Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.01.2003, 13:33   #1
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
PS2 - emu !

Witam,

Przeglądając stronki natknąłem się na emulator(y) PS2 .
Niestety nie mogę sprawdzić czy działają, ponieważ nie mam żadnej gierki na PS2.

Jeśli ktos ma możliwość, chęci i jakąś grę na tą konsolę - warto by to sprawdzić.
  Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.01.2003, 14:29   #2
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zapomnij... o tym.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2003, 15:02   #3
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ktoś wytłumaczy mi, dlaczego stworzenie działającego emulatora PS2 jest takie trudne?

Przy okazji dodam, że na www.osloskop.prv.pl jest podobno działający Bootdisc dla PS2, spakowany zajmuje 1 MB - ktoś sprawdzał?
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2003, 15:47   #4
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
zip napisał(a)
Ktoś wytłumaczy mi, dlaczego stworzenie działającego emulatora PS2 jest takie trudne?
na to wygląda, że tak, ale wydaje mi się, że dodatkową trudność stanowi problem jakie wymagania musi spełnić komputer, który ma to pociągnąć. musi udźwignąć system operacyjny, na tym musi być zaaemulowana konsola i dopiero na tym odpalona gra PS2, która i tak nie jestem pewny czy będzie tak samo wyglądala jak na konsoli, nawet biorąc pod uwagę moc dzisiejszych dopalaczy. to taniej już wyjdzie kupić konsolę. zresztą jeżeli do tej pory praktycznie nie ma idealnie działającego emulatora PSX (czytać - nie, że nie ma w ogóle, ale idealnego emulatora) to chyba za wcześnie jest, aby mysleć o emu PS2.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2003, 16:00   #5
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"Ktoś wytłumaczy mi, dlaczego stworzenie działającego emulatora PS2 jest takie trudne?"

Jeśli by przypatrzć się konstrukcji konsoli PS2 ,to trzeba przyznać iż róznice pomiedzy PC są olbrzymie .Jeśli olbrzymie to w gre wchodzi emulacja kilkunastu (nawet kilkudziesiąciu) elementów konsoli w "real-time" .
Poczynajac od biosu ,procesora (128bit EmotionEngine RISC),grafiki ,dźwieku itd ....
Po takiej ,nawet udanej emulacji z naszgo procesora 2GHz zostaje przeciętnie 10MHz .
Swoją droga nie widziałem jeszcze na oczy 100% emulatora Amigi ,a co dopiero PS2 .
W grę wchodzi dodatkowo aspekt prawny takiego softu .
W przypadku dobrze zapowiadającego się emulatora PSEmu cała jego historia zakonczyła się w momencie 60% gotowości .Jeśli producenci konsol zauważają iż jakiś soft zdolny byłby do powiedzmy 90% emulacji konsoli rozpoczyna się nagonka prawna i sprawa się kończy .

Na tym polu - po upadku koncernu Amiga jedynie programiści UAE (emulator Amigi) mili jako taki spokój w trakcie tworzenia softu .
W ten sposób doszli do bardzo ciekawych efektów .Sam emulator działa prawie ze w 100% (oprócz emulacji dyskietek DD (z wiadomych względow) oraz portu MIDI ,którego nigdy nie udało mi się odpalic na tym emulatorze) .
Wracając do PS2 myśle iż raczej nie możemy spodziewac się cudów w najblizszym czasie .Konsola jest w miarę nowym produktem i każda próba zagrozenia mu (emulator) bdzie napewno zwalczana w zarodku .

Co innego ,jesli jakis soft może niejako promowac dany produkt ...
Myślę tutaj o emulatorach SNES oraz GENESIS odpalanych na konsoli PS2 .
Aby jednak móc skorzystać z takich dobrodziejstw ,jak równierz z płyt typu "kopia zapasowa" trzeba niestety jak w przypadku PSX1 dokonac pewnych ingerencji .Z tego co sie orientuję na rynku sa dwa modele tzw. "modchip" :
1. "Mesiash"
2. "Neo+AR"
Z czego ten pierwszy według posiadaczy znacznie lpiej się spisuje .
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2003, 16:03   #6
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dopiero po wysłaniu mojego posta przeczytałem wypowiedź "pepperman" - oczywiście zgadzam się z nim w 100% .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.