Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Wierze w rydzyka
Tak 2 2.67%
Przekret 45 60.00%
Nie 25 33.33%
Nie mam zdania 3 4.00%
Wszystkich głosów: 75. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.10.2005, 07:36   #16
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Myślę, że problemem nie jest ojciec Rydzyk, czy Lepper, Giertych itp.
Ludzie, których potrafił skupić wokół siebie, czyli rodzina Radia Maryja zawsze byli pośród nas.
Tylko, że ich nie zauważaliśmy.
On natomiast potrafił ich zjednoczyć wokół idei Radia Maryja, znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie,
wykorzystał obawy tych ludzi jednocząc ich wokół siebie.
To, że ewidentnie wykorzystuje ich to już jest inna sprawa.

Pozdrawiam
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.10.2005, 09:38   #17
Ice
***Fakt jest faktem..***
 
Avatar użytkownika Ice
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Thorn (obecnie London)
Posty: 763
Ice zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nagrywal moze ktos ten program na kompa obejrzalbym sobie go...
__________________
To jest tylko moje zdanie na to całe zamieszanie...

Pozdrawiam Ice
Ice jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 10:13   #18
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie wiem czemu, ale mam przeciucie że to nawet nie Rydzyk kieruje Radiem, ale kto niby? jak kto... Mafia i nie ma co tu się czarować :\
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 10:29   #19
MQs
Poważny używkownik
 
Avatar użytkownika MQs
 
Data rejestracji: 16.02.2005
Lokalizacja: Manowce Zdrój
Posty: 389
MQs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ciekawy program - rzeczywiście warto zobaczyć. Konfrontacja znikoma, ale w połączeniu z nagranymi wypowiedziami wychodzą niemal wszystkie cechy sekty religijnej.
Cytat:
Napisany przez para
Myślę, że problemem nie jest ojciec Rydzyk, czy Lepper, Giertych itp.
Ludzie, których potrafił skupić wokół siebie, czyli rodzina Radia Maryja zawsze byli pośród nas.
Tylko, że ich nie zauważaliśmy.
On natomiast potrafił ich zjednoczyć wokół idei Radia Maryja, znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie,
wykorzystał obawy tych ludzi jednocząc ich wokół siebie.
To, że ewidentnie wykorzystuje ich to już jest inna sprawa.
Jeżeli 10% "ludzi z ulicy" do aktora grającego Rysia w "Klanie" powie "panie Ryszardzie" (troche przesadzam) - to co dopiero wiara w słowa kogoś, kto jest przedstawicielem wiary niemal wszystkich Polaków. Obawy nie są problemem, ale to czy dąży się do ich zniwelowania, jak się je wykorzystuje. Problemem są właśnie media za którymi stoi Rydzyk i brak kontroli nad nimi.
Odwracając "politykę" Rydzyka można powiedzieć, że Jezus umarł za Żydów a nie Polaków, bo to ich kochał, co też jest częściową prawdą nie?
__________________
MQs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 12:58   #20
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez zYxMa
Kto go kocha, kto go lubi, kto go nienawidzi? Wlaśnie leci program uwaga o nim.
Wie ktoś może, czy będzie (i kiedy) tego powtórka?


Cytat:
by qfir
Nie wiem cos cie sie tak uczepili tego Rydzyka?? jak wam nie odpowiada to go nie sluchajcie i koniec
Wiesz, jak facet ma takie wpływy na ludzi, opinię publiczną, a tym samym cholerną władzę sprawczą, to samo jego nie słuchanie niestety niewiele zmieni..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 15:05   #21
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dokument widziałem, niestety nie wiem kiedy jest powtórka.

Wynikało z niego iż Rydzyk pochodzi z Olkusza z bardzo biednej rodziny. Kiedy postanowił zostać księdzem miał trudności gdyż był nieślubnym dzieckiem. Kiedy jednak został księdzem przeprowadził się na północ gdzie organizował msze big-beatowe i zajmował się młodzieżą - jest tam mile wspominany - jako młody, sympatyczny i pomocny ksiądz. W 2-giej połowie wyjechał z pielgrzymką do Rzymu - pielgrzymka wróciła - on jednak nie gdyż jakoś po drodze zachciało mu się zostać w Niemczech ( cóż w Polsce się nie przelewało wtedy nikomu - fajnie było uciec ) . Episkopat miał wielki problem , zarówno polski jak i niemiecki więc przygarnęły go siostry zakonne. Z zakonu często wyjeżdżał nie wiadomo gdzie mówiły siostry w dokumencie. Jeździł Audi 80 z kierowcą - taki samochód w latach 80tych to był istny szok - gdzie u nas Fiaty 125, 126p czy też Polonez. Odwiedzał rodzinę w Olkuszu , przywoził drogie prezenty. Kiedy komunizm upadł wrócił do kraju i osiadł w Toruniu gdzie zaczął budowę radia - na razie jednego budynku - z materiałów jednak nieosiągalnych dla przeciętnego Polaka w tamtych czasach. Budowa się rozrosła, a pierwsze datki zaczęły napływać. Stacja się rozpowszechniła i tak rośnie w siłę do dziś. Cały majątek radia Maryja szacuje się o ile pamiętam z programu na ok. 8mln zł - jeśli chodzi o sam budynek i otoczenie. Do radia i TV Trwam mogą wstępować tylko osoby, które mają rodzinę w rodzinie radia maryja - są przez to bardziej plastyczne - zwłaszcza młodzież co często przytaczał Rydzyk. Istnieje też szkoła wyższa kształcąca przyszłych dziennikarzy - wykładowcami są głównie uczeni zajmujący się inżynierią, biologią, budownictwem itp. czyli wielce humanistycznymi przedmiotami wiedzi. Do siedziby TV Trwam ekipa TVN'u nie została wpuszczona - o dziwo, skoro do siedziby TVP czy TVN możemy wejść prosto z ulicy.Rada Radiofonii i Telewizji jest bezsilna - sami wiemy jaka korupcja jest na górze , a i słusznie zauważacie ,że jakaś mafia musi maczać palce w tym wszystkim. Sam Rydzyk był dla ekipy nieuchwytny - a osoby w radiu kłamały w żywe oczy ,że go nie ma choć dziennikarze widzieli iż wjeżdża swoim Avensisem. Dalej - z rodziną kontakt zerwał - gróbu matki w Olkuszu nigdy od rozpoczęcia nadawania radia - nie odwiedził. Grób ojca w Rybniku - podobnie - nikt go tam nie widział. Najbliższa rodzina i sąsiedzi mają zakaz rozmowy o nim - tylko jego siostrzeniec się odważył nazywając Rydzyka hipokrytą, człowiekiem wielce zachłannym i po prostu złym. Były przykłady nadużyć finansowych - pisane na blankiecie przekazu - " na cele kultu religijnego" jest wielce mylące. Kontynuując temat wpłat - cóż znalazły się osoby , które wpłacały setki tys. złotych , np. staruszek przeznaczył oszczędności życia ,a kiedy poważnie zachorował napisał list do rydzyka z prośbą o pomoc w zakupie leków - cóż nie doczekał się. Inna kobieta przekazała biżuterię, która po prostu zaginęła. Była też zbiórka na Stocznie Gdańską, zebrano setki mln. zł. jednak Stoczniowcy nie dostali ani grosza, a pieniądze zapadły się pod ziemię. Słuchacze radia są pełni nienawiści - ogólnie każdy kto jest przeciw jest Żydem i zdrajcą narodu. Podobne bzdety są na antenie radia. To tyle z tego co pamiętam z programu.

Co ode mnie samego ?

Samo " Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica " jest dla mnie pozdrowieniem wielce sekciarskim nie mającym odzewu ani odpowiednika w religii katolickiej o ile dobrze mi wiadomo. Nie neguję dobrego wpływu radia na starsze osoby pozostawione samym sobie - bo jest z pewnością to pewien kontakt z czymś hmm "dobrym". Jak trwoga to do Boga jak mówi przysłowie i populacja starszych osób w kościele w kontekscie zbliżającego sie "końca" mówi sama za siebie. Jednak bierze trochę wściekłość na to pranie mózgu, cóż pewne osoby są same sobie winne. Trzeba mieć jakąś OSOBOWOŚĆ by nie dać się wciągnąć w taki syf. Ludzie bez własnego ja, bez pasji i jakiegoś celu w życiu zapisują się do takich zgromadzeń , może i wierzą w to co głoszą, ale to już przeraża tym bardziej. Dla mnie Rydzyk jest śmieciem ... podobnie Macierewicz ( częsty gośc radia i przyjaciel Tadzia ) i inni krzykacze o antysemickich poglądach a jeśli są pokłady niżej piekła - to właśnie Rydzyk zajmuje jeden z nich. To moje zdanie ...


a tutaj ciekawy link :

http://www.radiomaryja.pl.eu.org

Ostatnio zmieniany przez Dorian : 03.10.2005 o godz. 16:15
Dorian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 16:57   #22
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No cóż, obejrzałem sobie ten reportaż i do tej pory nie mogę sobie wcisnąć gałek ocznych w oczodoły.
To, że żyjemy w dziwnym państwie to się nie dziwie, to, że czasami słychać antysemickie odgłosy wokoło nie jest mi obce, to, że dewocja istnieje jest faktem, ale to, że taka masa ludzi poddaje się takiej indokrynacji jest trudne do zaakceptowania. Czy widzieliście tą bandę mocherowych czapeczek i facecików w dziwnych kurteczkach na pielgrzymce pod Jasną Góra - Boże to fanatycy !!! Do dziennikarzy krzyczeli "masoni", tak samo jak to słyszeli w RM.
To jest straszne, jak ludzie potrafią być "odmóżdzeni", w jaki łatwy sposób wierzyć co przekazuje guru - to naprawdę jest sekta!
Dziwie się, że za takie wypowiedzi na antenie RM stacji nie odebrano koncesji - ale świadczy to o jednym - pan Rydzyk (bo ksiedzem to on dla mnie nie jest żadnym) posiada duży wpływ (pośrednio lub bezpośrednio) na elity rządzące, co zresztą zostało jakoby potwierdzone przez przeogromną "chęć" rozmowy z dziennikarzami TVN co niektórych naszych politycznych osobistości spotkanych na sejmowych korytarzach.
Prawdę mówiąc, nie chcę dalej tego komentować i się w k***wiać - idę gały wcisnąć.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV

Ostatnio zmieniany przez paput2000 : 03.10.2005 o godz. 17:00
paput2000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 17:11   #23
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Lukash
P.S. i co to znaczy wierzyc w Rydzyka,...rydzyk to nie Bog
Bardzo trafne spostrzezenie.

Natomiast co do samego Rydzyka, to krotko mowiac, nic on mnie nie obchodzi.
Tylko te babcie chyba za duze emerytury maja, skoro nie maja w co inwestowac.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 17:56   #24
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
A zastanawial sie ktos dlaczego to wemitowano przed wyborami

komu sympatyzuje na prezydenta Rydzyk ?

to wszystko to gierki polityczne


co nie zmienia faktu (o Ojcu Dyrektorze)
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 18:45   #25
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Wy masoni, jak możecie tak oczerniać Ojca Dyrektora?

A tak na serio to Rydzyk lekko przegina swoim zachowaniem i mową, że on jest jedynym prowdomównym źródłem informacji w Polsce...

Wogóle to cała ta atmosfera wokół RM i TV Trwam robi się nie ciekawa.
Jestem osobą tolerancyjną, ale niektóre rzeczy, które tworzy Rydzyk są nie do przyjęcia dla normalnego człowieka...
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 18:45   #26
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Dla mnie to jest bardzo niebezpieczny oszołom.
Znam przypadek pewnej kobiety, która prawie całą emeryturę wysyłała na radio ma_ryja. Niedojadała, zalegała ze wszystkimi opłatami, typu czynsz, prąd itd. A to już trąci jakąś chorobą i na pewno nie grypą.
To jest facet, który potrafi omotać tych trochę mądrych inaczej i po prostu w jak najbardziej podły sposób wykorzystać.
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2005, 15:51   #27
Arcadio
Zeropostowiec
 
Avatar użytkownika Arcadio
 
Data rejestracji: 12.09.2005
Posty: 370
Arcadio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://uwaga.onet.pl/1251731,archiwum.html
Arcadio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2005, 16:00   #28
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kurde moglem to nagrać :/ dajcie znać jak będzie powtórka (którejś nocy)
zYxMa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2005, 09:45   #29
raptor123
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika raptor123
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Bełchatów
Posty: 692
raptor123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na PT jest do pobrania chyba cały program, nie wiem bo nie ściągam ale oglądałem w TVN i "to się w głowie nie mieści", fanatyzm w najwyższym wymiarze, co "właca" robi żeby przeciwstawić się Rydzykowi - nic
Pozdr
__________________
piszcie tutaj

raptor123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2005, 10:10   #30
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
eMule -
Kod:
ed2k://|file|uwaga-odcinek.specjalny.fenomen.ojca.tadeusza.rydzyka.pl.tvrip.xvid-bf.avi|367142912|581E3F568F226CF0C41C14BB7B16DBA7|/

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 05.10.2005 o godz. 10:12
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.