Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Radary w Polsce (https://forum.cdrinfo.pl/f5/radary-polsce-91711/)

Jarson 02.12.2012 23:44

Cytat:

Napisany przez grzeniu (Post 1232688)
Skąd twoje auto zna prędkość realną?
W założeniu licznik powinien taka wskazywać, a że zawsze trochę zawyża, to wszyscy wiedzą.

Od czegoś ten czujnik prędkości w końcu jest ;) Oczywiście nawet takie czynniki, jak ilość powietrza w kołach czy nawet stopnień zużycia bieżnika mają wpływ na dokładność pomiaru, ale to są marginalne odchylenia. U mnie gdy przytrzymam chwilę oba przyciski od ustawień zegara, zamiast godziny pojawia się aktualna prędkość - wynika z niej, że skala na "głównym" prędkościomierzu jest zawyżona o ok. 10%, czyli mniej więcej tyle ile powinna :)

Ta różnica jest zresztą jednym z powodów, dlaczego jadąc ze stałą prędkością autostradą (nie mówię o podróży zwykłą drogą, bo wtedy często zwalniamy na skrzyżowaniach itp.) nigdy nie przejedziemy w godzinę tyle, ile powinniśmy względem licznika. Warto zauważyć, że już licznik przebiegu nie jest rzecz jasna przeskalowany i pokazuje prawidłowe wartości.

Rzecz jasna najbardziej precyzyjnie prędkość określa nawigacja, ale takowej sobie jak na razie nie sprawiłem - od lat jeżdżę po całej Polsce i nie tylko z samym atlasem i wystarczało, stąd na razie nie chce mi się wydawać na to kasy. A nawigacja w telefonie jest u mnie mało precyzyjna, średnio jej wierzę.

Cytat:

Napisany przez demek (Post 1232690)
teren zabudowany w srodku lasu jest niezgodny z niczym...chyba, ze za tym zakretem byly domy.

odnosze wrazenie, ze wszyscy kierowcy sa tak wspaniali, ze wszystko za co ich karaja to tylko proba wyciagniecia kasy. 150 na 70 - SZUKAJA TYLKO KASY!

za *****izm powinni brac prawo jazdy, za zlapanie na jezdzie bez prawka po czyms takim wyslac na 10 lat do pierdla.

Z tym ostatnim to już przesada - mnie bardzo ucieszyło, że nowe przepisy mają uniemożliwić wlepienie naraz pięciuset punktów. Ale cieszy mnie, że jeśli już jednak prawko zabiorą - a będzie to dopiero po trzecim zatrzymaniu, więc nie będzie mowy o zagapieniu się czy czymś podobnym - to już łatwo odzyskać nie będzie go można. To będzie na dłuższy czas eliminowało notorycznych piratów.

czary2mary 03.12.2012 06:04

No niestety foto-radary często służą tylko i wyłącznie do zarabiania kasy-ustawia się je w miejscach w których mają jak najwięcej zarobić a nie zwiększyć bezpieczeństwo na drogach:>


na marginesie
http://dtp-24.pl/policjant-oskarza,30533

demek 03.12.2012 09:07

@Jarson

kierowcy szukaja coraz glupszych wymowek na lamanie wszelakich przepisow.

https://dl.dropbox.com/sh/yn98gqze5h...e/P1060342.JPG

pierwszy zostawil 1m10cm, drugi mniej...
a ulica jest jednokierunkowa i szeroka ale przeciez trzeba na chodniku...najgorsze jest to, ze tam tak parkuja a jak pojda w ruch mandaty to bedzie placz, ze chca kase z nich wyciagnac...to jest JEDYNY argument kierowcow a za glupote powinni ich karac ile wlezie.

grzeniu 03.12.2012 12:24

Na tym zdjęciu nie wydaje mi się, żeby ta ulica była szeroka, ale może z tej perspektywy tak to wygląda.
Może tak parkują z obawy o lusterka.

PS @demek - ty jeździsz czymś innym, szerszym, szybszym, niż rower? :mruga:

demek 03.12.2012 12:43

grzeniu tam sie dwa dostawcze mieszcza.

jezdzenie czy nie, nie zwalnia od myslenia. trzeba byc id.io.ta i zlosliwcem zeby na drodze jednokierunkowej o szerokosci +5 metrow zaparkowac na chodniku zeby piesi (tak znienawidzeni przezemnie) musieli sie przeciskac albo omijac jezdnia

generalnie nie jezdze bo od stycznia ustalam egzamin i mi slabo idzie to ustalanie :D

grzeniu 03.12.2012 13:19

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zapewniam cię, że na temat rowerzystów też można by książki pisać.
Oczywiście, że elementarne myślenie na drodze powinno być wymagane.

Powiem jednak coś, z czym może się nie zgodzisz - od jakiegoś czasu (już długiego) mnoży się przepisy, często bezsensownie i niepotrzebnie, na mocy których masz na drogach taki natłok oznakowań, że przeciętny kierowca nie jest w stanie tego spercepować. Niby się je widzi, ale w czasie jazdy ulatują gdzieś nieprzyswojone. Po prostu uwaga jest skierowana na drogę.
Popatrz sobie jakie jest zageszczenie znaków np na drogach wlotowych do miast, do tego wielkie rozpraszające reklamy i co chwilę skrzyżowania ze światłami.
Kiedyś tego tyle nie było, nawet zupełny brak oznakowań nie powodował paraliżu, bo stosowało się przepisy ogólne. Wtedy ludzie myśleli.
Teraz w nich się tę zdolność myślenia zabija.

demek 03.12.2012 14:04

jesli ktos nie jest w stanie ogarnac znakow i wszystkiego dookola to powinien sie przesiasc na komunikacje miejska. wiem, ze w niektorych miejscach jest nas.rane znakow o kilka za duzo ale...to dalej nie zwalnia od myslenia.

ja jezdze rowerem i mysle, nie zawsze zgodnie z przepisami ale jak ich nie stosuje to tak zeby nikomu nie przeszkadzac, vel b9 przy dojezdzie do ronda gdzie trzeba skrecic w ddrip ale to stwarza tylko zagrozenie (zle wyprofilowane, wysoki kraweznik) dla ruchu drogowego wiec wole juz zlamac zakaz i nie zmuszac aut za mna do gwaltownego hamowania.

temat jest o radarach - w naszym kraju wiekszosc wypadkow jest przez predkosc i alkohol, skoro nie pomaga podejscie zdroworozsadkowe to trzeba szukac innych rozwiazan. a, ze polak wie najlepiej "przeciez jestem lepszy niz kubica" to tylko wysokie kary moga pomoc w jakiejkolwiek zmianie

joujoujou 03.12.2012 14:19

Ilość załączników: 2
Co do przesady w ustawianiu znaków, Grzeniu ma rację.

Przytoczę przykład z granicy.

Jedziemy autostradą (załóżmy, że jest) z PL do Niemiec. Autostradą, więc powiedzmy że 140km/h.

Przekraczając granicę widzimy "tablicę powitalną" dla kierowców:

Załącznik 60830

Ile czasu potrzeba na przyswojenie informacji?

Pół sekundy może.

A jedziemy 140km/h.

==========================

A teraz wracamy do Polski, tą samą autostradą, tylko że widzimy tablicę postawioną przez naszych kochanych drogowców:

Załącznik 60831

Po minucie analizy zagraniczny kierowca przyjmie do wiadomości (my to wiemy, bo codziennie tu jeździmy). Po kolejnych pięciu minutach zagraniczny kierowca będzie pamiętał może 10% tych niezwykle przydatnych informacji. :P

demek 03.12.2012 14:35

nie wiem po co minuta analizy jak wszystko wiadomo w 2 sekundy

grzeniu 03.12.2012 14:40

Widzisz demek, jadąc rowerem 20 no może 30 km/h nie zwracasz uwagi na wiele rzeczy, bo większość po prostu ciebie nie dotyczy.
Jadąc 5 razy szybciej dostrzeżesz to, o czym tu mówimy. Zapewniam cię że wtedy dzieje się dużo więcej i znacznie szybciej.

Już kiedyś pisałem, że konieczność przemieszczania się, i to coraz szybszego, jest naturalnym trendem cywilizacyjnym. Tego się nie zatrzyma, można jedynie starać się to umożliwiać inwestując np w drogi. Nawet nie w autostrady, ale robiąc obwodnice czy zwykłe drogi dwupasmowe.
Ci wszyscy potencjalni mordercy za kółkiem, to są normalni ludzie którym się śpieszy. Zapewniam cię, że oni wcale nie ciesza się z tego, że im się śpieszy.

PS Oczywiście mówię tu o normalnych ludziach, a nie o w sumie marginalnej licbie wariatów i stracenców. Tacy wszędzie się trafiają i z nimi trzeba walczyć.

joujoujou 03.12.2012 14:45

Cytat:

Napisany przez demek (Post 1232757)
nie wiem po co minuta analizy jak wszystko wiadomo w 2 sekundy

Tak czułem, że nie zrozumiesz. ;p

demek 03.12.2012 14:55

i o to chodzilo. szybsze jezdzenie tym bardziej nie pomoze w zrozumieniu czegokolwiek. a przez jak to mowisz garstke wariatow mamy co mamy.

jou rozumiem ale jadac osobowka prawa strona tablicy mnie najprosciej mowiac wali. jest wszystko w slupku, bardzo czytelne.

grzeniu 03.12.2012 15:02

Wiesz demek, ja chętnie bym sprawdził twoją bystrość w realu. Może jesteś jak Kubica, ale raczej ci się wydaje.
Pojeździsz, zobaczysz sam.

demek 03.12.2012 15:20

ja nigdzie nie powiedzialem, ze jestem jak kubica. moj instruktor wzial mnie na krakow gdzie mialem zdawac egzam i na roznych znakach sie nie wylozylem. ale naleze do osob mocno spostrzegawczych wiec moze dlatego.

odchodzimy od tematu...

grzeniu 03.12.2012 15:25

Własnie znalazłem linka w tym krakowskim piratem, co to go sąd uniewinnił a policję opierdzielił :D
Nie edytowałem tamtego posta, bo nikt by nie zauważył.
http://www.poboczem.pl/naszym-zdanie...owe,nId,718022


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.