Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.02.2005, 03:38   #1
shuma02
Forumator
 
Avatar użytkownika shuma02
 
Data rejestracji: 06.12.2002
Lokalizacja: Miasto Aniolow
Posty: 729
shuma02 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Radio Samochodowe z USA do Polski, czy bedzie to grało ???

Witam,

pytanie niby takie lekko proste, bo niewidze specjalnie powodu dlaczego by nie mialo dzialac, ale wiem ze jakies stare radio ktore mialem 10 lat temu juz dzisiaj nie gra, cos ze zmiana fali FM czy cos takiego...

czy nowy sprzet sprowadzony ze stanow tez bedzie mial jakis problem czy wszystko bedzie gralo i buczalo ?? czy bedzie to odbieralo wszystkie stacje radiowe ??

dzieki,
-shuma02

Ostatnio zmieniany przez shuma02 : 01.02.2005 o godz. 05:17
shuma02 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.02.2005, 08:14   #2
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Shuma ja kupiłem soniacza jak wracałem w BestBaju. Gra aż miło !! Nic nie trzeba było robić. Tylko cos tam trzeba było kabelki pozamieniać w jakiejć kostce, ale wiecej problemow nie było.
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 09:05   #3
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
kiedys blok wschodni uzywal innych (nizszych) czestotliwosci fal radiowych do nadawania programu (co by niemieckich itp stacji nie sluchac), co zostalo kolo 90 roku (nie pamietam dokladnie) zmienione - dlatefgo stare polskie radia nie dzialaja obecnie nigdzie, a kiedys nie dzialay w cywilizowanych panstwach na zachod od zelaznej kurtyny
podsumowujac - bedzie dzialac
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 11:20   #4
rembrant
captain u-k
 
Avatar użytkownika rembrant
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Lokalizacja: NorthWest
Posty: 586
rembrant zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Roznica jest na Am w stanach jest przeskok o 5 Hz czyli 115 potem 125 a u nas 110 120 itd, czyli na Am nie odbierzesz w Polsce rzadnej stacji ale to niewazne bo napewno bedziesz sluchal na FM
rembrant jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 16:53   #5
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Z miesiąc temu kumpel sobie przywiózł (nowiutkiego Sony za 150$... U nas okolo 2500 zł) i wszystko działa. Tak więc nie powinno być problemów
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 17:09   #6
shuma02
Forumator
 
Avatar użytkownika shuma02
 
Data rejestracji: 06.12.2002
Lokalizacja: Miasto Aniolow
Posty: 729
shuma02 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez rembrant
Roznica jest na Am w stanach jest przeskok o 5 Hz czyli 115 potem 125 a u nas 110 120 itd, czyli na Am nie odbierzesz w Polsce rzadnej stacji ale to niewazne bo napewno bedziesz sluchal na FM
Patrze sie wlasnie na radio i czestotliwosci AM i sa one wpisane co '10' a nie co '5'... 530...650...800
shuma02 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 21:18   #7
forest
odgrzewany user
 
Data rejestracji: 20.10.2001
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 379
forest zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmmm... Ja bym się obawiał różnic częstotliwości na FM, bo niedawno osoba której sprzedawałem radio wspominała coś że wczesniej miała radio z US i były własnie z tym problemy.
Nie będzie RDSu...(?)
__________________
Nie ma głupich pytań.
Mogą być tylko głupie odpowiedzi.
*************************

The only way to get smarter is by playing a smarter opponent
-Fundamental of Chess 1883
forest jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 23:57   #8
shuma02
Forumator
 
Avatar użytkownika shuma02
 
Data rejestracji: 06.12.2002
Lokalizacja: Miasto Aniolow
Posty: 729
shuma02 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no wlasnie, stany sa lekko za murzynami (i to calkiem na serio hehe) i zasadzie to RDS to dopiero tutaj nowosc a raczej cos czego wogule nie ma. wiekszosc stacji nawet nie nadaje z RDS'em, a jaj juz to tylko ich nazwe stacji, zadnych wiekszych rewelacji.

jednak mozna tutaj kupic radia z RDSem, jest maly wybor, ale cos jest.

najbardziej sie boje wlasnie o fale FM, jesli to nie bedzie gralo to przywiezienie radia ze stanow mija sie z celem...
shuma02 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 00:24   #9
telemaniak2002
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.08.2004
Posty: 5
telemaniak2002 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie do końca prawda!

Roznica jest na Am w stanach jest przeskok o 5 Hz czyli 115 potem 125 a u nas 110 120 itd, czyli na Am nie odbierzesz w Polsce rzadnej stacji ale to niewazne bo napewno bedziesz sluchal na FM


Jeśli chodzi o Am to może masz i rację ale co do FM-NIE!!!W USA stacje odbierają co 3Hz np.100,3 100,6 100,9 itd.Także łatwo sobie policzyć jakiego radia będziemy słuchać w PL-prawie żadnego.
telemaniak2002 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 00:27   #10
telemaniak2002
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.08.2004
Posty: 5
telemaniak2002 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kompletna bzdura!!!

Z miesiąc temu kumpel sobie przywiózł (nowiutkiego Sony za 150$... U nas okolo 2500 zł) i wszystko działa. Tak więc nie powinno być problemów


Nie czaruj tu nikogo,ono może odbiera CD bez problemu ale FM idą co 3Hz a poza tym nie ma takiej możliwości że przywiózł radio za 150$ gdy u nas kosztuje 2500zł.Bzdura wierutna.Jestem na bieżąco z cenami ze Stanów i wiem jakie są przebitki!
telemaniak2002 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 11:10   #11
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez telemaniak2002
...Nie czaruj tu nikogo,ono może odbiera CD bez problemu ale FM idą co 3Hz a poza tym nie ma takiej możliwości że przywiózł radio za 150$ gdy u nas kosztuje 2500zł.Bzdura wierutna.Jestem na bieżąco z cenami ze Stanów i wiem jakie są przebitki!
Widać mało obyty jestes w forum...
Przystopuj troche z takim gadaniem, masz duzo mniejszy staz niz andrzej9 i nie powinienes tak na niego najezdzac.
Jak jestes na biezaco tak ze wszystkim do pomoz a nie takie cos...

Co do radia...
Tutaj czasami są jaja.
Wujas sciagnal sobie radyjko - jedno mu nie chodzilo - nie wiem, moze kwestia pojechania na gielde sam. i pokazania mu jaki ma zrobic trick.
Ale za to drugie - Sony - chodzilo bez problemu - wszystko chodzilo.
Co do cen to az takie za 2500 nie bylo ale wiem ze dal baaaardzo okazyjnie.
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 13:09   #12
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez telemaniak2002
Nie czaruj tu nikogo,ono może odbiera CD bez problemu ale FM idą co 3Hz a poza tym nie ma takiej możliwości że przywiózł radio za 150$ gdy u nas kosztuje 2500zł.Bzdura wierutna.Jestem na bieżąco z cenami ze Stanów i wiem jakie są przebitki!
Nie powiem tego w tym momencie na 100%, ale z ostatniej rozmowy z kuzynkiem (bo to on sprowadzał) wynikało, że radyjko sprawuje mu się świetnie. Jedyny problem, jaki miał, to odczyt płyt mp3, ale to dlatego, że w Punto radio podobno montuje się lekko pod kątem i to był problem dla czytnika. W każdym razie stacje radiowe odbiera bez problemu.

Zresztą sam jak byłem w Stanach to bez problemu na swoim discmenie kupionym w Europie odbierałem tamtejsze stacje radiowe, a z kolei na odtwarzaczu mp3 kupionym tam, słucham sobie w Polsce wszystkiego. Tak więc nie podejrzewam istnienia żadnych istotnych różnic. Przynajmniej w tym zakresie, bo przy urządzeniach zasilanych czymś innym niż baterie, różnice na pewno będą w podłączeniu. Ale ten problem da się obejść.


Co do cen, to nie będę się upierał, że różnica była dokładnie taka, ale na pewno mniej więcej takich wielkości. Zresztą nie jest to dla mnie nowina. Za odtwarzacz mp3 (IRiver 790i) zapłaciłem około 150 dolarów w momencie, kiedy w Polsce kosztował 2200zł. Za słuchawki Kossa dopłaciłem 15$ w a Polsce musiałbym dać 199zł. Mini wieża Panasonica, którą w Polsce najtaniej znalazłem za 1499 złotych tam od ręki dostałbym za 130$. Tak więc różnice tego typu są i prawie na pewno występują również w przypadku odtwarzaczy samochodowych.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 15:46   #13
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
przebitki cen na elektronice faktycznie czasem sie zdazaja nawet rzedu 500%, wiec jest to mozliwe
co do RDS - niedawno kupowalem sprzet grajacy, z powodu stosunku cena/jakosc padlo na firme KODA, czyli amerykanskie zabawki i wtedy szok - RDS, SCART, STAND BY to u nich luksus - a u nas stadarard... na szczescie to sie powoli zmienia
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 15:55   #14
bubson
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika bubson
 
Data rejestracji: 03.07.2002
Posty: 185
bubson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Nie powiem tego w tym momencie na 100%, ale z ostatniej rozmowy z kuzynkiem (bo to on sprowadzał) wynikało, że radyjko sprawuje mu się świetnie. Jedyny problem, jaki miał, to odczyt płyt mp3, ale to dlatego, że w Punto radio podobno montuje się lekko pod kątem i to był problem dla czytnika. W każdym razie stacje radiowe odbiera bez problemu.

Zresztą sam jak byłem w Stanach to bez problemu na swoim discmenie kupionym w Europie odbierałem tamtejsze stacje radiowe, a z kolei na odtwarzaczu mp3 kupionym tam, słucham sobie w Polsce wszystkiego. Tak więc nie podejrzewam istnienia żadnych istotnych różnic. Przynajmniej w tym zakresie, bo przy urządzeniach zasilanych czymś innym niż baterie, różnice na pewno będą w podłączeniu. Ale ten problem da się obejść.


Co do cen, to nie będę się upierał, że różnica była dokładnie taka, ale na pewno mniej więcej takich wielkości. Zresztą nie jest to dla mnie nowina. Za odtwarzacz mp3 (IRiver 790i) zapłaciłem około 150 dolarów w momencie, kiedy w Polsce kosztował 2200zł. Za słuchawki Kossa dopłaciłem 15$ w a Polsce musiałbym dać 199zł. Mini wieża Panasonica, którą w Polsce najtaniej znalazłem za 1499 złotych tam od ręki dostałbym za 130$. Tak więc różnice tego typu są i prawie na pewno występują również w przypadku odtwarzaczy samochodowych.


zaprasza na stronke www.bestbuy.com i tam sobie porownajcie ceny. Taka przebitka o ktorej mowi andrzej9 to troszke niemozliwa jest......realna przebitka to okolo 500 zeta na radiu (jakis wyzszy model). Jakby tak mozna kupic radio za 150$ i sprzedac w PL za rownowartosc okolo 830$ to ja kupuje od razu 10 8 )

zgodze sie z andrzejem9 ze mozna kupic takie rzeczy jak np sluchawki czy mp3playery taniej - czesto sa w promocji i mozna naprawde okazyjnie zakupic jakis sprzet (np dysk twardy Caviar 200GB za 60$ 8 ) )

Pozdrawiam!!
bubson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 16:48   #15
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez bubson
zaprasza na stronke www.bestbuy.com i tam sobie porownajcie ceny. Taka przebitka o ktorej mowi andrzej9 to troszke niemozliwa jest......realna przebitka to okolo 500 zeta na radiu (jakis wyzszy model). Jakby tak mozna kupic radio za 150$ i sprzedac w PL za rownowartosc okolo 830$ to ja kupuje od razu 10 8 )

zgodze sie z andrzejem9 ze mozna kupic takie rzeczy jak np sluchawki czy mp3playery taniej - czesto sa w promocji i mozna naprawde okazyjnie zakupic jakis sprzet (np dysk twardy Caviar 200GB za 60$ 8 ) )

Pozdrawiam!!
Hej hej, best buy to (mimo, że mój ulubiony sklep w Stanach, jak tam mieszkałem, to przynajmniej raz w tygodniu musiałem się wybrać i po prostu trochę po nim pochodzić ) jeden z raczej droższych sklepów w Stanach. Można tam owszem kupić coś okazyjnie, ale tylko w promocji. Zwykłe ceny nie są nadzwyczajne.

Polecam w takiej sytuacji skorzystanie z internetowych wyszukiwarem najniższych cen. Działają wyśmienicie i na przykład przy wspominanym już playerze, różnice dochodziły do 60$. A przypominam, że cały sprzęt kosztował 150 ..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.