Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.01.2022, 11:24   #1
Deczkin
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.01.2022
Posty: 6
Deczkin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pomoc z archiwizacją… (BluRay do ISO)

Czesc Wszystkim!
Mega milo poznac

Czy jest ktos tutaj z Krakowa albo okolic i ma czytnik Blu-Ray? Mam dwie plytki BD, ktore chcialbym sobie zarchiwizowac. Zgrac je na dysk np. w postaci obrazu plyty ISO. Jako, ze sam nie mam odpowiedniego napedu to zmuszony jestem poprosic o pomoc. Moge odwdzieczyc sie w zlocie(PLN), czekoladzie, piwku etc. Co kto lubi.

Z gory slicznie dziekuje za pomoc!
Pozdrawiam serdecznie,
Deczkin

Ps. Bardzo przepraszam za brak polskich znakow, ale piszac post bylo ok. Po opublikowaniu wyskoczyly straszne krzaki.
Deczkin jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.01.2022, 12:08   #2
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,061
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Kup napęd przez Internet, zgraj i oddaj bez podania przyczyny.
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2022, 16:56   #3
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
Kup napęd przez Internet, zgraj i oddaj bez podania przyczyny.
Tylko niech u mnie nie kupuje
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2022, 20:52   #4
Deczkin
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.01.2022
Posty: 6
Deczkin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Tylko niech u mnie nie kupuje
Hahha - spokojnie

Co myslicie np. o takim?
BDR-XD07TUHD
Deczkin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2022, 09:37   #5
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Deczkin Podgląd Wiadomości
Hahha - spokojnie

Co myslicie np. o takim?
BDR-XD07TUHD
Do odczytu w sam raz ....jak do zapisu trochę gorzej
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2022, 09:47   #6
Deczkin
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.01.2022
Posty: 6
Deczkin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Do odczytu w sam raz ....jak do zapisu trochę gorzej
w sensie za słaby bo zasilany przez USB?
Deczkin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2022, 09:54   #7
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Deczkin Podgląd Wiadomości
w sensie za słaby bo zasilany przez USB?
Za "cienki" do zapisu....te slim i ultra slim o wiele słabsze lasery mają -brak stabilizacji amortyzacji i wielu innych tematów jak odpowiedniej wentylacja,systemów anty-kurzowych czy odprowadzania ciepła...brak wyważenia układu napędowego ze względu na wymiary....i tak bez końca można wymieniać czego w nich nie ma
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2022, 10:12   #8
Deczkin
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.01.2022
Posty: 6
Deczkin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Rozumiem. Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie. To troszkę dołożyło mi wątpliwości co do napędów zewnętrznych...

a w takim razie BDR-212EBK? Ten raczej odczyta co mam i chyba do zapisu też będzie lepszy jako stacjonarna (wewnętrzna) nagrywarka?
Deczkin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2022, 11:32   #9
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Deczkin Podgląd Wiadomości
Rozumiem. Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie. To troszkę dołożyło mi wątpliwości co do napędów zewnętrznych...

a w takim razie BDR-212EBK? Ten raczej odczyta co mam i chyba do zapisu też będzie lepszy jako stacjonarna (wewnętrzna) nagrywarka?
Jak najbardziej BDR-212EBK to dobry wybór.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2022, 16:55   #10
Deczkin
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.01.2022
Posty: 6
Deczkin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Jak najbardziej BDR-212EBK to dobry wybór.
Dziękuję za potwierdzenie

Mam jeszcze pytanko co do samej archiwizacji. W innym temacie Panie Arepo wspomniałeś, że do celów archiwizacji świetnie w Twoim przypadku sprawdzaja się pendrive'y. Czy jest jakaś konkretna firma albo konkretny model, który byłbyś w stanie mi polecić do tego celu?

Z góry ślicznie dziękuję za odpowiedź!
Deczkin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2022, 17:41   #11
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Ja używam różnych modeli Patriota, mogę polecić Patriot Rage Elite, choć obecnie trudno go kupić, jest z tego co widzę tylko jedna aukcja na znanym portalu.

Naturalnie z innych firm też są dobre rzeczy, tylko aby zapis był większy od 20MB/s bo inaczej to za długo wszystko trwa.

ps. z zasady nie "Panujemy" sobie na forum, mamy tu luźną atmosferę
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2022, 21:55   #12
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pendrive'y są rzeczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem do pewnych typów danych. Przede wszystkim nie zajmujących bardzo dużo miejsca i takich, których nie aktualizuje się często - jak choćby prywatne zdjęcia, które z danego roku jak są to są i trudno jest coś do nich dodać nowego (ew. jakaś edycja, ale tego nikt nigdy przecież nie robi). Ja z sentymentu lubię Corsairy w gumowanej obudowie z tej linii - pierwszy taki jaki miałem miał 256 MB, jakbym wiedział, gdzie się podziewa, to pewnie i dziś by zadziałał Opcja GT jest nieco przydroga, ale za to szybka, natomiast "standardowe" niebieskie wersje również nie są wolne i były bardzo ok, natomiast obecnie też nie należą do najbardziej konkurencyjnych cenowo modeli.

Jeszcze taniej wychodzą karty microSD. Taki SanDisk Extreme - zapis do 90 MB/s, odczyt do 160, cena za 128 GB nieco ponad stówkę, 256 - niespełna 250. Tylko one uwielbiają się gubić i trudno je opisać.

No i dochodzimy do tego, że przy większych ilościach danych (nie ogromnych) moim zdaniem najlepsze są SSD. 500 GB - ok. 250 zł. Szybkości odczyt/zapis wyraźnie wyższa niż PD. Wielkość obudowy idealnie taka, żeby sobie krótko opisać, co na nim jest. Podpięcie do kompa bezproblemowe, a zresztą większość płyt głównych w stacjonarkach pozwala na jednoczesne podpięcie sześciu czy ośmiu urządzeń SATA, nie wspominając, że możemy je przez prostą przejściówkę podpinać pod USB
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2022, 10:10   #13
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Dokładnie, w czasach gdy dysk SSD 500GB da się kupić nawet za około 200 zł to świetny nośnik do archiwizacji. Można też nabyć sobie M.2 SATA z jakąś ładną obudową i mamy stylowy zewnętrzny dysk. Ja używam na równi z innymi nośnikami nadal jeszcze starych talerzowych dysków, bo mam ich kilka i coś muszę z nimi robić. Nie korzystam z kart mikroSD, bo są za małe i potrzebują specjalnego czytnika, aby osiągały tak duże transfery. Rzeczywiście ich ceny są bardzo dobre i może niedługo się przekonam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2022, 17:43   #14
Deczkin
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.01.2022
Posty: 6
Deczkin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja jeśli chodzi o archiwizację to mam kilka zewnętrznych HDD na usb. Głównie WD, ale ostatnio też wpadło z 2 lub 3 seagate. Najstarsze to takie kilkuletnie 2TB. Te najnowsze to już po 5TB. Póki co spisują się nieźle, ale planując jakoś logicznie uporządkować wszystkie materiały zebrane przez te wszystkie lata zaczyna jednak czasem brakować miejsca. A i przy okazji ślicznie dziękuję za doradzenie w wyborze napędu. BDR-212EBK już jest zamontowany w stacjonarce

Teraz zastanawiałem się nad zakupem płytek HTL do celów archiwizacyjnych rzeczy mniej ważnych (jakieś tutoriale czy filmy). Wyczytałem już, że głownie zalecane tutaj są firmowe Panasoniki, ale chciałem zapytać co myślicie o takim bundle Kodaka? Za około 100zł na można znaleźć 50 płytek po 25GB. Podobno właśnie HTL, więc troszkę mnie to uspokoiło. Opakowanie takie żółte. Może ktoś kojarzy i miał z nimi do czynienia?

Pozdrawiam jeszcze raz!
Deczkin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2022, 22:55   #15
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jeżeli potrzebujesz nośników do archiwizacji danych liczonych w terabajtach (i to nie kilku, tylko nastu) to rzeczywiście mówimy o trochę innym kalibrze niż większość przeciętnych użytkowników komputerów i takie rozwiązania jak pendrive'y to nieco za mało. Jednak trzeba pamiętać, że szpindel 50-ciu płyt BD to zaledwie 1,25 TB, więc dane naprawdę muszą być utrzymane w idealnym porządku, żeby w dużej ilości płyt je w razie potrzeby szybko odnaleźć. Drugą wadą jest czas nagrywania. Zaleta jest oczywista - jako kopie long-term takie nośniki są absolutnie idealne, a przy tym atrakcyjne kosztowo.

Nie podejmę się oceniania nośników, bo obecnie bardzo niewiele wypalam, a nawet dokładnie te same nośniki mogą w pewnym momencie zmienić swoją jakość (np. w razie przeniesienia ich produkcji do innej fabryki). Natomiast nasza forumowa baza danych nośników oraz baza nagrywarek (gdzie również w testach wypalane są różne nośniki, co pozwala niejako przy okazji testu nagrywarki sprawdzić jakość różnych płyt) to dokładnie to miejsce, którego potrzebujesz. Pod względem kompletności i aktualności bazy danych te działy są unikatowe i z pewnością jest to jedna z większych baz danych dotyczących napędów i nośników optycznych w internecie (a kto wie, czy i nie największa)...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
archiwizacjä…, bluray, iso, pomoc

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.