Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.07.2011, 12:00   #1
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Post Rowerem Po Górach

Witam!

Chciałem prosić Was o poradę.
Jadę w sierpniu na nasze piękne południe Polski i pierwszy raz będę zabierał rowery.
Jaką część Polski polecacie najbardziej w kontekście jazdy rowerem.
Nie mają być to hardkorowe trasy typu MTB
Interesuje mnie takie miejsce gdzie jeden dzień mogę poświęcić na wędrówki, a następny na przemierzanie terenów rowerem. Gęsto uczęszczane szlaki przez turystów pieszych nie wchodzą raczej w grę.
Co do noclegu lub bazy wypadowej jestem za polem namiotowym.

Dziękuję z góry, pozdrawiam!
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.07.2011, 12:01   #2
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
krynica/tylicz

polecam, duzo miejsc do jazdy na rowerze, duzo do zobaczenia
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2011, 13:11   #3
maskotka
Banned
 
Data rejestracji: 15.06.2011
Posty: 55
maskotka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Południe to szerokie jest

Polecam Beskid Niski.
Rowerem MTB dojedziesz absolutnie wszędzie. Nie ma żadnych ograniczeń, jak np. w Karkonoszach. A i skoro pierwszy raz, to formy fizycznej wystaczy,; nie ma dużych przewyższeń, to najniższe pasmo Karpat.
Teren dalej odludny, najmniej ludzi ze wszystkich gór w Polsce.

Trasy? Po prostu szlaki turystyczne. Wododziałem (granicą PL) masz szlak turystyczny aż po sam kraniec Bieszczadów. Kilka, kilkanaście km od granicy masz mnogość raczej ciekawszych szlaków w linii wschód-zachód.
Na Beskid Niski idealna jest killkudniowa trasa od Bartnego do Komańczy.

Przy okazji zapraszam do chatki studenckiej w Nieznajowej lub położonego nieopodal hoteliku w Radocynie Traktując jedno z tych dwóch miejsc jako bazę wypadową, masz co najmniej na tydzień tras rowerowych, codziennie inna.

Ostatnio zmieniany przez maskotka : 25.07.2011 o godz. 13:14
maskotka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2011, 14:10   #4
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ty na piwo wpadnij jak na poludniu bedziesz :-]!


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone 4 przy u***380;yciu Tapatalk
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2011, 15:32   #5
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Heja chłopaki!

Południe jest szerokie, oczywiście.
Tak czy owak jade do Zabrza bo mam tam do załatwienia jedną sprawę, a potem....
gdzieś sobie pojadę. Mam tydzień wolnego. Odległość nie ma dla mnie większego znaczenia, ale wiadomo najlepiej gdzieś gdzie ni musiałbym jechać kolejnych 400 km, a ktoś zaproponował mi Bieszczady-nie mówię oczywiście nie bo kiedyś trzeba tam pojechać, ale wiadomo jest to jednak dalej więc rozpatrzę każdą propozycję pod każdym względem, również Bieszczady.

Właśnie nie mają być to trasy MTB Mamy zwykłe górale i podjazdy z tyłkiem nad siodełkiem chciałbym przeżywać jak najrzadziej, aczkolwiek wiadomo nie są to niziny więc muszę się z tym liczyć
Pierwszy raz będę jechał w góry z rowerami więc kompletnie nie wiem co jest warte uwagi, więc pytam
Jeśli chodzi o bazę wypadową chciałbym też aby była bezpieczna pod kątem zostawienia tam auta. Żadne leśne, dzikie parkingi i dróżki nie wchodzą w grę.
W samych górach zakochałem się dopiero kilka lat temu

@maskotka a masz jakies opisy tras itp? Jakiś link? I co jest godne uwagi wg. Ciebie
pozdr
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2011, 16:05   #6
maskotka
Banned
 
Data rejestracji: 15.06.2011
Posty: 55
maskotka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
CIAPKU,
tak ogólnie to ja jestem user pali - wykłócaliśmy się w roku 2003, pewnie nie pamiętasz . Źli ludzie: Bartez i Reetou ukradli mi konto

No domyśliłem się, że nie masz wprawy w jeździe typowo górskiej - stąd Beskid Niski, tam jest najniżej, jak sama nazwa wskazuje. A jednocześnie jeszcze dziko, w miarę pusto.

Chcesz to jedź do tej chatki studenckiej: http://www.nieznajowa.obozy.pl/
Samochód - żaden problem, postawisz parę metrów od chatki. Nocleg gratis, ale warto mieć namiot w sezonie, jeśliś nie nawykł do tłumów.
Jestem w tej chatce, jak widzę na stronie "Członkiem Honorowym"

2 km dalej jest skromny hotelik Radocyna, na kompletnym odludziu. Jeśli w ciemno, to również warto mieć namiot. Parking zamykany, no problem.

Trasy? Przepiękne. Z chatki masz np. drogę na południe, na sam wododział. I z powrotem zjazd lub w lewo czy prawo ścieżkami granicznymi.

Albo w kierunku Wołowca, nieco trudniej - jedna z najpiękniejszych ścieżek w tych górach.

Z chatki masz do asfaltu circa 2 km. Wyjeżdżając w kierunku Grabia możesz przez Krempną zrobić kółko 30 km po asfalcie, pustym jak bęben, tam nikt nie jeździ.


To takie luźne pomysły, zdecydujesz się, to coś się pomyśli. Naprawdę polecam, dzieciństwo tam spędziłem. Jakieś pytania - wal.

Aha, to jest na wysokości Jasła.
Chatka, nie licząc hoteliku, jest na kompletnym odludziu (jakieś 8km do pierwszej wioski). Jest nawet na wyspie, którą utworzyły potoki.
Jeśli zechcesz jechać, to napiszę dokładnie jak dojechać (albo i mapkę zrobię)

Ostatnio zmieniany przez maskotka : 25.07.2011 o godz. 16:12
maskotka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2011, 16:36   #7
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jasne, że pamiętam Cię Pali Kłótni nie pamiętam i dobrze
Kilkudniowa rowerowa wyprawa nie wchodzi w grę. Nastawiam się na jednodniowe z powrotem do namiotu/auta.
Zastanawiam się też nad wyższymi pasmami. Nie wszędzie przecież muszę jeździć tym rowerem. Jak wspominałem cykl mieszany wchodzi w grę, a wyższe partie też bym chętnie sobie zobaczył i niekoniecznie rowerem
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!

Ostatnio zmieniany przez CIAPEK : 25.07.2011 o godz. 16:49
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2011, 17:17   #8
maskotka
Banned
 
Data rejestracji: 15.06.2011
Posty: 55
maskotka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tamte tereny są idealne na jednodniówki, jak najbardziej.
Zerknij na mapę, namyśl się czy wchodzą w grę - jeśli tak, to jakieś szczegóły się omówi.

Powiedz też czy męska wyprawa czy może żona, dzieci - bo to inne warunki mieszkaniowe potrzebne....

Beskid Niski to warunki raczej surowe.
Namiot w Magurskim Parku dalej można rozstawić na dziko.
Pensjonatów brak, troszkę na pogórzu jest np. w Gorlicach, ale to są tereny raczej dla emerytów Zostają chatki studenckie (nasza jest jedyną publiczną, reszta jest mocno prywatna) i schroniska post-PTTK, które latem to są moim zdaniem nieciekawe...

Ostatnio zmieniany przez maskotka : 25.07.2011 o godz. 17:20
maskotka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2011, 10:19   #9
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czyli ewidentnie polecasz Beskid Niski.
Wyjazd z moją kobietą. Bez dzieciorów Kobieta wprawiona w surowe warunki W Boże Ciało byliśmy na spływie 5 dni bez cywilizacji i na dość hardkorowej rzece
Auto może mniej wprawione bo nie mam terenówki

Inni polecają mi też:
- ogólnie Sudety... ze względu na dobre drogi nawet w deszcz.
- Szlak wygasłych wulkanów - Góry Kaczawskie
- Zachodnia część Kotliny Kłodzkiej, czyli Góry Bystrzyckie
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2011, 11:14   #10
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
ja juz polecilem. wybor tras jest przeogromny
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2011, 11:19   #11
maskotka
Banned
 
Data rejestracji: 15.06.2011
Posty: 55
maskotka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Polecam, bo znam jak własną kieszeń i na niejednym wypadzie MTB tam byłem Inne rejony znam gorzej. Ale oczywiście tyle pięknych miejsc jest w Polsce....
maskotka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Poradnik dla hakiera (PFO fabrini) Patrixs Off topic 15 07.11.2023 19:04
Canon SX 1 - pierwsze wrażenia i porównania andrzejj9 Fotografia 19 10.02.2011 15:22
Powtórka z historii - trochę długie para Off topic 63 01.09.2005 09:50
Zgon windowsa - jaki plik. Loczek Off topic 17 11.02.2005 14:36


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.