Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.11.2002, 09:22   #1
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Polskie piekielko .... zapraszam do dyskusji ...

znalazlem taka wypowiedz na sieci i jestem ciekaw opinie szereszego grona ... zapraszam do dyskusji na temat:

Czy zyjemy w kraju gdzie nic tak nie cieszy jak krzywda bliźniego. To rodzaj terapii - sprowadzic kogoś do roli takiego samego nieudacznika jakim się jest samemu.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.11.2002, 09:26   #2
misiek7
Jedi Master
 
Avatar użytkownika misiek7
 
Data rejestracji: 15.10.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 180
misiek7 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
niestety to nasza polska rzeczywistość
__________________
$post++;

Ostatnio zmieniany przez misiek7 : 26.11.2002 o godz. 09:38
misiek7 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 09:29   #3
onmagarol
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika onmagarol
 
Data rejestracji: 15.09.2002
Lokalizacja: Chelm
Posty: 90
onmagarol w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chyba po prostu zamiast bardziej patrzec na siebie patrzymy na innych.
Jesli nam sie slabo wiedzie ale otoczeniu tez to wszystko jest ok, natomiast jak sie juz ktos wybije no to zazdrosc itp...

Onmagarol
onmagarol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 09:31   #4
Druss
Costam
 
Avatar użytkownika Druss
 
Data rejestracji: 20.05.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 1,722
Druss zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Rzeczywistosc pisze sie przez rz tak na marginesie . A co do tematu to musze sie zgodzic i nie zgodzic podam przyklad studiow, w mojej grupie sa ludzie z ktorymi nawzajem sobie pomagamy , ale sa tez tacy ktorzy chca byc najlepsi i sie nie dziela swoimi pomyslami, ani tez nie sa skorzy do pomocy przy jakims problemie, mysle ze jest to przejaw bania sie bycia gorszym od innych.
__________________
Czasami jest tak a nie inaczej
Pioneer DVR-115D
Liteon IHaS-124
Druss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 09:32   #5
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,629
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Unhappy

niestety, jest tak jak piszesz, to przecież dlatego w piekle nikt nie pilnuje kotła w którym smażą się Polacy, bo my się sami przypilnujemy. Chyba to cecha narodowa, ale skąd ją wytrzasnęliśmy, nie wiem. Podobno nie ma w innych językach odpowiednika polskiego sformułowania "bezinteresowna zawiść".
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 09:51   #6
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Zdecydowana przesada! W niczym nie wyrozniamy sie od innych krajow!
Po prostu ci bardzo zawistni (zazdrosni), o nasze sukcesy sa bardzo chalasliwi i widoczni. Potrafia swoim jazgotem zagluszyc wiekszosc i nazucic nam (tej wiekszosci) swoj styl "dyskusji". A skad sie biora stereotypy o "bezinteresownej zawisci polakow?" Prawde mowiac nie wiem - ale to jest tak jak z kawalami o szkotach i ich oszczednosci. (takiego szkota z opowiadan - nie ma!) Mysle, ze idac do Europy (z ktorej tak naprawde nigdy nie wyszlismy!) - zgubimy te swoja przyware - z koniecznosci!
PS: a tak naprawde "Polskie pieklo" - to najlepszy kawalek pod wladza Lucyfera:-D
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 09:54   #7
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Zetoxa napisa***322;(a)
niestety, jest tak jak piszesz, to przecież dlatego w piekle nikt nie pilnuje kotła w którym smażą się Polacy, bo my się sami przypilnujemy. Chyba to cecha narodowa, ale skąd ją wytrzasnęliśmy, nie wiem. Podobno nie ma w innych językach odpowiednika polskiego sformułowania "bezinteresowna zawiść".
ale to aqrat nie o nas pisali w opowiastce o osobniku co to slomkę w oku innego widzi a belki we wlasnym to już nie / a mozę to przypowieśc byla albo bajka Ezopa? / wiec nie jest mozę aż tak źle bo te opowieści są starsze niz nasza nacja
ale "klimacik" to sobie faktycznie potrafimy zrobić taki że hej
cóż rosjanie mają swoją nostalgię zapijaną samogonem i herbatką z samowara a my bezinteresowną nienawisc i bimber z buraków a zresztą nie ma co generalizowac bo takie wnioski rzadko bywają całkowicie poprawne a źle pojęte wspozawodnictwo wcześniej czy później staje się przeszkodą bo przecież nikt nie istnieje w próżni
BTW tematu polskiego kociołka w piekle to na ten temat cosik moze powiedzieć Brzuszki / ten joke i katolikach i piekle był boski/
BTW 2 trzeba nadrabiać bo cosik mało ot jest na forum / z moich wyliczen popartych całkiem długimi badaniami innych takich sieciowych przybytkow wynika z stosunek postow na temat do ot powinien być jak 1:1 a nawet z przewagą ot czego i ja Państwu życzę 8)/
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^

Ostatnio zmieniany przez cana : 26.11.2002 o godz. 12:33
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 10:51   #8
Yarecky
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Yarecky
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Posty: 117
Yarecky zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
myślę, że to zależy od środowiska
ja akurat obracam się jeszcze w środowisku studenckim i jest różnie;
są pewne kierunki studiów na których rywalizacja jest większa i stąd większa zawiść i inne tego typu zjawiska; do nich zaliczył bym prawo i oczywiście całą szczurzalnię - SGH; może to tylko obiegowa opinia - czekam na polemikę
Yarecky jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 12:25   #9
tomgoo
&lt;&lt;&lt;Watcher&gt;&gt;&gt;
 
Avatar użytkownika tomgoo
 
Data rejestracji: 28.06.2002
Lokalizacja: Sokołów Młp.
Posty: 2,766
tomgoo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
to Polska szara (czyt. kolorowa ) rzeczywistość
__________________
Pozdro for all
Chat
Tomgoo
tomgoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 12:30   #10
gaucho33
Czek dis ałt
 
Avatar użytkownika gaucho33
 
Data rejestracji: 03.07.2002
Lokalizacja: Góral nizinny
Posty: 116
gaucho33 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Yarecky napisa***322;(a)
myślę, że to zależy od środowiska
ja akurat obracam się jeszcze w środowisku studenckim i jest różnie;
są pewne kierunki studiów na których rywalizacja jest większa i stąd większa zawiść i inne tego typu zjawiska; do nich zaliczył bym prawo i oczywiście całą szczurzalnię - SGH; może to tylko obiegowa opinia - czekam na polemikę
Jestem akurat na prawie w Krakowie (niech was nick nie zmyli) Nie wim jak jest na SGH ale na prawie to raczej rywalizujesz sam ze sobą a nie z innymi. Prawdziwa rywalizacja zaczyna sie dopiero po...
gaucho33 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 12:34   #11
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A mnie nie chcę się mysleć, ale powiem jedno - nie generalizujmy.
Są różne postawy, różne zachowania i są różni ludzie.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 12:37   #12
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Polskie piekielko .... zapraszam do dyskusji ...

Cytat:
BD napisa***322;(a)
...Czy zyjemy w kraju gdzie nic tak nie cieszy jak krzywda bliźniego. To rodzaj terapii - sprowadzic kogoś do roli takiego samego nieudacznika jakim się jest samemu.
Czyżbyś miał wcześniej zagadnienia maturalne z polskiego :-D

A tak poważnie to uważam, że w każdym kraju jest trochę do dupy. W naszym natomiast... to zależy gdzie miszkach i w jakich gronach się obracasz... zależy od mentalności, a jak wiadomo każdy naród ma inną. U nas jedną rzecz jest normalna, a u innych ta sama to straszny grzech. Cięzko jest znaleźć i zlikwidować przyczynę "cieszenia się z krzywdy bliźniego", bo u każdego ta choroba ma inne podłoże
Jeden jest gnojony przez starszych i gnoi młodyszch od siebie. Inny ma prze***... w domu. Trzeci ma takich kolegów pod których wpływem robi się małym sadystą. Czwarty natomiast nie ma nic lepszego do roboty... To jest smutne, ale prawdziwe. Dlatego uważam, że dzisiaj trzeba mieć pitbula, jakąś pałę do lania i kilku kolegów po których zawsze będzie można zadzwonić...
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 13:29   #13
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Pewnie to troche obok tematu?
Ale zwrociliscie uwage, ze wszedzie pelno jest ludzi ktorym sie udalo, wygrali, zrobili kariere, pieniadze etc
Tak naprawde tych wygranych jest niewielu! A co z przegranymi - jest ich 10x 100x wiecej! Nikt (albo bardzo rzadko) nimi sie nie zajmuje, nikt nie kreci o nich filmow (znam tylko jeden - z M. Duglasem) nic o nich w TV! Moze popatrzmy na ten temat z ich strony - bedzie nieco latwiej zrozumiec postawe "zawisci".

PS: malkontenctwo, czekanie az ktos cos zrobi za nas i marudzenie bez sensu i pomyslu to cos zupelnie innego.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 18:33   #14
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Yahol napisa***322;(a)
Pewnie to troche obok tematu?
Ale zwrociliscie uwage, ze wszedzie pelno jest ludzi ktorym sie udalo, wygrali, zrobili kariere, pieniadze etc
Tak naprawde tych wygranych jest niewielu! A co z przegranymi - jest ich 10x 100x wiecej! Nikt (albo bardzo rzadko) nimi sie nie zajmuje, nikt nie kreci o nich filmow (znam tylko jeden - z M. Duglasem) nic o nich w TV! Moze popatrzmy na ten temat z ich strony - bedzie nieco latwiej zrozumiec postawe "zawisci".
jak wiecie ja rowniez cos tam juz zdzialalem i w oczach wielu "znajomych" widze zadrosc i slysze od nich wiele zlosliwych uwag ...

Tak naprawce w moim przypadku nie bylo potrzeba nic szczegolnego by zrobic to co zrobilem poza silna wola, zacieciem i zdolnoscia do zmobilizowana sie do pracy. Nie bylem wybitnym uczniem w szkole, na studiach olewalem wiele rzeczy i robilem tylko to co mnie interesowalo ale chcialem miec lepiej wiec na to zapracowalem siedzac przed kompem po 18 godzin dziennie ... to naprawde nie bylo takie trudne i nie wiem czego tu zazdroscic ...

poprostu trzeba chciec a zdecydowanej wiekszosci spoleczenstwa sie nie chce bo im sie nalezy i maja dostac bez odrobiny wysilku a jak nie dostana to dlaczego inni maja miec lepiej ... i trzeba im dowalic
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 18:34   #15
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
yahol...
szkoda mi siebie samego ba zaliczam sie do tej grupy ktorej nie wyszlo...
moze wyjdzie kiedys ale jak narazie niczym sie nie wybijam ponad srednia...

koncentracja kapitalu zawsze tak wygladala ze 90% majatku mialo 5% userow... u nas i tak jest lepiej - popatrzcie na stany tam 98% jest w rekach 1%...

a co do zawisci itp... kazdemu jest zle kiedy jest tym ostanim ktoremu nie wyszlo
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.