Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.03.2022, 20:09   #1
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Question Rozdzielczość 4k, a rozmiar ekranu

Jaki jest optymalny rozmiar ekranu dla rozdzielczości 4k?

Pytam, ponieważ przy tv z fullhd pisali ludziska, że 40cali jest dobrym wyborem, ale jak dla mnie, to max 32" (miałem, widziałem) jest już na granicy. Wiem to z doświadczenia, ale po fakcie. Pierwszy tv ma fullhd 40", a drugi 4k 43". Pierwszy pikselowaty, a drugi - nie. A Wy jakie macie doświadczenia z tv 4k? Planuje 50 lub 55 cali.
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.03.2022, 20:22   #2
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wybierałem spośród 49 i 55 w 4k. Wziąłem 49. Widać różnicę, choć szczerze mówiąc, niewielką. Miałem dwa obok siebie, tego samego producenta, z tym samym obrazem. Na 49 żyleta, a na 55 już jakby po iluś goleniach. Różnicę w cenie - 150pln - rok temu uznałem za mało istotną. Jak stoją oddalone od siebie, to raczej nie zauważysz.
Musisz sam porównać, każde oko widzi inaczej.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2022, 11:22   #3
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To zależy w drugiej kolejności od odległości w jakiej masz ekran, a w absolutnie pierwszej - od osobistych preferencji. Jeśli siedzisz 1,5 metra od telewizora to oczywiste, że nie ma potrzeby kupować TV 65", chyba że taki Ci odpowiada, to wtedy dlaczego nie Dla mnie już od odległości ~2,5m wielkość 55" ma sens.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2022, 20:18   #4
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
ja bardzo mało telewizji oglądam, po prostu nie mam czasu. Jak już mi zejdzie i uda się że coś mógł bym pooglądać to jest późny wieczór/noc.
Zważywszy na budżet, możliwości i warunki ja brał bym jak dla siebie projektor FullHD, ale fakt na tym to wiadomości nie pooglądasz w ciągu dnia, zresztą ich to nie da się oglądać bez względu na stację. Filmy natomiast to już inny świat
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2022, 22:14   #5
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
@KaiQ, projektor nie wchodzi w rachubę. TV do oglądania programów telewizyjnych, yt, podpiąć kompa oraz konsolę.

Wydaje mi się, że przy 50" rozdzielczość 4k jest na pograniczu, ale z drugiej strony te 50" jest trochę za mało. Coś mi podpowiada, że powyżej 55" obraz staje się pikselowaty. Marsz do sklepu i sprawdzam... Tylko kiedy ja mam czas
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2022, 23:17   #6
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,060
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez SEBAW Podgląd Wiadomości
@KaiQ, projektor nie wchodzi w rachubę. TV do oglądania programów telewizyjnych, yt, podpiąć kompa oraz konsolę.

Wydaje mi się, że przy 50" rozdzielczość 4k jest na pograniczu, ale z drugiej strony te 50" jest trochę za mało. Coś mi podpowiada, że powyżej 55" obraz staje się pikselowaty. Marsz do sklepu i sprawdzam... Tylko kiedy ja mam czas
Tylko tak, w sklepie to zobaczysz demo i będzie lux malina. Jak Ci puszcza tv fulhd skalowane na 4k to coś tam zobaczysz w sensie pixele i wtedy najlepiej ustawić się w odległości w której będziesz oglądał tv w domu.

Hej
Ja mam 55 4k i jak jest dobry materiał 4k to jest żyleta , jak jest Fhd to też tragedii nie ma.
Ważna też jest jakość sygnału ,mam kablówkę i na pewnym paśmie jest średnio z jakością to i obraz zerwie .

Kolejna rzecz telewizor telewizorowi nie równy , jak kupowałem swój to sporo roboty robił sam procesor , bawiłem się dwoma modelami ,padło na ten który lepiej poradził sobie z dynamicznymi ciemnymi scenami (czerń itd)

Edit
Po dwóch latach z 4k śmiało mogę stwierdzić że niektóre produkcje w większości stare lepiej wypadają w FHD
Niektóre stare podrasowane materialy wyglądają sztucznie , nie zapomnę jak pierwszy raz oglądałem star wars 1 w 4k , miałem wrażenie że krążownik imperium stoi a ktoś przesuwa czarne tło ... Jak w panie Kleksie ..

Ostatnio zmieniany przez - Deckard - : 06.03.2022 o godz. 23:21
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.03.2022, 21:12   #7
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Szukam informacji na temat odpowiedniej wielkości matrycy dla UHD 4K (3840x2160) i udało się coś konkretnego znaleźć. Należy zwrócić uwagę na parametr ppi. Dla filmomaniaków jest to rzecz zbędna, ale dla graczy - ważna. A więc minimalna wielkość ppi (zagęszczenie pikseli), gdzie obraz nie przechodzi w pikselowatość, to 90. Najlepiej nie schodzić poniżej tej wartości.

Kilka przykładów:
1920 x 1080 (FullHD) 24" - 92ppi
1920 x 1080 (FullHD) 27" - 82ppi
2560 x 1440 (WQHD) 27" - 109ppi
2560 x 1440 (WQHD) 32" - 92ppi
3840 x 2160 (UHD 4K) 43" - 103ppi
3840 x 2160 (UHD 4K) 47" - 94ppi
3840 x 2160 (UHD 4K) 50" - 89ppi
3840 x 2160 (UHD 4K) 55" - 81ppi

Link do kalkulatora (również połówki oblicza) - KLIK

@grzeniu, miałeś nochala:
Cytat:
Na 49 żyleta, a na 55 już jakby po iluś goleniach.
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
4k, ekranu, rozdzielczość, rozmiar

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.