Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.12.2002, 23:11   #1
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
>>> program do sprawdzania plików <<<

Witam,

Czy istnieje jakiś program, który sprawdza pliki, czy nie są uszkodzone ? Na takiej samej zasadzie jak soft antywirusowy - zaznaczasz partycję/katalog a program robi 'swoje'.
Generalnie mam na myśli pliki z rozszerzeniem .exe, .zip, .rar .


Z góry dzięki za odpowiedzi.
  Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.12.2002, 00:04   #2
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Przy przesyłaniu plików- przeważnie dużych i ważnych np. dystrybucje linuxa(obrazy) stosuje się md5sum tzn najpierw generuje sie jakiś unikalny klucz i umieszcza w pliku textowym a nastepnie osoba, która pobrała dany plik jeszcze raz generuje sobie md5sumem ciag znaków i sprawdza czy jest identyczny, jesli tak to wszystko ok.
__________________
Mój mail
bas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2002, 00:13   #3
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
bas napisa***322;(a)
Przy przesyłaniu plików- przeważnie dużych i ważnych np. dystrybucje linuxa(obrazy) stosuje się md5sum tzn najpierw generuje sie jakiś unikalny klucz i umieszcza w pliku textowym a nastepnie osoba, która pobrała dany plik jeszcze raz generuje sobie md5sumem ciag znaków i sprawdza czy jest identyczny, jesli tak to wszystko ok.
Dzięki za info (przyda się w przyszłości), ale to nie o to mi chodzi.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2002, 00:16   #4
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,177
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Na CDRinfo.pl byl niedawno news na temat programiku o nazwie Advanced Checksum Verifier. Zasada dzialania jest podobna ja w/w programu.
A oto link: http://www.cdrinfo.pl/download2kilgo...4246&baza=soft
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2002, 00:39   #5
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Możesz do tego celu wykorzystać WinRar'a, jest w nim opcja "testuj archiwum(a)"
Zaznaczasz, co ma być sprawdzone i czekasz chwilę...
W programie FlashGet jest opcja, która pozwala na automatyczną naprawę - ściągniętych i uszkodzonych - plików zip (nie wiem czy obsługuje inne formaty kompresji danych)
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2002, 00:51   #6
przemas
wafel
 
Avatar użytkownika przemas
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Będzin tudzież Wrocław tudzież Warszawa
Posty: 888
przemas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
generalnie wiem o co Ci chodzi tommyx, sam bym chętnie sobie zapodał taki program aby wszystkie mp3 sprawdzić.
natomiast to o czym mowa powyżej to programiki wykorzystywane m.in. na ftp. przed wrzuceniem na serwer tworzy sie sfv dla danego archiwum, a odpowiednie skrypty sprawdzaja stan faktyczny pliku [suma kontrolna bodajze] i tworza np pliki typu *.mp3.bad jesli empetrojka jest tylko czesciowo uploadowana. moze byc to tez plik nazwa_pliku.missing albo cos w tym stylu. przynajmniej ja o takich rzeczach wiem. a to nie bardzo moge wykorzystac do celu o ktorym wspomnialem na poczatku posta. jakby sie okazalo inaczej niz mysle bede jednym z pierwszych ktory sobie taki programik sciagnie
przemas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2002, 20:05   #7
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
przemas napisa***322;(a)
generalnie wiem o co Ci chodzi tommyx, sam bym chętnie sobie zapodał taki program aby wszystkie mp3 sprawdzić.
natomiast to o czym mowa powyżej to programiki wykorzystywane m.in. na ftp. przed wrzuceniem na serwer tworzy sie sfv dla danego archiwum, a odpowiednie skrypty sprawdzaja ...
No właśnie, ja szukam czegos innego.
Qrcze, nigdzie nie ma info n/t tego typu softu.

Wiem, że WinRar ma opcje sprawdzania archiwum, ale to nie to.
Soft, którego szukam, ma sprawdzać np wszystkie pliki znajdujące się w/na danym/danej katalogu/partycji, bez różnicy, czy to .zip, .rar. czy .exe.

Nikt nie napisał takiego soft'u ?
Chyba zadzwonię do Billa G., ma ktoś numer? bo gdzieś mi się zapodział
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2002, 21:54   #8
Neon
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Neon
 
Data rejestracji: 03.03.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 110
Neon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
TOMMYx napisa***322;(a)

wszystkie pliki znajdujące się w/na danym/danej katalogu/partycji, bez różnicy, czy to .zip, .rar. czy .exe.
Oj moim zdaniem nie ma programu, ktory sprawdzalby poprawnosc dzialania(bo chodzi Ci rozumiem o poprawnosc dzialania, a nie poprawna wielkosc), bo kto zaimplementowalby w jeden program tysiace roznych formatow plikow. To jest niewykonalne. Tzn. da sie zrobic wszystko, ale tutaj trzeba by bandy programistow, a i tak bylyby dziesiatki formatow zle lub wcale nie obslugiwanych... A kto dalby kase na tak wielki projekt?
__________________
Pozdrawiam,
Neon
Neon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2002, 21:59   #9
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Neon napisa***322;(a)

... A kto dalby kase na tak wielki projekt?
Jak to kto ? Bill
  Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.