Polsce, bez klopotu platnosci za granica,zreszta sam poczytaj.Pisalem oczywiscie o kartach tzw.debetowych, warunki kart kredytowych to zupelnie inna braszka i sa podobne we wszystkich bankach - warto poczekac na promocje -wtedy karta na rok jest najczescie za free - a potem lapie sie klienta
PS Nie jestem pracownikiem BRE Banku, ale z paru innych zdzierskich bankow juz sie wynioslem, a PKO to czyste zdzierstwo

Ostatnio zmieniany przez bgn : 30.12.2004 o godz. 08:45
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2004, 08:37   #13
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez bgn
PS Nie jestem pracownikiem BRE Banku, ale z paru innych zdzierskich bankow juz sie wynioslem, a PKO to czyste zdzierstwo
@bgn także miałem konto w PKO i zrezygnowałem po 4 miesiącach

Jak dla mnie najlepszy jest mBank

Polecam jeszcze MultiBank i inne, które należą do BRE Banku
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2004, 08:40   #14
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
[QUOTE=Bartek15]@bgn także miałem konto w PKO i zrezygnowałem po 4 miesiącach

Jak dla mnie najlepszy jest mBank

*************************
pod warunkiem, ze nie wpacasz gotowki , no i kazdy przelew platny- nieduzo ale jednak
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2004, 08:45   #15
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
[QUOTE=bgn]
Cytat:
Napisany przez Bartek15
@bgn także miałem konto w PKO i zrezygnowałem po 4 miesiącach

Jak dla mnie najlepszy jest mBank

*************************
pod warunkiem, ze nie wpacasz gotowki , no i kazdy przelew platny- nieduzo ale jednak
Za co się płaci:

za wpłatę na konto - 3zł (agencja PKO BP),
przelew zewnętrzy wychodzący - 0,50zł

Za przelew płacisz to 0,50zł, ale szybko dochodzi.

Wczoraj wieczorem (ok. 20.30) chciałem przelać gościowi kasę za telefon do PKO BP i już ją otrzymał

To się nazywa szybki bank
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.