Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.08.2004, 13:29   #1
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
program do monitoringu na xp?

witam,
doszedlem do wniosku ze juz mam dosc i musze przeinstalowac swojego xp po kilku latkach

postanowilem ze na "nowym" bede uwazal na wszystkie smietki od samego poczatku (lepiej zapobiegac niz leczyc

(mam np teraz problem z ie6, caly czas ustawia sobie stronke startowa z typu "search-cos-tam", wyczilem juz ze cos mi zmienia dwa wpisy w rejestrze i ustawia sobie stronke sp.htm, wzialem pliczek zmienilem, cos go nadpisalo z powrotem, wiec ja go znowu ciachlem ale teraz zaszyfrowalem i teraz nic juz tego pliczku nie ciacha tyle ze teraz sobie robi inny wpis.......... gdybym mial cos co sprawdza co za h** mi zmienia te wpisy to byloby po problemie) - gwoli wyjasnienia zadnych wirusow, robaczkow itd......



w zwiazku z powyzszym mam pytanie, czy zna ktos jakis program, ktroy by sobie "rezydentowal" i sprawdzal co dll'ki mi wgrywa nowo instalowany program, kiedy ich uzywa/zmienia, ktory program cos miesza w rejestrze (i co czyli totalny monitoring calego softu

przy okazji jakich firewalli uzywacie, bo moj zonealarm to juz sobie rady nie daje (za stara wersja pewnie

z gory dzieki i pozdrufki Predi
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.08.2004, 13:47   #2
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Najlepiej zrobisz jeżeli po foracie zainstalujesz inną przeglądarke np. FireFOX'a lub Opere, nasępnie wszystkie potrzebne łaty do XP i oczywiście SP1, a co do monitorowania to Ad Aware i jakiegoś dobrego antywirusa (tutaj nic nie doradam, ale używam darmowego Avasta).
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2004, 13:59   #3
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
lepiej zapobiegac niz leczyc
I tu się kłania zmiana przeglądarki internetowej - Opera, Mozilla (co ci "podpasuje") byle nie IE.
Softu do takiego szczegółowego monitorowania systemu nigdy nie potrzebowałem...
Zwykle wystarcza mi to co jest w samym windowsie (podgląd zdarzeń, drwatson itd.)
Ale możesz spróbować Log Monitora co nieco potrafi.
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2004, 22:22   #4
*Vojtas*
USER FRIENDLY?
 
Avatar użytkownika *Vojtas*
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 602
*Vojtas* zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli będziesz dalej korzystał z IE to loknij tutaj: http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...trona+startowa i zainstaluj plug-in który jest w załączniku. Jest dość skuteczny i myśle że powinien ci pomóc.

A generalnie najlepiej zastosuj się do rady Pierwszego. Większość problemów z bezpieczeństwem znika jak kamfora.

pozdr.
__________________
*Vojtas* jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2004, 22:29   #5
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jesli chcesz uniknac zmian w rejestrze to kup licencje na adaware - w pelnej wersji moze sobie siedziec w ramie i monitorowac na bierzaca
ostrzerze cie przek kazda proba zmiany w rejestrze pokazujac jaki program i jaka zmiane ccial wprowadzic bardzo przydatne narzedzie, chroni nie tlko prze probami modyfikacji przegladarki, ale takze smiecmi w autostarcie czy "przypominajkami" co np 15 dni o rejestracji sie gdzies tam
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.