Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.09.2004, 21:48   #1
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem ze znikajacymi literami w IE & zawijanie wierszy w FireFox

Jesli chodzi o pierwszy czlon tematu problem jest taki. Uzywam IE6 (z nakladka myie) Od jakiegos czasu nie wyswietla mi niektorych polskich znakow (z tego co zauwazylem problem "wspolpracuje" z czcionka Verdana) Nie wiem... moze trzeba cos pozmieniac w opcjach internetowych... tylko co?? Jakies koncepcje?? Przyklad zamieszczam w zalaczniku.

Druga czesc tematu. Zdarza sie dosc czesto ze uzywajac Firefox'a nie nastepuje zawijanie wierszy i czytajac jakis artykul musze recznie przesuwac suwak "kilometrami" w prawo. Jest jakis sposob zeby proces ten wygladal jak w zwyklej IE?? Dziwne bo niektore strony internetowe wyswietlane sa z zawinietymi a niektore z niezawinietymi wierszami... Jakies koncepcje??

Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
artoor
Dołączone obrazki
File Type: png temp.png (60.6 KB, 153 oglądane)
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.09.2004, 22:03   #2
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Co do tego to spróbuj ponownie wgrać czcionke Verdana


A co do tego zawijania to musisz jakoś wyskalowac strone. Myśle, że poprostu zmniejsz sobie ją jest taka opcja w FireFox aby nie było 100% tylko na 70 .

Pozdro Dodaje czionke do załącznika

--==EDIT==--

I może zmień FireFox na nowszego
Dołączone pliki
File Type: zip Verdana.zip (348.9 KB, 30 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez Piterniel : 02.09.2004 o godz. 22:05
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2004, 09:02   #3
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niestety ponowne wgranie czcionki nic nie zmienilo niemniej serdeczne dzieki za pomysl. Zaraz jeszcze sprobuje przeinstalowac ff na najnowsza ang wersje... moze sie cos zmieni

edit:

Po przeinstalowaniu Firefoxa wszystko hula ladnie jak nalezy... szkoda ze po angielsku ale to juz mniejszy problem od poprzedniego...
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /

Ostatnio zmieniany przez artoor : 03.09.2004 o godz. 09:24
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2004, 11:17   #4
adixo
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika adixo
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 2,456
adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez artoor
Niestety ponowne wgranie czcionki nic nie zmienilo niemniej serdeczne dzieki za pomysl. Zaraz jeszcze sprobuje przeinstalowac ff na najnowsza ang wersje... moze sie cos zmieni

edit:

Po przeinstalowaniu Firefoxa wszystko hula ladnie jak nalezy... szkoda ze po angielsku ale to juz mniejszy problem od poprzedniego...
Lada moment będzie polska nakładka także spoko
adixo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2004, 07:59   #5
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
znow to samo sie stalo. Dzis rano wlaczylem komputer i FireFox znow nie zawija wierszy... myslalem ze przeinstalowanie cos na to poradzi... i poradzilo... ale tylko na chwile ma ktos jakies propozycje. Czym moze to byc spowodowane?? Hmmm... no nic... jak cos to bede wdzieczny za pomoc

Pozdrawiam
artoor
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2004, 10:50   #6
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Weź to przeleć Ad-aware 1.02-1.03 nie wiem jaka jest najnowsza
Jakimś antywirem

Instalujesz jakieś wtyczki ? Do FireFox
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2004, 11:04   #7
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Piterniel
Weź to przeleć Ad-aware 1.02-1.03 nie wiem jaka jest najnowsza
Jakimś antywirem

Instalujesz jakieś wtyczki ? Do FireFox
Ad-aware nic nie znajduje i kaspersky z codziennie aktualizowanymi bazami tez nie. Natomiast jesli chodzi o wtyczki to mam tu trzy nastepujace:
DOM Inspector 1.0
Down Them All 0.2.2
DownloadWith 0.0.7+
czy to moze byc przez te dodatki?? Tak jak mowie... dziwne mi sie to wydaaje bo po zainstalowaniu wszytsko gralo jak nalezy, a nastepnego dnia juz nie Moze usune te dodatki i sprawdze jak sie to ma do ewentualnych zmian

Pozdrowionka!
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2004, 11:16   #8
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez artoor
Ad-aware nic nie znajduje i kaspersky z codziennie aktualizowanymi bazami tez nie. Natomiast jesli chodzi o wtyczki to mam tu trzy nastepujace:
DOM Inspector 1.0
Down Them All 0.2.2
DownloadWith 0.0.7+
czy to moze byc przez te dodatki?? Tak jak mowie... dziwne mi sie to wydaaje bo po zainstalowaniu wszytsko gralo jak nalezy, a nastepnego dnia juz nie Moze usune te dodatki i sprawdze jak sie to ma do ewentualnych zmian

Pozdrowionka!
Usuń dodatki i daj znać
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2004, 12:35   #9
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
niestety usuniecie dodatkow nie zmienilo postaci rzeczy... ja juz sam nie wiem czemu nie dopasowuje FF rozmiaru i nie zawija wierszy... chyba sie poddam (choc nie naleze do tych co robia to tak szybko, niemniej juz trace pomysly...)

Dziekuje za chec i probe pomocy... jesli przyjdzie komus jeszcze jakis pomysl do glowy to bede wdzieczny
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2004, 23:20   #10
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez artoor
niestety usuniecie dodatkow nie zmienilo postaci rzeczy... ja juz sam nie wiem czemu nie dopasowuje FF rozmiaru i nie zawija wierszy... chyba sie poddam (choc nie naleze do tych co robia to tak szybko, niemniej juz trace pomysly...)

Dziekuje za chec i probe pomocy... jesli przyjdzie komus jeszcze jakis pomysl do glowy to bede wdzieczny
Nie wiem czy w Foxie jest to bo jest ciemno i późno nie chce mi się lukac. Przwróc ustawienia fabryczne . Zobacz możliwe, że to to wadzi coś w ustawieniach.

Pozdro
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.