Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.08.2004, 09:50   #1
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Przenoszenie systemu z PATA na RAID SATA

Jak przenieść system windows xp z pojedynczego dysku PATA na RAID SATA?

Drivery zainstalowane, pod windowsem odpalonym z PATA wszystko ładnie działa. Jeżeli jednak przekopiuję ghostem partycje systemową na RAID i ustawię bootowanie z SCSI (AFAIK na płytce a7m8x deluxe tak bootoje się z SATA) to przy starcie dostaję komunikat, że na dysku nie ma systemu.
Jak odpalę instalkę windy, to RC loguje się, widzi dysk, wchodzi do katalogu c:\windows - czyli wygląda OK. Naprawa systemu też działa. Nie mogę tylko wystartować.

Niestety, nie mogę sobie pozwolić na instalkę systemu od zera, bo mam kilka programów, których nie potrafię sam zainstalować i/lub nie mam wersji instalacyjnych (chyba, że ktoś mi poleci metodę i soft by po postawieniu windy "zainstalować" wszystkie progsy z backupu).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.08.2004, 10:01   #2
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski
Jak przenieść system windows xp z pojedynczego dysku PATA na RAID SATA?

Drivery zainstalowane, pod windowsem odpalonym z PATA wszystko ładnie działa. Jeżeli jednak przekopiuję ghostem partycje systemową na RAID i ustawię bootowanie z SCSI (AFAIK na płytce a7m8x deluxe tak bootoje się z SATA) to przy starcie dostaję komunikat, że na dysku nie ma systemu.
Jak odpalę instalkę windy, to RC loguje się, widzi dysk, wchodzi do katalogu c:\windows - czyli wygląda OK. Naprawa systemu też działa. Nie mogę tylko wystartować.

Niestety, nie mogę sobie pozwolić na instalkę systemu od zera, bo mam kilka programów, których nie potrafię sam zainstalować i/lub nie mam wersji instalacyjnych (chyba, że ktoś mi poleci metodę i soft by po postawieniu windy "zainstalować" wszystkie progsy z backupu).

Windows XP tak ma np. nie odpalisz go na innym komputerze jeżeli wsadzisz tam dysl z systemem Windows XP z innego kompa. Możliwe, że to się czepia dysków.
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.08.2004, 10:15   #3
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Nie raz i nie dwa odpalałem winxp postawione na innym kompie - zawsze płakał, że coś mu nie pasuje, ale zazwyczaj wstawał. A zawsze zaczynał przynajmniej odpalanie.
Tu problem jest inny - to jest ten sam komp. Wymieniam tylko dyski z jednego PATA na RAID na SATA (kontroler na płycie głównej a7n8x czyli Sil 3112 i ustawiony raid striped dyski 2x160GB SATA Samsunga)
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.08.2004, 10:15   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Nie widzi dysku!
Nie widzi bo nie ma zainstaowanych sterownikow SATA, instaluje sie je w trakcie stawiania windy, zaraz na poczatku z "F6". Z dyskietki - nie z bootowania systemu - choc czasami to dziala.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.08.2004, 10:20   #5
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski
Nie raz i nie dwa odpalałem winxp postawione na innym kompie - zawsze płakał, że coś mu nie pasuje, ale zazwyczaj wstawał. A zawsze zaczynał przynajmniej odpalanie.
Tu problem jest inny - to jest ten sam komp. Wymieniam tylko dyski z jednego PATA na RAID na SATA (kontroler na płycie głównej a7n8x czyli Sil 3112 i ustawiony raid striped dyski 2x160GB SATA Samsunga)
Mi nigdy nie stawał....


Ale na początku windy się instaluje SATA więc chyba raczej lipe masz

Ostatnio zmieniany przez Piterniel : 21.08.2004 o godz. 10:23
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.08.2004, 10:20   #6
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol
Nie widzi bo nie ma zainstaowanych sterownikow SATA, instaluje sie je w trakcie stawiania windy, zaraz na poczatku z "F6".
Też tak sądzę - chociaż aktualizowałem system (zainstalowałem na "starą" windę na SATA i chyba nie dorzucił tych driverów, chociaż niby się zainstalował). Po odpaleniu z PATA widzi RAID - więc te windziane stery są zainstalowane.

Update
Oj, ja głupia blondynka. Tyle razy robiłem podobne numery i zapomniałem o podstawowej rzeczy - nie ustawiłem aktywnej partycji na nowym dysku. Po aktywacji poszło.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE

Ostatnio zmieniany przez Wawelski : 21.08.2004 o godz. 23:37
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.