Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.08.2006, 17:29   #1
chrustek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.05.2004
Posty: 9
chrustek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z płytą GIGABYTE 7NF-RZ

Mam poważny problem z płytą główną GIGABYTE 7NF-RZ. Cały czas mi się komp resetuję. Niezależnie od tego czy gram w jakąś grę czy nawet nic na nim nie robię to po jakimś czasie się resetuję. Początkowo myślałem, że to wina pamięci. Zmieniłem pamięc na TWINMOS'y. Nie pomogło, bez różnicy czy pracowały w dual'u czy w singlu. Zmieniłem procka z Athlona 2000 XP, na Seprona 2400+ i też nic. Zmieniłem kartę graficzną i też nie pomogło. Została więc płyta. Pozakładałem wiartaczki tam gdzie się tylko dało i też nie pomogło. Formatowanie dysku i ponowna instalacja XP na nic się nie zdaję. Po restarcie XP pokazuje komunikat, że system odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie.

Konfiguracja mojego "nieudolnego" kompa:

płyta główna GIGABYTE 7NF-RZ
procesor AMD Sepron 2400+
pamięć 1x512 i 1x256 TWINMOS
karta graficzna MSI GeForce 4 440 MX 64MB AGPx4
dysk twardy Seagate Baraccuda 7200 40GB

proszę o pomoc bo już nie mam żadnego pomysłu na uratowanie tego kompa.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-snap2.jpg  
chrustek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.08.2006, 17:30   #2
bubson
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika bubson
 
Data rejestracji: 03.07.2002
Posty: 185
bubson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez chrustek
Mam poważny problem z płytą główną GIGABYTE 7NF-RZ. Cały czas mi się komp resetuję. Niezależnie od tego czy gram w jakąś grę czy nawet nic na nim nie robię to po jakimś czasie się resetuję. Początkowo myślałem, że to wina pamięci. Zmieniłem pamięc na TWINMOS'y. Nie pomogło, bez różnicy czy pracowały w dual'u czy w singlu. Zmieniłem procka z Athlona 2000 XP, na Seprona 2400+ i też nic. Zmieniłem kartę graficzną i też nie pomogło. Została więc płyta. Pozakładałem wiartaczki tam gdzie się tylko dało i też nie pomogło. Formatowanie dysku i ponowna instalacja XP na nic się nie zdaję. Po restarcie XP pokazuje komunikat, że system odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie.

Konfiguracja mojego "nieudolnego" kompa:

płyta główna GIGABYTE 7NF-RZ
procesor AMD Sepron 2400+
pamięć 1x512 i 1x256 TWINMOS
karta graficzna MSI GeForce 4 440 MX 64MB AGPx4
dysk twardy Seagate Baraccuda 7200 40GB

proszę o pomoc bo już nie mam żadnego pomysłu na uratowanie tego kompa.


może zmień zasilacz
bubson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.08.2006, 17:51   #3
chrustek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.05.2004
Posty: 9
chrustek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez bubson
może zmień zasilacz

Zasilacz zmieniałem i to niejednokrotnie. Nic nie dało
chrustek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.08.2006, 18:01   #4
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Serwis albo wyprawa do sklepu po now***261; p***322;yt***281;.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.08.2006, 18:01   #5
IceManSpy
..:: Ju-Jitsu ::..
 
Avatar użytkownika IceManSpy
 
Data rejestracji: 06.11.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,012
IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
P***322;yta na gwarancji?
I od kiedy zacz***281;***322;y si***281; takie rzeczy?
IceManSpy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.08.2006, 18:04   #6
chrustek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.05.2004
Posty: 9
chrustek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez IceManSpy
Płyta na gwarancji?
I od kiedy zaczęły się takie rzeczy?

Płyta nie ma już gwarancji. Problemy zaczęły się jakieś 4 miesiące temu. Do dziś cały czas kombinuję i nic z tego
chrustek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.08.2006, 18:44   #7
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jeśli masz cos podkręcone to odkręć sprawdz wszystkie wtyczki z zasilacza jeśli masz jakieś wentylatory i inne zabawki podpięte na 'przejściówke' to zlikwiduj,
sprawdz system na jednej kości ram,sprawdz dysk spróbuj odłączyć niepotrzebne urządzenia np. floop

edit: ewentualnie zaktualizuj bios mobo

edit2: zobacz czy masz kondensatory napuchnięte na mobo

Ostatnio zmieniany przez - Deckard - : 13.08.2006 o godz. 18:52
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.08.2006, 19:19   #8
_bakupl_
na cdrinfo od 2001 ;>
 
Avatar użytkownika _bakupl_
 
Data rejestracji: 04.06.2005
Lokalizacja: 53°10'08.02°N 18°09'34.32° E
Posty: 1,239
_bakupl_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A może konflikt oprogramowanie vs sprzęt?

Jak masz urządzenia na PCI rozłożone... Proponuje od dołu je wczepiać...
Adresowanie sie zgadza?
__________________
Dobra, to jak już musisz to daj tą reputke no
_bakupl_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.08.2006, 06:51   #9
chrustek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.05.2004
Posty: 9
chrustek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard -
jeśli masz cos podkręcone to odkręć sprawdz wszystkie wtyczki z zasilacza jeśli masz jakieś wentylatory i inne zabawki podpięte na 'przejściówke' to zlikwiduj,
sprawdz system na jednej kości ram,sprawdz dysk spróbuj odłączyć niepotrzebne urządzenia np. floop

edit: ewentualnie zaktualizuj bios mobo

edit2: zobacz czy masz kondensatory napuchnięte na mobo
Wszystko mam ustawione w standarcie, zadnego podkręcania, wtyczki zasilania podłączone prawidłowo, odpiołem wszystki urządzenia, system chodzi na jednej kości pamięci a i tak się resetuje. Raz rzadziej a raz częściej. Bios jest najnowszy. Nic nie pomaga
chrustek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.08.2006, 06:56   #10
chrustek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.05.2004
Posty: 9
chrustek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez _bakupl_
A może konflikt oprogramowanie vs sprzęt?

Jak masz urządzenia na PCI rozłożone... Proponuje od dołu je wczepiać...
Adresowanie sie zgadza?
Próbowałem już nawet zainstalować samego XP, bez żadnych zbędnych programów i też się resetował. Nie mam żadnych urządzeń włożonych do PCI. Sprawdzałem wszystki kondensatory na płycie i żaden z nich nie jest spuchniętych. Nie widać żadnych przepalonych ścieżek. Brak już mi pomysłów. Chyba trzeba będzie zmienić płytę
chrustek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.08.2006, 07:03   #11
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
wymień kondziory na płycie (te większych pojemności) ja ostatnio tak zrobiłem u kumpla i resety zniknęły "jak ręką odjął"

to że nie są napuchnięte to nie znaczy, że nie wyschły

wiąże się z tym brak stabilizacji napięcia na procu i właśnie resety

P.S.
jak wyjmiesz płytę, nie będziesz jej używał to zobaczysz, że po jakimś czasie kondziory (te padnięte) wybrzuszą się
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem

Ostatnio zmieniany przez icemac : 14.08.2006 o godz. 07:13
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.08.2006, 08:37   #12
Posluch
Hell_neT
 
Avatar użytkownika Posluch
 
Data rejestracji: 09.04.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 130
Posluch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
proponuje skr***281;ci***263; procka na troch***281; wolniej bo mia***322;em ten stam problem i to pomog***322;o a co do usterki to u mnie by***322; to czyjnik temperatury w podstawie procka i on roz***322;***261;cza***322; kompa twierdz***261;c ***380;e sie przegrzewa a oile dobrze pami***281;tam to tam jest temperatura ustawiana na sztywno przez producenta i nie zabardzo jest jak w ni***261; ingerowa***263;
Posluch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.