Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.08.2005, 00:49   #31
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Zacznij pisać konkrety. Nie wywyższaj się bo czasami poziom twoich wypowiedzi mimo użycia wielu płomiennych słów i porównań jest na poziomie wody w klozecie.
mam użyć płomiennych słów na określenie twoich postów? bo tutaj lekko przesadziłeś, zachowałeś się jak cham, któremu brakło argumentów. zresztą od początku piszesz coś o błyskaniu czy przypodobywaniu się komuś. kto tu komu błyska i kto komu do oczu skacze. przypowieści też masz wysokich lotów - jak ta o zwalaniu się w spodnie

Cytat:
W sumie to ja już nie wiem, nie ganisz Kwaśniewskiego, wierzysz Cimoszewiczowi to dlaczego uciekasz ?
wciskasz mi coś czego nie powiedziałem. piszę, że obłudą jest ocenianie obecnego zachowania człowieka według tego co zrobił 20 lat temu. masz fart, że żyjesz w kraju, gdzie tylko jedna strona sceny politycznej ma 20+ letnie doświadczenie i miała okazję się umoczyć 20 lat temu. jednocześnie żyjesz w kraju, gdzie druga część strony politycznej błyskawicznie nadrabia zaległości.

Cytat:
Państwo powinno być rządzone silną, sprawiedliwą ręką.
Hitler, Stalin, Castro... zawsze myślałem, że to demokracja jest tą 'lepszą' drogą..

Cytat:
Tyle tylko, że maska polityka to fałsz !
to każdy polityk jest be.. nawet ten silny i sprawiedliwy, nie głosuj więc, skoro wszyscy to złodzieje i zakłamani skubańcy. albo przyznaj otwarcie, że wolisz swoich, którzy pomimo tego, że są politykami, wbrew twojej własnej teorii nie są zakłamani i fałszywi

napiszę konkret. bardzo mnie martwi, że ludzie tacy jak wy, moi dwaj drodzy dyskutanci, ludzie, którzy kierują się emocjami a nie pragmatycznym podejściem do sprawy są jednymi z ostatnich, których to jeszcze obchodzi. emocje to kiepski doradca, w polityce zwłaszcza. kiedyś do was dotrze jak dobrym prezydentem był Kwaśniewski i jak potrzebny był polsce ten okres 10 lat z przynajmniej jednym stabilnym punktem sceny politycznej.
wpadki.. były owszem, niektóre większe, niektóre mniejsze, ale interesując się kiedyś szerzej polityką stwierdzam, że nie wyskakiwały ponad poziom międzynardowy.

bardzo dużo wiesz o resocjalizacji. może przejdź się na jakiś uniwerek i pogadaj, sporo wydziałów będzie można zlikwidować, tylko co zrobić z więźniami? jak egzekwować prawo bez kar? gdzie postawić kreskę oznaczającą zbrodnię, która przekreśla człowieka i jak go 'przekreślić'? wielu, znacznie mądrzejszych niż my razem nie podjęło się podjęcia tego tematu.. zastanówmy się dlaczego

PS. prawo weta w obecnej formie i przy jeszcze niedawnym układzie sił w parlamencie było prawem praktycznie bezwartościowym. prawicowy rząd miał na ogół poparcie wystarczające do zniechęcnia prezydenta do zabawy w weto a lewicowy go nie potrzebował. z kolei w dość interesującym okresie totalnego chaosu i tak nie było czego wetować.

PS2. czemu uciekam to mój biznes

PS3. nie napisałem czy Cimoszka się nadaje czy nie, napisałem, że nijak się do tego czy się nadaje czy nie ma przemówienie-woda wylana na jakimś plenum KC 20 lat temu z okładem. kolejny raz wciska mi się coś czego nie powiedziałem. albo to celowe, albo komuś się nie chce czytać ze zrozumieniem. nie dam się sprowadzić do poziomu i pokonać doświadczeniem.

PS4. dobry tekst, pawelblue
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.08.2005, 07:29   #32
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ponieważ zapoczątkowałem ten post to parę moich uwag do jednego z rozmówców:

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
o ja p.. aaaaleś wyciągnął, stary, podpowiem ci: kiedy był mały robił pod siebie! napisz o tym do gazet! tylko nie wspominaj, że każdy inny robił..

powinna być jakaś granica tego, co można ludziom wypominać, 22 lata temu to trochę dawno
Każdy robi pod siebie i umiera, nie każdy mówi takie rzeczy.
Szkoda, że nie odpowiedziałeś na moje pytania o Mengele i ile czasu ma wynosić karencja.
No i emocje Ci puściły. Zresztą zacytowałem te stare przemówienie bez żadnego komentarza.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
widze, że z rozumowaniem ciężko. oceniajmy więc Niemców za wojny z Chrobrym, oceniajmy Szwedów za Potop, co z tego, że te kraje się pozmieniały, nie, to nieistotne, czepiajmy się wydarzeń sprzed 100 lat, 200 lat czy 1000 lat, przecież tyle mówią o współczesności. tak zachowują się bardzo głupie narody i jednostki, nie potrafiące wyrwać się z historii i żyjące tylko historią. narody i jednostki bez przyszłości, z bardzo mglistą, historycznie zaburzoną teraźniejszością.
Jak za niski poziom intelektualny, to nie odpowiadaj są inne fora.
Sam podnosisz temperaturę dyskusji i w następnych postach dziwisz się, że innych ponoszą nerwy.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
nie bronie Cimoszki, wali mnie ten człowiek, tak jak reszta polskiej sceny politycznej, ale uważam, że każdy ma prawo do błędów i każdy ma szanse się zminić i poprawić. jeśli ktoś ma czyste sumienie wywlekając komuś błędy sprzed 22 lat to niech wywleka.

podejrzewam, że niewielu zna wszystkie powody kierujące kimś kto do partii wstępował i niewielu jest godnych oceniania takiego człowieka. zwłaszcza, że od wstąpienia czy nawet wygłaszania takich pierdów do bycia kanalią droga daleka. ale co ja mówie, przecież tutaj same autorytety od zbrodni PRLu i ludzkiej moralności...
Bardzo ciekawe argumenty o godności, błędach lub poprawie jak bym słyszał hasło przywróćmy normalność.
Co ciekawe identycznych argumentów używają dawni działacze PZPR.
Dobra pamięć jest przydatna lecz czasami niewygodna.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
zbędne wycieczki osobiste, nie zawsze wiek, którym się na pewien sposób chwalisz jest dobrym argumentem w dyskusji. wg. mnie nigdy nim nie jest, ale to kwestia gustu. znam bardzo wielu starych a głupich ludzi.
Sam podniosłeś temperaturę dyskusji i się teraz dziwisz.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
głosowałem na Kwaśniewskiego, czy oznacza to, że jestem 'czerwony'?
Nikt tego nie napisał

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
ludzie się nie zmieniają? jest i będzie? bardzo dokładnie widzę poznałeś mentalność ludzką.. w takim razie po co więzienia, skoro skazańcy i tak się nie zmienią? lepiej od razu zabić, po co te cale zabawy z sądami. przecież 20 lat temu, jako nastolatek ukradł jabłko z sadu sąsiada, to więc na pewno on zabił tego człowieka, zabijmy go!
A myślisz, że się zmieniają, pewnie, że tak, tylko ile?
Przy okazji - może podasz jakieś linki o skuteczności resocjalizacji w więzieniach - szczególnie mnie ciekawią polskie badania.
I nie mówimy o jabłkach - porównanie bezsensowne do mordercy.



Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
ps4. tak, ludzie patrzą na prezencję i wygadanie kandydata, pewnie też dlatego, że główną rolą prezydenta w naszym kraju jest reprezentacja państwa na arenie międzynarodowej. wypada, żeby taki człowiek znał języki, był obyty, oczytany, umiał tańczyć czy zachować się w towarzystwie. przykro mi, że ktoś nie widzi wagi tych czynników. keidyś ktoś powiedział - każdy polityk kradnie, to taki swoisty podatek, ale wybierajmy takich, którzy dodatkowo coś dla państwa robią.
Rzeczywiście szczególnie taniec jest bardzo merytoryczny przy wyborze.
Ja myślałem, że prezydent powinien przede wszystkim (a nie dodatkowo) coś dla kraju pozytywnego robić.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
mam nadzieję, że następne wybory będę oglądał z daleka, z kraju, który *****om rządzić się nie dał.
ostatnie ps. czytając to tutaj zachodzę w głowę czemu partia o. Rydzyka nie ma już 30% poparcia...
Następny argument dziwnym trafem taki sam jakiego używa tzw. lewica. Jak przegra Cimoszewicz to wygra skrajna prawica.


Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
pykson - ja nie z tobą rozmawiam, wybacz. łapiesz mnie za słówka, całe akapity zbywasz jednym, dwoma słowami a na dodatek celowo zaniżasz poziom dyskusji udając, że nie rozumiesz pewnych skrótów myślowych czy porównań.
oszczędźmy sobie czasu.
Jak za niski poziom, to nie musisz się zniżać.
Wynika z tego, że chyba wszyscy na tym forum są za głupi żeby merytorycznie z tobą rozmawiać.


Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
mam użyć płomiennych słów na określenie twoich postów? bo tutaj lekko przesadziłeś, zachowałeś się jak cham, któremu brakło argumentów. zresztą od początku piszesz coś o błyskaniu czy przypodobywaniu się komuś. kto tu komu błyska i kto komu do oczu skacze. przypowieści też masz wysokich lotów - jak ta o zwalaniu się w spodnie
Esensja merytoryczności ***8211; szczególnie ten tekst o zwalaniu się w spodnie.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>

napiszę konkret. bardzo mnie martwi, że ludzie tacy jak wy, moi dwaj drodzy dyskutanci, ludzie, którzy kierują się emocjami a nie pragmatycznym podejściem do sprawy są jednymi z ostatnich, których to jeszcze obchodzi. emocje to kiepski doradca, w polityce zwłaszcza. kiedyś do was dotrze jak dobrym prezydentem był Kwaśniewski i jak potrzebny był polsce ten okres 10 lat z przynajmniej jednym stabilnym punktem sceny politycznej.
wpadki.. były owszem, niektóre większe, niektóre mniejsze, ale interesując się kiedyś szerzej polityką stwierdzam, że nie wyskakiwały ponad poziom międzynardowy.
Znowu wszystkowiedzący Sid i nie dlaczego irytuje to ludzi.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>

bardzo dużo wiesz o resocjalizacji. może przejdź się na jakiś uniwerek i pogadaj, sporo wydziałów będzie można zlikwidować, tylko co zrobić z więźniami? jak egzekwować prawo bez kar? gdzie postawić kreskę oznaczającą zbrodnię, która przekreśla człowieka i jak go 'przekreślić'? wielu, znacznie mądrzejszych niż my razem nie podjęło się podjęcia tego tematu.. zastanówmy się dlaczego
To może ty podasz konkrety, czyżby twoje zdanie wystarczyło?
Po co dowody, skoro wszystko wiem najlepiej.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
PS3. nie napisałem czy Cimoszka się nadaje czy nie, napisałem, że nijak się do tego czy się nadaje czy nie ma przemówienie-woda wylana na jakimś plenum KC 20 lat temu z okładem. kolejny raz wciska mi się coś czego nie powiedziałem. albo to celowe, albo komuś się nie chce czytać ze zrozumieniem. nie dam się sprowadzić do poziomu i pokonać doświadczeniem.
Znowu musiałeś napisaś o swoim wysokim poziomie, aż się zdziwiłem, że jeszcze łaskawie odpowiadasz na głupie pytania merytorycznie.


Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
PS4. dobry tekst, pawelblue
Jak ktoś nie ma innego zdania, lub podobne to łatwo się zgodzić.

Pozdrawiam

P.S.
Mam nadzieję, że nie zaniżam poziomu dyskusji, ale jeśli tak uważasz to nie musisz odpowiadać.
Jest tu trochę uwag osobistych i złośliwości, ale ile razy w końcu można pisać o poziomie dyskusji? (dając jednoznacznie do zrozumienia, że ktoś jest oszołołem lub kimś w tym stylu).

Ostatnio zmieniany przez para : 23.08.2005 o godz. 07:51
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2005, 08:05   #33
juicepp
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika juicepp
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Bukowno
Posty: 248
juicepp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
ps2. bardziej niż czerwonych nie lubię 'świętoszkowatych obłudników' zasiadających po drugiej stronie sceny politycznej.
zgadzam się w 100%....Giertuch....Maciurowicz....
Cytat:
wykształcenie Kwaśniewskiego nie jest tajemnicze, jest podane do publicznej wiadomości. nie wiem czy kiedykolwiek ktokolwiek zadał sobie trud przeczytania wywiadu z naszym ustępującym prezydentem, ale zapewniam, że czytało się to w miare dobrze, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że maglowały go spece od trudnych wywiadów.
można prosić linka?
Cytat:
ps4. tak, ludzie patrzą na prezencję i wygadanie kandydata, pewnie też dlatego, że główną rolą prezydenta w naszym kraju jest reprezentacja państwa na arenie międzynarodowej. wypada, żeby taki człowiek znał języki, był obyty, oczytany, umiał tańczyć czy zachować się w towarzystwie. przykro mi, że ktoś nie widzi wagi tych czynników. keidyś ktoś powiedział - każdy polityk kradnie, to taki swoisty podatek, ale wybierajmy takich, którzy dodatkowo coś dla państwa robią.
też się zgadzam, pośród obecnych kandydatów na prezydenta, too ciężko bedzie takiego znaleźć...najchętniej to wogule bym nie szedł głosować, ale pójde żebym potem nie miał wyrzutów sumienia jak wybiorą kaczucha lub kieppera itp...wole wybrać lepsze zło i zagłosować na cimka...
Cytat:
mam nadzieję, że następne wybory będę oglądał z daleka, z kraju, który *****om rządzić się nie dał.
ostatnie ps. czytając to tutaj zachodzę w głowę czemu partia o. Rydzyka nie ma już 30% poparcia...
bo naszczęście starych nawiedzonych dewotek nie ma w Polsce aż 13 milionów...dzięki BOgu?
PS. przekręcenie nazwisk jest celowe.
__________________
Używam
1. Laptop - IBM T41p, Pentium M 1400, 1GB RAM, Radeon 7500, Seagate 5400.3
2. Blaszak: INTEL CORE 2 DUO E8500 3,16GHZ, GIGABYTE GA-P35-DS4, PCX EVGA 8800GTX 768/384 1,8GHZ, PATRIOT DDR2 2*2GB 800 LLK CL4, SEAGATE 500GB 32MB SATA ST3500320AS, LG GH-20LS10 SATA BLACK LIGHTSCRIBE, SHARKOON REBEL 9 VALUE BLACK B/Z, MODECOM VOLCANO 750W, MS WINDOWS VISTA HOME PREMIUM EDITION PL 64BIT OEM, NEC LCD20WGX2 PRO SILVER/BLACK MONITOR LCD 20
--------
juicepp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2005, 09:25   #34
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
[...]
Hitler, Stalin, Castro... zawsze myślałem, że to demokracja jest tą 'lepszą' drogą..

to każdy polityk jest be.. nawet ten silny i sprawiedliwy, nie głosuj więc, skoro wszyscy to złodzieje i zakłamani skubańcy. albo przyznaj otwarcie, że wolisz swoich, którzy pomimo tego, że są politykami, wbrew twojej własnej teorii nie są zakłamani i fałszywi
[...]
To jest jasne, skoro jest demokrajca, kazdy ma prawo wybrac tego kandydata, ktorego sobie upatrzyl i na niego zaglosowac...

przed wyborami jednak kazdy powinien tez miec mozliwosc zapoznania sie z prezentacja kandytatow i poznania o nich roznych prawd, tych wygodnych i nie wygodnych (politycznie), ocena ta prawdopodobnie bedzie dosc subiektywna... bo kazdy osobno ma swoje wlasne nan spojrzenie, czerwone, zielone, niebieskie z elementami lewymi, prawymi i centralnymi...

tak do tego kazdy ma prawo... zgodnie z demokracja...

Szkoda ze wielu nie pamieta lub nie zna (bo wiek mlody) czasow PRLu, kiedy nie bylo zadnej prawdy, panstwo milicyjne, puste polki w sklepach... nie bede sie rozpisywal... zachecam do ogladniecia Czlowieka z Marmuru i Czlowieka z Zelaza, mozna troche sie dowiedziec jak to bylo...

no i mam nadzeje ze Sid nalezysz do tej czesci Twojego pokolenia, ktore potrafia jeszcze zrozumiec takie filmy jak "Mis", "Co mi zrobisz jak mnie zlapiesz", "Brunet wieczorowa pora"... bo wiem ze wielu bardzo wielu z Twojego pokolenia ma juz problemy z interpretacja tych filmow...
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2005, 09:46   #35
warek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.08.2005
Posty: 3
warek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Loczek
Porównanie trochę nie na poziomie.
O to nawet Twój pierwszy post.
Zgadzam się że porównanie nie na poziomie.
Ale to nie moje tylko ed huntera,
który napisał cyt: "żyje i rządzi pokolenie pzpr'owskich gnoi***8221;

Czy uważasz, że duża liczba postów uprawnia do wypisywania bredni? Jeśli tak, to rozumiem czym uzasadniony jest styl i zawartość intelektualna większości wypowiedzi w tym wątku.
warek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2005, 10:06   #36
warek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.08.2005
Posty: 3
warek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
przed wyborami jednak kazdy powinien tez miec mozliwosc zapoznania sie z prezentacja kandytatow i poznania o nich roznych prawd,

Szkoda ze wielu nie pamieta lub nie zna (bo wiek mlody) czasow PRLu, kiedy nie bylo zadnej prawdy, panstwo milicyjne, puste polki w sklepach... nie bede sie rozpisywal... zachecam do ogladniecia Czlowieka z Marmuru i Czlowieka z Zelaza, mozna troche sie dowiedziec jak to bylo...
Idąc na wybory głosujesz na polityków Rzeczypospolitej czy przeciwko historii PRLu, który nie istnieje od 15 lat? Jeśli masz zamiar studiować historię to wybierz taki zawód ale nie uszczęśliwiaj innych swoimi nieracjonalnymi wyborami.

Rzeczywiście filmy z czasów PRLu (bo "Człowiek z marmuru" wtedy powstał) zrobione za PRLowskie pieniądze są najlepszą metodą sprawdzenia kto będzie najlepiej rządził Rzeczpospolitą [lol]. Gratuluję logiki ale lepiej nie zarabiaj nią na życie.

Jeśli chodzi o prezentację kandydatów - to wszyscy pieką wyborczą kiełbasę. Trzeba mieć na tyle świadomości obywatelskiej żeby o tym wiedzieć. Głupi ten co wierzy w obietnice wyborcze i sam sobie jest winien.

Zarzucanie Cimoszewiczowi, że wygłaszał coś w czasach PZPRu jest tak samo głupie jak zarzucanie przez komuchów - zaraz po II Wojnie Światowej -oficerom Ludowego Wojska Polskiego tego, że przed Wojną służyli w sanacyjnej armii polskiej (w jakiej mogli służyć skoro innej nie było?).

Wybory są teraz, w RP, a nie 15 czy 20 lat temu w PRL. Patrząc na Cimoszewicza czy Borowskiego widzę rozsądnych ludzi. Patrząc na Giertycha, Kaczyńskiego czy Tuska widze nawiedzonych pieniaczy i populistów nie odbiegających wiele od Leppera czy Tymińskiego (a ten wytrzeszcz i gwałtowność wypowiedzi Tuska sugeruje, że ma jakieś problemy z nadczynnością tarczycy i jego miejsce powinno być na innym fotelu niż fotel prezydencki).
warek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2005, 11:16   #37
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja wam powiem co innego. Glosujac na Cimoszewicza wybieracie Kaczynskiego. Rachunek jest prosty. Jezeli do drugiej tury wejdzie Kaczor i Cimoszewicz, to elektorat Tuska w wiekszej czesci przejdzie do Kaczora. Jezeli w drugiej turze spotkaja sie Tusk i Kaczor to na 100% wygra Tusk, bo lewa czesc wybierze mniejsze zlo dla nich.

Co do wyborow, to przyznaje ze z jednej strony mamy kandydatow negatywnych, ktorzy ida na fali krytyki, jak SLD w poprzednich wyborach i glosowanie na nich jest glupie, bo wiadomo jak sie skonczy. Jak nie beda mieli wroga na swoim poziomie (bo jak ktorys dostanie fotel prezydenta to nie bedzie mial juz zadnego wroga na swoim poziomie), to caly sens ich istnienia prysnie i 5 lat prezydentury bedzie wegetacja.

Z drugiej strony mamy albo kandydatow cieszacych sie duzo za malym poparciem (bo jak mozna budowac elektorat nie uczestniczac w brudnej grze, skoro to nia najbardziej zainteresowane sa media), albo tych 'zlych komuchow'. Ciekawe, ze skoro jeszcze uzywa sie argumentow typu - post PZPR, to znaczy ze w 15-letniej dzialalnosci czlowiek zachowywal sie w miare przyzwoicie bo nie mozna mu nic innego zarzucic. W przypadku Borowskiego chyba tak wlasnie jest. W przypadku Cimoszewicza nie jest to do konca prawda, bo przez 15 lat popelnil troche bledow (IMO nie dyskredytujacych, ale bledow). Jednak duzo latwiej jest uzyc argumentu typu - dzialal w PZPR, bo sa to fakty ktorych kandydat wyrzec sie nie moze i tlumaczyc jest sie dosc trudno i niezrecznie.

Wiec mamy tak naprawde wybor: Kaczor i Tusk (czyli kampania negatywna, nastawiona na wrogosc), Cimoszewicz (post PZPR) lub stracony glos. Radze rowniez przemyslec jak bedzie wygladala druga tura. Wybor jest dosc trudny, nawet dla wolno-myslacego czlowieka ktory sprzeciwia sie temu co dzialo jest w PRL, ale widzi do czego zmierzaja i na czym buduja swoja pozycje kontrkandydaci.

I na koniec 2 slowa o kampani negtywnej PiS: jakimi bezczelnymi burakami trzeba byc, zeby w kampani EWIDENTNIE JAWNIE I WPROST zabierac glosy koalicjantowi (chodzi o spoty PiS, dyskredytujace program PO, ktory zreszta od dawna jest nieaktualny).

I kolejny przyklad kampani negatywnej i skutkow (wczesniej przypomnialem SLD 4 lata temu). Kaczor wygral wybory prezydenckie w Wawie i co ?? NIC !! Najwiekszy sukces to budowa muzeum. Glowne inwestycje w warszawie sa zwalone. Budowa trasy siekierkowskiej ktora miala polaczyc nowy most z glowym skrzyzowaniem po prawej stronie wisly STOI, bo urzednicy nie uwzglednili kilku postawowych faktow.
Budowa Zlotych Tarasow o maly wlos nie bylaby zamknieta (przez dluzszy czas dzialala nielegalnie, pod przymknietym okiem wladz miasta), bo urzednicy niedopelnili obowiazkow i brakowalo kilku papierow i zezwolen.
Tak konczy sie kampania negatywna, potem CALKOWITE PRZETASOWANE KADR (PiS w Wawie zrobil takie przetasowanie jakiego nigdy nigdzie nie bylo - pomogla w tym ustawa warszawska - a komisje ktore przyjmowaly nowych urzednikow byly zlozone z prominentnych politykow - jedno z pytan kierowanych przez radnych LPR - koalicjanta PiS w Wawie - do urzednikow na wysokie stanowiska w miescie bylo - czy jest Pan za wstapieniem Polski do Unii Europejskiej - TO JEST AUTENTYK !!)

Ostatnio zmieniany przez pawelblu : 23.08.2005 o godz. 11:19
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2005, 11:26   #38
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wreszcie merytoryczny i rzeczowy post @pawelblu.

Parę postów temu było napisane o obłudzie.

Ja również jej nie znoszę, szczególnie teraz jak ktoś był 30 a może więcej lat w jakiejś organizacji, startuje za jej pieniądze,
ma jej działaczy w swoim komitecie i robi z siebie bezpartyjnego niezależnego kandydata.
Po prostu żenada.
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2005, 11:30   #39
juicepp
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika juicepp
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Bukowno
Posty: 248
juicepp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez warek
Patrząc na Cimoszewicza czy Borowskiego widzę rozsądnych ludzi. Patrząc na Giertycha, Kaczyńskiego czy Tuska widze nawiedzonych pieniaczy i populistów nie odbiegających wiele od Leppera czy Tymińskiego (a ten wytrzeszcz i gwałtowność wypowiedzi Tuska sugeruje, że ma jakieś problemy z nadczynnością tarczycy i jego miejsce powinno być na innym fotelu niż fotel prezydencki).
...oraz problemy wątrobowe...
ja bym ich powsadzał wszystkich do pierdla...za te kłamstwa i tą obłude.
__________________
Używam
1. Laptop - IBM T41p, Pentium M 1400, 1GB RAM, Radeon 7500, Seagate 5400.3
2. Blaszak: INTEL CORE 2 DUO E8500 3,16GHZ, GIGABYTE GA-P35-DS4, PCX EVGA 8800GTX 768/384 1,8GHZ, PATRIOT DDR2 2*2GB 800 LLK CL4, SEAGATE 500GB 32MB SATA ST3500320AS, LG GH-20LS10 SATA BLACK LIGHTSCRIBE, SHARKOON REBEL 9 VALUE BLACK B/Z, MODECOM VOLCANO 750W, MS WINDOWS VISTA HOME PREMIUM EDITION PL 64BIT OEM, NEC LCD20WGX2 PRO SILVER/BLACK MONITOR LCD 20
--------
juicepp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2005, 12:08   #40
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
[...]

I kolejny przyklad kampani negatywnej i skutkow (wczesniej przypomnialem SLD 4 lata temu). Kaczor wygral wybory prezydenckie w Wawie i co ?? NIC !! Najwiekszy sukces to budowa muzeum. Glowne inwestycje w warszawie sa zwalone. Budowa trasy siekierkowskiej ktora miala polaczyc nowy most z glowym skrzyzowaniem po prawej stronie wisly STOI, bo urzednicy nie uwzglednili kilku postawowych faktow.
Budowa Zlotych Tarasow o maly wlos nie bylaby zamknieta (przez dluzszy czas dzialala nielegalnie, pod przymknietym okiem wladz miasta), bo urzednicy niedopelnili obowiazkow i brakowalo kilku papierow i zezwolen.
Tak konczy sie kampania negatywna, potem CALKOWITE PRZETASOWANE KADR (PiS w Wawie zrobil takie przetasowanie jakiego nigdy nigdzie nie bylo - pomogla w tym ustawa warszawska - a komisje ktore przyjmowaly nowych urzednikow byly zlozone z prominentnych politykow - jedno z pytan kierowanych przez radnych LPR - koalicjanta PiS w Wawie - do urzednikow na wysokie stanowiska w miescie bylo - czy jest Pan za wstapieniem Polski do Unii Europejskiej - TO JEST AUTENTYK !!)
jeśli chodzi o budowę Trasy Siekierkowskiej i Złotych Tarasów, to sprawę zawaliła poprzednia koalicja UW(PO)/SLD. jeśli chodzi o inwestycje, to wolę mniej i za uczciwe pieniądze a nie mieć następny tunel wybudowany tylko po to aby ktoś się nachapał.

http://katalog-stron.luman.biz/Afera_mostowa

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 23.08.2005 o godz. 12:15
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2005, 13:06   #41
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
jeśli chodzi o budowę Trasy Siekierkowskiej i Złotych Tarasów, to sprawę zawaliła poprzednia koalicja UW(PO)/SLD. jeśli chodzi o inwestycje, to wolę mniej i za uczciwe pieniądze a nie mieć następny tunel wybudowany tylko po to aby ktoś się nachapał.

http://katalog-stron.luman.biz/Afera_mostowa
Trasa siekierkowska to 100% zasluga nowego ukladu (nie mylic mostu i trasy - to 2 rozne obiekty). Mostu oczywiscie Kaczor nie mial jak zwalic bo go jeszcze na szczescie nie bylo (pewnie by go zreszta nie wybudowal, moze za to kolejne muzeum).

Co do Zlotych Tarasow, to mylimy troche etapy inwestycji. Ja nie mowie o przetargach i wylanianiu inwestora, tylko juz o obsludze samej inwestycji -> okres rzadow Kaczora.

Co do afer. Powiem Ci ze sam nie wiem czy przypadkiem nie wole jak wladza nie dziala do konca fair, nawet co mi tam - bierze lapowki, ale cos robi i mieszkancy moga odczuc DOBRY efekt rzadzenia (nawet jezeli samo rzadzenie nie jest idealne), niz nic nie robi i w swietle prawa przyznaje sobie (pojedynczym ludziom, nie w sumie) kilkudziesiecio tysieczne nagrody np. z tytulu rocznicy konstytucji 3 maja, czy innego typu swiat i zaslug leniwej i biernej wladzy. Bo jak sie nic nie robi to nie mozna byc posadzonym o lewizny. Dla mnie to jednak duzo wieksze pasozyty, bo kase biora a sa bezuzyteczni. No moze oprocz wydawania zakazow i nakazow, co prezydentowi wychodzi nadzwyczaj dobrze.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2005, 14:30   #42
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez warek
Idąc na wybory głosujesz na polityków Rzeczypospolitej czy przeciwko historii PRLu, który nie istnieje od 15 lat? Jeśli masz zamiar studiować historię to wybierz taki zawód ale nie uszczęśliwiaj innych swoimi nieracjonalnymi wyborami.
Za to ty mnie uszczesliwiac nie bedziesz swoja merytoryka, gadasz jak (przepraszam za sformulowanie) jakis oszolom rodem z Radia Maryja
Tak sie sklada ze te 50 lat PRLu nosimy wszyscy jeszcze w "genach", a sitwa polityczna typu Pan Cimoszewicz i kolesie ten PRL doskonale reprezentuja.

Cytat:
Napisany przez warek
Rzeczywiście filmy z czasów PRLu (bo "Człowiek z marmuru" wtedy powstał) zrobione za PRLowskie pieniądze są najlepszą metodą sprawdzenia kto będzie najlepiej rządził Rzeczpospolitą [lol]. Gratuluję logiki ale lepiej nie zarabiaj nią na życie.
Ten film, oraz inne z tamtego okresu, ktore probowaly przebic sie przez PRLowski rezim doskonale ukazuja obraz i sytuacje owczesnej Polski szczegolnie spoleczestwa - za pieniadze PRLowskie, to wtedy wszystko bylo za te (jak to wyraziles) pieniadze, powstawaly rowniez inne dziela sztuki nie tylko filmowej, na ktorych odrycie przy akompaniamencie patriotycznych spiewow i kwiatow przyjezdzal np. tow. Gierek I sekretarz PZPR, a pozniej Jaruzel, w dalszych trybunach brawo bili pan Cimoszewicz, Miller i inni koledzy!


Cytat:
Napisany przez warek
Jeśli chodzi o prezentację kandydatów - to wszyscy pieką wyborczą kiełbasę. Trzeba mieć na tyle świadomości obywatelskiej żeby o tym wiedzieć. Głupi ten co wierzy w obietnice wyborcze i sam sobie jest winien.
...w konsekwencji jednak przyjdzie ten wlasnei moment w ktorym ta kielbase trzeba bedzie zjesc, warto wiec przygladac sie ktora jest mniej toksyczna, bo o zdrowej nie ma co mowic


Cytat:
Napisany przez warek
Zarzucanie Cimoszewiczowi, że wygłaszał coś w czasach PZPRu jest tak samo głupie jak zarzucanie przez komuchów - zaraz po II Wojnie Światowej -oficerom Ludowego Wojska Polskiego tego, że przed Wojną służyli w sanacyjnej armii polskiej (w jakiej mogli służyć skoro innej nie było?).
Ales kolego porownal,... po drugiej wojnie przyszli czerwoni i zmontowali PRL, kazdy byl potencjalnym wrogiem dla czerwonej burzuazji, szczegolnie zas wyzsi ranga wojskowi, inteligencja i urzednicy sprawujacy wysokie funkcje przed wojna, szkoda tylko ze na nich sie nie skonczylo, do wiezienia szli wszyscy, ktorzy byli nawet lekko podejrzani przez owczesne wladze



Cytat:
Napisany przez warek
Wybory są teraz, w RP, a nie 15 czy 20 lat temu w PRL. Patrząc na Cimoszewicza czy Borowskiego widzę rozsądnych ludzi. Patrząc na Giertycha, Kaczyńskiego czy Tuska widze nawiedzonych pieniaczy i populistów nie odbiegających wiele od Leppera czy Tymińskiego (a ten wytrzeszcz i gwałtowność wypowiedzi Tuska sugeruje, że ma jakieś problemy z nadczynnością tarczycy i jego miejsce powinno być na innym fotelu niż fotel prezydencki).
Cimoszewicz - rasadny czlowiek!

Czy ty jestes jakims emerytowanym komunista? Tak bardzo tesknisz za Polska Rzeczpospolita Ludowa?
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2005, 22:15   #43
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sid napiszę to tak ogólnie.

Popadasz w skrajności.

@SID
"Hitler, Stalin, Castro... zawsze myślałem, że to demokracja jest tą 'lepszą' drogą.."

Państwo rządzone przez silnego prezydenta, potrafiącego zjednoczyć naród. Nie chodziło mi o despotę. O to chodzi drogi kolego.

Tak samo porównanie mordercy z gówniarzem kradnącym jabłka.

Może i jesteś oczytany, ale na wykład z resocjalizacji to Ty nie chodziłeś.

@SID
"wielu, znacznie mądrzejszych niż my razem nie podjęło się podjęcia tego tematu.. zastanówmy się dlaczego"

Ja wiem, a Ty nie ?

Odpowiedź jest prosta - resocjalizacja to mit. I nikt tego nie zmieni.

@SID
"to każdy polityk jest be.. nawet ten silny i sprawiedliwy, nie głosuj więc, skoro wszyscy to złodzieje i zakłamani skubańcy. albo przyznaj otwarcie, że wolisz swoich, którzy pomimo tego, że są politykami, wbrew twojej własnej teorii nie są zakłamani i fałszywi"

Znowu uprościłeś. Każdy ma maskę. To jest nieodłączny atut gry politycznej. Tyle tylko, że maska jednego skrywa dużo więcej, niż maska drugiego.

A i na zakończenie drogi Sidzie.

Ludzie są rozumni. Nie tylko Ty otrzymałeś od Boga dar rozumu. Mamy XXI w. większość z Nas potrafi czytać, pisać i rozumie to co widzi przed oczyma.
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2005, 22:24   #44
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez warek
Czy uważasz, że duża liczba postów uprawnia do wypisywania bredni? Jeśli tak, to rozumiem czym uzasadniony jest styl i zawartość intelektualna większości wypowiedzi w tym wątku.
To było do Mnie ?

Jeśli tak to coś Tobie powiem.

Zwróciłem Tobie tylko uwagę. To jest forum cdrinfo.pl, a nie bravo bądź popcorn. Czasami obrażanie ludzi jest nie na miejscu.

Ed Hunter napisał o politykach, a nie o Tobie.

Werek Tobie naprawdę chyba tęskno do Polski Ludowej lat 80.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Błędem byłoby zamykanie oczu na sprawy dotyczące kandydatów. I czy to było 20 lat temu, czy lat 5.

Ostatnio zmieniany przez Loczek : 23.08.2005 o godz. 22:31
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2005, 23:04   #45
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
lol jaka zaciekla dyskusja....
pierwszy raz widze jak Sid'owi puscily nerwy

a co wyborow... Kaczor lub Tusk... Cimoszewicz cos ostatnio ostro stracil na wiarygodnosci... poza tym jednego lewego prezydenta mi wystarczy.....
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.