Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.05.2003, 10:20   #1
sayan
Guru
 
Avatar użytkownika sayan
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Lokalizacja: 071
Posty: 2,162
sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Piractwo intelektualne: POLSKA W CZOŁÓWCE !

Przedstawiciel USA do spraw handlu Robert Zoellick opublikował w Raport 2003 o skuteczności ochrony własności intelektualnej zawierający listę krajów, które należy obserwować w tym zakresie z bliska.

Na czele listy znajduje się Ukraina, ale jest również na niej Polska.

Raport podkreśla, że Ukraina ciągle nie podjęła niezbędnych kroków przeciwko piractwu, zwłaszcza w zakresie środków multimedialnych, i nie wprowadziła ustawodawstwa pozwalającego skutecznie chronić własność intelektualną. Zapowiada utrzymanie sankcji w wysokości 75 milionów dolarów przeciwko wyrobom ukraińskim nałożonych 23 stycznia 2002 roku. Raport ostrzega, że sytuacja ta może zagrozić wysiłkom Ukrainy zmierzającym do przystąpienia do Światowej Organizacji Handlu oraz do przyciągnięcia inwestycji.

Na dalszych miejscach listy znalazła się UE oraz Argentyna, Brazylia, Wyspy Bahama, Indie, Indonezja, Filipiny, Tajwan, Rosja, Polska i Liban.

Raport skupia się w tym roku szczególnie na piractwie wyrobów cyfrowych podlegających prawom autorskim, takich jak CD, DVD i CD- Rom, mając na celu wykorzenienie tego przybierającego coraz większe rozmiary procederu zwłaszcza w Chinach, Paragwaju, Polsce, na Filipinach, w Rosji, Wietnamie i w Turcji.

"Ten typ piractwa rozwinął się tak bardzo ponieważ przynosi ogromne zyski i pociąga minimalne ryzyko dla elementów przestępczych w społeczeństwie" - podkreśla raport. Nie wymaga on wielkich pieniędzy na początek, a jeśli nawet zostanie się przyłapanym na piractwie, sankcje karne są tak nieznaczne w wielu krajach, iż nie odstraszają od podejmowania tego procederu na nowo.

Raport ocenia, że w wyniku piractwa intelektualnego firmy amerykańskie ponoszą rocznie straty w wysokości 200-250 miliardów dolarów.

Waszyngton stawia Unii Europejskiej zarzut braku uregulowań, jeśli idzie o oryginalne nazwy produktów rolnych i spożywczych, co faworyzuje produkty UE. USA zażądały 4 kwietnia dodatkowych konsultacji w tej sprawie i zagroziły, że jeśli nie zostanie ona uregulowana, postawią ja na forum Światowej Organizacji Handlu.



źródło: onet.pl
__________________
WAL ŚMIAŁO! Tylko nie po oczach

WCHODŹ na czat, a link znajdź gdzie indziej !!!!!!!
sayan jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.05.2003, 10:23   #2
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

HEh przynajmniej w tym jestesmy w czołówce a to u nasz rzadkosc
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 10:38   #3
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jakby te ciolki zaczely sprzedawac nam soft taniej to zapewne niebylibysmy "w czolowce" :cool:
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 10:50   #4
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Pawel_k napisa***322;(a)
jakby te ciolki zaczely sprzedawac nam soft taniej to zapewne niebylibysmy "w czolowce" :cool:
Witam !

CISZEJ !!

Bo sie wyda i co

Niech dalej żyją w niewiedzy czasami to lepiej
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 14:43   #5
netkafejas
Gość
 
Posty: n/a
nie chodzi o cene softu tylko o zarobki
jakby te ciolki dawaly nam wiecej pieniedzy to nie bylo bi piractwa(na taka skale oczywiscie)
znam ludzi ktorzy nawet nigdy nie kupili niczego oryginalnego
mentalnosc polaka



ale dla mnie taka plytka audio za 60zł to juz duzy wydatek co dopiero jakas gierka za 130zł?

to temat rzeka wiec nie bende nic wiecej mowil
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 21:31   #6
jasut
Disce puer.
 
Avatar użytkownika jasut
 
Data rejestracji: 18.04.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,240
jasut niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
netkafejas napisa***322;(a)
nie chodzi o cene softu tylko o zarobki
Chodzi o jedno i drugie. A zresztą wielkość podaży jest kształtowana przez popyt. Mimo wszystko zdecydowanie nie jestem dumny z tak wysokiej pozycji!!!
__________________
Skrzynka Jasuta

Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim.
Stanisław Jerzy Lec
jasut jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 21:45   #7
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
heh... 60 zeta z plyte muzyczna jest przesada - jesli kaseta kosztuje 25 to cdek tez moze (koszt produkcji cdeka jest mniejszy) - i za 25 zeta moge kupowac tylko oryginaly i nawet nie pomyslec o necie (inna sprawa ze powinna byc mozliwosc LEGALNEGO sciagania probek nagran - nawet KIJOWEJ jakosci - gdybym mial taka szanse to nigdy np. nie kupilbym plyty AAA lub BBB

gry to inna sprawa
dostepne powszechnie wersje demo (nieliczne wyjatki neistety) pozwalaja dosc dobrze wybadac gre - czy ona nam 'lezy' czy nie - od dawna nie zassalem pirackiej gry - po wersjach demo wiem czy bedzie mi sie ona podobac czy nie (niestety ostanio nagminne jest wypuszczanie dem multiplayer co utrudnia testowanie) - i tak kupilem Medievala, Generalsow, q3 (morrowinda nawet nie testowalem bo dostalem w prezencie) - gry razem kosztowaly mnie ~350 zeta - a gram w nie od roku albo i dluzej i wiem ze jeszcze troche pogram

w najblizszym czasie zainteresuje sie postalem2, homeworldem2 i KOTR

ale to ja.. a ja zawsze bylem dziwny

czemu polska jest w czolowce? odpowiedzmy sobie...

kto z was ciagnie z netu WSZYSTKO co mu w lapy wpadnie i nie instaluje tego nawet (o uzywaniu nie mowiac?)? kto uzywa photoshopa do podstawowych przerobek graficznych? (kiedy do wiedzy i potrzeb wystarczaja darmowe narzedzia - bo zrobienie avatarka czy banera nie wymaga photoshopa ktorego opcje wykorzystujecie w 3%)
kto sciaga kazda gre jaka tylko zlapie na sharereactorze tylko po to zeby ja nagrac i nigdy nie odpalic albo wypalic, zainstalowac i wywalic? [filmy moge zrozumiec - tylko wybitne dziela zasluguja na powtorne obejzenie - choc to tez jest 'be']

zakladam ze wiekszosc wykonuje powyzsze czynnosci... powodem jest polska mentalnosc sugerujaca ze 'rezim jest zly' i ze okradanie wladzy jest dobre, drugim czynnikiem bezmyslna pogon za nowoscia a trzecim porywanie sie z lopata do mieszania herbaty...

to plasuje nas w czolowce - na ROWNI z wygorowanymi ceniami niektorych produktow (bo uwazam ze ceny gier NIE sa wygorowane - sredio 130 za DOBRA gre to jest uczciwa cena - a kto ci karze kupowac gnioty?)

a teraz mnie pobijcie
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 21:54   #8
sayan
Guru
 
Avatar użytkownika sayan
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Lokalizacja: 071
Posty: 2,162
sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a skąd ma wziąść te 130zł dzieciak, który nie pracuje, dostaje jakieś tam kieszonkowe, a jego świat nie kończy sie tylko na kompach i musi od czasu do czasu wyjść do kina i zjeść PIZZE

dlamnie cena płyty muzycznej powinna być w granicach 25zł a cena gry w granicach 50zł ... (jak na polskie warunki)

DEMO gry to dlamnie gówno. Nic prawie sie z tego nie dowiaduje. A jesli juz dorwe pirata gra mi sie spodoba, to nie bedzie juz wtedy czasu na zbieranie kasy i zakup orginalu jak sie chce w to grac !!
__________________
WAL ŚMIAŁO! Tylko nie po oczach

WCHODŹ na czat, a link znajdź gdzie indziej !!!!!!!
sayan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 21:55   #9
Nikita_Bennet
staruszek
 
Avatar użytkownika Nikita_Bennet
 
Data rejestracji: 02.06.2001
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie
Posty: 799
Nikita_Bennet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zgadzam sie z toba -Sid-The-Rat=>

a poza tym....
ostanio bylem w empiku.
patrze borysewicz i kukiz ok trzydziestu kilku zl
ewelina flinta - 33 czy jakos tak

chyba niektore koncerny widza ze nie warto trzymac wysokich cen.
na flinte sie skusilem - za pirata u piratow stajacych na rynku mialbym dac min. dyche - ciesze sie ze mimo to mieszkam w akademiku - tam jest prawie wszystko.


Cytat:
HEh przynajmniej w tym jestesmy w czołówce a to u nasz rzadkosc
a to w piciu juz nie jestesmy.
kradzieze samochodow/handel - co sie stalo z haselm "jedz do polski tam samochod juz jest"


pzdrwm Nikita_Bennet
__________________
Odrzucamy krolow, prezydentow oraz glosowanie.
Wierzymy w zgode powszechna oraz kod wykonywalny
D. Clark - Internet Wizard
Nikita_Bennet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 21:58   #10
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
coz - browar tez kosztuje - a jakos sie go nie kradnie... tak samo pizza [bo kino.. coz... ]

mnie demowka wystarcza - ja mam jeszcze to ze mam na gry MALO czasu i musi mi sie cos SPODOBAC zebym w to gral - bo mam inne atrakcyjen formy spedzania czasu i komputer nie jest najmilsza z nich - a do takiej selekcji demo wystarcza w zupelnosci

podpowem ze wole czytac ksiazki co taki dzieciak ktory nie ma 130 zeta tez moze robic (ps. a ile wydaje na czyste cdr'y?)

zebym nie wyszedl na swietego i potepiciela - nie ejstem - ale racjonalnie patrze na dyskusje o piractwie - mam nadzieje ze keidys bede w stanie kupowac DOBRE produkty za rozsadne pieniadze...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 22:03   #11
sayan
Guru
 
Avatar użytkownika sayan
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Lokalizacja: 071
Posty: 2,162
sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
SID ja nie popieram piractwa.

Ale popatrz na to z tej strony, jakbyś za puszke browara miał zapłacić 20zł (to też znaleźliby sie Ci którzy by kradli...), a pozatym sprowadzanie towaru (alkoholu) z zagranicy też jest okradaniem państwa, a duża liczba społeczeństwa to robi i przemyca alkohol, a MY (jako naród) pijemy przemycany alkohol i palimy przemycane papierosy, DLACZEGO bo jest taniej.

P.S. a to że rosyjskie L&M smakują jak siano to juz inna sprawa...
__________________
WAL ŚMIAŁO! Tylko nie po oczach

WCHODŹ na czat, a link znajdź gdzie indziej !!!!!!!
sayan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 22:05   #12
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
od czasu spadku akcyzy przemyt alkoholu spadl do tego stopnia ze opustoszaly przejscia graniczne ze slowacja i czechami
zamiera tez przemyt z rosji (wiem bo mam silne kontakty z suwalszczyzna ktora w 40% utrzymuje sie z % )

import nie jest okradaniem - jest przeciez clo... i to jest normalne ze kupuje sie tansze - pod warunkiem ze zachowuje sie zasady uczciwej konkurecji - pirat nie ponosi kosztow nagrania plyty - i z tej racji moze obnizyc cene

choc dla mnie cena 74 zeta (judas priest/priest... LIVE!) za plyte to prawie zlodziejstwo...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.

Ostatnio zmieniany przez -Sid-The-Rat=> : 02.05.2003 o godz. 22:07
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 22:09   #13
sayan
Guru
 
Avatar użytkownika sayan
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Lokalizacja: 071
Posty: 2,162
sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
od czasu spadku akcyzy przemyt alkoholu spadl do tego stopnia ze opustoszaly przejscia graniczne ze slowacja i czechami
zamiera tez przemyt z rosji (wiem bo mam silne kontakty z suwalszczyzna ktora w 40% utrzymuje sie z % )

import nie jest okradaniem - jest przeciez clo... i to jest normalne ze kupuje sie tansze - pod warunkiem ze zachowuje sie zasady uczciwej konkurecji - pirat nie ponosi kosztow nagrania plyty - i z tej racji moze obnizyc cene

choc dla mnie cena 74 zeta (judas priest/priest... LIVE!) za plyte to prawie zlodziejstwo...

wódki sie nie opłaca sprowadzac (bo gorsza a i cena podobna),

ale wszelkiej maści kolorowe wódki (u braci czechów dalej są tańsze) pozatym PYFKO .. też

(wiem) bo mieszkam 60km od granicy z czechami
__________________
WAL ŚMIAŁO! Tylko nie po oczach

WCHODŹ na czat, a link znajdź gdzie indziej !!!!!!!
sayan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 22:10   #14
Nikita_Bennet
staruszek
 
Avatar użytkownika Nikita_Bennet
 
Data rejestracji: 02.06.2001
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie
Posty: 799
Nikita_Bennet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
sayan napisa***322;(a)
SID ja nie popieram piractwa.

Ale popatrz na to z tej strony, jakbyś za puszke browara miał zapłacić 20zł .......
a czy puszke browara robi kilkaset osob, testuja ja setki jesli nie tysiace beta testerow.
czy pio musi miec support


szczerze to kcialbym aby ci co gry przechodza w 2-3 dni czasem poczytali w/w ksiazke - ten virtualny swiat nie jest taki jak ten w ktorym musimy nauuczyc sie zyc

pzdrwm Nikita_Bennet
__________________
Odrzucamy krolow, prezydentow oraz glosowanie.
Wierzymy w zgode powszechna oraz kod wykonywalny
D. Clark - Internet Wizard
Nikita_Bennet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 22:12   #15
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
od czasu spadku akcyzy przemyt alkoholu spadl do tego stopnia ze opustoszaly przejscia graniczne ze slowacja i czechami
zamiera tez przemyt z rosji (wiem bo mam silne kontakty z suwalszczyzna ktora w 40% utrzymuje sie z % )
Hmm, co do tych procentow zza rosyjskiej granicy to sie ostatnio nieciekawie zrobilo a to z powodu zagrozenia terroryzmem. Trudno teraz przewiezc alkoholik, sprawdzaja drobiazgowo.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.