Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Płyty główne jakiego producenta uważasz za najlepsze i dlaczego?
Abit 8 8.60%
Asus 24 25.81%
Intel 0 0%
Shuttle 2 2.15%
Microstar International (MSI) 24 25.81%
ECS 6 6.45%
Gigabyte 15 16.13%
Soltek 8 8.60%
Epox 5 5.38%
Inny wybór... (jakie?) 1 1.08%
Wszystkich głosów: 93. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.06.2004, 18:31   #61
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Edwardo
esem:

dla mnie jak ktos wypuszcza czesto bios tzn ze poprostu produkt jest niedopracowany... do abita nf7 wypuszczono chyba ze 3 biosy sporo rozniace sie od siebie, a kolejen uaktualnienia mialy tylko nowe wpisy porockow.
o samym abicie nf7-s moze swiadczyc to ze jest pare nioficjalnych wersji biosu - specjalnie przekrecanych przez zapalencow oc. jaki wniosek? plytka popularna wsrod tych co wiedza co dobre.

wiec gowniane firmy robia to wcale albo czesto
a te z wyzszej polki rzadko bo nie musza.
Domyślam się, że masz abita...
Niech Ci wiernie służy, a że producent ma w dupie Ciebie - to musisz korzystać z BIOSów nieoficjalnych. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.06.2004, 18:47   #62
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez esem
Domyślam się, że masz abita...
Niech Ci wiernie służy, a że producent ma w dupie Ciebie - to musisz korzystać z BIOSów nieoficjalnych. 8)

A ja powiem tak lista najbardziej awaryjnych MARKOWYCH płyt głównych najczęściej serwisowanych:

1. Abit NF7 -S (mosfety)
2. Epox krai na via kt 600 (kondensatory)
3. Asus a7n8x (różne uszkodzenia)
4. Msi kt6 delta sr (mosfety)

niemarkowe:

Ecs, Shuttle mercury

pozdrawiam
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 19:15   #63
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Weron
Ten wyswietlacz to nawet jest ale tylko wizualnie bo nieaktywny.
No nie żartuj. To dlaczego on nie działa? nie ma wlutowanego scalaka za to odpowiadającego czy może bios?
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 19:20   #64
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez memorando
A ja powiem tak lista najbardziej awaryjnych MARKOWYCH płyt głównych najczęściej serwisowanych:
1. Abit NF7 -S (mosfety)
2. Epox krai na via kt 600 (kondensatory)
3. Asus a7n8x (różne uszkodzenia)
4. Msi kt6 delta sr (mosfety)

niemarkowe:
Ecs, Shuttle mercury
Skąd masz te dane? Tego EPOXa posiadam, ale szłyszełem tez to również od znajomego ze sklepu, że do pewnej partii były one felerne.
Ale żeby od razu pisac że Shutlle to nie markowa płyta. To jest przesada. Mój bacik miał przez kilka lat takiego shtula na via kt266 i chodizła super. Była stabilna, wydajna, o/c.
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 19:32   #65
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez epol
Skąd masz te dane? Tego EPOXa posiadam, ale szłyszełem tez to również od znajomego ze sklepu, że do pewnej partii były one felerne.
Ale żeby od razu pisac że Shutlle to nie markowa płyta. To jest przesada. Mój bacik miał przez kilka lat takiego shtula na via kt266 i chodizła super. Była stabilna, wydajna, o/c.

Dane mam z autopsji..Shuttle niestety padają często i są jak ecsy wymiane na nowe nawet jak ścieżkę przerwał user.... Stare shuttle były bezawaryjne nowe modele są często serwisowane tak jak niektóre mobo asrocka pod socket 478.....
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 19:46   #66
milek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika milek
 
Data rejestracji: 24.03.2003
Lokalizacja: Długosiodło
Posty: 23
milek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
MSI uwazam za najstabilniejsze plyty, duzo komputerow na nich zmontowalem, zadnych reklamacji, sa niezawodne a do tego gdy piorun mi sieknal przez modem to bez zadnego ale naprawili.
__________________
szukam odpowiedzi na pytania które nigdy nie zostaną zadane...
małżeńskie drzewko
milek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 20:11   #67
surff
Ramblings of a Madman
 
Avatar użytkownika surff
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Wlkp
Posty: 876
surff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja sporo montuje na EPOXACH. Uważam, że są solidnie wykonane, wydajne i stabilne. Dobrze mi się także montuje na Gigabyte i postawił bym je na równi z Epoxem i MSI. Najwięcej problemów miałem z PC CHIPS ( MASAKRA!!!) , z Ecs`em. Shutlle nie sprawiały mi nigdy problemów. Nie przepadam też za ASRockiem oraz Biostarem.
Zraziłem się też do ASUSA, ale to tylko moje prywatne odczucie i mam świadomość, ze producent to wyśmienity. Numer 1 zostawiam dla ABITA. Od czasów BH6 jestem fanem tej firmy. Nigdy nie miałem z Abitami problemów i jakoś mi osobiście przypasiła ta firma.
__________________
primum non nocere
surff jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 20:40   #68
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez epol
No nie żartuj. To dlaczego on nie działa? nie ma wlutowanego scalaka za to odpowiadającego czy może bios?
Na to pytanie niestety nie znam odpowiedzi.
Byc moze i jedno, i drugie.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 22:07   #69
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Powiem krótko moją mobo masakruję ciągle wyciągam z budy aby przetestować asusa albo gigabytea na nforce 2 i co zauważyłem. Mianowicie do msi jakiej niewsadzę pamięci odpowiada mu zero problemów nawet kingstony ddr 400 z cl 2.0 roszuają do asusa wsadzilem elixiry nieruszał kingstony ddr 400 podrasowane do cl 2.0 nieruszał wybredny jest ale stabilny co do gigabytea każdy powie że to dno do extreme o/c uważam tak że na dzień dzisiejszy każda mobo markowa ma prawo paść to tak jak z dyskami twardymi zależy od parti i szczęścia.
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2004, 08:02   #70
surff
Ramblings of a Madman
 
Avatar użytkownika surff
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Wlkp
Posty: 876
surff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez memorando
Powiem krótko moją mobo masakruję ciągle wyciągam z budy aby przetestować asusa albo gigabytea na nforce 2 i co zauważyłem. Mianowicie do msi jakiej niewsadzę pamięci odpowiada mu zero problemów nawet kingstony ddr 400 z cl 2.0 roszuają do asusa wsadzilem elixiry nieruszał kingstony ddr 400 podrasowane do cl 2.0 nieruszał wybredny jest ale stabilny co do gigabytea każdy powie że to dno do extreme o/c uważam tak że na dzień dzisiejszy każda mobo markowa ma prawo paść to tak jak z dyskami twardymi zależy od parti i szczęścia.
Ano dokładnie, ASUS wybredny na pamiątki jest tak jak swego czasu Gigabyte. A co do O/C to się zgodze, że GB jest kiepski do extreme,IMHO Epox i Abit są the best w tej materii
__________________
primum non nocere
surff jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2004, 09:26   #71
smolik
8 Samuraj
 
Avatar użytkownika smolik
 
Data rejestracji: 23.03.2004
Lokalizacja: Ciemna strona Księżyca
Posty: 1,248
smolik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zagłosowałem na MSi bo używam a nie miałem jak na razie do czynienia z inną firmą więc pewnie jestem nieobiektywny.
__________________
Miłość to czekanie na szelesty, listy, na pukanie do drzwi...

Reputkowym skrytożercom mówimy nie!!!
smolik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2004, 09:36   #72
Sliwa95
Typical Lame Burner
 
Avatar użytkownika Sliwa95
 
Data rejestracji: 19.08.2003
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 49
Sliwa95 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cóż - obecnie jeżdżę na MSI KT4AV i jestem co najmniej zadowolony. Wyposażyłem też kumpla w taką płytkę i z żadną nie ma problemów innych, niż wywołane na chama przez samego siebie .
Przedtem miałem Abita BH6 - sam miód, a w drugim kompie chodzi ECS K7VZA. Też nie ma powodów do narzekania, choć tamten komp służy lamkom i nie pracuje w stresie innym niż bycie włączonym i stabilnym 24h/dobę.

Ogólnie zauważyłem, że większość producentów tworzy niezgorsze płyty, sęk w tym, żeby nie brać nowości, tylko poczekać na jak najnowsze rev. danego modelu, w którym poprawione są choroby wieku dziecięcego. Wtedy nawet ECS potrafi rządzić.

A różnice produkcyjne to tak jak wcześniej mówiono: materiały i technologie gorszej jakości, a także ważna optymalizacja rozmieszczenia elementów na płycie. Na przykład w Abicie miałem genialny dostęp do zworki CCMOS, jeden ruch ręką na ślepo i po sprawie. Natomiast ten model MSI ma jedną zasadniczą wadę - właśnie umiejscowienie tej zworki w samym tyle płyty, tuż za slotami PCI, przez co musiałem inaczej rozplanować umiejscowienie bebechów. z tym że w MSI ta zworka jest bardzo rzadko wykorzystywanym elementem.
__________________
Appereance and Reality... RMB

Ostatnio zmieniany przez Sliwa95 : 23.06.2004 o godz. 19:19
Sliwa95 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2004, 09:53   #73
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja mam MSi KT6Delta FIS2R i jestem z niej w 100% zadowolony (glosowalem na MSi mimo ze moje poprzednie MB byly z Abita i 1 z ECS i tez problemow nie bylo). Z moja MSI mialem tylko 1 problem - przyciasny port AGP - po wymianie grafiki na nowa nie dzialala ona na starcie wiec oddalem do servisu (grafike) i wrocila z adnotcja "Mocniej wepchnac do portu AGP"
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2004, 14:40   #74
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
EPOL,
jako że masz Epox'a zwracam się do Ciebie z pytaniem odnośnie rewizji płyty 8KRAI.
Patrzyłem w sklepach i mają jakąś rewizję 1.x. Napisałem nawet maila do support'u i nawet w supporcie nie wiedzą, co to za rewizja. W odpowiedzi odpisali, że prawdopodobnie będzie to ostatnia wersja, ale nie wiadomo. Czyli nic konkretnego. Może Ty coś więcej na ten temat wiesz?? Jaką Ty masz rewizję swojej płytki ??
Acha, oficjalną, najnowszą wersją jest rewizja 1.1 (dane z support'u) tylko że z taką rewizją nie spotkałem tej płyty w naszych wspaniałych sklepach

Pozdrawiam
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2004, 15:31   #75
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja mam rewizje płyty 1.0 (taki nadruk widnieje na laminacie plyty i w instrukcji obsługi). Sądze, że w rev 1.1 jest już wgrany nowy Bios, ktory pokazuje zegary fsb/agp/pci.
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.