Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.08.2005, 00:14   #46
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Może i jesteś oczytany, ale na wykład z resocjalizacji to Ty nie chodziłeś.
nie wnikając w szczegóły mojego życia osobistego powiem, że chadzałem na wykłady na WSNSiR na UW, czyli Wydziale Stos. Nauk Społ i Resocjalizacji na UWarszawskim
nie powiem, że miałem z tego egzaminy, bo ciągnęło mnie tam co innego i nie zawsze słuchałem, ale na wykłady chadzałem
resocjalizacja nie jest skuteczna tak jakbyśmy tego chcieli, ale jeśli nie ona to co? alternatywę [przyznaję, przejaskrawioną] podałem - zabić. można też izolować od społeczeństwa na wieeeele lat, tworzyć kolonie karne itp. w każdym razie - eliminować ze społeczeństwa.
jest to tożsame z założeniem, wg. mnie kompletnie błędnym, że człowiek się nie zmienia i danemu społeczeństwu się już nie przyda. zmienia się i osobom, które nie wykazują tendencji to lubowaniu się w robieniu innym źle, należy szansę powrotu dać.

nie przytoczę ogólnego współczynnika resocjalizacji, bo nawet nie wiem czy się taki podaje, wrzucając do jednego wora zbrodniarzy [mordercy, zabójcy, gwałciciele] i przestępców winnych mniejszych przestępstw. wiadomo, że są problemy, które zwalcza się ciężko, głównie te na tle seksualnym, gdzie sukcesów jest niewiele i problem często powraca. powiedzmy, że to wsadźmy do innego worka, często jest to silniejsze od człowieka.
inaczej przebiega resocjalizacja i wdrażanie do życia po wyroku człowieka siedzącego za alimenty, za bójkę [wyroki ze starych czasów] a zupełnie inaczej człowieka, który generalnie nie rokuje - seryjnego czy płatnego zabójcy
u nas problemem jest też skandaliczny poziom techniczny więzień, przepełnienie, brak kadry, często brak odpowiedniej liczny strażników i jeden psycholog na 180 osadzonych.
tak się nie da pracować i nic dziwnego, że efekty są kiepskie. w takich warunkach, nawet rokujący więzień szybko przestaje rokować, bo żyje w 6 osób na 10mkw podłogi w budynku XIXw koszar carskiej armi.

gdyby teoria o kompletnym bezsensie resocjalizacji była prawdziwa, to już dawno zlikwidowano by wydziały kształcące w kierunku, zlikwidowano ośrodki pomocy, zwolniono psychologów itp.

tylko co zamiast? teraz ja czekam na konkret: co proponujesz ZAMIAST resocjalizacji, lub jak wyobrażasz sobie problem przestępczości BEZ resocjalizacji w jakiejkolwiek postaci? bo jak narazie powiedziałeś 'bezsens', 'mit' i że 20% to mało.

Cytat:
Tyle tylko, że maska jednego skrywa dużo więcej, niż maska drugiego.
i jak to z maską bywa, nigdy nie wiadomo pod którą jest więcej...

Cytat:
państwo rządzone przez silnego prezydenta, potrafiącego zjednoczyć naród. Nie chodziło mi o despotę. O to chodzi drogi kolego.
Akurat Hitlerowi udało się zjednoczyć naród i z punktu widzenia tego narodu patrząc zrobił dla niego całkiem sporo wyciągając go z kompletnej zapaści gospodarczej, zanim wpadkował go w wojne w której zginęło kilkadziesiąt procent męskiej populacji...
zresztą akurat wszystkim wymienionym przywódcom zjednoczyć naród się udało. ludzie nazywają to zamordyzmem, totalitaryzmem, ale są też tacy, którym się to podobało i chcieli by dalej tak żyć.

pamiętaj, że każda prawda jest względna, to co dla ciebie jest despotyzmem ja mogę nazwać rządami autorytarnym. to co świat postrzega jako kompletny zamordyzm, ktoś może akceptować w imie potrzeby chwili czy czegokolwiek innego. i co jest piękne - obaj mają racje!

zawsze staram się patrzeć na dane zagadnienie oddalając się od niego i unikać tych względności, ale nie zawsze się da bo niewiele jest rzeczy jednoznacznie dobrych lub złych

dla ceibie rządy silnego prezydenta są dobre, a mnie martwi, że wszystkie rządy autorytarne czy totalitarne depczą jednostki w imie 'prawdy i sprawiedliwości i dobra ogólnego'. taki władca musi być kryształowo uczciwy i bardzo, bardzo mądry, żeby rządów opartych na autorytecie przywódcy i wierze, że 'da radę' nie zamienił na rządy siły i terroru

w naszej najnowszej historii takim człowiekiem był Piłsudzki, ale nawet on nie uniknał błędów, starć na pograniczu wojny domowej i zagrań nie mających wiele wspólnego z czystą grą polityczną. państwo wyszło in plus, ale wiele osób dostało po buzi, bardzo mocno

ja nie widzę na scenie politycznej nikogo, kto spełnia choćby część warunków i jednocześnie ma siłę się tego podjąć.

z ciekawostek, z tego co pamiętam z historii, założeniem systemu totalitarnego jest zaangażowanie społeczeństwa w politykę [przysłowiowe zjednoczenie narodu], w systemie autorytarnym społeczeństwo jest nakłaniane do zajmowania się swoimi sprawami [w które władza się nie miesza] oraz do nie dotykania się do polityki. władza autorytarna działa 'obok' społeczeństwa nie informując, nie kierując i generalnie olewając społeczeństwo jako siłę polityczną. silny władca i aktywne politycznie społeczeństwo to prawie modelowy totalitaryzm [czysto teoretycznie, tam jeszcze kilka innych warunków miało być spełnionych, więc proszę się nie czepiać ]
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.

Ostatnio zmieniany przez -Sid-The-Rat=> : 24.08.2005 o godz. 00:17
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.08.2005, 00:38   #47
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Predi
lol jaka zaciekla dyskusja....
pierwszy raz widze jak Sid'owi puscily nerwy
(...)

puscily mu nerwy, bo nie ma sensownych argumentow, a jedynie swoje opowiesci jak wielu ludzi zna i jakie sa z nimi zwiazane historie, a jak prosze o przyklady, to pomija to milczeniem
to, ze ze mna nie dyskutuje, nie tlumaczy dlaczego olewa tez innych dyskutantow - nie tylko ja prosilem o linka

argumenty sa po to, zeby je przyjmowac albo zbijac, a nie odpowiadac jedynie na te, na ktore dobre sa przypowiastki o studentach z uniwerku, starych glupich ludziach, czy jablkach w ogrodzie, bo to trzeba poprzec przykladami

ja rowniez, tak jak Ty, znam bardzo wielu ludzi, wsrod nich sa tacy, ktorzy nie tesknia za PRLem, nie sluchaja dniami i nocami Radia Maryja, nie donosili za komuny, nie kradna, i maja sie dobrze
i wiesz co, Sid? oni nie zaglosuja na post(?)komunistow

tylko ze podobnie jak Ty, niestety nie mam na to dowodow, ale znam ich wielu, linkow tez nie podam, ale idz na uniwerek albo polibude, pogadaj to sie dowiesz

@Sid
jak piszesz takie brednie, ze kwasniewski byl dobry jako prezydent bo byl to okres stabilizacji to faktycznie, zgodzic sie mozna jedynie w tym, ze byl on przewidywalny - tchorz i nierob, nie zrobil nic i gdzie mogl to sie w pas klanial, takze docenimy po 10 latach jego wklad w rozwoj kraju - tzn. ze TYLKO kilkanascie razy go przyhamowal


co do resocjalizacji, to IMO jest potrzebna, i powinna byc skuteczniejsza, i chyba nie ma niczego co moglo by ja zastapic

p.s.
dobrego kandydata nie ma w tym rozdaniu, trzeba chyba bedzie wybrac najmniej zlego
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.

Ostatnio zmieniany przez pykson : 24.08.2005 o godz. 00:52
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2005, 00:59   #48
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
argumenty sa po to, zeby je przyjmowac albo zbijac, a nie odpowiadac jedynie na te, na ktore dobre sa przypowiastki o studentach z uniwerku, starych glupich ludziach, czy jablkach w ogrodzie, bo to trzeba poprzec przykladami

ja rowniez, tak jak Ty, znam bardzo wielu ludzi, wsrod nich sa tacy, ktorzy nie tesknia za PRLem, nie sluchaja dniami i nocami Radia Maryja, nie donosili za komuny, nie kradna, i maja sie dobrze
i wiesz co, Sid? oni nie zaglosuja na post(?)komunistow

tylko ze podobnie jak Ty, niestety nie mam na to dowodow, ale znam ich wielu, linkow tez nie podam, ale idz na uniwerek albo polibude, pogadaj to sie dowiesz
Z moich rozmow z ludzmi z univ. wynika ze maja dosc lepperow, giertychow, pralatow jankowskich, rydzykow, mlodziezy wszechpolskiej i innych tego typu glabow ktorzy wolnomyslicieli nazwaliby heretykami i spalili na stosie i to jeszcze w imie karygodnie krzywo pojetej wiary.

Jakos argument 'zly bo czerwony' pojawia sie nadwyraz rzadko (na tyle rzadko ze nie przypominam sobie zebym go slyszal). Co wiecej np. lewicowa partia SDPL, dzieki swoim akcjom coraz bardziej przychyla sobie studentow (jako jedyna partia aktywnie sprzeciwiala sie patentom, weszla w koalicje z partia zielonych - tego typu inicjaltywy popieraja studenci). Srodowisko studentow lubi wolnosc - ideowo i doslownie. Jest w wiekszosci tolerancyjne i zyczliwie nastawione do innych. A prawa strona cos ostatnio za bardzo zaczyna sie lubowac w nakazach i zakazach, o tolerancji juz nie wspominajac.

PS. Mowilem glownie o studentach UW z ktorymi rozmawiam. Sila rzeczy glownie sa to studenci matematyki i informatyki.

PS2. Rzady Kwasniewskiego - nie wiem czy dobre czy niedobre, w kazdym razie jezeli chodzi o dyplomacje, byly wzorowe. Watpie zeby ktorys kandydat byl w stanie powtorzyc ten wyczyn.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2005, 01:35   #49
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Z moich rozmow z ludzmi z univ. wynika (...)
ja z tym 'uniwerkiem' nasladowalem Sida, nie wiem co mowia ludzie na uniwerkach, ale iluz ich poglady mozesz znac, 10, 20?



Cytat:
Napisany przez pawelblu
PS2. Rzady Kwasniewskiego - nie wiem czy dobre czy niedobre, w kazdym razie jezeli chodzi o dyplomacje, byly wzorowe. Watpie zeby ktorys kandydat byl w stanie powtorzyc ten wyczyn.
ja akurat sie z tym nie zgadzam, ale kazdy ma prawo do opinii
-dyplomatycznie przeprosil za jedwabne, ale jeszcze nic nie wiedzial
-dyplomatycznie przyjal bagatelizacje przez Putina roli Polski w walce z faszyzmem
-dyplomatycznie wital z radoscia Papieza
-dyplomatycznie trzezwy pokazal sie Katyniu
-dyplomatycznie zalatwial zniesienie wiz i dalej je zalatwia, kosztem udzialu Polski w tzw. odbudowie Iraku (mozecie pisac, ze przesadzam, ale jednak...)

to ze dobrze zna jezyki i stosunki miedzynarodowe nie sa mu obce, jak rowniez mozna odniesc wrazenie, ze wie kto jest kto jezeli chodzi o politykow europejskich i nie tylko, ze jest wygadany to jeszcze jest jednak malo, zeby powiedziec ze jego rzady w kwestii dyplomacji byly wzorowe

napisz, pawelblu, co zrobil dla tego kraju przez te dwie kadencje
nawet jedynie w kwestii tej wzorowej dyplomacji
oprocz wprowadzenia polszczy do unii, bo tego oczywiscie nie on dokonal
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2005, 02:01   #50
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Sorry ale UE i reszta swiata ma w dupie jaka forme prezentowal w Katyniu. Chcesz wierzyc czy nie, ale Katyn znaczy cokolwiek jedynie dla Polakow. Choc historia jest niezwykle tragiczna, poza granicami kraju nie istnieje, a przyczynia sie do tego w duzej mierze stanowisko Rosji w tej sprawie.

A reszta:

- Jedwabne, jak wyzej, kogo to obchodzi oprocz Izraela ?? !! Przeprasza, nie przeprasza - nie ma znaczenia w wielkiej polityce.
- Swietowanie w Moskiwe konca WWII - coz innego mial zrobic. Gdyby sie postawil w tym momencie w jakim sie znalazl wyszedlby na idiote. Przeciez on tam pojechal jedynie jako widz i bylo to wiadome juz od poczatku. Mogl nie jechac, ale dyplomatycznie mu wypadalo ... niestety.
- Wital, jak wital.
- Katyn, jak napisalem wyzej
- Wlasnie dzieki temu ze dajemy znac ze nam zalezy ale nie jestesmy natretami i nie probujemy nic zalatwic na sile, sprawa jest caly czas w toku i nie umarla mimo napietej sytuacji bezpieczenstwa globalnego na co sa bardzo wyczuleni amerykanie. Swoja droga, gdybym to ja byl prezydentem USA i ode mnie by zalezalo czy zniesc wizy Polakom czy nie, to oczywiscie bym tego nie zrobil - wiem jaki bylby tego skutek. Oni chyba zreszta tez wiedza, tylko rowniez dzialaja w tej sprawie dyplomatycznie, wiec jezeli chodzi o kwestie dyplomatyczna to w tym problemie jest wszystko OK. Obie strony graja swoja gre.

Z ostatnich miesiecy - wybory na Ukrainie. TO SIE LICZY NA SALONACH UE, jedna z kluczowych spraw ostatniego roku !! Nawet jezeli w rzeczywistosci nic nie zrobil i z Kuczma rozmawial o dupie Maryny, to zwyciezca dyplomatycznym w oczach UE w sprawie 'unijnej kolonizacji Ukrainy' jest Kwasniewski.

Tak samo zabiegi z Putinem i pobiciami. Dobra wywazona reakcja. Zadnych pochopnych decyzji.

Kolejna sprawa - tez ostatnie dni. Polska ustalila bodajrze z Francja i Niemcami, ze przed spotkaniami z Putinem beda konsultowali wspolne stanowiska. To jest kolejna szalenie wazna dyplomatycznie sprawa.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2005, 09:58   #51
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sid rozbrajasz mnie.

Znowu podajesz przykład jakiegoś idioty, cz. Hitler. Skąd Ty bierzesz te przykłady.

Silne nie znaczy totalitarne.
Silne nie znaczy despotyczne.
Silne nie znaczy złe.

Czytaj ze zrozumieniem, proszę. Ja ani razu nie wspomniałem o jakimś wykolejonym "wypierdku".

PS. już po raz, który zwracam Tobie uwagę abyś nie używał skrajnych przykładów. Jednak Ty dalej swoje. A potem masz pretensje, że ktoś Ciebie nie rozumie.

Nie mów więcej o Hitlerze, Stalinie, Leninie i wielu innych. To są przykłady nijak wiąrzące się z tematem.

@SID
"tylko co zamiast? teraz ja czekam na konkret: co proponujesz ZAMIAST resocjalizacji, lub jak wyobrażasz sobie problem przestępczości BEZ resocjalizacji w jakiejkolwiek postaci? bo jak narazie powiedziałeś 'bezsens', 'mit' i że 20% to mało."

Do tych nieskutecznych metod o których słyszałeś u Siebie w szkole dołożyłbym ciężką pracę. Niech się trochę chłopaki pomęczą, a nie leżą do góry brzuchami za pieniądze podatników.

Czytając Twoje opinie można spostrzec, iż wg. Ciebie każdy może zmienić się nie do poznania. Bzdura. Uważasz, że system więziennictwa zmieni jakiegoś psychopatę na niańkę do dzieci ? A innego, który całe życie okradał kioski RUCHU sprowadzi na drogę sprawiedliwości i prawdy ?

@SID
"u nas problemem jest też skandaliczny poziom techniczny więzień, przepełnienie, brak kadry, często brak odpowiedniej liczny strażników i jeden psycholog na 180 osadzonych.
tak się nie da pracować i nic dziwnego, że efekty są kiepskie. w takich warunkach, nawet rokujący więzień szybko przestaje rokować, bo żyje w 6 osób na 10mkw podłogi w budynku XIXw koszar carskiej armi"

Najlepiej zwalić winę na środki techniczne. Kadrę, obdrapane mury, brak zestawu kina domowego w celi. Brudne firanki i brak baldachimów na łóżeczkami.

Ostatnio zmieniany przez Loczek : 24.08.2005 o godz. 10:02
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2005, 10:28   #52
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Tak samo zabiegi z Putinem i pobiciami. Dobra wywazona reakcja. Zadnych pochopnych decyzji.
nie wiem tylko, dlaczego tak wielu ludzi mialo mu tu za zle opieszalosc jezeli to byla taka wywazona reakcja... ja mialem wrazenie ze to bylo raczej na zasadzie "Cos w koncu trzeba powiedziec p. prezydencie"
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2005, 10:49   #53
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Trasa siekierkowska to 100% zasluga nowego ukladu (nie mylic mostu i trasy - to 2 rozne obiekty). Mostu oczywiscie Kaczor nie mial jak zwalic bo go jeszcze na szczescie nie bylo (pewnie by go zreszta nie wybudowal, moze za to kolejne muzeum).
no więc coś z pamięcią u Ciebie nie tak, bo most i część Trasy do Czerniakowskiej została wybudowana w 1 etapie i otwierana przez Kwaśniewskiego i Kozaka. Potem jeszcze była sprawa estakad, (już za Kaczora) budowlańcy nie mogli dostać pozwolenia na budowę, bo ustawiony inwestor przedstawił plany budowy nie spełniające norm. (jasne za Święcickiego, Piskorskiego czy Kozaka nie było by problemu - jak by się zawaliło to nie ich wina)

Cytat:
Napisany przez pawelblu
Co do Zlotych Tarasow, to mylimy troche etapy inwestycji. Ja nie mowie o przetargach i wylanianiu inwestora, tylko juz o obsludze samej inwestycji -> okres rzadow Kaczora.
ta sama historia - wcześniejsze pozwolenie na budowę wydane bazprawnie.

Cytat:
Napisany przez pawelblu
Co do afer. Powiem Ci ze sam nie wiem czy przypadkiem nie wole jak wladza nie dziala do konca fair, nawet co mi tam - bierze lapowki, ale cos robi i mieszkancy moga odczuc DOBRY efekt rzadzenia (nawet jezeli samo rzadzenie nie jest idealne)[...]
a! no to rozumiem - nie mam więcej pytań.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2005, 11:23   #54
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
...
Widze ze niebardzo wiesz o czym mowimy. Trasa siekierkowska ma laczyc ulice MARSA z MOSTEM SIEKIERKOWSKIM - czyli prawa strona Wisly - nie wiem co wspolnego ma Czerniakowska, same estatakady sa z oczywistego powodu czescia inwestycji-mostu.
Kilka dni temu w kurierze warszawskim pokazywali jakiegos urzedasa (pewnie dostal stanowisko za legitymacje PiS), ktory mowil ze jeszcze dzisiaj zajma sie problemem ostatnich dzialek wlasnosciowych ktore sa na trasie projektu. 'Jeszcze dzisiaj' - jawna urzednicza bezczelnosc i lenistwo. Jasne, to tez zasluga Piskorskiego, ze glab z obecnego urzedu zajmuje sie sprawa wlasnosci dzialek dopiero jak przychodzi telewizja. TO POWINNO BYC ZALATWIONE JUZ ROK TEMU, ale wtedy urzedasy z PiS i LPR woleli sobie przyznawac nagrody.

I powiem jeszcze raz - tak, wole (tzn uwazam za mniejsze zlo, a nie za dobra sytuacje) jezeli wladza rozwija miasto, powstaja nowe obiekty i nie wszystko jest 100% czyste, niz jakby miala w swietle prawa grzac dupe na stolku i w swietle tego samego prawa przyznawac sobie nagrody.

Ze Zlotymi Tarasami jest dokladnie to samo. Kaczor zwala na poprzednikow, bo co - ma sie przyznac do bledu ze obsadzanie wlasciwie wszystkich stanowisk w urzedzie miasta z klucza partyjnego bylo glupota. Nie - podobnie jak Miller zwali na poprzednia ekipe.
Nawet jezeli przyjac ze bledy popelnila poprzednia ekipa (co nie jest oddaniem faktycznego stanu problemu z inwestycja), to zadaniem urzedu bylo rozwiazanie tej sprawy i urzednicy mogli to zrobic w tydzien po objeciu stanowiska. Ale robili - to co pisalem wczesniej. Zaniechanie tez jest przestepstwem.

Ostatnio zmieniany przez pawelblu : 24.08.2005 o godz. 11:28
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2005, 11:30   #55
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Czytaj ze zrozumieniem, proszę. Ja ani razu nie wspomniałem o jakimś wykolejonym "wypierdku".

PS. już po raz, który zwracam Tobie uwagę abyś nie używał skrajnych przykładów. Jednak Ty dalej swoje. A potem masz pretensje, że ktoś Ciebie nie rozumie.

Nie mów więcej o Hitlerze, Stalinie, Leninie i wielu innych. To są przykłady nijak wiąrzące się z tematem.
a ja ci mowie, ze 'silny przywodca' i 'zjednoczony narod' najczesciej prowadzi do 'wykolejonego wypierdka'
Cytat:
Do tych nieskutecznych metod o których słyszałeś u Siebie w szkole dołożyłbym ciężką pracę. Niech się trochę chłopaki pomęczą, a nie leżą do góry brzuchami za pieniądze podatników.

Czytając Twoje opinie można spostrzec, iż wg. Ciebie każdy może zmienić się nie do poznania. Bzdura. Uważasz, że system więziennictwa zmieni jakiegoś psychopatę na niańkę do dzieci ? A innego, który całe życie okradał kioski RUCHU sprowadzi na drogę sprawiedliwości i prawdy ?
to jest konkret?

Cytat:
Najlepiej zwalić winę na środki techniczne. Kadrę, obdrapane mury, brak zestawu kina domowego w celi. Brudne firanki i brak baldachimów na łóżeczkami.
i teraz wiem, ze nie masz bladego pojecia.
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2005, 11:37   #56
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Trasa Siekierkowska będzie się składać z takich odcinków:

1. most przez Wisłę i węzeł "Wał Miedzeszyński" km 3+754 (Wał Zawadowski) - km 5+000

2. odcinek trasy od węzła "Czerniakowska - Beethovena" do wału Zawadowskiego km 0+000 - km 3+754

3. ul. Wał Miedzeszyński odcinek ul. Wersalska - ul. Narodowa km 0+000 - 3+504.42

4. odcinek trasy od węzła "Wał Miedzeszyński" do węzła " Bora Komorowskiego" km 5+000 - km 5+600

5. odcinek trasy od węzła "Bora Komorowskiego" do ulicy Płowieckiej (część węzła "Marsa") km 5+600 - km 8+144,09

6. pozostała część węzła "Marsa" obejmująca włączenie ulic: Ostrobramska, Marsa i Grochowska do węzła "Marsa"

tak więc odcinek pomiędzy Czerniakowską a Mostem jest częścią trasy a nie mostu.

EOT.

edit: jeszcze jedna sprawa @pawelblu.

Wymieniałeś kilka razy jako argument budowę Muzeum Powstania Warszawskiego...

Uważał bym na Twoim miejscu aby kokgoś nie urazić (pewnie niechcący). Dla tych co przeżyli Powstanie Warszawskie, stracili bliskich, wszystko co mieli, a potem często byli uważani za wrogów władzy ludowej, ci ludzie czekali na to Muzeum kilkadziesiąt lat, większość nie doczekała i jest to dla nich bardzo ważna sprawa.
Ważne jest też to, że w końcu po 60 latach świat dowiedział się o tym, że w 1944 roku w Warszawie toczyła się jedna z większych bitew II Wojny Światowej, skazana na zagładę jednym ruchem fajki wujaszka Stalina.

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 24.08.2005 o godz. 13:31
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2005, 11:51   #57
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
tak więc odcinek pomiędzy Czerniakowską a Mostem jest częścią trasy a nie mostu.

EOT.
OK. W tym przypadku przyznaje racje. Odcinek o ktory rozbija sie cala afera jest tylko czescia Trasy Siekierkowskiej, choc jest to czesc kluczowa.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2005, 12:24   #58
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
dobrego kandydata nie ma w tym rozdaniu, trzeba chyba bedzie wybrac najmniej zlego
No to chciałbym poznać Twoje zdanie - kto jest tym najmniejszym złem w tych wyborach??

Dyskusja i Cimoszce już chyba nie ma sensu bo sam się wczoraj podłożył tymi 3 wersjami oświadczeń majątkowych, w których z premedytacją nie wpisał akcji Orlenu.

Nie ukrywam - był moim kandydatem (czytaj wg mnie najmniejszym złem), ale zaczął za bardzo kręcić.
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2005, 16:01   #59
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
My tu sobie gadu gadu, a tu coś takiego - http://wydarzenia.wp.pl/wiadomosc.ht...4138&kat=33326

Trudno mi zrozumieć jedną rzecz.

Jak można zapomnieć o kwocie 500.000 zł i to 3 razy.

Niektórzy muszą na to zarabiać całe życie. A on biedak zapomniał...
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2005, 17:03   #60
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ale to bez znaczenia. Te akcje byly w oswiadczeniu z poprzedniego roku. W nastepnym ich nie wpisal bo w momencie skladania oswiadczenia ich nie posiadal - wyzbyl sie ich ponad 3/7 miesiacy wczesniej, zalezy od odswiadczenia (nie wpisal ich we wszystkich 3 oswiadczenia, co znacznie uprawdopodabnia szanse zwyklej pomylki i przeswiadczenia ze nie musi ich umieszczac).

Oswiadczenie z poprzedniego roku, gdzie podczas wypalniania oswiadczenia za miniony rok, Cimoszewicz fizycznie mial akcje oczywiscie jest pomijane, bo tam te akcje widnieja, a to obala mit zatajenia faktu posiadania akcji.

Zeznania Jauckiej okazaly sie falszywe (ciekawe kto za to odpowie tak przy okazji), a Cimoszewicz dostaje rykoszetami wielkiej afery, ktora okazala sie byc zwykla pomylka.

PS. Inni politycy tez zlozyli bledne oswiadczenia. Patrz oswiadczenie majatkowe Lecha Kaczynskiego, ktory wpisal ze nie ma zadnych dochodow, co oczywiscie jest poswiadczeniem nieprawdy.
Takze nie czepiajmy sie pierd0l, bo to ze mial te akcje wynikalo bezposrednio z poprzedniego oswiadczenia, a to ze ich nie wpisal w nastepnych, po tym jak je sprzedal wydaje sie byc malo istotnym szczegolem.

PS2. A sprawa Cimoszewicza przed komisja, powinna sie skonczyc na pytaniu, czy swoje akcje wykorzystywal na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy (to jedyna mozliwosc wplywania na spolke z powodu posiadania jej akcji, a wlasnie te wplywy bada komisja). Jak wiemy Cimoszewicz nie uczestniczyl w walnych zgromadzeniach akcjonariuszy PKN Orlen i nikt nie mial pelnomocnitwa do reprezentowania jego i pakietu akcji jakie posiadal na walnych zgromadzeniach.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.