Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.01.2005, 19:29   #16
3|\/|3$s
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika 3|\/|3$s
 
Data rejestracji: 13.10.2004
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 114
3|\/|3$s zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tez uzywam Sygata i puki co spisuje sie na 5!
co do AV to polecam : NOD32
__________________
Powered By /|\ ATARi
3|\/|3$s jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.01.2005, 19:31   #17
kodziu
^_^ czekam na bana ;)
 
Avatar użytkownika kodziu
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Posty: 1,838
kodziu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MacGyver
Co do firewalla to sam używam Sygate Personal Firewall Pro + Symantec Antivirus i jest
A ja nic nie używam i też jest

PS Firewalle to dla mnie zamulacze kompa ale taki AV NOD 32 chodzi extra
kodziu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2005, 19:45   #18
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Predi
ja mam zew i low id - zalezy od amina i sieci
Bujasz!
Nie mozesz miec LowId przy zewnetrznym, bo jest to niezalezne od admina. Tylko twoj hash sie zmienia i dostajesz po IP nowy hash (ID).
Jak masz np. 62.x.x.x. to twoj ID jest High.
Jak masz np. 212.x.x. to masz Low ID.
Wlacz opcje reconnect lowID.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2005, 19:58   #19
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
mam 112.x.x i low id a ta opcja gdzie jest?

Ostatnio zmieniany przez Predi : 08.01.2005 o godz. 20:17
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2005, 21:01   #20
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
eMule-Ustawienia-Serwer-reconnect.
Aha i jeszcze jedno:
112.x.x. nie jest (wg. mnie) zewnetrzym IP!!!
Chyba ze sie myle, to niech mnie ktos wyprostuje.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2005, 21:38   #21
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
tzn 112.x.x to moje id,
ip mam na 157.x.x.x
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2005, 10:27   #22
Edwardo
..::Blue Machine::..
 
Avatar użytkownika Edwardo
 
Data rejestracji: 12.11.2003
Lokalizacja: Krakow
Posty: 1,575
Edwardo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja mam public IP i jakos nie doswiadczam atakow itp...
a nic nie siedzi mi w tray'u
od czasu do czasu robie tylko scan panda antyvir i Lavasoft Ad-Aware SE Personal

to mi w zupelnosci styka...
a od 2 lat mialem chyba tylko blastera i pare downloadtrojans jak kumple po poronosajtach chodzili u mnie na necie...

minusy zewnetrznego ip sa takie, przynajmniej u mnie, ze nie widze reszty osob z wewnetrznym ip, niby admin cos kreci zeby wszytko dzialo (bo zrobili nam na lokalu torrent trackera) ale jakos doczekac sie nie moge...
__________________
Ostatnio zmieniany przez Andrzej_Lepper : dzisiaj o godz. 11:55.
Edwardo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2005, 20:54   #23
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Podepne sie pod temat z czysto hipotetycznym pytaniem ;D jakie nurtuje chyba wielu ludzi decydujacych sie na zewnetrzne IP. Mianowicie moj operator internetu (jest nas ponad 3000 w sieci) zali sie ze odbiera dziennie kilkanascie majli od organizacji typu RIAA itp. Zatem pytam ; czy obdarowanie nas zewnetrznym ipkiem nie jest zrzuceniem odpowiedzialnosci na nas - uzytkownikow. Slowem - czy nie bede mial z tego tytulu niedogodnosci uzywajac P2P?
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2005, 11:40   #24
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie jest.
Czy masz zewnętrzne czy wewnętrzne IP, maile tego typu zawsze trafią do administratora. Podobno (z lektury informacji w sieci) jest to krótka notka że taki a taki użytkownik udostępnił w tym dniu, o tej godzinie chroniony prawami autorskimi plik, program, grę XYZ. Notka zawiera żądanie zaprzestania procederu. Kilka takich notek i ich następstwem może być pozew do sądu, gdyż admin ma obowiązek udostępnienia danych użytkowników łąmiących prawo (kradnących włąsność intelektualną). Tak to się odbywa (podobno) na świecie.
Żali się ? Gdybym był odpowiedzialnym adminem i dostawał kilkadziesiąt maili dziennie od największej organizacji ochrony praw autorskich na świecie to bym się chyba trochę przejął i tego typu informacje przesyłałbym użytkownikom, z prośbą o zaprzestanie itd itp. po prostu po to by być krytym.
Miałem te same obawy jeśli chodzi o RIAA, nadal trochę boję się admina (nie reaguje, za głupi czy nie chce reagować?). W celu ochrony w sieci P2P używam blocker'a o nazwie Protowall (protokoły TCP i UDP), PeerGuardian nie obsługuje protokołu UDP. No i przede wszystkim BlocklistManagera potrafiącego aktualizować i przesyłać listę adresów podejrzanych o współpracę z organizacjami typu RIAA do dowolnego firewall'a czy klienta P2P.

Wracając do pytania o niedogodnośći --- nie, dopóki admin będzie to brał na siebie udając przed RIAA głupa lub sądząc (słusznie poniekąd) że w Polsce to jeszcze długo nie będzie w tym zakresie takich prób egzekucji prawa jak na świecie. Cóż, kiedyś się to zmieni. Moze nie będzie to ciągłe, ale jakieś okresowe fale pozwów tak dla zasady i postrachu... Zawsze jest drugie wyjście -- jak odetną sygnał zmienisz dostawcę internetu.... i wynajmiesz adwokata....
__________________
Pozdrawiam,
dejmag

Ostatnio zmieniany przez dejmag : 10.01.2005 o godz. 13:22
dejmag jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2005, 18:38   #25
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Zewnętrzne IP nie gwarantuje HighID - ISP zawsze może blokować porty związane z P2P (czy jakiekolwiek inne).
Ale jężeli masz wewnętrzne IP to nie wystarczy, żeby admin nie blokował portów - musi jeszcze przekierować jakiś do usera, żeby tem mógł mieć highID.

Co do Antywira i Firewalla - oczywiście ich nie stosowanie, to jak uprawianie seksu z prostytutką bez zabezpiecznia. Przy zewnętrznym IP na pewno jesteś atakowany (tylu domorosłych hakerów ze skanerami plącze się po sieci, że głowa mała). Dużo mniej zmulony jest komp z dobrym FW niż bez (za to notorycznie odpowiadający na zapytania).

Co do NAV - najbardziej zmulający kompa antywir, jaki miałem.
Co do ZA - najberdziej zasobożerny, zmulający kompa i wieszający połączenie (zwłaszcza przy większej ilości połączeń - co jest niezbędne w P2P) Firewall jakiego miałem. Jedyna zaleta, to prostota konfiguracji.

Polecam nod32 i Kerio (ewentualnie Outpost).

Co do przejmowania odpowiedzialności - niby dlaczego sprzedawca miałby odpowiadać za użycie przez Ciebie narzędzia niezgodnie z prawem (niezależnie od tego, czy masz zewnętrzne czy wewnętrzne IP)??
Czy przyszłoby Ci pozwać do sądu sprzedawcę młotka za to, że ktoś Cię nim uderzył?
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2005, 21:40   #26
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez dejmag
Nie jest.
... i wynajmiesz adwokata....
Chyba jestes bardziej Demagogiem niz Dejmagiem
Ale ladnie napisales, naprawde.
Wydajesz sie bardzo przejety.
Ale tak naprawde, to w Polsce i w UE, obowiazuja prawa UE i Polskie.
Nie amerykanskie.
Serio.
I warto o tym pamietac.
Nawet piszac o IP.
A szczegolnie o HighID.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.