Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.03.2005, 14:47   #1
adbok
Guru
 
Avatar użytkownika adbok
 
Data rejestracji: 11.05.2003
Lokalizacja: N 51°27' E 20°28' - woj. łódzkie
Posty: 1,283
adbok zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Rozstawienie glosnikow 7.1

Witam od jakiegos czasu jestem posiadaczem glosnikow Creative T7700 mam pokoj wielkosci ok 4x4m. Jak rozstawic te glosniki aby byl jak nalepszy efekt ??Czy glosniki musza byc do sluchacza siedzacego w centrum (1 sposob) ??.Czy moga byc poprostu zawieszone na scianie ?? (2 sposob) Jakie sa Wasze propozycje ??oplaca sie kupic wiszace podstawki do tych glosnikow i rozkierowac wszystkie tak jak powinno byc ??

Ostatnio zmieniany przez adbok : 08.03.2005 o godz. 15:24
adbok jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.03.2005, 15:14   #2
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No no widze ze powazny problem mamy ... gdziezby tu poustawiac te glosniki ... hmmm moze na ksiezycu ?
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 15:15   #3
Edwardo
..::Blue Machine::..
 
Avatar użytkownika Edwardo
 
Data rejestracji: 12.11.2003
Lokalizacja: Krakow
Posty: 1,575
Edwardo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1 sposob jest lepszy, czemu?
poszukaj na necie, poczytaj,
chodzi dokladniej o fale stojace, rochodzenie sie dzwieku w pokoju itp.
podpowiem:
http://audioton.republika.pl i poczytaj o glosnikach, rozstawie.
__________________
Ostatnio zmieniany przez Andrzej_Lepper : dzisiaj o godz. 11:55.
Edwardo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 15:25   #4
adbok
Guru
 
Avatar użytkownika adbok
 
Data rejestracji: 11.05.2003
Lokalizacja: N 51°27' E 20°28' - woj. łódzkie
Posty: 1,283
adbok zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Edwardo
1 sposob jest lepszy, czemu?
poszukaj na necie, poczytaj,
chodzi dokladniej o fale stojace, rochodzenie sie dzwieku w pokoju itp.
podpowiem:
http://audioton.republika.pl i poczytaj o glosnikach, rozstawie.
THX
Pierwszy sposob jest lepszy bo wszystkie glosniki zkierowane sa do skuchacza

Ostatnio zmieniany przez adbok : 09.03.2005 o godz. 09:23
adbok jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 15:32   #5
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez adbok1
THX
@rosol ahahahh a ty masz w d....
Nie rozumiem twojej odpowiedzi.
Przeciez wiadomo ze glosniki powinny byc skierowane w strone sluchajacego !! Nie rozumiem wogole co ty do mnie rozmawiasz ... przeciez nie przykrecisz glosnikow prostopadle do sciany ?!?! Teraz sa eleganckie podstawki ...
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 16:09   #6
bakupl
Banned
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 1,961
bakupl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez rosol
Nie rozumiem twojej odpowiedzi.
Przeciez wiadomo ze glosniki powinny byc skierowane w strone sluchajacego !! Nie rozumiem wogole co ty do mnie rozmawiasz ... przeciez nie przykrecisz glosnikow prostopadle do sciany ?!?! Teraz sa eleganckie podstawki ...
No tak ale można wszystkie z przodu ustawic i tez bedzie w kierunku słuchacza ...


A teraz do tematu to zobacz w dźwięki i multimedia jak tam wybierzesz schemat głośników na 7.1 to będzie na rysunku Zresztą w programie od sterowników do dźwięku też powinno być to jakoś rozrysowane...
bakupl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 16:22   #7
shuma02
Forumator
 
Avatar użytkownika shuma02
 
Data rejestracji: 06.12.2002
Lokalizacja: Miasto Aniolow
Posty: 729
shuma02 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez rosol
... przeciez nie przykrecisz glosnikow prostopadle do sciany ?!?!
nie mozna prostopadle do sciany ?!?! ohhh, to moze i ja poszukam jak to ma byc zrobione hehehe.

moje 5.1 sa trzy z przodu...i dwa podwieszone za mna do belki nosnej w suficie. inaczej nie bylo by jak. rzadko kiedy chyba uda sie 'przepisowo' ustawic glosniki bo przeciez pokoj pokojem ale zawsze cos jest na drodze. tak podsumowujac moich znajomych to komp zawsze stoi walniety w kat, lub gdzies na obrzezu pokoju i trudno by tam bylo z 'idealnymi' warunkami do takiego naglosnienia.

adbok, mniej wiecej przeciez kumasz o co chodzi, trzeba chyba zrobic tak bys byl w srodku... wiec obstaw sie glosnikami do okola i bedzie hehehe

Ostatnio zmieniany przez shuma02 : 08.03.2005 o godz. 16:26
shuma02 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 16:24   #8
Edwardo
..::Blue Machine::..
 
Avatar użytkownika Edwardo
 
Data rejestracji: 12.11.2003
Lokalizacja: Krakow
Posty: 1,575
Edwardo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez rosol
Nie rozumiem twojej odpowiedzi.
Przeciez wiadomo ze glosniki powinny byc skierowane w strone sluchajacego !
niekoniecznie...
souroundy mozesz skierowac na tylnia sciane, wtedy powstanie wieksze "wypelnienie przestrzenia dziwiekowa" ale bedzie trudniejsza lokalizacja zrodla dla sluchacza.
__________________
Ostatnio zmieniany przez Andrzej_Lepper : dzisiaj o godz. 11:55.
Edwardo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 17:12   #9
zazik
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika zazik
 
Data rejestracji: 22.11.2004
Lokalizacja: bydgoszcz
Posty: 11
zazik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja mam jeszcze lepszy problem Kupiłem ostatnio zestaw creativa 5.1 Mam płyte główną solteka z zintegrowaną 6-kanałową kartą muz. Proble jest taki ze prawy tylni głośnik gra bardzo cicho PRAWIE GO NIE SŁYCHAĆ
zazik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 17:25   #10
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez shuma02
nie mozna prostopadle do sciany ?!?! ohhh, to moze i ja poszukam jak to ma byc zrobione hehehe.

moje 5.1 sa trzy z przodu...i dwa podwieszone za mna do belki nosnej w suficie. inaczej nie bylo by jak. rzadko kiedy chyba uda sie 'przepisowo' ustawic glosniki bo przeciez pokoj pokojem ale zawsze cos jest na drodze. tak podsumowujac moich znajomych to komp zawsze stoi walniety w kat, lub gdzies na obrzezu pokoju i trudno by tam bylo z 'idealnymi' warunkami do takiego naglosnienia.

adbok, mniej wiecej przeciez kumasz o co chodzi, trzeba chyba zrobic tak bys byl w srodku... wiec obstaw sie glosnikami do okola i bedzie hehehe
Własnie o to mi chodzi !! Kazdy ustawia tak jak moze i gdzie moze ... ale glosniki powinny byc skierowane do sluchacza a nie np. na sufit ... no i oczywiscie ustawione dookola !!
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 17:40   #11
bakupl
Banned
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 1,961
bakupl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez zazik
Ja mam jeszcze lepszy problem Kupiłem ostatnio zestaw creativa 5.1 Mam płyte główną solteka z zintegrowaną 6-kanałową kartą muz. Proble jest taki ze prawy tylni głośnik gra bardzo cicho PRAWIE GO NIE SŁYCHAĆ
No tak to już jest... Jak cio to ścisz przednie
bakupl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 17:46   #12
zazik
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika zazik
 
Data rejestracji: 22.11.2004
Lokalizacja: bydgoszcz
Posty: 11
zazik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez bakupl
No tak to już jest... Jak cio to ścisz przednie
Nawet jak ścisze to i ak tylnie grają nierówno Bo lewy działa poprawnie a prawy nie Teraz pytanie czy to jest problem związany z zestawem 5.1 czy z kartą dzwiękową!!!
zazik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2005, 08:51   #13
soften
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika soften
 
Data rejestracji: 14.07.2003
Posty: 11
soften w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam też mam Solteka i ostatnio padła mi Audigy w serwisie leży podłączyłem głośniki pod zintegrowaną jak Ty i u mnie oba tylnia bardzo cicho grają wiec radził bym zakupić sound blastera live 5.1 np naprawde różnice słychać. Jak chcesz i siedzisz blisko przednich to zamien kable w dźwiekówce zielony zamień z czarnym i wtedy tylnie bedą grały głośniej Napewno to wina dźwiekówki.
__________________
Notebook Asus X53K.Procesor: AMD Turion64 X2 TL56,Pamięć: 2x1024MB DDRII,Grafika: ATI X2300 256MB 15,4 WXGA (1280 x 800), Dysk 120 GB. Nagrywarka HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N WR02
soften jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2005, 08:59   #14
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Edwardo
niekoniecznie...
souroundy mozesz skierowac na tylnia sciane, wtedy powstanie wieksze "wypelnienie przestrzenia dziwiekowa" ale bedzie trudniejsza lokalizacja zrodla dla sluchacza.
Dokładnie.. Wieża, którą właśnie kupuję ma trzydrożne kolumny, z czego z przodu są tylko dwa wyjścia, natomiast trzecie z tył. Trochę się na początku zdziwiłem, jak to zobaczyłem, ale okazało się, że jest to zrobione celowo i tak właśnie ma być.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2005, 09:00   #15
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
soundroundy sa cichsze
ja swoje pogramowo wzmocniam (w stacjonarce), natomiast w komuterowym zestawie nie, ale za to stoja blizej mnie
co do rozstawinai - owszem, byly kiedys pomysly zeby tylne glosniki tworzyly tyklo tlo - czyli nie byly latwe do zlokalizowania - ale to byly czasy spred wprowadzenia standardow ac3 i dts, w ktorych lokazlizacja wszystkich kanalow jest kluczowa dla efektu
jak je rozstawiac? tak jak mozesz, w kierunku sluchacza (pamietaj ze im blizej beda tym efekt mozniejszy, ale za to mniejsze pole na ktorym efekt slychac - w sumie logiczne), przody z przodu (ale odkrycie ) itd wg instrukcji/schematow itd itp

co do wczesniejszego problemu ze jeden cichszy - podlacz satelitki odwrotnie to zobaczysz - jesli nadal ta sama jest cichsza to karta szwnkuje, jezeli zas cichsza bedzie ta przeciwna (czyli fizycznie ta sama tylko inaczej podlaczona) to glosnik walniety
ale nie testuj na filmie tylko na programie generujacym dziwkei testowe - powinien byc jakis w sterowniku karty dziwekowej

edit:
co do kierunkowosci glosnikow - oczywiscie to co napisalem dotyczy tylko standardowych konstrukcji, sa, o czym wspomnial andrzej, konstrukcje ktore same powoduja rozmycie i jet to zamierzone
szczytem takiego podejscia byly dipolowe glosniki, ktorych jednak juz od lat sie nie produkuje

Ostatnio zmieniany przez nimal : 09.03.2005 o godz. 09:05
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.