Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.04.2003, 11:45   #1
Lashe
Bywalec
 
Avatar użytkownika Lashe
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 34
Lashe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przeglądarki www, menu Ulubione oraz Popupy ???

Witam,

W skrócie(jeśli ktoś nie chce czytać całego wywodu)

1. Jak sprawić aby dało się przesuwać poszczególne pozycje w Ulubionych w przeglądarce IE + nakładka(np. Avant Browser czy NetCaptor)?. W IE można układać ulubione dowolnie, a w nakładkach nawet jak ustawie w organizuj ulubione to i tak zawsze są ułożone alfabetycznie. Ewentualnie może znacie jakieś inne nakładki na IE?.
2. Czy znacie jakiś bardzo inteligentny Popup Killer(testowałem już ich kilkadziesiąt), który potrafiłby odróżnić animacje Flash wbudowane na stałe w stronę od tych pojawiających się znienacka w nowych okienkach(np. potrafią później uciekać przed kursorem co utrudnia ich zamknięcie) i blokować te drugie?.

Wywód w wersji rozszerzonej:
Zaczęło się od tego że odkąd mam stałe łącze to zauważam pewne braki Internet Explorera wcześniej miałem modem i nie korzystałem na tyle z przeglądarki aby mi czegoś mogło brakować. Wielu ludzi chwali Netscapea, Opere czy Mozille, ale w tych przeglądarkach nie wszystkie strony wyglądają tak jak w IE dlatego mimo tego iż to bardzo ciekawe propozycje to jednak postanowiłem poszukać innego wyjścia. Znalazłem po wielu testach i długich poszukiwaniach znakomitą dla mnie nakładkę na IE(na dodetek PL) Avant Browser. Dla mnie to rozwiązanie jest prawie idealne, ale niestety Ulubione w żaden sposób nie można ich ruszyć, ani lewym, ani prawym przyciskiem myszy. Ulubione są zawsze ułożone alfabetycznie, nawet jeśli w menu organizuj Ulubione jest inaczej. W IE mogłem sobie dowolnie manipulować układem pozycji w ulubionych, a bez takiej możliwości niestety każda nakładka czy inna przeglądarka odpada.
Właściwie to na początku szukałem dobrego Popup Killera dla IE po przetestowaniu kilkudziesięciu programów doszedłem do wniosku że żaden nie jest doskonały i zacząłem szukać innej przeglądarki lub nakładki na IE z możliwością blokowania Popupów. Nie będę tu nawet wspominał o programikach które nie radziły sobie z najprostszymi popupami, było natomiast kilka naprawdę dobrych np. PopUpCop czy Popup ad filter, ale żaden z nich nie potrafił rozróżnić reklam zrobionych we Flashu i wbudowanych na stałe w strony od tych pojawiających się znienacka, często przemieszczających się po ekranie i uciekających przed kursorem myszki przy próbie zamknięcia(a to już jednak przesada). Natomiast same reklamy we Flashu te które są na stałe umiejscowione w stronach www są dla mnie przydatne i nie przeszkadzają(często dzięki nim dowiaduje się o produkcie, usłudze lub wydarzeniu). Niestety wszystkie testowane prze zemnie programy albo wyłączały Flasha całkiem, albo nie blokowały takich reklam w ogóle.
Dlatego też zacząłem testować inne przeglądarki oraz nakładki na IE licząc że może jakimś cudem takie rozwiązanie wyeliminuje te niechciane prze zemnie ordynarne reklamy we Flashu. Niestety tak się nie stało, ale przynajmniej znalazłem całkiem ciekawą alternatywę dla IE czyli IE + Avant Browser(całkiem dobrze radzi sobie ze zwykłymi popupami itd.). Tylko że jak zawsze jest ale nie mogę poustawiać Ulubionych wedle mojego życzenia, tylko zawsze alfabetycznie. Może jest jakiś sposób na ten problem? Co do niechcianych, niektórych reklam we Flashu to chyba się będę musiał z tym pogodzić, aczkolwiek trudno mi aż uwierzyć w to że nikt jak dotąd nie wymyślił odpowiednio inteligentnego programu AntiPOPUP.

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za wskazówki.
Lashe jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.04.2003, 12:08   #2
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Częściowa odpowiedź jest na obrazku. Mnie jakoś wyskakujące okienka nie dręczą za nadto. Nie mówię, że ich nie ma, lecz ich ilość da się opanować. Mozilla chyba nawet lepiej działa w tym względzie, ale czy ja wiem...
Dołączone obrazki
File Type: png przeg1.png (72.1 KB, 163 oglądane)
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2003, 12:16   #3
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

popup:
ja mam ZoneAlarm Pro 3.7.159 i tam jest taka funkcja PRIVACY - tam mozna ograniczyc otwieranie okien.

ponadto uzywam Advenced Popup Killer - to wspanialy program... ustawiasz sobie skrot klawiszowy i jak tylko pojawi sie okno to naciskasz ten skrot i juz nigdy nie ujrzysz danego okna (dziala ze wszystkimi oknami - zamyka i dodaje to listy zakazanych aktywne okno)
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2003, 13:14   #4
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
remix napisa***322;(a)
Witam!

popup:
ja mam ZoneAlarm Pro 3.7.159 i tam jest taka funkcja PRIVACY - tam mozna ograniczyc otwieranie okien.

ponadto uzywam Advenced Popup Killer - to wspanialy program... ustawiasz sobie skrot klawiszowy i jak tylko pojawi sie okno to naciskasz ten skrot i juz nigdy nie ujrzysz danego okna (dziala ze wszystkimi oknami - zamyka i dodaje to listy zakazanych aktywne okno)
Ja też używam ZoneAlarm-a Pro 3.7.159 do
likwidacji popup-ów.
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2003, 13:37   #5
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
kraluk napisa***322;(a)
Ja też używam ZoneAlarm-a Pro 3.7.159 do
likwidacji popup-ów.
ja tam uzywam netscape 7.02 pracuje zazwyczaj w jednym oknie (z wieloma zakladkami) i jak cos nowego wyskakuje to zaraz uzywam bardzo przydatnej funkcji - kombinacji klawiszy alt-F4
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2003, 13:51   #6
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ad.2 PopUpCop - SUPERowy

na zalaczonym obrazku widac co mozna m.in. kontrolowac
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-popup-cop.jpg  
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2003, 16:36   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Re: Przeglądarki www, menu Ulubione oraz Popupy ???

Cytat:
Lashe napisa***322;(a)
Witam,


1. Jak sprawić aby dało się przesuwać poszczególne pozycje w Ulubionych w przeglądarce IE + nakładka(np. Avant Browser czy NetCaptor)?. W IE można układać ulubione dowolnie, a w nakładkach nawet jak ustawie w organizuj ulubione to i tak zawsze są ułożone alfabetycznie. Ewentualnie może znacie jakieś inne nakładki na IE?.
2. Czy znacie jakiś bardzo inteligentny Popup Killer(testowałem już ich kilkadziesiąt), który potrafiłby odróżnić animacje Flash wbudowane na stałe w stronę od tych pojawiających się znienacka w nowych okienkach(np. potrafią później uciekać przed kursorem co utrudnia ich zamknięcie) i blokować te drugie?.
Uzywam tej nakladki od kilku dni i zwrocilem uwage na dokladnie te sama wade. Niestety nie znalazlem rozwiazania i watpie czy ono istnieje. Problem rozwiazalem polowicznie - mam po prostu ciagle explorera i jesli chce cos pozmieniac w ulubionych to uruchamiam jego. A dodawac do ulubionych na szczescie w Avant Browser sie da.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2003, 17:05   #8
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Y@nkee_PL napisa***322;(a)
Ad.2 PopUpCop - SUPERowy

na zalaczonym obrazku widac co mozna m.in. kontrolowac
Witam!
mialem kiedys popup cop'a ale nie sprawdzil sie.. moze i mozna wszystko poustawiac ale moj ZoneAlarm Pro + Advenced popup Killer to tak zgrana i latwa w obsludze paczka, ze popup cop nie ma szans.

a teraz pionta... kazsy uzywa czego lubi... i kazdy ma inne wymagania, najwazniejsze aby wszyscy byli zadowoleni i zabezpieczeni przed atakami z netu (popup jest rowniez atakiem )
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2003, 18:39   #9
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Przeglądarki www, menu Ulubione oraz Popupy ???

Cytat:
Lashe napisa***322;(a)
Nie będę tu nawet wspominał o programikach które nie radziły sobie z najprostszymi popupami, było natomiast kilka naprawdę dobrych np. PopUpCop czy Popup ad filter...

Dlatego też zacząłem testować inne przeglądarki oraz nakładki na IE licząc że może jakimś cudem takie rozwiązanie wyeliminuje te niechciane prze zemnie ordynarne reklamy we Flashu
Uzywam NetCaptora i dawno juz nie widzialem zadnych popupow, bannerow i reklam we Flashu tak na polskich portalach jak i jakichkolwiek stronach ktore sobie skonfigurowalem w module do ubijania smieci w NetCaptorze. A do tego przegladarka ma wiele cennych funkcji bijacych na glowe zwyklego IE. Polecam goraco.


Biezaca statystyka z mojego NetCaptora:

URLs blocked: 22319 - jak przemnozyc te 22 tysiace odslon bannerow,
reklam i popupow przez jakas tam ilosc kilobajtow kazdy to wychodzi
calkiem niezla ilosc zaoszczedzonej przeplywnosci. Dodam ze to tylko na jednym kompie i od stycznia zaledwie :-)

P.S. A taki onet czy inna WP laduje sie na oko z 2-3 razy szybciej, jako ze serwisy tego typu skladaja sie obecnie glownie z reklam :-)
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2003, 08:58   #10
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dołączam jeszcze obrazek z Mozilli.
SalvadOr, czy może jakieś lineczki do tego programu byś podał?
Dołączone obrazki
File Type: png przeg2.png (69.4 KB, 107 oglądane)
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.