Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.09.2002, 20:13   #1
Lashe
Bywalec
 
Avatar użytkownika Lashe
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 34
Lashe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pomocy!!! Brak dostępu do CD-ROM-ów w Windows XP na koncie użytkownika-rozwiązanie!

Kiedy zaloguje się na swoje konto admin... i szybkim przełączaniem użytkownika zaloguje się również na drugie konto na moim kompie(użytkownik zaawansowany) to nie mam na nim dostępu do CD-ROM-ów i CD-RW, natomias jak się wyloguje z obu kont i zaloguje od nowa na konto użytkownika to wszystko jest OK. W drugą stronę jest to samo czyli użytkownik->administrator-szybkie przełączenie użytkownika-brak dostępu do napędów CD!!!
Czy tak ma być ? Czy może da się to jakoś ustawić?

Zadaje to pytanie wszędzie gdzie mogę ale nikt nie wie o co chodzi, może tutaj ktoś to rozpracuje!

Napiołem się i rozwiązałem ten problem. Dla tych, co czytali(i nie znali odp.) i może będą czytać w przyszłości podaje rozwiązanie. Problem ten wynikł z tego, iż przeczytałem artykuł ***8222;Zabezpieczyć Windows-a XP***8221; ze strony http://infojama.pl/ - tam właśnie napisane jest, że należy m. in. włączyć pewną opcje(oczywiście nie roszczę żadnych pretensji).

Start->Uruchom: gpedit.msc
Konfiguracja komputera-> Ustawienia systemu Windows-> Ustawienia zabezpieczeń-> Zasady lokalne-> Opcje zabezpieczeń:
Należy ustawić opcje ***8222;Urządzenia: ogranicz dostęp do stacji CD-ROM tylko do użytkownika zalogowanego lokalnie***8221; na ***8222;Wyłączony***8221;

Problem wtedy znika!!!

Podejrzewam, że to samo tyczy się opcji poniżej dotyczącej stacji dyskietek, ale nie sprawdzałem ***8211; po prostu od razu wyłączyłem ***8211; na wszelki wypadek!

Ostatnio zmieniany przez Lashe : 26.09.2002 o godz. 00:01
Lashe jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.