Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.11.2004, 21:59   #1
Vavoom
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Vavoom
 
Data rejestracji: 15.11.2003
Posty: 229
Vavoom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Unhappy Problem z wyjściem karty na TV

Witam!

Nie bijcie jeśli już było, ja nie mogłem doszukać się nic w tematach co by mi pomogło.

Sytuacja jest taka:
Miałem GeForce 2 MX400 firmy Ennyah z TV-Out, tylko na chinch, i taki sygnał+masa szły sobie pod ścianą kabelkiem ~15m do telewizora. Klonowanie - było OK, ale ja korzystałem z TVToola, gidze mogłem rozciągnąć obraz o te pare brakujących cm. TVTool był w wersji 6.6.8.4. Sterownik 56.72.

Dzisiaj zamontowałem GeForce 4 MX440 firmy Palit, który posiada obydwa rodzaje wyjść na TV: zwykłe gnizado chinch i S-Video. Zainstalowałem najnowszy sterownik 66.93. Oczywiście żeby nie przerabiać konfiguracji w domu, chciałem podłączyć TV do wyjścia CHINCH, tak jak to było przy starej karcie. Nic poza tym nie zmieniałem w systemie. I co? Zonk. Obraz na TV sobie rozjaśniłem, są wtedy widoczne lekkie paski przesuwające się z góry na dół. W momencie jak włącze klonowanie, nic się praktycznie nie zmienia oprócz tego, że te paski są trochę bardziej intensywniejsze i przesuwają się szybciej. Tyle co udało mi się uzyskać z tego wyjścia. Próbowałem zmieniać wszystko co się tylko da, bardzo głęboko w opcjach sterownika jest okienko, w którym wybiera się typ wyjścia (auto, composite, s-video, scart). Na żadnym z nich nie działa. No dosłownie zmieniłem wszystko jak tylko się dało, nie odpalałem jedynie DualView, ale przy starej karcie wcale nie było mi to potrzebne.
W momencie jak podłączam kupiony kabel S-Video do pzrejściówki (ona jest wielkości wtyczki euro, z jednej strony właśnie euro, z drugiej weście audio, s-video i composite). Jak podłącze z kompa kablem S-Video do tej przejściówki a z niej z we/wy composite tym 15m kablem do TV to obraz jest. To że czarno biały to nic, to się da ustawić. A co najlepsze, obraz jest tylko jak w tych ustawieniach sterownika ustawię jako wyjście composite. Jak dam scart, s-video, auto - nie ma obrazu. A przecież wyjście jest z S-Video!!?? Ja już nic nie rozumię.
Proszę Was o pomoc, jak uruchomić ten obraz na TV z wyjścia composite z tej karty. Ja już nie mam siły...

A drugi, mniej istotny problem, TVTool 6 mówi że nie może znaleźć sterownika czy coś i wogóle nie funkcjonuje. Ściągnąłem wersję 7, to samo. No to wersję 9, odpalił. Czy przyczyną jest to, że te starsze wersje nie obsługują układu wyjścia TV?

Dzięki za wszelką pomoc, będę naprawdę wdzięczny.

Pozdrawiam.
__________________
Up The Irons !!!

Ostatnio zmieniany przez Vavoom : 16.11.2004 o godz. 22:03
Vavoom jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.11.2004, 23:26   #2
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a ustwieniach televizorka nie mozna zmienic jakiegos sytemu?
u mnie w grundigu jak zmienie bodajze z sys1 na sys3 to obraz mamm podobnie w starym tv sanyo

moze lepiej sprobowac nieco starszych detonatorow

a moze problem lezy w jakichs ustawieniach NTSC zamiast PAL

to tylko takie sugestie, tzn. jak bym mial taki problem to bym sie nad tym zastanawial, bo to jedyne co mi przychodzi do glowy, a doswiadczenie w tej qwestii mam raczej niewielkie
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2004, 18:22   #3
Vavoom
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Vavoom
 
Data rejestracji: 15.11.2003
Posty: 229
Vavoom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za rady, wszystkiego już próbowałem po 100 razy. Udało mi się rozwiązać problem inaczej, podzielę się tym z innymi, jeśli kogoś sprawa interesuje. Mianowicie zapomniałem o wyjściu composite i wykorzystałem 2 sygnały z wyjścia S-Video w sposób pokazany na rysunku: (rysunek i opis mam z http://tvtool.info)



Pierwotnie obraz był B&W, zmieniłem w sterach na PAL-B i jest OK. Natomist jakość tego obrazu była wogóle słaba. Po ustawieniu tej opcji tak jak na załączonym rysunku poniżej, wszytko już było ok. To tyle, może komuś tym pomogę
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-tv-config.jpg  
__________________
Up The Irons !!!

Ostatnio zmieniany przez Vavoom : 17.11.2004 o godz. 18:29
Vavoom jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.