Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.09.2003, 20:31   #16
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ustawienia standardowe!!!!
Dołączone obrazki
promocja Neostrady+ terefere buhehe-1.jpg 
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.09.2003, 20:32   #17
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
i jeszcze progsik od SAGEMA.
Nie klamie,zadnych prezentow
Dołączone obrazki
promocja Neostrady+ terefere buhehe-2.jpg 
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2003, 22:59   #18
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

w polaczeniu to ja mam w ogole inaczej, bo mam przez karte sieciowa a nie przez USB.

ale sprawdze jakims programem jak dokladnie przedstawia sie moje lacze...
Dołączone obrazki
promocja Neostrady+ terefere buhehe-neo.gif 
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2003, 23:16   #19
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
sprawdz tym programem: www.numion.com/yourspeed

__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2003, 23:17   #20
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

no tak... kurcze te programy do diagnostyki polaczenia widza tylko 10MB/s nie wiem jak mam sprawdzic faktyczna szybkosc? ktos ma jakis pomysl?
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2003, 23:47   #21
AS_Wywiadu
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika AS_Wywiadu
 
Data rejestracji: 10.05.2002
Lokalizacja: Płock i Wawa
Posty: 86
AS_Wywiadu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no i byłem dziś i...

i nadal nie mam Neo po dziesiejszej wizycie w TpSa. Mają problemy techniczne bo jest dużo chętnych, nie dość, że czekałem ponad 40 min zaczym sprawdzi mój nr tel czy już działa to jeszcze odpowiedź... Qrcze dziwie się skoro robią promocje i wiedzą ile mają abonentów SDI + nowych co by chcieli mieć neta, to z góry nie przygotowali się na takie przesilenie? "system im się zawiesza co dzień" bidulki...
".....no wie pan przykro mi bardzo, ale nam system zawisł a ja tu sama bo koleżanka Jadźka na urlopie..." - hehe to żart ale czy nie prawdziwy?
__________________
Pozdrówka
>>Jakby co to piszcie tutaj<<
AS_Wywiadu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2003, 10:52   #22
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Torwald napisa***322;(a)
Kasprzak a jakim sudem masz 640/160 na Neo+ ? Dales "prezent" ?
wszystko jest ok. dopiero przy takim transferze bedziesz mial 64 KB/16 KB na sekunde (nie pamietam dokladnie juz o co chodzilo). niektorzy mieli tak od poaczatku, ale dla tych pozostalych tpsa wprowadzila to calkiem niedawno.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2003, 16:06   #23
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Ja tez mam jak Kasprzak! ... tzn podobnie 655,2 kb/s
pozdro
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2003, 17:34   #24
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

eeee no to wszystko gra, bo ja tez mam trasfer 64 KB/s
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2003, 17:57   #25
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
to nie jest tak ze w obu wariantach jest 64/16 - w pewnych rejonach poszerzono pasmo userom modemow Lucenta - do 600/160 (z 512/128) i nie bylo to spowodowane inna metoda liczenia bajtow tylko takim drobnym prezentem ktorego nie rozumiem

nie ma 'prawdziwej' wartosci transferu - jeden sposob pokaze ci ile nowych danych znalazlo sie na kompie, drugi pokaze tez dane zwrotne, trzeci tez smiecie i polling - i pojawia sie inne dane

a co do tego bleedu - owszem - byl jakis dziwny problem z routerami dostepowymi - uploadowanie czegos zabijalo (prawie calkowicie) download.. teraz problem zniknal
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2003, 20:00   #26
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
jasne ze tak jest
ale zamiast siedziec i plakac, walic glowa w sciane trzeba z tym walczyc!
ilu z was psioczy na microsoft? pewnie 90% - ale wszyscy z lenistwa (inne wzgeldy pomijamy) uzywaja outlook/IE - mimo ze na rynku sa lepsze produkty - ale nie, microsoft BE... sami go takim robicie
ilu z was uzywa innego prefixu niz 1022 tepsy? no ilu? komu sie chcialo przejsc i podpisac umowe? mi sie chcialo - i wiem ze jestem jednym z 340 osob w 200tys dzielnicy warszawy! jak dalej tak bedzie wygladac przechodzenie do konkurencji (istniejacej! - ale ledwo dyszacej bo nikomu sie nie chce - inni przejda przeciez, po co mam ja sie z tym walic?) to nawet przy full decentralizacji rynku Unia Europejska bedzie sila musiala tworzyc operatora konkurencyjnego dla TePsy...

wiec tak, jest na co narzekac - ale to glownie kompletna inercja spoleczenstwa jest tego przyczyna -
jak czegos chcesz to o to walcz - jak ci sie nie chce - to siedz cicho i dupy innym nie zawracaj
Masz absolutną rację, ale chyba zapomniałeś co to znaczy monopol? W sumie to wszyscy narzekają, ale nie mają innej możliwości. Dla wielu TPSA to często JEDYNA dostępna lub sensowna oferta. Jedyna dostępna, bo nie każdy mieszka w dużym mieście, gdzie jest masa dostawców. Jedyna sensowna, bo każdy mądry przeliczy, że bardziej opłaca się 512 Kbps za 149 zł, zamiast 128-256 Kbps za 70-180 zł w typowej sieci TV kablowej, która jakby nie patrzeć korzysta z łączy TPSA, na które "wszyscy tak narzekają". Nieważne z usług jakiego ISP korzystamy, z jakiego numeru korzystają użytkownicy dial-up, i tak wszyscy nabijamy kieszenie telepsom
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2003, 20:20   #27
seoman
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.08.2002
Posty: 249
seoman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a ja mam mieć teoretycznie 16 KB (128kbs)w sieci oasiedlowej 40 zł
natomiast jak ciągnę coś getrightem to transfer siega nawet do
160-180 KB o kazdej porze dnia i nocy,
w tym czasie moge jescz sluchac radia internetowego + w miare normalnie przeglądać strony www.

jak to sie dzieje? czy admin jest "d.pa" i nie ustawil ograniczenia pasma.

komputerow jest ok 20 z tego zawsze jest wlaczonych 10-15 (sprwadzone programem checkip)
seoman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2003, 20:21   #28
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
ZiP napisa***322;(a)
...bo każdy mądry przeliczy, że bardziej opłaca się 512 Kbps za 149 zł, zamiast 128-256 Kbps za 70-180 zł w typowej sieci TV kablowej, która jakby nie patrzeć korzysta z łączy TPSA, na które "wszyscy tak narzekają".
to nie jest zawsze takie oczywiste. moze Ci mali operatorzy tak.
zreszta trudno porownywac oferty. wezmy jako przyklad Aster City. majac lacze 128/128 dostajesz znacznie wiecej.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2003, 21:30   #29
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
ZiP napisa***322;(a)
Masz absolutną rację, ale chyba zapomniałeś co to znaczy monopol? W sumie to wszyscy narzekają, ale nie mają innej możliwości. Dla wielu TPSA to często JEDYNA dostępna lub sensowna oferta. Jedyna dostępna, bo nie każdy mieszka w dużym mieście, gdzie jest masa dostawców. Jedyna sensowna, bo każdy mądry przeliczy, że bardziej opłaca się 512 Kbps za 149 zł, zamiast 128-256 Kbps za 70-180 zł w typowej sieci TV kablowej, która jakby nie patrzeć korzysta z łączy TPSA, na które "wszyscy tak narzekają". Nieważne z usług jakiego ISP korzystamy, z jakiego numeru korzystają użytkownicy dial-up, i tak wszyscy nabijamy kieszenie telepsom
POL34 wita na łączach :zeby:
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2003, 20:50   #30
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
jasne ze tak jest
ale zamiast siedziec i plakac, walic glowa w sciane trzeba z tym walczyc!
ilu z was psioczy na microsoft? pewnie 90% - ale wszyscy z lenistwa (inne wzgeldy pomijamy) uzywaja outlook/IE - mimo ze na rynku sa lepsze produkty - ale nie, microsoft BE... sami go takim robicie
ilu z was uzywa innego prefixu niz 1022 tepsy? no ilu? komu sie chcialo przejsc i podpisac umowe? mi sie chcialo - i wiem ze jestem jednym z 340 osob w 200tys dzielnicy warszawy! jak dalej tak bedzie wygladac przechodzenie do konkurencji (istniejacej! - ale ledwo dyszacej bo nikomu sie nie chce - inni przejda przeciez, po co mam ja sie z tym walic?) to nawet przy full decentralizacji rynku Unia Europejska bedzie sila musiala tworzyc operatora konkurencyjnego dla TePsy...

wiec tak, jest na co narzekac - ale to glownie kompletna inercja spoleczenstwa jest tego przyczyna -
jak czegos chcesz to o to walcz - jak ci sie nie chce - to siedz cicho i dupy innym nie zawracaj
Ogolnie masz racje, ale nie zawsze wyglada to tak (zwlaszcza w temacie telekomunikacji), ze ofert jest pelno i tylko lenistwo sprawia, ze decydujemy sie na ta wymagajaca najmniej wysilku z naszej strony.

Mieszkam we Wroclawiu, jakies 3-4km od rynku. Teoretycznie bardzo duze miasto, mieszkam praktycznie w jego centrum i jak to tutaj wyglada?
Jest TPSA (pomijam juz fakt, ze na zalozenie telefonu czekalismy ponad 20 lat) - czyli zwykly dostep do internetu, pakiety no i Neostrada. Mam terez pakiet 45 godzin. Ale idzmy dalej. We wroclawiu teoretycznie jest jeszcze Dialog. Faktycznie jest, ale po poczatkowym okresie szybkiego rozwoju, teraz robi niewiele, albo i nic. W mojej okolicy mial byc juz dwa lata temu i tylko dzwoniac do nich slyszalem kolejne terminy. Ostatni to byl koniec wakacji w tym roku. Nie musze chyba nawet pisac, ze nie jest juz aktualny. Kolejny jest chyba cos na poczatek przyszlego roku, zreszta coraz mniej mnie to juz interesuje...

Mamy jeszcze we Wroclawiu chyba najatrakcyjniejsza oferte w Polsce, a przynajmniej jedna z takich, a mianowicie dostep przez gniazdko elektryczne. Oplata okolo 40 - 60 zlotych miesiecznie, a transfer taki, ze Neostrada to slimak. Ale co z tego. W mojej okolicy beda gdzies okolo 2010.

Coz zostaje? Lacza radiowe. Ostatnio ich obrodzilo w calej Polsce, nawet w mojej okolicy. Sa tutaj trzej dostawcy. Super, nic tylko zakladac. I tak jeden z nich antenke postawil mi juz na dachu chyba w maju i od tego czasu tylko probujemy dojsc do tego, dlaczego nic nie dziala. Drugi, mimo, ze siedzibe ma z pol kilometra ode mnie, to nie obejmuje mojej ulicy zasiegiem, a trzeci ma jakies klopoty, ktore moze rozwiaze pod koniec wrzesnia. I tak mimo, ze teoretycznie staly dostep do internetu mam od maja tego roku, to w praktyce caly czas korzystam z telekomunikacji, bo innej mozliwosci po prostu NIE MA!

A mozeby tak Neostrada? Caly czas jest droga, ale obnizka ceny o 50 zlotych (niech juz bedzie ta umowa na rok) rzeczywiscie zblizyla ja do moich mozliwosci finansowych. No ale oczywiscie TPSA po raz kolejny musiala udowodnic, ze tak naprawde klienci jej nie obchodza. Mam w domu dwa pc-ty i jedna amige. Na amidze nie ma lacza USB. W zwiazku z tym w gre wchodzi tylko jakis modem na gniazdko sieciowe. Zaden problem, w koncu co za roznica. Tak przynajmniej pomyslalaby normalna firma. Niestety TPSA nigdy do takich nie nalezala i raczej juz nie bedzie nalezec. Ich odpowiedz jest taka, ze dostarczaja tylko urzadzenia na USB, a na moje pytanie, czy moga mi zaoferowac cos innego, odpowiadaja oczywiscie, ze nie.

I na tym to sie konczy. Masz racje, ze wiele ludzi przez lenistwo, czy po prostu przyzwyczajenie (Chociaz to i tak na jedno wychodzi) wykancza ledwie dychajaca konkurencje TPSa, zanim jeszcze naprawde zdola sie narodzic, ale prawda jest tez taka, ze tej konkurencji tak naprawde nie ma. Obejmuja swoim zasiegiem tak male regiony, ze ewentualne wplywy sa zbyt skromne, aby pozwolic na oplacanie dzialalnosci, nie mowiac juz o rozwoju. Ja rozumiem, ze nie maja pieniedzy na nic wiecej, ale rozwoj to jedyne, co moze im pozwolic przetrwac. Dialog we wroclawiu juz zmarnowal swoja szanse. Jezeli energetyka nie wezmie sie porzadnie za rozwoj i nie sprobuje jak najszybciej objac zasiegiem jak najwiekszej czesci miasta, a potem polski, to bedzie dokladnie tak samo.
A dla pojedynczego uzytkownika pozostanie wybor - TPSA, albo... albo nic.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.