Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.09.2005, 13:19   #1
raptor123
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika raptor123
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Bełchatów
Posty: 692
raptor123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mulenie kompa i proces Interrups

Witam.
Mam problemik z kompem polegający na muleniu go. Włączam Menadżera Zadań, aby sprawdzić co go tak muli a tam przy czasie CPU 0 przy wszystkich procesach, jak na rysunku. ALe na belce na dole jest duże zużycie procka.
Szukając przyczyny uruchomiłem procexp, bo on więcej potrafi pokazać niż windowsowy Menadżer Zadań, i pokazał jak na rysunku jakiś proces Interrups - Hardware Interrups
Co to jest jak to się wywala, naprawia.
Specjalnie zainstalowałem XP bo na 2003 działo się to samo, tzn bardzo muliło kompa i to nie pomogło.

Procexp odesłało mnie do google i coś tam znalazłem o portach, przerwaniach, ale mój angielski nie jest dobry więc nie wiem o co tam za bardzo chodzi.
Pod 2003 to się stało bez żadnego grzebania w komputerze, nic nie było dokładanie ani przekładane.
Proszę o pomoc jak sobie z tym poradzić.
Z góry dzięki.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Mulenie kompa i proces Interrups-menadzer-zadan.jpg   Mulenie kompa i proces Interrups-procexp.jpg  
__________________
piszcie tutaj

raptor123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.09.2005, 13:39   #2
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
coś zainstalowałeś, niewątpliwie.
Choć samo to jest dziwne, że ten proces pokazuje tylko procexp.
Czy dane jakie podaje procexp nie wystarczają do zlokalizowania tego badziewia?
Możesz też naturalnie skorzystać z opcji "kill process", ale na długo to może nie starczyć.
Uruchom także np. regcleaner i sprawdź czy to sie nie autostartuje z kompem.
Przeczyść rejestr i przeskanuj kompa jakimś programem do robaczków np. Lavasoft Ad-Aware.
pozdrawiam
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2005, 14:19   #3
raptor123
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika raptor123
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Bełchatów
Posty: 692
raptor123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dane co podaje procexp nie wystarczają bo nie podaje żadnych danych, kill proces nie działa, podaje że paramert jest niepoprawny, nod32, ad-aware, regcleaner też nic nie pokazały.
__________________
piszcie tutaj

raptor123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2005, 14:58   #4
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
format C:
i uważaj co instalujesz.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2005, 16:10   #5
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez CIAPEK
format C:
i uważaj co instalujesz.
Obawiam się, że to marne rozwiązanie.. Nawet jeśli pomoże (tzn. pomoże na pewno..) to dalej nie będzie wiadomo, jaka była tego przyczyna i jeśli kiedyś pojawi się znowu, ponownie jedynym rozwiązaniem będzie format..

Sam czasami (ale sporadycznie) mam podobne sytuacje, kiedy komp muli bez żadnej wyraźnej przyczyny. I nie doszedłem jeszcze, jakie mogą być tego przyczyny.. Trojana nie ma, wirusów też nie, rejestr czysty i niby wszystko w porządku, a na komputerze nie da się pracować.

Do tej pory uznawałem to za "uroki" komputera, ale chętnie kiedyś znalazłbym prawdziwą przyczynę..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2005, 17:16   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Obawiam się, że to marne rozwiązanie.. Nawet jeśli pomoże (tzn. pomoże na pewno..)...
A ja obawiam się, że nie pomoże, a przynajmniej nie na długo W pierwszym poście raptor123 napisał przecież, że problem pojawił się na w2003 i stąd zmiana systemu na xp, gdzie problem się powtarza...
Hardware interrupts - to wskazuje raczej na problemy sprzętowe, albo na jakiś bug w driverach do któregoś z urządzeń. Czasami przerwania sprzętowe generowane są też przez drivery urządzeń wirtualnych. Ja bym spróbował przejrzeć menadżera urządzeń, czy nie ma w nim czegoś podejrzanego i próbował wyłączając po kolei to co możliwe namierzyć 'winawajcę'.
Czasami takie objawy wywoływane są przez drivery do modemów podłączonych do USB.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2005, 18:01   #7
MQs
Poważny używkownik
 
Avatar użytkownika MQs
 
Data rejestracji: 16.02.2005
Lokalizacja: Manowce Zdrój
Posty: 389
MQs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zgadzam sie z powyższym - konflikt sprzętowy. Sprawdź też bios, może zwykle nieaktywny "on-board" się w biosie uaktywnił i sie dubluje, albo I/O przybrało jakieś śmieszne parametry...
__________________
MQs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2005, 18:06   #8
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Taa... przerwania.. jedna z rzeczy w komputerze, której nigdy do końca nie zrozumiałem, a z którą rózne bywają problemy. Najlepszą metodą jest w tym momencie wyciągnięcie wszystkich dodatkowych podzespołów komputera (można też wyłączyć tak, jak pisałeś, ale u uznajomych, którzy tak robili, nie zawsze to pomagało) i wkładanie ich po kolei i sprawdzanie, czy problem dalej występuje. Jest to czasochłonne, ale pomaga znaleźć "winowajcę"
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2005, 08:01   #9
raptor123
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika raptor123
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Bełchatów
Posty: 692
raptor123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
I na 2003 i na XP dzieje się to samo.
CO do driverów to mogą być one bo na 2003 i XP po raz pierwszy instalowałem nForce Remix 2. Wcześniej zawsze instalowałem stery ze strony nvidi, ale też nie wiem do końca czy to te stery bo mając ponad 4 miesiące te stery na 2003 zaczęło się to dziać dopiero jakiś tydzień przed końcem posiadania na dysku 2003. Ale je przeinstaluje i zobaczę może się coś zmieni na lepsze.
Co do kart na płycie to mam tylko grafę (Gigabyte R5500) i kontolorer ata (na pierwszym o dołu slocie pci).
W Menadżerze Urządzeń niby wszystkie urządzenia pracują bez konfliktów.
Jeszcze poszukam przyczyny.
Pozdr
__________________
piszcie tutaj

raptor123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2005, 02:36   #10
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez raptor123
Witam.
Mam problemik z kompem polegający na muleniu go. Włączam Menadżera Zadań, aby sprawdzić co go tak muli a tam przy czasie CPU 0 przy wszystkich procesach, jak na rysunku. ALe na belce na dole jest duże zużycie procka.
Szukając przyczyny uruchomiłem procexp, bo on więcej potrafi pokazać niż windowsowy Menadżer Zadań, i pokazał jak na rysunku jakiś proces Interrups - Hardware Interrups
Co to jest jak to się wywala, naprawia.
Specjalnie zainstalowałem XP bo na 2003 działo się to samo, tzn bardzo muliło kompa i to nie pomogło.

Procexp odesłało mnie do google i coś tam znalazłem o portach, przerwaniach, ale mój angielski nie jest dobry więc nie wiem o co tam za bardzo chodzi.
Pod 2003 to się stało bez żadnego grzebania w komputerze, nic nie było dokładanie ani przekładane.
Proszę o pomoc jak sobie z tym poradzić.
Z góry dzięki.

hardware jest winien win ma problem z przerwaniami poczytaj na temat interrupts storm w bazie microshittu a może się mylę heh druga w nocy
jest to znane hehe nienawidze remixow
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2005, 09:01   #11
raptor123
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika raptor123
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Bełchatów
Posty: 692
raptor123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zmieniłem stery na orginalne nvidii i jak narazie się to nie powtórzyło, działa w miarę dobrze, proces Interrups nie przekracza 2%
__________________
piszcie tutaj

raptor123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2005, 09:09   #12
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)jeśli kiedyś pojawi się znowu, ponownie jedynym rozwiązaniem będzie format(...)
dlatego napisałem aby uważać, jeśli nie nauczymy się czegoś na błędach, nie wyciągnięmy rzadnych wniosków... na pewno jedynym rozwiązaniem będzie format.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.