Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.01.2004, 14:31   #1
tomgoo
<<<Watcher>>>
 
Avatar użytkownika tomgoo
 
Data rejestracji: 28.06.2002
Lokalizacja: Sokołów Młp.
Posty: 2,766
tomgoo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Polska przed i w ue..

Witam
Chciałbym podjąć debatę n/t przyszłości Polski i polaków w ue. W tym roku ma zalać wszystkich polaków fala podatkowa- w warszawie już płaci się drożej za paliwo z powodu akcyz... oraz dzięki panowi Polowi podatek od dróg....
Koszt rocznego utrzymania przeciętnej polskiej rodziny ma wzrosnąć o okołó 6%. Mają podrożeć usługi internetowe , mąka a co za tym idzie chleb tymczasem zarobki jakie są takie są i wcale nie rosną .....(a teraz skąd brać na to wszystko ?) Także nasza wspaniała służba zdrowia ciągnie jak maluch z zapuszczonym ręcznym hamulcem... Masowe zwolnienia które nie omijają naszych najbliższych. Co prawda powiedzielismy Tak..
Co myslicie n/t temat zdrodzy formułowicze czy spradzi się czarny czy też radosny scenariusz o których tak dużo jest mówione w mediach?
__________________
Pozdro for all
Chat
Tomgoo
tomgoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.01.2004, 15:03   #2
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No to ja powiem tyle - wydawalo mi sie ze gornolotne teksty w stylu UE to wspolnota ideologiczna, ze ludzie chca pomagac jeden drugiemu, jak jedne regiony sa biedniejsze to pomoga drugim, ze wszyscy w UE moga wplywac nie tylko na swoj los ale tez na los europy itp.

A co ja tu widze ... pierwsza powazna konferencja w Rzymie i proba przeforsowania "na sile" niekorzystnych dla nowych czlonkow rozwiazan legislacyjnych. Dla mnie to jakies nieporozumienie zeby w tak powaznej wspolnocie za jaka uwaza sie UE jeden mocniejszy kraj JAWNIE SZANTARZOWAL inne (np. poprzez obciecie budzetu, czy powstanie wew unii w unii ktora spowoduje ze bogatsze kraje beda zaciesniac wspolprace gospodrcza a biedniejsze beda sie poglebiac w biedzie). Wogole tez nie rozumiem postawy ze trzeba zmienic w nowej konstytucji system glosowania z Nicejskiego na ten nowy. Przeciez system nicejski zostal uchwalony przez wszystkie kraje UE, co wiecej byla przeciez wielka kampania w Europie prowadzona przez wlasnie kraje UE w tym niemcy, ktora zachecala Irlandie do przyjecia traktatu z Nicei - to bylo przeciez nie tak dawno.
Co wiecej jak byly negocjacje to nie bez znaczenia byla ilosc glosow jaka mielismy dostac, wiec taka zmiana zasad gry wlasciwie w jej pierwszych minutach po rozpoczeciu jest niewporzadku. Poza tym wszystkim jeszcze, przeciez system nicejski niedosc ze jest bardzo mlody i nawet jeszcze nie do konca poznany i sprawdzony z definicji ma dzialac przez okreslona ilosc lat (bodajrze do 2008 ) wiec komu do czego sie tak spieszy.
Naprawde nierozumiem tej niezdrowej sytuacji... A dokladniej niechcailbym jej rozumiec bo coraz bardziej ja rozumiem.
Hmmm - ale nie demonizujmy zobaczmy co przyniesie irlandzka prezydencja, bo wloska byla wyjatkowo nieudana.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2004, 16:40   #3
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
napisze krótko...
Polacy (niektórzy) są tak głupim narodem, że myślą, iż wraz z wejściem Polski do UE drogi będę pozłacane, z kranu będzie leciało piwo i każdego będzie stać conajmniej na Golva IV.
Wszystko w swoim czasie, ja jestem optymistą, sam głosowałem na TAK i myśle, że będzie dobrze, ale nie od razu. Polska jest tak cofniętym krajem, że zmiany mogą na początku troche boleć. To tak jak z próchnicą w zębie - leczenie boli, a potem jest dobrze.
I nie myślmy, że wejdziemy na równych prawach do UE bo postawcie się na miejscu takich Niemiec, Francji czy Anglii - to poważne państwa, a przewodzić ktoś musi.

Pozdrawiam!

P.S.
Paliwo podrożało w całej Polsce.
Cytat:
rośnie bezrobocie, masowe recesje, reformy, inflacje, nowelizacje, ustawy, poprawki, podatki, akcyzy, publiczne analizy...wszystko w ch** warte!
bezrobocie w Polsce sięga zenitu, w niepamięć odszedł człowiek z granitu, ludzie szarej strefy czekają profitu szukając patentu na poprawe swego bytu, opieka socjalna ledwo już przędzie, nic nie załatwisz w żadnym urzędzie, pijany prezydent wygłasza orędzie-zrobili mu zdjęcie, pieniądze w kopercie
Co się stało w tym kraju nad Wisłą? Z tą charyzmą tego narodu? Owoce ogrodu, zła i wściekłości bardzo daleko jest od stanu przytomności, przepadły gdzieś pieniądze emerytów, rzesze prawników, alkoholików, strajki górników, szlugi z przemytu, chleb i mleko w sklepie do zeszytu...coraz trudniej związać koniec z końcem, wyjdą na słońce ludzie cienia, powstrzymaj nas nie mamy nic do stracenia, obraz kontrolny i tylko zakłócenia, brak porozumienia ofiary reżimu, w końcu wyrobić socjalne minimum, demonstracje, akta w archiwum...nikt nie zajmuje się już pracą uczciwą
Rewolucja jest blisko na ulice wyjdą dzieci
wszem i wobec zademonstrują sprzeciw
by zapobiec musiałoby się wiele zmienić
sam powiedz! Potrafisz to ocenić!
Jak my nie potrafimy rządzić swoim krajem to niech inni to zrobią, a na zachód od Polskiej granicy aż po morze widać, że jest tam lepiej.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2004, 18:12   #4
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Napisze króciutko. Wejście Polski do UE w takim "porządku" jaki teraz jest to Wielka Porażka... Niestety
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2004, 19:00   #5
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez CIAPEK
...I nie myślmy, że wejdziemy na równych prawach do UE bo postawcie się na miejscu takich Niemiec, Francji czy Anglii - to poważne państwa, a przewodzić ktoś musi...
Hm - w zwiazku z tym ze to debata, to pozwole sie tu nie zgodzic.
Wlasnie chodzi o to ze do tej pory jakos nie bylo wyraznego przywodztwa. Po prostu wiekszosc znaczacych inicjatyw byla promowana przez Francje i Niemcy i w ten sposob uzyskiwala dalsze aprobaty innych panstw. Zadnego formalnego przywodztwa nie bylo. Byla jedynie instytucja predydendzwa, ale nie wiazala sie z tym jakas formalna wladza czy znaczacy wplyw na podejmowanie decycji. Negocjacje sie zakonczyly, a tu Francja i Niemcy wyjezdzaja z projektami typu: powolajmy kilku urzednikow ktorzy beda pelnili role prezydenta UE, ministra spraw zagranicznych itp. Oczywiscie nie przewiadziano wsrod nich obecnosci Polakow, a kompetencje Prezydenta UE Francja by widziala spore (na swoje chore administracyjnie podobienstwo). Kolejna decyzja jest zmiana konstytucji - hm no niby nic szczegolnego, bo konstytucje trzeba zmieniac bo wiadomo, ze zachodza nowe okolicznosci, no ale co sie okazuje: wraz z nowa konstytucja jeden z najwiekszych sukcesow negocjacyjnych w Polsce zostaje wymazany. Polska wraz z krajami, ktore moga nas teoretycznie poprzec w waznych polityczno-gospodarczych decyzjach, zosaje magrinalizowana.
Moze tu wyjasnie:
W systemie Nicejskim Polska miala 9-10 % glosow, w nowym ma przydzielone mniej wiecej tyle samo, ale co sie zmienia ?? Zmienia sie tyle ze male kraje (czyli wszystkie oprocz nas wstepujace do unii), dostaja niezle po dupie i moge z czystym sercem powiedziec - jezeli bylby wprowadzony system rzymski to nie bedzie lepiej ani teraz, ani pozniej ani nigdy (tym bardziej ze zyby uchwalic jakis projekt bedzie potrzeba 60% glosow). 3 kraje beda mogly dowolnie sterowac prawodawstwem unijnym i juz moge powiedziec co to beda za kraje: Francja, Niemcy i Wlochy, ktore zaledwie we 3 moga blokowac KAZDA inicjatywe dowolnego z 22 pozostalych czlonkow, nawet jezeli wszyscy pozostali czlonkowie (czyli 22:3) byloby przeciw.
Nie mowie ze jest to rozwiazanie zupelnie bledne, bo system glosow oparty na liczbie obywateli ma swoje plusy, ale DLACZEGO nie bylo o tym mowy podczas negocjacji ?? Racje musze przyznac prezydentowi Kwasniewskiemu ktory w rozmowie z Schoderem na argument ze Nicea jest zla spytal sie- No dobrze ale przeciez Nicee uchwalaliscie tylko WY, poco wiec uchwaliscie zly system ktory potem posluzyl za argument w negocjacjach a teraz nawet nie dajac mu szansy chcecie go zmieniac.

Ja wiem jedno - to jest nie FAIR wobec nas i mi sie to nie podoba.

Nie podobaja mi sie jeszcze 2 rzeczy:

1.) Jak po wygranych wyborach Miller zlagodzil stanowisko negocjacyjne, a potem probowal odzyskac to co oddal (nie udalo mu sie). Moze bede ciut polityczny ale negocjacje z UE polska miala duzo lepsze za rzadow Jerzego Buzka (nie wnikam w inne dziedziny).

2.) Troche mi sie nie podoba ze na czele kraju ktory jest mocarstwem europejskim stoi czlowiek, ktorego moim zdaniem nie powinno tam byc (jakbym byl Francuzem to by mnie to dotyczylo, a tak to teoretycznie nie powinno mnie to obchodzic, choc mam swiadomosc ze to nieodpowiedni czlowiek - podobnie G.W. Bush ale to inna historia )
to tyle politycznych wywodow (narazie )

I wiesz Ciapek, tak w gruncie rzeczy to tez nie wiem dlaczego ale jestem dobrej mysli.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2004, 21:01   #6
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
A ja jestem rpzeciw UE. Nic dobrego z tego nie bedzie. Najpierw wysprzedali Polska ziemie a teraz jescze beda nas zaprzegac jako neiwolnikow do roboty w innych krajach. ZWYYYCIEEEZYYY POOOLSKIII LUUUD !!!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2004, 21:13   #7
_Neoo_
Hit me if you can!
 
Avatar użytkownika _Neoo_
 
Data rejestracji: 27.05.2002
Lokalizacja: Stolp in Pomer
Posty: 525
_Neoo_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X.666
Najpierw wysprzedali Polska ziemie
Jeżeli ktoś ma pieniądze to może sobie kupić ziemię, takie jest prawo rynku. Inna sprawa ze większość osób które mają pieniądze i kupują tą ziemię to cudzoziemcy. Nie widzę nic złego w tym żeby obcokrajowcy kupowali ziemię jeżeli w ten sposób zostaną stworzone jakie miejsca pracy dla Polaków. Ja sam chętnie bym u takiego pracował (po szkole i studiach oczywiście) jeśli tylko miałbym możliwość, nie będzie mnie obchodziło u kogo pracuję, ważne będzie ŻE pracuję.

Cytat:
Napisany przez M@X.666
beda nas zaprzegac jako neiwolnikow do roboty w innych krajach.
?Jako niewolników?? To właśnie teraz ludzie pracują u POLAKÓW w kraju za niewolniczą pensję (500-600 zł/miesiąc albo jeszcze mniej). Jak myślisz dlaczego tylu ludzi wyjeżdża za granicę już teraz do pracy? Bo mogą zarobić tam o wiele więce niż w naszym kraju. Żeby nie być gołosłownym podam przykład: mój kolega pracował na budowie w niemczech, za miesiąc pracy dostał 4500 zł!! Fakt że to był znajomy jego ojca, ale i tak ta suma mówi za siebie.

Bez obrazy ale twój post przypomina mi argumenty przytaczane przez Ligę Polskich Rodzin.
__________________
SajFaj.net | Hatak.pl | So say we all...

Polska strona o BSG | Napisy do serialów SF | Credo
_Neoo_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2004, 21:25   #8
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
ciekawa dyskusja ! sledze z uwaga !!!
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2004, 21:38   #9
sayan
Guru
 
Avatar użytkownika sayan
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Lokalizacja: 071
Posty: 2,162
sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
tak troszke nie na temat...

ale przewaga państw Francji, Niemiec, Włoch ... to mi troszke przypomina sytuacje jakie były w Europie przez pierwszą woją światową (tylko ze teraz sie inaczej troszke podzielili ) - przynajmniej tyle wiem z lekcji historii.. i to mnie jakos dziwnie nie pokoii.



ja uwazam ze z wejscie Polski do UE bedzie troszke gorzej na początku, ceny wzrosną a pensje nie bedą wyższe.. .ale powoli z czasem zacznie sie robic coraz lepiej i lepiej (mam nadzieje !) no i moze w 2010 bedzie juz wporządku kraj ...
__________________
WAL ŚMIAŁO! Tylko nie po oczach

WCHODŹ na czat, a link znajdź gdzie indziej !!!!!!!
sayan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2004, 21:41   #10
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sayan
(...) no i moze w 2010 bedzie juz wporządku kraj ...
o kurde jaki ja stary będę wtedy
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2004, 09:28   #11
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja jestem za unia chocby tylko z tego powodu ze znikna granice. to co sie dzieje na granicach z tirami i autobusamu turystycznymi , pzrechodzi ludzkie pojecie.
sytuacja z zycia wzieta. prztyjezdza autobus na male pzrejscie graniczne miedzy polska a slowacja o 1/30 w nocy a celnik na dzien dobry " co wy k*** nie wiecie o ktorej sie przyjezdza na granice?
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2004, 11:34   #12
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez _Neoo_
Bez obrazy ale twój post przypomina mi argumenty przytaczane przez Ligę Polskich Rodzin.
Spoko, nie gniewam sie. Kazdy ma prawo przedstawiac swoje poglady. Zdarzylo mi sie juz slyszec, ze jestem rasista, skinem i wieloma innym irzeczami. A ja pop orstu kocham swoj kraj. "Gdzie sie podzialy te czasy, gdy sie kochalo wielkie sprawy glupia miloscia?"...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2004, 11:57   #13
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie nigdy za !!! Nie będe pracować dla niemca na własnej ziemi. I tym którym zdaje się że bedzie tak miło po wejściu powiem że się mylą. Skąd nasz rząd wytrzasnie pieniądze potrzebne do unijnego budrzetu nie mówie już o potrzebach kraju. Wszyscy zachwycają sie ze Unia pobuduje nam drogi ale za czyje pieniądze za nasze. I żebym to ja siedział w tym sejmie na pewno niepozwoliłbym na wykup ziemi przez cudzoziemców. Bo nie po to nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli z niemcami i rosjanami żeby żyć w wolnym kraju i powiem że mam głeboko w dupie niemców i rosjan. Niemcy to przemądrzały naród który nie podniósłby się ngdy gdyby nie pomoc amerykanów a rosjanie to najgłupszy naród na świecie - mając tyle ropy gazu biedują oj. Ten kto dalej jest za niech przypomni sobie 1 i 17 września 1939 i wszystkie rozbiory. A i wracając do tematu jak będzie hu.....jowo.
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2004, 12:10   #14
eloise
Dobry Człowiek
 
Avatar użytkownika eloise
 
Data rejestracji: 30.07.2002
Lokalizacja: PolSKA
Posty: 840
eloise niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez GraLo
Nie nigdy za !!!
w tej sprawie mam podobne odczucia do Twoich
__________________
I otrze z Ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie.
eloise jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2004, 12:19   #15
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez GraLo
Nie nigdy za !!! Nie będe pracować dla niemca na własnej ziemi. I tym którym zdaje się że bedzie tak miło po wejściu powiem że się mylą. Skąd nasz rząd wytrzasnie pieniądze potrzebne do unijnego budrzetu nie mówie już o potrzebach kraju. Wszyscy zachwycają sie ze Unia pobuduje nam drogi ale za czyje pieniądze za nasze. I żebym to ja siedział w tym sejmie na pewno niepozwoliłbym na wykup ziemi przez cudzoziemców. Bo nie po to nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli z niemcami i rosjanami żeby żyć w wolnym kraju i powiem że mam głeboko w dupie niemców i rosjan. Niemcy to przemądrzały naród który nie podniósłby się ngdy gdyby nie pomoc amerykanów a rosjanie to najgłupszy naród na świecie - mając tyle ropy gazu biedują oj. Ten kto dalej jest za niech przypomni sobie 1 i 17 września 1939 i wszystkie rozbiory. A i wracając do tematu jak będzie hu.....jowo.
Od poczatku:
-ziemie w Polsce cudzoziemcy moga juz miec od dawna, tylko byly ciut wieksze restrykcje.
-Hm jak jest przedsiebiorczy Niemiec ktory potrafi zorganizowac prace i zadbac o rynki zbytu to dlaczego nie chcesz dac mu mozliwosci wykupienia ziemi i zatrudniania Polakow ? Lepiej zeby caly narod na nich charowal zeby mieli za co zlopac wino ? Zycie to nie bajka - to jest wojna.
-co do przesadow czy Polska bedzie platnikiem netto czy nie, to sie nie bede wypowiadal - innym zreszta tez tak radze, bo nawet najwieksi ekonomisci nie sa w stanie jednoznacznie stwierdzic, wiec pozostaje nam jedynie sprawdzic to empirycznie.
-co do siedzienia w sejmie to widzisz, ja boje sie kiedy w sejmie siedzia ludzie ktorzy rzucaja gornolotnymi textami w stylu "Nie rzucim ziemi skad nasz rod", a pomysly na ratowanie gospodarki maja w stylu E. Gierka
-martwi mnie ze masz "głeboko w dupie niemców i rosjan"
-co do przemadrzalosci niemcow masz troszke racji, ale raczej mniej niz wiecej. Ja znam w Europie co najmniej 2 bardziej leniwe kraje europejskie ktore wyrosly na potege dzieki pomocy USA (w roznych etapach swojego rozwoju).
-Rosja miala bardzo burzliwa historie i bardzo niestabilna sytucje polityczna. Nie nazwalbym ich najglupszym narodem na swiecie.
-1 i 17 wrzesnia i wszystkie rozbiory sobie przypomnialem ale to zwiazku z UE nie ma.

Jeszcze taka ciekawostka - wiesz czym przeciwnicy integracji straszyli Litwinow przed referendum akcesyjnym ? - Ze po przystapieniu do UE Polacy masowo beda wykupowac ziemie na Litwie.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.