Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.09.2005, 22:56   #1
Aszej
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Lokalizacja: Czarne
Posty: 271
Aszej zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Angry Poczta Polska - kradzież zawartości paczki!!!

Witam

Dziś dostałem paczkę, przyniósł ją listonosz, pokwitowałem. Otwieram ją, patrzę, a tu pod naklejką tą dużą co poczta daje jest wycięte okienko, które prowadzi do zawartości paczki. W środku był jakiś telefon Philips, a nie to co ja zamawiałem tzn. N6610. Na początku dzwonię do sprzedawcy może pomylił przesyłki ale nie, i też jest zaskoczony tym faktem. Sam tego nie zrobił ponieważ jest pewnym sprzedawcą na allegro, po drugie poczta sama nakleja te karteczki także by sie do tego przyczepili. Co w takiej sytuacji zrobić? Sprzedawca był już na poczcie i powiedzieli mu, że ja mam iść na pocztę i powiedzieć, że dostałem paczkę ze zmnienioną zawartością. Jak się ma do tego allegro i ubezpieczenie? Proszę o jakąś pomoc w tej sprawie. Dzięki
__________________
Lubię robić to co lubię

MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
Aszej jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.09.2005, 23:01   #2
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Aszej
Witam

Dziś dostałem paczkę, przyniósł ją listonosz, pokwitowałem. Otwieram ją, patrzę, a tu pod naklejką tą dużą co poczta daje jest wycięte okienko, które prowadzi do zawartości paczki. W środku był jakiś telefon Philips, a nie to co ja zamawiałem tzn. N6610. Na początku dzwonię do sprzedawcy może pomylił przesyłki ale nie, i też jest zaskoczony tym faktem. Sam tego nie zrobił ponieważ jest pewnym sprzedawcą na allegro, po drugie poczta sama nakleja te karteczki także by sie do tego przyczepili. Co w takiej sytuacji zrobić? Sprzedawca był już na poczcie i powiedzieli mu, że ja mam iść na pocztę i powiedzieć, że dostałem paczkę ze zmnienioną zawartością. Jak się ma do tego allegro i ubezpieczenie? Proszę o jakąś pomoc w tej sprawie. Dzięki
W sumie niedobrze ze nie otworzyles paczki przy listonoszu... bo teraz trudno bedzie cos udowodnic... ty nie mozesz reklamowac przesylki, to moze zrobic tylko nadawca... sprawa bedzie sie ciagnac wieki, a potem ja umorza... nadawca moze tez wystapic na droge prawna o odszkodowanie ze przesylka zostala naruszona, poza tym czy on ubezpieczyl przesylke, nadal jej jakas wartosc i dokonal odpowiedniej oplaty? bo jesli nie to raczej bedzie nie zabardzo fajnie
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2005, 23:27   #3
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Niestety.. nie widzę specjalnych szans, żeby z pocztą wygrać. Oczywiście - prawo TEORETYCZNIE jest po twojej stronie, ale.. co z tego (Polska..). Pamiętam, jak wysyłaliśmy i dostawaliśmy paczki ze Stanów.. Co przeszło poza granicę Polski do dochodziło do adresata, ale jeśli przypadkiem w środku było coś cennego (pieniądze) to można się z tym było pożegnać.

Byłem wtedy za młody, ale teraz bym tego nie przepuścił, więc jeśli masz siłę i nerwy (ja mam ) to zachęcam do walczenia o swoje.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 00:44   #4
Aszej
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Lokalizacja: Czarne
Posty: 271
Aszej zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
paczka nie była ubezpieczona, to był polecony priorytet z naklejką ostrożnie i chyba to skusiło złodzieja, jutro idę na pocztę zobaczymy co mi powiedzą
A co na to allegro i ubezpieczenie jak myślicie?

PS. andrzejj9 najlepszego nie mialem okazji złożyć życzeń wcześniej, bo się nie znamy ale teraz jest okazja tylko troche smutna
__________________
Lubię robić to co lubię

MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
Aszej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 00:48   #5
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Aszej
PS. andrzejj9 najlepszego nie mialem okazji złożyć życzeń wcześniej, bo się nie znamy ale teraz jest okazja tylko troche smutna
Dziękuję I powodzenia na poczcie Pamiętaj, żeby nie dać się łatwo spławić, gdyby nie chcieli z Tobą rozmawiać, albo byli nieuprzejmi.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 01:21   #6
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
niestety nic nie mozesz zrobic bo nie zrobiles tego przy listonoszu - oczywiscie mozesz sie sadzic ale przegrasz - chyba ze trafisz na milego szefa oddzialu to zalatwicie to od reki
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 07:36   #7
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
kiedys dostalem przesylke - w srodku zniszczona (chyba nia w pilke grali, bo naprawde ciezko bylo to uszkodzic - zapakowana przykladnie!
dowiedzialem sie ze powinienen byl otworzyc przy odbiorze- teraz po ptakach
wiec next time jak wiedzialem ze cos w miare drogiego do mnie idzie chcialem zeby otworzyc paczke razem z pracownikiem poczty - dowiedzialem sie ze dostane paczke dopiero jak pokwituje, a zreszta to i tak nic nie da bo przeciez mogla zostac nadana uszkodzona...

jak mam blisko to osobisice odbieram sprzet do wyslania
jak daleko to preferuje kuriera jesli wartosc sprzetu jest wyzsza niz koszt przesylki

niestety z poczta nie wygrasz raczej jedyne co my - klienci mozemy zrobic to NIE kozystac z jej uslug
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 07:44   #8
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Po pierwsze primo - wcale nie musi poczta naklejać (poproś w okienku to dostaniesz taką naklejkę).
Po drugie primo - IMO baaardzo ciężko zedrzeć taką naklejkę tak, żeby dała się przykleić i jeszcze żeby to się nie rzucało w oczy. Więc jak jest to kopia tego, co ma nadawca to baaardzo wątpię, żeby była odrywana.
Po trzecie primo - sprawdź wagę przesłyki (czy się zgadza z tą na naklejce).

Reasumując - dużo można zarzucać PP (choć IMVHO jest coraz lepiej), ale w tym wypadku ja bym podejżewał sprzedawcę o mistyfikację.

Ja to mam głupi zwyczaj nagrywania (filmik w aparacie cyfrowym) rozpakowywania paczek - zawsze jakiś dowód to jest.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 09:09   #9
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski
Po pierwsze primo - wcale nie musi poczta naklejać (poproś w okienku to dostaniesz taką naklejkę).
Po drugie primo - IMO baaardzo ciężko zedrzeć taką naklejkę tak, żeby dała się przykleić i jeszcze żeby to się nie rzucało w oczy. Więc jak jest to kopia tego, co ma nadawca to baaardzo wątpię, żeby była odrywana.
Po trzecie primo - sprawdź wagę przesłyki (czy się zgadza z tą na naklejce).

Reasumując - dużo można zarzucać PP (choć IMVHO jest coraz lepiej), ale w tym wypadku ja bym podejżewał sprzedawcę o mistyfikację.

Ja to mam głupi zwyczaj nagrywania (filmik w aparacie cyfrowym) rozpakowywania paczek - zawsze jakiś dowód to jest.
Daja te karki ale jaka jest przeprawa z pracownikiem poczty za naklejenie - ciezk sie stawia mu stempel na naklejonej kartce
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 10:12   #10
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Moze popros sprzedawce o zdjecie jego kopi nadania i porownaj z tym co masz (nawet charakter pisma). Poza tym jak pisal jeden z poprzednikow wagi, ale to teraz moze byc trudne (chyba ze masz wszystko co odebrales - opakowanie, jakies ew. zabezpieczenia ze srodka).

Poza tym spytaj sie go o kilka rzeczy. Czy to on naklejal, czy poczta, czy byl przy tym jak naklejali to na paczke, jakiego typu byl papier zewnetrzny na paczce/jakiego rodzaju byl to karton ... itp.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 17:53   #11
Aszej
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Lokalizacja: Czarne
Posty: 271
Aszej zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam ponownie, byłem na poczcie, waga się nie zgadzała zamiast 590 g. było 350 g. więc wszystko jasne. Opakowanie jest oryginalne było dużo taśmy dlatego dało sie oderwać nalepkę adresową i spowrotem ją przykleić. Na poczcie napisałem skargę, został spisany protokół i tyle. W ciągu 14 dni powinni się odezwać, uprzejma pani powiedziała, że max 7 i będę znał stosunek poczty do tej sprawy. Dowiedzialem się też, że przy listonoszu też nie ma co otwierać, bo nie jest członkiem komisji i chyba nawet nie ma prawa wglądu.
__________________
Lubię robić to co lubię

MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
Aszej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 18:49   #12
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ciezka sprawa. Zycze jak najlepiej.

A zapytam z ciekawosci - to ta Nokia z dzialu kupie/sprzedam/zamienie??
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 19:21   #13
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jasli pokwitowales to sprawa jest po czesci przegrana... nalezalo dokladnie sprawdzic przesylke, a jesli cos nie gra odsylac do nadawcy.
Na poczcie wszystko moze sie wydazyc... jakims cudem naklejki "priorytet" odpadaja od kopert... ehhh szkoda gadac

pracuje na poczcie, wiem cos o tym

jesli przesylka byla uszkodzona to powinna zostac posklejana tasma, lub wsadzona w worek foliowy i odpowiednio opisana i ostemplowana.
__________________
mr_spock jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 21:00   #14
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tnt wiozło mi kompa ze szczecina kurier wyszedł 2 minuty po tem zadzwoniłem do tnt że uszkodzony został procek a oni nie dbali o przesyłkę jak trzeba 2 tygodnie im tłumaczyłem oni tylko jedno mówili oddamy pieniążki zakupiłem proca daję im fakturę i oddali a o kurierze powiedziałem że jest młotem bo 4 razy tłumaczyłem jelopowi ubezpieczona na 4000 pewnie dlatego oddali kasę
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 21:22   #15
Aszej
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Lokalizacja: Czarne
Posty: 271
Aszej zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez epol
A zapytam z ciekawosci - to ta Nokia z dzialu kupie/sprzedam/zamienie??
w treści jest napisane, że kupiłem na allegro



mr_spoc
przesyłka była dobrze zapakowana i nic nie wskazywało, że była otwierana, dopiero po oderwaniu nalepki adresowej oczom ukazało się dziwne okienko prowadzące do zawartości paczki
__________________
Lubię robić to co lubię

MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
Aszej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.