Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.02.2005, 12:53   #1
RiT2
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika RiT2
 
Data rejestracji: 04.10.2001
Lokalizacja: poza centrum mojej wsi
Posty: 671
RiT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Angry Polaczenie kompa z TV??? Padaczka!

Po podlaczeniu karty graficznej z TV mam czarno-biały obraz. Co zrobilem aby zmienic ten stan podaje niżej:
a/ przeinstalowalem system - XP SP2
b/ zastosowalem karty graficzne Radeon 8500; 9200; 9550
c/ podlaczylem do TV Siesta i Philips
Obraz dalej b-w!!!
Poszedlem z kartami i kabelkiem do kumpla. Przy kazdej z tych kart gaficznych i jego systemie XP SP2, moim kabelku i TV Grundig obraz KOLOROWY!
Co jest grane Chyba oszaleje!!!! Mam zaniesc do niego jeszcze TV?
__________________
EMIL


http://www.g.lubawka.cal.pl
RiT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.02.2005, 13:04   #2
pablocoo
Darkly dreaming...
 
Avatar użytkownika pablocoo
 
Data rejestracji: 10.08.2004
Lokalizacja: małopolska
Posty: 1,677
pablocoo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Zmieniles format obrazu na PAL?
pablocoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2005, 13:13   #3
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
1 - na obu uzadzeniach musza byc te same ustawinia systemu nadawnai (przewazneie tv wykrywa automagicznie, ale warto sprawdzic) czyli PAL lub NTSC (ja preferuje ten drugi - obraz u mnie jest ladniejszy)
2 - jesli wpinasz sie przez zlocze scart (kostka przejsciowa na svideo) to tv musi miec mozliwosc na tym laczy scart dzialania jako svideo, no i musi ono byc wlaczone na tv, bo jesli nie bedzie to obraz bedzie wlasnie b-w
3 - jesli odleglosc jest za duza dla danego ukladu (kabel za dlugi) to zwykle pomaga przelacznie sie na kabel video zamiast svideo - jakos nizsza, ale mniej problemowy (deska ostatniego ratunku)
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2005, 15:54   #4
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
w nnvidiach trzeba zmienić z sygnału: AUTO na CHINCH (Composite) lub na SVHS
a jeżeli nie to to zabawa systemami PAL / NTSC..
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2005, 16:30   #5
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja używam TVTool
Mirek-1977 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2005, 16:36   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tak jak pewnie wiekszosc z nas przynajnmniej tych z nvidia na pokladzie (ati zawsze sobie z tym lepiej radzila...)
to jednak nie zmiania w zaden sposob konfiguracji
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2005, 20:41   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
tak jak pewnie wiekszosc z nas przynajnmniej tych z nvidia na pokladzie (ati zawsze sobie z tym lepiej radzila...)
to jednak nie zmiania w zaden sposob konfiguracji
Ja nie

Jakoś mi nie przypadł do gustu, a drivery Nvidii w zupełności mi wystarczają


Co do pytania - tak, jak mówili wcześniej - pobaw się ustawieniami Pal/Secam itd. Poprawne ustawienie to Pal B i tak powinno działać. Ale różnie to bywa. Spróbuj jeszcze, jeśli masz opcję klonowania obrazu, jako wyjście główne ustawić telewizor. Sam ostatnio miałem problem z czarno białym ekranem i dopiero to pomogło. Inna sprawa, że teraz działa już w każdej konfiguracji, ale wtedy zanim w ten sposób nie ustawiłem, nie było koloru.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2005, 23:50   #8
roman01
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 21.11.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 650
roman01 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
PAL-I powinno pomóc
roman01 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2005, 13:24   #9
RiT2
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika RiT2
 
Data rejestracji: 04.10.2001
Lokalizacja: poza centrum mojej wsi
Posty: 671
RiT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Po 2 dniach "bialego szalenstwa" dopadlem kompa. Dzieki za podpowiedzi. Sprawdze i dam znac!!!
Ale:
a/ ustawienia mam PAL
b/ uzywalem i kabla dlugiego i krotkiego a ma on z jednej wtyczke svideo a z drugiej EURO
__________________
EMIL


http://www.g.lubawka.cal.pl
RiT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2005, 13:37   #10
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez RiT2
Po 2 dniach "bialego szalenstwa" dopadlem kompa. Dzieki za podpowiedzi. Sprawdze i dam znac!!!
Ale:
a/ ustawienia mam PAL
b/ uzywalem i kabla dlugiego i krotkiego a ma on z jednej wtyczke svideo a z drugiej EURO
Z tym, że Pal jest kilka rodzajów, więc pobaw się z różnymi opcjami. Ja mam ustawione na B, wcześniej ktoś polecał jeszcze L. Najlepiej sprawdź obydwa. No i jeśli masz tą opcję klonowania obrazu to zobacz na jej ustawienia.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2005, 19:37   #11
kostianek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Lokalizacja: RZESZÓW
Posty: 137
kostianek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jakiej marki masz TV ?
Jeżeli u kumla na Twoich kablach wszystko śmiga to wina leży w Twoim odbiorniku.
kostianek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2005, 19:45   #12
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez kostianek
Jakiej marki masz TV ?
Jeżeli u kumla na Twoich kablach wszystko śmiga to wina leży w Twoim odbiorniku.
Dokładnie, miałem kiedys cos podobnego na dwóch TV w domciu śmigało, a na trzecim był czarno-biały obraz, kombinacje z systemami nie pomagały, ale brat zawiózł kabelek do qmpla elektronika a ten coś wnim przelutował i wszystko zaczęło śmigać
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.02.2005, 11:49   #13
Alinoe
thorgal to ciota
 
Avatar użytkownika Alinoe
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Truso
Posty: 861
Alinoe zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
odpowiedż jest prosta i udzielił jej nimal tylko w nieco zaawolawo... (jak to się pisze?!) formie - po prostu Twój tv nie obsługuje s-video na gnieżdze w które wtykasz wtyczkę (może w ogóle nie obsługuje) - potrzebujesz konwentera, taka przejściówka za jakieś 3-7zł, nvidia nie ma takiego problemu ale i tak wolę ati ;D

pozdro, marcin
Alinoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.