Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.06.2005, 22:39   #1
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Question NIS 2004 i kłopot z otoczeniem sieciowym

Mam tego badziewnego NIS'a 2004 8 )
kapnąłem się niedawno, że za jego sprawą nie widze innych kompów po LAN'ie
w necie wyczytałem, że do LAN'u potrzebne są porty (chyba) 137/138/139 tcp i udp
tylko gdzie te pierdoły wpisać bo jak wpisałem (nawet nie wiem czy tam gdzie trzeba ) to i tak nie działa.
Gdy wyłącze NIS'a LAN powraca...

Co jest przyczyną ??

Lamowa sprawa no ale zdarza sie...
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.06.2005, 23:36   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
hehe, od kiedy NIS dziala (a wlasciwie po co?) pod MDK? bo ponoc na tym dzialasz
to OT

a w temacie - na pweno to przez NIS? moze ktoras usluga windy nie dziala a powinna, moze cos ot tak sie kopnelo
pod winxp czesto mam problemy z widocznoscia kompow w sieci firmowej (pod 2k nie bylo ich), pomaga podanie ich numerow ip - w ten sposob mozesz je znalesc
a jak znajdziesz to je zmapuj

wiem ze nie podalem rozwiazania, ale ciezko powiedziec na odleglosc gdzie lezy probem, a to co pisalem musi dzialac zmapowane dyski juz nie znikna
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2005, 01:02   #3
robert_d
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Posty: 130
robert_d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nis faktycznie blokuje porty windowsów, masz dwa wyjścia odblokować te porty, wiem że nie wiesz jak, ale jest drugie wyjście, twoja sieć to zapewne sieć lokalna i lepiej (jeśli to sieć pewna) jest odblokować ją, a robisz to tak:
odpalasz nis klikasz zapora osobista, po prawej na dole masz konfiguruj, zakładka sieć, na dole zaufana, dodaj, przy użyciu adresu sieciowego, i tam wpisujesz adres sieci i maskę.
Podejrzewam że nie będziesz wiedział co tam wpisać więc, uruchom wiersz poleceń i wpisz ipconfig
jeśli otrzymasz odpowiedź o jednym interfejsie sieciowym np.:
10.0.0.5
255.255.0.0
to to drugie to maska a to pierwsze to adres komputera, adres sieci uzyskujesz z adresu komputera wykorzystując maskę, tam gdzie jest 255 zostawiasz to co było, a tam gdzie 0 wstawiasz 0, więc w tym przypadku adres sieci to 10.0.0.0, jeśli sieci jest więcej to lepiej zapytaj się kogoś która jest lokalna, lub metodą prób i błędów.
Odblokowanie portów jest moim zdaniem mniej bezpiecznie (ale to zależy od konfiguracji sieci) bo umożliwia komunikację na tych portach z dowolnego miejsca, ale jeśli chcesz to:
nis, zapora osobista, konfiguruj, zakładka zaawansowane, ogólne, dodaj i dalej kreator powinien poprowadzić cię za rączkę, tylko czytaj co tam jest napisane.
edit: Ale człowiek z "mądrym pingwinem" nie wie jak coś tak prostego zrobić, wygląda to jakbyś użytkowników wpuszczał w maliny, chyba że Ty tylko pingwina, wtedy wstawka o ip i netmasce jest niepotrzebna, ale może się przyda innym. Ten dodatek to w związku z tym, że najpierw czytam treść, a później i to nie zawsze czytam kto.

Ostatnio zmieniany przez robert_d : 05.06.2005 o godz. 01:14
robert_d jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2005, 10:42   #4
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
hehe, od kiedy NIS dziala (a wlasciwie po co?) pod MDK? bo ponoc na tym dzialasz
to OT
Ponoć źle słyszałeś/czytałeś to nie jest tajemnica, że siedze na dwóch systemach, troche wiecej na windzie.
Nie doczytałeś ostataniej sondy dotyczącej systemów operacyjnych
W MDK, używam GuardDog'a i nie ma problemów


PS

Tak jestem pewnien, że to NIS.



Cytat:
Napisany przez robert_d
Nis faktycznie blokuje porty windowsów, masz dwa wyjścia odblokować te porty, wiem że nie wiesz jak, ale jest drugie wyjście, twoja sieć to zapewne sieć lokalna i lepiej (jeśli to sieć pewna) jest odblokować ją, a robisz to tak:
odpalasz nis klikasz zapora osobista, po prawej na dole masz konfiguruj, zakładka sieć, na dole zaufana, dodaj, przy użyciu adresu sieciowego, i tam wpisujesz adres sieci i maskę.
Podejrzewam że nie będziesz wiedział co tam wpisać więc, uruchom wiersz poleceń i wpisz ipconfig
jeśli otrzymasz odpowiedź o jednym interfejsie sieciowym np.:
10.0.0.5
255.255.0.0
to to drugie to maska a to pierwsze to adres komputera, adres sieci uzyskujesz z adresu komputera wykorzystując maskę, tam gdzie jest 255 zostawiasz to co było, a tam gdzie 0 wstawiasz 0, więc w tym przypadku adres sieci to 10.0.0.0, jeśli sieci jest więcej to lepiej zapytaj się kogoś która jest lokalna, lub metodą prób i błędów.
Odblokowanie portów jest moim zdaniem mniej bezpiecznie (ale to zależy od konfiguracji sieci) bo umożliwia komunikację na tych portach z dowolnego miejsca, ale jeśli chcesz to:
nis, zapora osobista, konfiguruj, zakładka zaawansowane, ogólne, dodaj i dalej kreator powinien poprowadzić cię za rączkę, tylko czytaj co tam jest napisane.
edit: Ale człowiek z "mądrym pingwinem" nie wie jak coś tak prostego zrobić, wygląda to jakbyś użytkowników wpuszczał w maliny, chyba że Ty tylko pingwina, wtedy wstawka o ip i netmasce jest niepotrzebna, ale może się przyda innym. Ten dodatek to w związku z tym, że najpierw czytam treść, a później i to nie zawsze czytam kto.

Dzięki za wyjaśnienie - aż taka lama nie jestem 5 lat w LANie siedze i znam "podstawy", o których piszesz (a nawet więcej, bo moja sieć jest na DHCP, nie trzeba wszystkiego ręcznie walić) - poprostu niebardzo znam ten program, a jak czegoś sie nie zna to sie pyta.

Co do tego Twojego "Edit" to sądze, że to jest czepianie sie
Bo do każdego można sie przyczyczepić.
Zobaczymy jak coś bedzie proste dla mnie a Trudne dla Ciebie wtedy ja Ci pomoge

Oczywiście pokombinuje z tym NIS'em.

Pozdrawiam.
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 05.06.2005 o godz. 10:45
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2005, 11:17   #5
robert_d
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Posty: 130
robert_d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix
Co do tego Twojego "Edit" to sądze, że to jest czepianie sie
Bo do każdego można sie przyczyczepić.
Zobaczymy jak coś bedzie proste dla mnie a Trudne dla Ciebie wtedy ja Ci pomoge

Oczywiście pokombinuje z tym NIS'em.

Pozdrawiam.
To nie było czepianie się tylko najpierw napisałem a później zobaczyłem komu odpowiadam i trochę głupio mi się zrobiło że próbuje wyjaśnić Ci takie proste rzeczy, poza tym była 2 w nocy a ja po paru i tak jakoś dziwnie wyszło to sprostowanie :\

Ostatnio zmieniany przez robert_d : 05.06.2005 o godz. 11:35
robert_d jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2005, 17:46   #6
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez robert_d
To nie było czepianie się tylko najpierw napisałem a później zobaczyłem komu odpowiadam i trochę głupio mi się zrobiło że próbuje wyjaśnić Ci takie proste rzeczy, poza tym była 2 w nocy a ja po paru i tak jakoś dziwnie wyszło to sprostowanie :\
nic sie nie stało,
dzieki za pomoc;
wystarczyło: zapora osobista/konfiguruj/sieć/zaufana/kreator
gotowe
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.