Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.09.2005, 09:34   #1
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Sabotaż Telepsów czy crash routera??

Witam

Wczoraj pierwszy raz od prawie 2 lat przestała mi działać neostrada. Mam ją podzielona routerem Planet 4000 na dwa kompy. Dzwonie na 0800102102 i traktują mnie jak bym dopiero podpiął net w domu: czy ma Pan kabelki podłączone, czy się Pan zarejestrował, więc darowałem sobie i próbowałem na własną rękę. Najlepsze było, że dioda ADSL cały czas się świeciła natomiast dioda Ready mrugałą jak zwykle. Z instrukcji routera wynikało, że wszystko jest ok, ale chciałem pogrzebać w ustawieniach routera. Wpisuje standardowe 10.0.0.2 w przeglądarce i wyskakuje mi, że nie potrafi wyświetlić strony. Szczerze, bardzo się zacząłem już wkur... bo już nie miałem pomysłu jak dostać się do ustawień routera. Restartowałem kompa, router i ciagle to samo. Po 2 h przez przypadek wreszcie udało mi się wejść w ustawienia i zdziwiło mnie że nie mam w zakłądce PPP, account configuration wpisanego usera i password. Chciałem coś zmieniać, kiedy usłyszałem w głośnikach odgłos, że załapał połączenie z netem. Do tej pory nie wiem o co chodziło. W końcu nic nie zmieniłem i zaczęło działać.

Wyjaśnijcie, dlaczego nie mogłem wejść w ustawienia Planeta i czy macie na stałe wpisane tam hasło i usera??
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.09.2005, 10:03   #2
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak nie da sie wejsc na strone konfiguracyjna routera/modemu, to bardzo prawdopodobne jest, ze urzadzenie "wisi"...

a czasem dzieja sie takie kwiatki, ze nie da sie wejsc na strone konfiguracyjna, a net dziala!

zazwyczaj w takim przypadku reset pomaga
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2005, 10:47   #3
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Ja w takich sytuacjach odłączam router od sieci i daję mu chwilkę na "ochłonięcie". Kilka razy miałem taki przypadek i pomogło.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2005, 11:29   #4
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za odpowiedzi. Możliwe że to była zwiecha, ale restartowałem go chyba 6 razy, wyłączyłem nawet na 30 min i dopiero przy 7 restarcie ruszyło.
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2005, 14:16   #5
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Air
Dzięki za odpowiedzi. Możliwe że to była zwiecha, ale restartowałem go chyba 6 razy, wyłączyłem nawet na 30 min i dopiero przy 7 restarcie ruszyło.
Twój problem przypomina mi sytuację sprzed miesiąca, kiedy to jeszcze używałem neodziada. Mój router to DrayTek Vigor 2500, ale objawy były właściwie podobne. Co ciekawe - resetowałem kilka razy i nic nie pomagało, a dioda wyraźnie wskazywała, że sygnał ADSL jest. Na 102102 jak zwykle, gdy chodzi o coś więcej niż niepodłączony kabel - nie umieli tego wyjaśnić.
U mnie pomogła ponowna rejestracja@neostrada.pl - dopiero wtedy zaskoczyło.
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 09:45   #6
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kurcze, przez cały weekend nie miałem netu. Znowu to samo, grałem i nagle disconnect i nie mogłem się połączyć. Chcę wejść na forum, wyskakuje kominikat że nie może wyświetlić strony. Restartuje router, czekam 5 minut i dalej nie mogę się połączyć. Powtarzam czynność 10 razy i już ****icy dostaję. Wyłączyłęm wszystko na noc i rano od 8 kolejne próby. Jedno co rzuciło mi się w oczy to, że GG normalnie działa, a stronki się nie wyświetlają, emule nie może się połączyć tak samo Azureus, o grach już nie wspominam.

W końcu samo się naprawiło, ale jest to coraz bardziej denerwujące. Mam tak przynajmniej raz na tydzień.
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 10:08   #7
Ice
***Fakt jest faktem..***
 
Avatar użytkownika Ice
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Thorn (obecnie London)
Posty: 763
Ice zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Air
Kurcze, przez cały weekend nie miałem netu. Znowu to samo, grałem i nagle disconnect i nie mogłem się połączyć. Chcę wejść na forum, wyskakuje kominikat że nie może wyświetlić strony. Restartuje router, czekam 5 minut i dalej nie mogę się połączyć. Powtarzam czynność 10 razy i już ****icy dostaję. Wyłączyłęm wszystko na noc i rano od 8 kolejne próby. Jedno co rzuciło mi się w oczy to, że GG normalnie działa, a stronki się nie wyświetlają, emule nie może się połączyć tak samo Azureus, o grach już nie wspominam.

W końcu samo się naprawiło, ale jest to coraz bardziej denerwujące. Mam tak przynajmniej raz na tydzień.
Mialem cos podobnego na routerze d-linka w kablowce,......... ale gdy zalaczylem e-mula !!!!!! po kilku/kilkunastu minutach na osiolku net znikal.
Na torencie dziala wszystko ok. Dziwne
__________________
To jest tylko moje zdanie na to całe zamieszanie...

Pozdrawiam Ice
Ice jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 10:19   #8
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ice
Mialem cos podobnego na routerze d-linka w kablowce,......... ale gdy zalaczylem e-mula !!!!!! po kilku/kilkunastu minutach na osiolku net znikal.
Na torencie dziala wszystko ok. Dziwne
Zrywa jak sa max. obciazone ktores tam porty, swiadczy to kiepskiej jakosci routera
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 10:44   #9
Ice
***Fakt jest faktem..***
 
Avatar użytkownika Ice
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Thorn (obecnie London)
Posty: 763
Ice zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
Zrywa jak sa max. obciazone ktores tam porty, swiadczy to kiepskiej jakosci routera
To samo bylo na 2 innych routerach - d-linka i asmax'a. Dziwne bo na bittorencie smiga az milo
__________________
To jest tylko moje zdanie na to całe zamieszanie...

Pozdrawiam Ice
Ice jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 11:20   #10
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Podobnie mial tez kolega @adbok z AP D-linka... wszystko bylo dobrze dopoki nie zalaczyl emula... poczekal kilka minut i siec sie zapychala...
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 15:46   #11
adbok
Guru
 
Avatar użytkownika adbok
 
Data rejestracji: 11.05.2003
Lokalizacja: N 51°27' E 20°28' - woj. łódzkie
Posty: 1,283
adbok zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez rosol
Podobnie mial tez kolega @adbok z AP D-linka... wszystko bylo dobrze dopoki nie zalaczyl emula... poczekal kilka minut i siec sie zapychala...
ale teraz jest dobrze niby ze tam cos kombinowalem i jakies opcje zmienialem no i Fw uaktualnilem wazne ze pomoglo

Ostatnio zmieniany przez adbok : 03.10.2005 o godz. 16:14
adbok jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 15:59   #12
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Wiec to chyba jakas przypadlosc d-linkow, ja mam 900ap+ (siec radiowa) i jak wlacze ssanie, ostatnimi czasy obojetnie czy torrent, czy http, ftp to nie mam neta
A kiedys Moglem ssac po 150Kb/s i jeszcze www dzialalo, troche mnie to wk*****, poniewaz chcialbym sobie cos zassac podczas dnia, ale neistety siostra potrzebuje www i musze "gasic" pobieranie

PS Takie pytanko co do neo+, kuzynka zamowila na promocji za 1PLN neo+ i w tym roku skonczyla sie jej umowa, ktorej nie przedluzyla, neta nie powinna miec juz od miesiaca, ale to malo istotne poniewazto tepsa nie dba o swoje interesy, ale dzwonila na blu lajn i dowiedziala sie ze router (sagem) jest jej wlasnoscia - czy jest to prawda? Pytam poniewaz nie mam 100% przekonania do wiadomosci udzielonej na blu lajnie
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 16:24   #13
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Witaj Air, posiadam ten sam router co ty.
Mam nieraz problem z dostepem do strony konfiguracyjnej, znaczy nie ja ale mój kuzyn który posiada również takowego ADE-4000. U mnie te obiawy nie występują, dlaczego? Jedyna różnica jest taka, że ja posiadam nieoficjalne oprogramowanie od tego Routera z wbudowanym Firewallem i DynamicDNS - Niestety ja dostałem jakaś felerną wersje i przy niej po uruchomieniu eMule lub innego P2P poprostu internet znika w całej sieci.
Co do rozwiązania problemu to pomaga reset długiopisem, z tyłu masz taki przycisk restet.

Pit
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 17:17   #14
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za wyjaśnienia, ale nadal nie wiem dlaczego GG działa normalnie a nic innego nie mogę odpalić.
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2005, 17:27   #15
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Air
Dzięki za wyjaśnienia, ale nadal nie wiem dlaczego GG działa normalnie a nic innego nie mogę odpalić.
Nie czytałem całego topicu i wszystkich wypowiedzi, ale co do gg to wysyła ono i ściąga wyjątkowo mało danych (myślę, że liczonych wręcz w bajtach). Swego czasu, jak próbowałem założyć u siebie radiówkę, to nie działało mi nic (ze względu na brak zasięgu) oprócz właśnie gg. Problem miałem z wysyłem danych (ściągać mogłem) i tylko gg wysyłało ich na tyle mało, że antena ze słabym zasięgiem dawała radę. Nie wiem, czy może to mieć również zastosowanie w twojej sytuacji, ale może akurat router "przepuszcza" takie małe porcje informacji, że tylko na poprawne działanie gg okazuje się to wystarczające.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.